Fortnite: Save the World

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Fortnite)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
'
Fortnite poster.png
Загальне
Розробник Epic Games, People Can Fly
Видавець Epic Games
Жанр(и) Survival sandbox
Платформа Windows, macOS, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, iOS, Android
Творці
Ігродизайнер(и) Даррен Сагг
Композитор(и) Rom Di Prisco[d]
Технічне
Дата анонсу 10 грудня 2011 року
Дата випуску 2017
Рушій Unreal Engine 4
Режим гри однокористувацька гра і кооперативна гра[1]
Носій цифрова дистрибуція і оптичний диск
Посилання
Сайт fortnitegame.com
CMNS: Fortnite: Save the World на Вікісховищі

Fortnite — відеогра жанру тактико-стратегічного шутера від третьої особи з елементами виживання та будівництва, розроблена Epic Games та People Can Fly. Гра доступна на різних платформах, де надає різні режими. Fortnite: Save the World з Fortnite Battle Royale були видані в серпні 2017 року в ранньому доступі для Windows, macOS, PlayStation 4 і Xbox One. Fortnite Creative — 6 грудня 2018 для Windows, macOS, PlayStation 4, Xbox One, а також Nintendo Switch, iOS і Android.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Основи[ред. | ред. код]

Гравець виступає в ролі бійця, що бореться за виживання на відкритій місцевості. Для цього він повинен знищувати ворогів, змагатися з іншими гравцями, займатися будівництвом і майструвати різні речі. Пропонується одноосібна гра, в парі чи в складі загону.

Персонажі Fortnite, звані героями, поділяються на класи і підкласи. Характеристики кожного героя залежать від його рівня розвитку, що зростає з набором досвіду, котрий міститься в спеціальних чипах. Система характеристик під назвою F.O.R.T включає: fortitude — стійкість (обсяг здоров'я), offence — напад (сила атаки), resistance — опір (броня) і tech — технології (ефективність будівель і споруд). Під час виконання завдання герой може носити при собі щонайбільше 50 предметів.

Персонажі володіють пасивними і активними уміннями, що відкриваються в «дереві навичок». Відкриття нової навички вимагає певної кількості очок навичок, що видаються зі зростанням рівня персонажа. Паралельно на «дереві досліджень» відкриваються вдосконалення героя. Додатково параметри збільшують врятовані під час місій люди. Потім їх можна прикликати для допомоги в бою чи відправляти на пошук корисних речей. Кожен гравець може володіти кількома персонажами, що бувають різної рідкості. Що рідший герой, то вищі його характеристики і кількість можливих умінь.

Для будівництва і майстрування необхідно збирати матеріали. Основними матеріалами є камінь, метал і дерево, додаткові представлені деталями на кшталт батарей, кристалами, дошками тощо. Розбираючи різні речі, гравець отримує відповідний матеріал. Наприклад, з дощок отримується дерево, а з труб — метал. Є змога обмінювати більш поширені матеріали на більш рідкісні. Шукаючи схеми виробів, гравець розширює набір зброї, споряджень чи споруд, які здатний створити і вдосконалити. Зброя і спорядження з часом зношуються і ламаються і їх потрібно замінювати на нові, або переробляти на матеріали. Як і персонажів, зброю можливо покращувати шляхом витрати чипів досвіду.

За успішне виконання завдань гравці винагороджуються скринями, в яких знаходяться матеріали, чипи досвіду та вцілілі люди. Також їх можна відшукати під час виконання місій. Особливі скрині, виконані в формі піньят, містять велику винагороду, схеми виробів, багато чипів досвіду і вцілілих. У грі існує внутрішня валюта, V-бакси (V-Bucks, Vindertech Bucks), за яку купуються додаткові предмети на кшталт оформлення персонажів, або квитки на участь в спеціальних завданнях.

Періодично відбуваються сезонні події, що надають унікальні завдання, зброю, персонажів та нагороди.

Класи персонажів[ред. | ред. код]

 • Солдати — спеціалізуються на боях, володіють стрілецькою зброєю, можуть кидати гранати, ставити міни, закладати вибухівку. Натомість не здатні до будівництва.
 • Конструктори — зосереджені на зведенні споруд, будують укріплення і вогневі точки. Проте найменш ефективні в бою та повільні.
 • Ніндзя — вправні в ближньому бою, швидкі та спритні. Мають перевагу проти поодиноких ворогів, але вразливі проти груп.
 • Мандрівники — концентруються на пошуку рідкісних корисних предметів, проте слабкі в бою.

Ігрові режими[ред. | ред. код]

 • «Врятувати світ» (англ. Save the World) — четверо героїв повинні вижити на місцевості, наповненій зомбі. Спочатку вони збирають матеріали, готують оборону, після чого мусять вистояти проти навали ворогів.
 • «Королівська битва» (англ. Battle Royale) — до 100 гравців борються одні проти одних поодинці, в парі чи в групі по 3-4. Вони збирають зброю, спорядження та матеріали, намагаючись лишитися єдиними вцілілими. Поступово територію накриває смертоносна буря, змушуючи героїв до зіткнень між собою. Пізніше були додані інші міні-режими, такі як: «Кулінарне побоїще», «Командна бійка», «Тотальний танцмайданчик» та інші, в яких змагаються дві команди по 10 і більше гравців. В таких режимах після смерті персонаж перероджується.
 • «Творчий» (англ. Creative) — зосереджений на будівництві, де гравці вільні створювати будь-що на свій розсуд з доступних ресурсів і деталей.

Розробка[ред. | ред. код]

Вперше Fortnite було анонсовано на врученні нагород Video Game Awards 2011, де Кліфф Блежинський презентував її перший трейлер. Гра описувалася як схожа на Gears of War 3 з новим візуальним стилем та елементами будівництва фортифікацій та tower defense[2].

Закрите альфа-тестування стартувало в квітні 2014 року[3]. Повідомлялося про RPG-систему розвитку персонажів та здобуття трофеїв за зразком Diablo. Гра розроблялася для ПК на основі рушія Unreal Engine 4[4] . У грудні 2014 та березні 2015 відповідно відбулися старти двох хвиль відкритого альфа-тестування[4][5]. В червні було анонсовано вихід Fortnite для Mac і розпочалося закрите бета-тестування[6].

Fortnite стала доступною для завантаження на Windows, Mac, Xbox One і Playstation 4 21 липня 2017 року для тих, хто оформив її попереднє замовлення та 25 липня для решти[7]. Режим Battle Royale став безкоштовним 26 вересня 2017 року[8].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. https://www.polygon.com/e3/2017/6/8/15761278/fortnite-early-access-release-date-ps4-xbox-one-pc-mac-price-preview
 2. Narcisse, Evan. Epic Games Reveals Cartoony New IP Fortnite. Kotaku (en-US). Процитовано 2018-12-28. 
 3. Tach, Dave (2014-04-08). Fortnite alpha signups are now open. Polygon. Процитовано 2018-12-28. 
 4. а б Makuch, Eddie (2014-04-09). Gears of War dev's PC-exclusive Fortnite has Diablo-like looting. GameSpot (en-US). Процитовано 2018-12-28. 
 5. McWhertor, Michael (2014-12-01). Epic Games kicks off Fortnite alpha on Dec. 2. Polygon. Процитовано 2018-12-28. 
 6. Tach, Dave (2015-06-08). Epic's Fortnite coming to Mac, beta hits this fall. Polygon. Процитовано 2018-12-28. 
 7. Fortnite Early Access has started for those who pre-ordered Founder's Packs. VG247. 2017-07-21. Процитовано 2018-12-28. 
 8. Fortnite (2017-09-26). Download Fortnite Battle Royale for free now: PC: http://Fortnite.com  PS4: PS Store https://goo.gl/BGQ3u7  Xbox One: Later Today. @FortniteGame (en). Процитовано 2018-12-28. 

Посилання[ред. | ред. код]