Fortnite

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Fortnite
FortniteLogo.svg
Постер 4 частини Fortnite.jpg
Обкладинка 4 частини
Розробник США Epic Games
Польща People Can Fly[a]
Видавець Світ Epic Games
Світ Gearbox Software[b]
Дистриб'ютор Epic Games Store[1], Nintendo eShopd, Nintendo Game Stored[2], App Store, Google Play, Microsoft Store і PlayStation Store
Жанр(и) Королівська битва, виживальна, пісочниця
Платформа Microsoft icon.svg Microsoft Windows
MacOS logo.svg macOS
Xbox one logo.svg Xbox One
Xbox one logo.svg Xbox Series
PlayStation logo.svg PlayStation 4
PlayStation logo.svg PlayStation 5
Nintendo Switch Logo (without text).svg Nintendo Switch
Android robot.svg Android
Apple iOS logo.svg iOS[c]
Ліцензія Власницька
Дата випуску
 • Windows, macOS, PlayStation 4, Xbox One
  26 вересня 2017
 • iOS
  2 квітня 2018
 • Nintendo Switch
  12 червня 2018
 • Android
  9 серпня 2018
 • Xbox Series
  10 листопада 2020
 • PlayStation 5
  12 листопада 2020
Режим гри Ic group add 48px.svg багатоосібний
Ic account child 48px.svg кооператив
Ic person 48px.svg одноосібний
Мова
Українська ні
Вік. обмеження ACB: MMature
CERO: ZAges 18 and up only
ESRB: TTeens
PEGI: 12PEGI 12
USK: 12USK 12
Творці
Продюсер Save the World: Дарен Саґґ (англ. Darren Sugg)
Battle Royale: Дональд Мустард (англ. Donald Mustard)
Художник(и) Save the World: Піт Елліс (англ. Pete Ellis)
Композитор(и) Save the World: Ром Ді Пріско (англ. Rom Di Prisco)
Технічні деталі
Рушій Unreal Engine 4
Unreal Engine 5
Носій Цифрова дистрибуція, Blu-ray[d]
Офіційний сайт
CMNS: Fortnite у Вікісховищі

Fortnite (укр. Фортнайт) — онлайнова відеогра, розроблена американською компанією Epic Games і випущена в 2017 році. Fortnite пропонує гравцям на вибір три основних режими гри: Save the World, Battle Royale і Creative.

Save the World був випущений на Microsoft Windows і macOS[c], а також на консолях PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One і Xbox Series X | S, а Battle Royale і Creative, крім перерахованих платформ, також і на портативних пристроях — Nintendo Switch, Android і iOS[c]. Гра розповсюджується переважно за допомогою цифрової дистрибуції за моделлю free-to-play (крім режиму Save the World); виданням версій гри на фізичних носіях займається компанія Gearbox Publishing.

Хоча режимам Save the World і Creative також вдалося домогтися комерційного успіху, саме Battle Royale придбав надзвичайну популярність, перетворившись в культурний феномен; в березні 2019 року кількість гравців в цей режим досягла 250 мільйонів. За підсумками 2018 року гра стала лауреатом 22-ї щорічної премії D.I.C.E. Awards — премії Академії інтерактивних мистецтв і наук, здобувши перемогу в номінації «Видатне досягнення в онлайновому геймплеї».

Режими та ігровий процес[ред. | ред. код]

В грі присутні три режими, які мають спільні механіки, мають однакову графіку, використовують один рушій, текстури тощо.

Save the World[ред. | ред. код]

PvE режим, в якому гравець, сам, або з командою, виступає в ролі командира групи людей, яка прагне захистити людство від бурі і її створінь. Для цього він повинен знищувати різні види зомбі, будувати захисні споруди і майструвати зброю.

Персонажі Fortnite, звані героями, поділяються на класи і підкласи. Характеристики кожного героя залежать від його рівня розвитку, що зростає з набором досвіду, котрий міститься в спеціальних чипах. Система характеристик під назвою F.O.R.T включає: fortitude — стійкість (обсяг здоров'я), offence — напад (сила атаки), resistance — опір (броня) і tech — технології (ефективність будівель і споруд). Під час виконання завдання герой може носити при собі щонайбільше 50 предметів.

Персонажі володіють пасивними і активними уміннями, що відкриваються в «дереві навичок». Відкриття нової навички вимагає певної кількості очок навичок, що видаються зі зростанням рівня персонажа. Паралельно на «дереві досліджень» відкриваються вдосконалення героя. Додатково параметри збільшують врятовані під час місій люди. Потім їх можна прикликати для допомоги в бою чи відправляти на пошук корисних речей. Кожен гравець може володіти кількома персонажами, що бувають різної рідкості. Що рідший герой, то вищі його характеристики і кількість можливих умінь.

Для будівництва і майстрування необхідно збирати матеріали. Основними матеріалами є камінь, метал і дерево, додаткові представлені деталями на кшталт батарейок, кристалів, дощок тощо. Розбираючи різні предмети, гравець отримує відповідний матеріал. Наприклад, з дощок отримується дерево, а з труб — метал. Є змога обмінювати більш поширені матеріали на більш рідкісні. Шукаючи схеми виробів, гравець розширює набір зброї, споряджень чи споруд, які здатний створити і вдосконалити. Зброя і спорядження з часом зношуються і ламаються і їх потрібно замінювати на нові, або переробляти на матеріали. Як і персонажів, зброю можливо покращувати шляхом витрати чипів досвіду.

За успішне виконання завдань гравці винагороджуються скринями, в яких знаходяться матеріали, чипи досвіду та вцілілі люди. Також їх можна відшукати під час виконання місій. Особливі скрині, виконані в формі лам-піньят, що купуються за Рентген-квитки і містять велику винагороду, схеми виробів, багато чипів досвіду і вцілілих. Також в грі присутні інші валюти: квитки подій, за які можна купити міні-лам на тематику сезону, а також золото, за яке купуються додаткові предмети на кшталт героїв, вцілілих, креслення зброї, збільшення розміру складу та предмети для покращення різних предметів.

Періодично відбуваються сезонні події, що надають унікальні завдання, зброю, персонажів та нагороди.

Класи персонажів[ред. | ред. код]

 • Солдати — спеціалізуються на боях, володіють стрілецькою зброєю, можуть кидати гранати, ставити міни, закладати вибухівку. Натомість не здатні до будівництва.
 • Конструктори — зосереджені на зведенні споруд, будують укріплення і вогневі точки. Проте найменш ефективні в бою та повільні.
 • Ніндзя — вправні в ближньому бою, швидкі та спритні. Мають перевагу проти поодиноких ворогів, але вразливі проти груп.
 • Мандрівники — концентруються на пошуку рідкісних корисних предметів, проте слабкі в бою.

Battle Royale[ред. | ред. код]

PvP режим в жанрі королівської битви. Подібно до інших ігор в жанрі королівської битви, Fortnite: Battle Royale пропонує гравцям взяти участь в масовому протистоянні на великій карті — поодинці або групами від двох до чотирьох осіб. Кожен матч починається з того, що всі гравці стрибають з бойового автобуса над картою. Маршрут польоту автобуса через карту вибирається випадковим чином на початку матчу, що вимагає від гравців швидко визначити найкращий момент для стрибка з дельтапланом. Гравці починають раунд з киркою, з якої можна руйнувати споруди і предмети, тим самим здобуваючи будівельні матеріали. Як тільки гравці приземляються, вони можуть оглядати різні будівлі та споруди в пошуку зброї, патронів, матеріалів, медикаментів та багатьох інших речей. Ці предмети розподіляються по всій карті на початку матчу, причому певні зони мають підвищений шанс знаходження там кращого спорядження. Убиті гравці залишають на місці своєї смерті, свої предмети та ресурси. Будівельні матеріали, як і в Save the World потрібні для будівництва споруд; для їх видобутку потрібно руйнувати різні будівлі, дерева та інші споруди, існує 3 матеріали для будівництва: дерево, камінь та метал. Гра в обмежених межах дозволяє гравцям з різних платформ — персональних комп'ютерів, консолей і мобільних пристроїв — грати на одній карті разом.

Режим Battle Royale має багато своїх додаткових режимів — різних варіацій класичної королівської битви («Solid Gold», «Unvaulted», «Floor Is Lava», «Team Rumble», «50v50», «Food Fight», «Fly Explosives» тощо). Також на основі Battle Royale, її мапи і зброї створено режими «Бойова лабораторія», в якому гравець має необмежений час та можливість робити будь-що, та навіть PvE режими «Horde Rush» та «Storm King». У березні 2022 року, з початком 2 сезону 3 частини, в гру було додано особливий ігровий режим «Zero Build», який прибирав з режиму Battle Royale всі елементи будівництва, а у квітні 2022 року цей режим був введений в гру на постійній основі[3].

Creative[ред. | ред. код]

Гра-пісочниця, в якій гравці можуть створювати свої острові, та грати на ньому групою до 16 гравців. Або заходити на острови друзів, чи будь-яких інших гравців. Творці островів можуть розміщувати, копіювати та вставляти, переміщати та стирати об'єкти з галереї, або ставити вже готові будівлі. Також творці можуть повністю змінювати правила своїх островів в налаштуваннях. На кожному острові присутнє обмеження пам'яті (кількості об'єктів).

Гравці можуть заходити на острови безпосередньо з меню вибору режимів, де можна вибрати популярні острови, і відсортовані по категоріях, або ввівши 12-значиний код острову в пункті меню «Код острову». Після закінчення міні-гри острів скидається до попереднього стану. Створювати свої острови та переміщатися між ними можливо в меню «Створити». Під час створення острову гравці можуть літати на ньому. Редагування світу відбувається за допомогою мобільного телефону, який персонаж тримає в руці. На створеному острові можна грати зі своєю групою, або ж. якщо творець є учасником програми «Підтримки авторів» — отримати код острову, з яким можна поділитися в інтернеті, і вони зможуть заходити на острів у будь-який час.

Раніше, кожного гравця був острів «The Block» площею 25 × 25 плиток, якщо вони побудувати там щось прекрасне, їх «The Block» з ім'ям міг з'явитися на мапі Fortnite: Battle Royale на північному сході (а потім — на північному заході). Після початку 2 частини Battle Royale цю локацію прибрали з мапи.

В режимі присутні різні пристрої: від генератору ботів до музичних плит, за допомогою яких гравці можуть створювати музику.

Розробка[ред. | ред. код]

Ранні стадії[ред. | ред. код]

Вперше Fortnite було анонсовано на врученні нагород Video Game Awards 2011, де Кліфф Блешинський презентував її перший трейлер. Гра описувалася як схожа на Gears of War 3 з новим візуальним стилем та елементами будівництва захисних споруд та їх захисту[4]. В 2017 креативний директор Epic Games Дональд Мустард сказав що це оголошення було зроблене «через три тижні після того, як нам прийшла ідея, ще до того, як ми навіть зробили гру»[5]. Під час створення гри продюсер Роджер Коллум розповів, що гра виросла з використання двох популярних жанрів: ігор-пісочниць, таких як Minecraft і Terraria, та ігор-стрілялок, таких як Gears of War, щоб створити щось нове[6].

Під час Comic Con в липні 2012 року в Сан-Дієго Epic Games оголосила, що Fortnite вийде ексклюзивно для комп'ютерів і буде першою грою, розробленою Epic Games з використанням власного нового ігрового рушія Unreal Engine 4, вихід якого було заплановано на 2013 рік[7][8]. Спочатку розробка гри була розпочата на рушії Unreal Engine 3, але згодом була переведена на Unreal Engine 4.

Fortnite розроблявся одразу кількома дочірніми студіями Epic Games, а також спільно з польською студією People Can Fly[9], яка раніше працювала з Epic Games над попередніми іграми. People Can Fly була повністю придбана Epic Games у 2012 році і у 2013 році було перейменована в Epic Games Poland[10]. Станом на березень 2014 року над грою працювало близько 90 розробників[11]. People Can Fly знову стали незалежною студією та повернули свою назву в 2015 році, але продовжували допомагати Epic Games у розробці Fortnite[12][13].

Перехід під Tencent[ред. | ред. код]

Рання розробка Fortnite зіткнулася з низкою перешкод. По-перше, Epic Games почала використовувати Fortnite як полігон для тестування нового Unreal Engine 4, що сповільнило розробку[14].  Ще одним фактором було визнання того, що для підтримки інтересу до гри необхідно мати глибокі системи для покращення персонажів, подібно до комп’ютерних рольових ігор. Вони звернулися і залучили дизайнерів із популярних масових багатокористувацьких онлайн-ігор, щоб отримати інформацію про те, як створювати такі системи[6]. Кульмінаційною проблемою були зменшення інвестицій від Tencent в Epic Games у 2012 році, в результаті чого ряд керівників високого рівня пішли з компанії[15]. Epic визнала, що їм потрібно перейти на модель «гра як послуга». Tencent досягла успіху з цією моделлю в Китаї і погодилася допомогти Epic Games в обмін на значну частку Epic Games. За словами Дональда Мустарда, Epic Games вирішила використовувати Fortnite як провідник до моделі «гра як послуга» для Epic, що створило додаткові нерівності на дорозі[14].  Крім того, у зв’язку зі зміною керівників, для Fortnite було потрібно нові керівники команди розробників. Даррен Сагг, наприклад, детально обговорював різні ігрові системи з Кліффом Блешинський, який керував розробкою. Після звільнення Блешинського, Саггу довелося взяти на себе роль головного розробника, щоб спробувати продовжити бачення, яке мав Блешинський[6]. Род Ферґюссон, який залишив Epic Games після зменшення інвестицій Tencent у 2012 році, заявив, що якби він залишився в Epic Games, він би, ймовірно, скасував розробку Fortnite до цього моменту[16].

У той же час Epic Games прийняли кілька рішень щодо ігрового процесу Fortnite. Спочатку, коли гравці хотіли встановити стіни та інші укріплення, вони мали пройти міні-гру, щоб завершити будівництво. Виявилося, що гра буде більш успішною, якщо будівлі будуть будуватися самостійно[6]. Також в планах було додати різні режими гри, як в Gears of War 3, але вони були обмежені рушієм гри.

У листопаді 2013 року Epic Games підтвердила, що Fortnite не випустить цього року, проте розкрила нову дату випуску, хоча підтвердила, що гра все ще знаходиться в розробці кількома її студіями[17]. Віце-президент з видавництва Epic Games Майк Фішер сказав у 2015 році, що Epic Games визнала, що вони «занадто рано анонсували цю гру», і що її тривалий період розробки був обумовлений «дуже поважними причинами»[18]. В травні 2014 року видавництву Game Informer було підтверджено, що гра буде випущена за моделлю «гра як сервіс».

За словами Дональда Мустарда, до 2014 року Fortnite був «досить функціональним прототипом». Epic Games розуміли, що для завершення гри все ще знадобиться близько трьох років, не тільки для доопрацювання та збалансування гри, але й для додавання необхідних елементів для моделі «гра як сервіс»[19]. Щоб допомогти розробці та отримати відгуки гравців, Epic Games використовувала серію закритих періодів альфа-тестування. Перше закрите альфа-тестування гри під назвою «Online Test 1» прошло з 2 по 19 грудня 2014 року, а «Online Test 2» — з 24 березня по 14 квітня 2015 року[20][21]. Після демонстрації на WWDC 2015 на восени 2015 року, Epic Games розпочала закрите бета-тестування Fortnite на Mac[22]. У цих тестуваннях брало участь приблизно 50 000 гравців[19].

Системні вимоги Fortnite[23]
Мінімальні Рекомендовані
Microsoft Windows
Операційна система Windows 7, 8 або 10 64-bit Windows 10 64-bit
Центральний процесор Core i3-3225 3.3 GHz Core i5-7300U 3.5 GHz, AMD Ryzen 3 3300U чи аналогічний
Обсяг оперативної пам'яті 4 GB 8 GB
Носій інформації Epic Games Store
Графічний процесор Intel HD 4000 (ПК), Intel Iris Pro 5200 Nvidia GTX 960, AMD R9 280, чи аналогічна відеокарта сумісна з DirectX 11


Мережа Для гри необхідне інтернет-з'єднання
Пристрої введення Клавіатура і комп'ютерна миша або геймпад
Apple Mac
Операційна система Mac OS Mojave 10.14.6


Носій інформації Epic Games Store


Мережа Для гри необхідне інтернет-з'єднання
Пристрої введення Клавіатура і комп'ютерна миша або геймпад

Випуск в ранній доступ[ред. | ред. код]

Fortnite: Save the World на Gamescom 2017

У червні 2017 року Epic Games оголосила, що Fortnite планується випустити в 2018 році безкоштовно на Windows, macOS, а також на консолях PlayStation 4 і Xbox One. Гра стала доступна для всіх в платному ранньому доступі починаючи з 25 липня 2017 року, а гравці, які замовили «Набір засновника», отримали доступ до гри 21 липня[24][25]. За словами креативного директора Дональда Мустарда, тривалий період з моменту альфа-фаз гри був пов’язаний з підготовленням Fortnite до моделі «гра як сервіс». Хоча гра була в хорошому стані протягом двох років до цього, Epic Games хотіла мати можливість розробляти контент для гравців, щоб підтримувати їх інтерес до гри, наприклад події з унікальними нагородами, дотримуючись підходу, який використовується в іграх League of Legends і Warframe[24]. Оскільки гру вже було анонсовано раніше в 2014 році через Game Informer, Epic Games вирішила не використовувати свій час та простір на виставці Electronic Entertainment Expo в червні 2017 року для повторного анонсування гри, побоюючись, що вона загубиться в потоці інших ігор і новин з виставки. Натомість маркетингова команда Epic Games працювала з Twitch та іншими стримерами відеоігор, щоб надати їм ранні копії гри для просування на своїх канала до випуску гри 25 липня 2017 року. Однак за кілька тижнів до цього цієї дати Epic Games визнала, що гра все ще не готова до випуску, в неї можна було грати, але контент був не повний. Замість того, щоб продовжити розробку, Epic Games вирішила випустити гру в платний ранній доступ 25 липня 2017 року, що дозволить їм отримувати активні відгуки про гру під час її розробки. На момент початку раннього доступу Gearbox Software допомагала розповсюджувати гру на фізичних носіях[26].

Створення Battle Royale[ред. | ред. код]

Під час фінальної частини розробки Fortnite, в березні 2017 року на персональних комп’ютерах у ранній доступ була випущена гра PlayerUnknown's Battlegrounds, яка швидко стала дуже популярною та успішною, ставши яскравим прикладом жанру королівської битви. За словами Дональда Мустарда, команда Epic Games «любила королівські битви, такі як PUBG», і досліджувала, як вони можуть створити подібний режим на рушії Fortnite. Вони доручили цю справу окремій команді розробників, яка не зв'язна з PvE режимом[27]. Розробкою режиму Battle Royale керував Ерік Вільямсон з Заком Естепом. Їхня мета полягала в тому, щоб швидко створити режим королівської битви з основного режиму Save the World, відклавши будь-які складні функції, щоб якнайшвидше запустити новий режим[28]. Battle Royale розроблявся разом з командою Unreal Tournament близько двох місяців після виходу режиму «Save the World» в липні 2017 року[29][30]. Основні відмінності від Save the World полягали в тому, що Battle Royale мав більш обмежений арсенал зброї, невелику кількість пасток і більш гладку та природну місцевість для мапи[28]. Вони також хотіли, щоб ігри тривали не більше 25 хвилин, що призвело до рішення, шо деякі елементи з Save the World не будуть перенесені[28]. Рішення додати механіку будування укріплень, було прийняте не знаючи, як гравці будуть використовувати це, оскільки безпечна зона буде зменшуватися, але швидко виявили, що ця механіка допомогла відрізняти гру від PUBG і часто використовувалася гравцями для перемоги в матчах[28].

За ці два місяці розробки Epic Games планувала включити Battle Royale у платний набір Fortnite і спочатку оголосила про цей підхід публічно на початку вересня 2017 року. Лише за два тижні до її виходу Epic вирішила зробити її безкоштовною, побоюючись, що, якщо вона буде платною, це сповільнить зростання її популярності[30]. Epic Games офіційно оголосила про цю зміну приблизно через тиждень після першого анонсу Battle Royale, дозволяючи тим, хто придбав ранній доступ до Fortnite через цей режим, відшкодувати кошти[31]. Розробники PUBG, Bluehole, були занепокоєні, оскільки вони тісно співпрацювали з Epic Games для підтримки Unreal Engine 4 у PUBG і були стурбовані тим, що Fortnite може додати заплановані функції до свого режиму Battle Royale, до того, як вони будуть додані в PUBG[32][33][34].

З популярністю Fortnite: Battle Royale, яка була вперше випущена в ранній доступ у вересні 2017 року і привернула значну увагу на початку 2018 року, Epic Games виділила окрему команду розробників, щоб зосередитися на покращеннях цього режиму[35]. Epic Games розповіли, що їхня надмірна увага до Fortnite призвела до того, що в деяких інших їхніх іграх зменшилась кількість гравців, що призвело до скорочення зусиль щодо розробки цих ігор, зокрема Paragon[36]. В січні 2018 року Epic Games оголосила, що закриває Paragon в квітні того ж року, надавши відшкодування всім гравцям[37]. Аналогічно, Epic Games оголосила, що зупинила розробку запланованої безкоштовної гри Unreal Tournament, її команда перейшла в Fortnite, хоча гра залишається доступною для гри та відкритою для модифікацій кінцевих користувачів[38]. Гравці на форумі Reddit, присвяченому Fortnite, висловлювали занепокоєння, що подібна доля може спіткати режим Save the World, оскільки зовні цей режим не приділяв такої ж уваги щодо оновлень у порівнянні з режимом Battle Royale з моменту випуску цього режиму[39]. Ед Зобріст з Epic Games сказав, що станом на березень 2018 року рівень збереження Save the World був високим і зріс з моменту випуску Fortnite: Battle Royale, і з тих пір компанія покращила зв’язок з гравцями, наприклад як надання дорожніх карт та списків відомих помилок[40].

Простір Fortnite на E3 2018

У жовтні 2018 року Epic оголосила, що безкоштовний випуск гри відбудеться принаймні до 2019 року, це було зроблено для того, щоб переконатися, що гра готова прийняти великі групи нових гравців[41]. Значне оновлення для гри, яку було випущено в листопаді 2018 року, мало на меті переробити більшу частину інтерфейсу, забезпечивши певну автоматизацію та корисні поради за допомогою нещодавно представлених персонажів, загонів уцілілих та інших видів діяльності[42]. У січні 2019 року була внесена зміна в систему лам-піньят, що дозволило гравцям знати, які предмети вони отримають від них, подібно до рентгенівського знімка, вміст таких лам змінюється щодня[43].

Випуск Creative[ред. | ред. код]

Гра була офіційно представлена 5 грудня 2018 року, через кілька годин після того, як про неї сказав австралійський ютубер Lachlan. Epic Games співпрацювали з дев'ятьма ютуберами, щоб створити демонстраційні відео про режим. Власники «Бойової перепустки» змогли грати в Creative вже з 6 грудня, а гравці без неї могли приєднатися до островів, створених гравцями з «Бойовою перепусткою». Для всіх гравців режим був випущений 13 грудня 2018 року.

Під час розробки режиму Creative Epic Games віддавала перевагу швидкому завершенню, а не створенню ідеального режиму після випуску[44]. Через це після випуску було кілька помилок. Завдяки зосередженню на швидкості, Epic Games створила систему наборів блоків замість повного їх переліку, який можна побачити в інших іграх з схожим режимом[44]. Epic Games змогли запустити Fortnite: Creative раніше, ніж планувалося[44]. Після запуску Creative Epic Games багато разів оновлювали, виправляючи помилки, додаючи нові будівлі, пристрої та нові типи островів.

Epic Games інколи використовувала Fortnite: Creative для проведення низки рекламних заходів, таких як віртуальні концерти, а також Epic Games співпрацювали з Time, щоб створити спеціальну зону Fortnite, присвячену святкуванню 58-ї річниці промови Мартіна Лютера Кінга «Я маю мрію» 28 серпня 2021 року[45].

Вихід з раннього доступу[ред. | ред. код]

30 червня 2020 року розробники заявили, що режим Save the World виходить з раннього доступу, в якому він був весь час[46]. Відтепер нові власники Fortnite: Save the World, не зможуть отримувати V-бакси за виконання завдань і місій, замість них вони будуть отримувати Рентген-квитки. Старі власники (ті які купували «Набори засновника») будуть продовжувати отримувати V-бакси. Також розробка оновлень для Fortnite: Save the World сповільниться, і гра перейде на щорічний режим повторюваних сезонів. Всі «Набори засновника» покращили на один рівень, а нові гравці зможуть придбати лише новий тип наборів, в який входить: 1 герой, його рюкзак та інструмент, доступ до Save the World та завдання на 1500 V-баксів.

Unreal Editor (Creative 2.0)[ред. | ред. код]

25 квітня 2022 року генеральний директор Epic Games Тім Свіні повідомив, що компанія планує до кінця 2022 року додати до гри повноцінний редактор на Unreal Engine 5 — Unreal Editor for Fortnite (UEFN), який суспільство прозвало Creative 2.0[47]. Ця можливість дозволить авторам режимів у Fortnite: Creative створювати більш гнучкі мапи та детально редагувати всі функції, змінювати інтерфейс, статистику зброї, додавати власні ресурси та текстури та ін. за допомогою редактора Unreal Engine і мови програмування Verse[48][49]. Для того щоб грати в режимах створених у Unreal Editor, гравцям необхідно буде спершу завантажити їх на свій пристрій, на відміну від звичайного Creative, де використовуються вже завантажені з грою можливості. З виходом Creative 2.0 можливість публікувати свої роботи стане доступна не лише учасникам програми «Підтримки авторів», а всім, хто буде відповідати певним критеріям і завершить процес перевірки, а також будь-хто зможе монетизувати свої режими[50].

14 листопада Тім Свіні повідомив, що Unreal Editor for Fortnite перенесений на кінець січня 2023 року[51].

Перехід на Unreal Engine 5.1[ред. | ред. код]

Під час виходу 4 частини (4 грудня 2022 року) Epic Games повідомили, що гра переходить на нову версію рушія — Unreal Engine 5.1[52]. Шо дозволило додати до гри нові графічні налаштування та технології: Nanite (збільшення кількості полігонів моделей), Lumen (трасування променів та детальне освітлення від усього що розповсюджує світло), віртуальна мапа тіней (реалістичніші тіні від кожного об'єкта), тимчасова висока роздільна здатність (покращений варіант тимчасового згладжування, який дозволяє покращити графіку без зменшення кадрової частоти). Нові налаштування крім Windows доступні також на консолях PlayStation 5 і Xbox Series X | S.

Також у статті розробники повідомили, що після виходу 2 сезону 4 частини (10 березня 2023) підтримка Windows 7 та Windows 8 буде офіційно завершена, через їх проблеми у безпеці та відсутність сучасних технологій.

Сюжет[ред. | ред. код]

Save the World[ред. | ред. код]

« Одного дня 98% людського населення Землі раптово зникли, а решта людей побачили над собою небо, вкрите густими хмарами, які створювали хаотичні бурі, які скидали мозгляків: людиноподібних істот, схожі на зомбі, які нападали на живих людей. Ті, що вижили, знайшли способи побудувати «штормові щити», захисні куполи, які очищали грозові хмари та зменшували кількість атак мозгляків. Щити почали використовувати для створення баз для людей, які вижили по всьому світу. Гравець є командиром однієї з цих баз, якому доручено вийти за межі штормового щита, щоб знайти ресурси, вцілілих та інших союзників, для того, щоб розширити свій штормовий щит і знайти спосіб повернути Землю до її нормального стану. «

— Офіційний синопсис режиму, [53]

Battle Royale[ред. | ред. код]

За словами Дональда Мустарда, від початку розробки Fortnite: Battle Royale, Epic Games були зацікавлені у грі з довгостроковим сюжетом, але усвідомлювали проблему, коли більшість гравців буде зосереджено на базовій механіці гри. Вони вирішили зробити гравців свідками подій, а не центральними персонажами, дозволяючи розповісти історію через неігрових персонажів, яких гравці можуть побачитися в грі, або через соціальні мережі. Включення елементів сюжету змусило команду розробників планувати нові способи їх представлення, наприклад, одноразові події на всіх серверах, зміни мапи або спеціалізовані однокористувацькі місії[54].

Кінець кожного сезону пов'язаний з початком наступного, наприклад: під час четвертого сезону, гравці побачили кілька зірок, які літали в небі, а потім гігантський метеорит, що наближався до землі; на початку четвертого сезону метеорит впав на мапу, залишивши, гігантський кратер.

Гра початково була запущена без будь-якого сезонного розкладу, але починаючи з випуску сезону 2 у грудні 2017 року, Epic Games додала новий вміст, який включає в себе нові косметичні предмети, нові елементи гри та зміни на карті гри приблизно на 10-тижневій основі а також «Бойову перепустку» для гравців (щоб отримати частину нового вмісту, потрібно виконувати завдання і отримувати XP).

Частина 1 (2017—2019)[ред. | ред. код]

Сезон Період Опис
0 сезон/Передсезоння 12 вересня 2017 — 24 жовтня 2017 Тестовий етап Battle Royale.
1 сезон 24 жовтня 2017 — 14 грудня 2017 Запровадження системи досвіду (XP) та магазину.
2 сезон 14 грудня 2017 — 22 лютого 2018 Запровадження «Бойової перепустки». Середньовічна тематика.
3 сезон 22 лютого 2018 — 1 травня 2018 Космічна тематика. Кількість рівнів «Бойової перепустки» збільшилася з 70 до 100. Протягом сезону гравці спостерігали за зірками, а згодом стали з'являтися невеликі метеорити, які падали землю і завдали деякої шкоди. У всіх іграх з'явився великий метеорит, який поступово наближався до острова.
4 сезон 1 травня 2018 — 11 липня 2018 Тема — супергеройський фільм. Метеорит який, гравці бачили в 3 сезоні, нарешті впав, повністю знищивши одну з локацій. 30 червня 2018 року пройшла масштабна подія в усіх матчах: запуск ракети, на локації злочинського лігва, яка створила міжсвітові тріщини на карті. Протягом наступних декількох днів тріщини зростали, зникали деякі об'єкти в грі, і з'являлися нові об'єкти з інших світів. В рамках свого маркетингу, Epic Games встановили в реальному житті логотип ресторану «Durrr-Burger» у пустелі Каліфорнії.
5 сезон 11 липня 2018 — 27 вересня 2018 «Зіткнення світів»

Подорожі в часі — тематика 5 сезону. Сезон розпочався зі змінами карти через тріщини. Створилася лабораторія, яка досліджувала тріщини. Ближче до кінця п'ятого сезону відбулася чергова подія, під час якої тріщини, створені запуском ракети, закрилися, залишивши в ігровому світі великий фіолетовий куб, який англомовні гравці прозвали Cevin (укр. Кевін). Кевін рухався самовільно протягом усього сезону, створюючи аномалії на своєму шляху, після чого розтав в озері.

6 сезон 27 вересня 2018 — 5 грудня 2018 «Влада ночі»

Тематика сезону — темрява і злочинність. Куб піднявся з озера разом з невеличким островом, який знаходився в центрі озера, і рухався по всій карті. Разом з ним, всій карті з'явлилися Монстри Куба і почали атакувати гравців. Зрештою, Кевін перевантажився і вибухнув, тимчасово перемістивши всіх гравців у білу, бездонну порожнечу, де на короткий час з'явився метелик, схожий на тріщину з минулих сезонів. Повернувшись до карти, озеро повернулося до нормального стану, але з безліччю дрібних частин Кевіна у воді.

7 сезон 5 грудня 2018 — 28 лютого 2019 «Крига скресла»

Зимова тематика. В 6 сезоні, на південно-західній стороні мапи, була можливість далеко побачити айсберг і снігову хмару, які поступово наближалися до острова. І на початку 7-го сезону великий айсберг зіткнувся з островом і покрив третину карти снігом та іншими новими особливостями, включаючи великий замок на вершині айсберга, який був похований глибоко в снігу. Пізніше над замком з'явилася велика льодова сфера, яка попереджала про настання зимової бурі. Незабаром Король Льоду з'явився, щоб прикликати зимову бурю на весь острів, а також викликав льодових зомбі, які атакували гравців.

8 сезон 28 лютого 2019 — 9 травня 2019 «Полювання за скарбами»

Пригоди, пірати, тропіки, вогонь — теми 8 сезону. В останні дні сьомого сезону острів розгойдували землетруси, які створили тріщини на землі, і врешті-решт, спричинили появу великого вулкана на північно-східному куті карти. З'явилася локації Lazy Lagoon і Sunny Steps, що являли собою піратську бухту та Ацтекський храмовий комплекс. Пірати, гібриди і інші шукачі пригод (у тому числі «в'язень» Короля Льоду, який вирвався на свободу) шукали скарби та хотіли випередити конкурентів. Пів сезону, в деяких місцях карти відбувалися розкопки, що привели до сховища під озером. Ближче до кінця сезону відбулася спеціальна подія під назвою «Сховище», яка дозволила гравцям переміститися в інший вимір. «Сховище» дало гравцям можливість голосувати за зброю, яка буде повторно введена в гру. Після того, як пістолет-кулемет Томпсона виграв голосування, сталось виверження вулкану, яке пошкодило Polar Peak (замок на вершині айсберга) та знищило ще дві локації.

9 сезон 9 травня 2019 — 1 серпня 2019 «Майбутнє за вами»

Тематика майбутнього. Реконструйовані зруйновані локації з футуристичними елементами. Під локацією Polar Peak від виверження вулкану прокинувся монстр, який зруйнував айсберг і декілька будинків на острові. В вулкані почалось будівництво робота, який має протистояти монстру. В вирішальній битві перемогу здобув робот.

Сезон X 1 серпня 2019 — 13 жовтня 2019 «Час змін»

Під час битви робота і монстра в 9 сезоні, робот дістав з центру острова Нульову точку, аби поживитися енергією. Але згодом на мапі почали з'являтися аномалії: повернулвся меторит та локація Dusty Depot, які були епіцентром подій в 4 сезоні[55]. Потім прибулець (Експериментатор), який прилетів з метеоритом, збудував в одному зі складів свою лабораторію де почав створювати так звані «Маяки тріщин» які мають змогу створювати тріщину над локаціями, що може їх змінити. Також Експериментатор починає створювати ракету.

Змінені «Маяком тріщин» локації:

 • Tilted Town (В локації неможливо ламати та будувати);
 • Retail Row (В локації з'являються зомбі)
 • Стадіон («Маяк тріщини» вибухнув і підірвав стадіон і тепер там знаходяться «Нестабільні предмети»)
 • Пандора (Існувала до 10 вересня, для колаборації з грою «Borderlands 3»)
 • Інопланетний Куб (Острів з фіолетовим кубом, який літає по мапі)
 • Greasy Grove (З неба падають тако і іноді гравці починають танцювати)
 • Moisty Palms (Присівши, гравець перетворюється на предмет)

Після побудування ракети, Експериментатор за її допомогою створює тріщину, через яку метеорит падає на Нульову точку, і всю мапу поглинає в чорну діру. Потім чорна діра не зникала з гри ще 2 дні.

Частина 2 (2019—2021)[ред. | ред. код]

Сезон Період Опис
Сезон 1 15 жовтня 2019 — 20 лютого 2020 Після того як Нульову точку було знищено метеоритом, острів на якому проходить гра створився наново на матерії старого острову, це пояснює появу на новому острові певних локації з 1 частини. В новій частині гри, крім нової мапи, на гравців чекає також абсолютно нова система «Бойової перепустки», нові механіки (риболовля і плавання) та новий транспорт — катер, яким можна переміщатися по воді. Також з'явилася організація ЕГО. і її протилежність — АЛЬТЕР.
Сезон 2 20 лютого 2020 — 17 червня 2020 «Цілком таємно»

Нові механіки — NPC персонажі та боси

Протягом сезону йде війна між організаціями «ПРИВИД» і «ТІНЬ» (колишні ЕГО і АЛЬТЕР). Деякі локації під час сезону змінюють свою організацію.

Ближче до кінця сезону Мідас, лідер організації «ПРИВИД», почав створювати і заряджати пристрій кулястої форми. Під час запуску цього пристрою, виявилося що Мідас хотів витягти острів з часової петлі[e], але щось пішло не так і пристрій притягнув на острів велику кількість води, і створив цунамі.

Сезон 3 17 червня 2020 — 27 серпня 2020 «Підкорювачі хвиль»

Нові механіки — їзда на акулі

Острів затопило і протягом сезону вода поступово відходила. Локацію агентство було взято під контроль доньки Мідаса і організації «ТІНЬ», а також на ньому було побудовано спеціальну дамбу. Всі будівлі, які були застраховані страховою компанією «No Sweat Insurance», піднято на надувні матраци. Під кінець сезону, коли майже вся вода пішла з острова, за допомогою ерозії, на північно-західній частині карти з під води було піднято локацію Coral Castle.

Сезон 4 27 серпня 2020 — 2 грудня 2020 «Битва за Нексус»

Сезон посилається на всесвіт Marvel. Побачивши загрозу Пожирача світів (Ґалактуса), Тор просить Сіф відправити його на острів Fortnite. Після цього Сіф допомагає дістатися острова й іншим супергероям. Тоні Старк, переніс зі своєї реальності декілька локацій пристроями, схожими на «Маяки тріщин» з сезону X частини 1. Потім він почав оснащувати бойові автобуси з реактивними двигунами та крилами, а потім розміщувати в них гамма-бомби. У той же час Ґалактус розмістив на острові свої дрони. Після цього Тоні Старк зламав петлю, щоб помножити кілька оновлених бойових автобусів на мільярди, а потім залишив їх у міжчасовому просторі, куди будуть переміщені гравці під час битви з Ґалактусом.

Під час битви з Ґалактусом гравці все ж одержали перемогу. Але Ґалактус дістав з надр острова Нульову точку, ідентичну тій, що була в 1 частині.

Сезон 5 2 грудня 2020 — 16 березня 2021 «Нульова точка»

Нові механіки — золото (валюта за яку можна придбати всілякі речі у NPC та яка зберігається між матчами)

На острові з'явилися бази організації Ордену Петлі, в офісі якому гравці на мить побували в 2 сезоні 2 частини. Орден Петлі зобов'язаний контролювати часову петлю.

Агент Джонс, який працював на Орден Петлі почав стрибати у різні реальності по всьому всесвіту, щоб зібрати загін мисливців, який допоможе організації вдержати контроль над часовою петлею. Але від кожного стрибка по реальностями Нульова точка руйнувалася все більше і більше.

Перш ніж Джонс встиг закінчити зібрати мисливців, Нульова точка стала дуже нестабільною, та почала пускати різні хвилі реальності на острові.

Сезон 6 16 березня 2021 — 8 червня 2021 «Дикі часи»

Нові механіки — майстрування одного типу зброї з іншої.

Перед початком сезону, Джонс викликав на допомогу Засновника — одного з Сімох (команди, в яку входять прибульці з 4 сезону 1 частини та сезону X), пообіцявши повернути йому загадкового Гено. Засновник закриває себе в Нульовій точці та створює башту біля неї.

Сезон 7 8 червня 2021 — 12 вересня 2021 «Вторгнення»

Оновлена механіка «Бойової перепустки».

На острів напала армія інопланетян, а Орден Петлі оголосив їм війну. Під час сезону інопланетяни досліджували населення острова, та навіть спеціальними пристроями створювали собі комфортне для проживання середовище в деяких локаціях.

Під час сезону інопланетяни забрали собі на корабель 3 локації.

Але під кінець сезону Орден Петлі підготував спецоперацію зі знищення інопланетян. Гравців затягнули в головний інопланетний корабель де вони мали встановити вибухівку, гравці помітили на кораблі сотні кубів, ідентичним Кевіну з 5 і 6 сезону 1 частини. Під час вибуху деякі куби впали на острів.

Сезон 8 13 вересня 2021 — 4 грудня 2021 «Кубізм»

Куби які впали на острів після знищення інопланетного корабля, винищили в радіусі свого падіння все живе. Також на острів впав золотий куб — Королева кубів, та синій куб, який гравці перезавантажили під час перебування на інопланетному кораблі. На острові випадково з'являлися портали в паралель, де гравці могли позмагатися з кубічними зомбі і отримати їхню зброю.

Під час сезону фіолетові куби разом з королевою поступову перемістилися в центр мапи, де утворили локацію The Convergence. Синій куб не мав злих намірів тому залишався на місці весь сезон.

Під час фіналу сезону Королева кубів створила портал до «Останньої реальності» (загадкового світу у якому проживають інопланетяни та куби) і атакувала зі своєю армією гравців, що залишилися. Агент Джонс спільно із Засновником, в підземеллі острова почали його переворот на 180°. Під час перевороту Королева кубів не змогла вижити, й затонула в воді, а тому портал до «Останньої реальності» також зачинився.

Частина 3 (2021—2022)[ред. | ред. код]

Сезон Період Опис
Сезон 1 4 грудня 2021 — 20 березня 2022 «Оберт»

Після перевороту острова на гравців очікувала абсолютно нова мапа. Але оскільки це перевернутий острів з 2 частини, що був зібраний з матерії острову 1 частини, на ньому ми можемо знайти деякі локації, а також дуже схоже розміщення біомів з мапи 1 частини. Серед нових механік — ковзання на колінах.

Під час сезону Орден Петлі намагалися дістатися з своїми бурами з порожнини між островом до його поверхні, а гравець мав допомогти Сімці підготуватися до битви з ними. Зрештою Орден Петлі змогли дістатися поверхні острову, і у одній із гір почали будівництво своєї бази, що мала назву Covert Cavern.

Сезон 2 20 березня 2022 — 4 червня 2022 «Опір»

Нові механіки — біг та лазіння по стінах. Декілька тижнів у основному режимі Battle Royale не можна було будувати будь-які споруди.

Ордену вдалося встановити контроль над більшою частиною острова, а Сімка разом з гравцями, що жертвували золоті злитки на встановлення різних турелей та спеціально оснащених бойових автобусів, повинні були дати йому відсіч. Хоч Сімка з гравцями швидкими темпами відвойовувала локації у Ордена, та все ж організація дісталася Нульової точки і почала будувати там Колайдер, щоб знищити Нульову точку. Побачивши це, Сімка почала відновлення робота з 9 сезону 1 частини, виявляється він весь час був у них під контролем на «Льодяному Місяці».

Під час фінальної битви сезону робота, яким керували гравці та допомагала Сімка, проти армії Ордену, перемогли все ж гравці та Сімка. Під час битви у Нульовій точці можна було побачити різні реальності, коли у Нульовій точці можна було побачити силует Гено, Агент Джонс з Засновником стрибнули туди.

Сезон 3 5 червня 2022 — 18 вересня 2022 «Запал»

Тематика сезону — вечірка, відпочинок після війни. Нові механіки — їзда верхи на тваринах.

Після поразки Ордену петлі Нульова точка створило Дерево реальності, яке розквітло і створило спеціальний біом у одній з частин острова, а також поступово пускала Коріння реальностей. За допомогою Коріння реальностей певні локації мали різний вигляд у кожному матчі.

Сезон 4 18 вересня 2022 — 3 грудня 2022 «Рай»

Після святкування, лабораторія, в якій знаходилися Експерементатор, Зачин та Парадигма, повністю стає хромованою. Експерементатору та Зачину не вдалось вижити і вони перетворились на хром, а от Парадигма втекла. Деякі локації перетворились на хромові, а також з'явився бос — Вісниця.

Хром поступово захоплював весь острів і на фінальній події він його підірвав. Гравці з допомогою Парадигми зібрали новий острів з шматків інших різних островів.

Частина 4 (з 2022)[ред. | ред. код]

Сезон Період Опис
Сезон 1 4 грудня 2022 — 10 березня 2023 «Частина 4»

«У четвертій частині Battle Royale вирушайте у нову реальність та пересувайтеся новими способами: катайтеся на мотоциклі, котіться у гігантській сніжці, запускайтеся у небо за допомогою ударно-хвильового молота та долайте перешкоди. Дослідіть нові здібності доповнень реальності та займайте територію командою, залишаючи банери, щоб усі знали, що вона ваша. І, звичайно, спробуйте нову зброю.»[56]

Кіберспорт[ред. | ред. код]

Стадіон «Fortnite Pro-Am» на E3 2018

Одним із перших професійних змагань з Fortnite став захід «Fortnite Pro-Am», який відбувся 12 червня 2018 року під час E3 2018, у якому взяли участь 3000 учасників[57]. Цей турнір було оголошений після успіху стріму від Ninja в березні 2018 року, де він грав разом із знаменитостями. У заході взяли участь 50 знаменитостей у парі з 50 найкращими стримерами, які змагалися за призовий фонд у розмірі 3 млн US$, який буде переданий благодійним організаціям команд-переможців[58]. Ninja та його напарник Marshmello стали переможцями цього змагання[59]. Додаткові заходи Pro-Am відбулися на E3 2019 у червні 2019 року.

У травні 2018 року Epic Games оголосила, що виділяє 100 млн US$ на фінансування різних турнірів протягом року, щоб допомогти перетворити Fortnite: Battle Royale в кіберспортивну дисципліну[60]. В середині 2018 року, Epic Games розпочала серію турнірів «Summer Skirmish» які проходили протягом восьми тижнів, і щотижня в різному форматі, а переможцям протягом усієї серії пропонувалося 8 млн US$. Але перший турнір був призупинений через технічні проблеми з ігровими серверами, тоді як другий турнір закінчився звинуваченнями переможця у шахрайстві, які пізніше не підтвердила Epic Games[61]. 21 вересня 2018 року Epic Games запустили свою другу серію турнірів «Fall Skirmish», з призами до 10 млн US$ для переможців.

Турнір «Fortnite World Cup» було анонсовано в лютому 2019 року, а кваліфікаційні раунди пройшли в квітні-червні 2019 року. Фінал проходив на стадіоні Артура Еша в Нью-Йорку з 26 по 28 липня 2019 року. Загальний призовий фонд складав 30 млн US$[62][63]. А також з 29 квітня по 7 червня 2019 проходив «Fortnite World Cup - Creative» це п'ять турнірів на п'яти островах в Fortnite: Creative. 15 кращих гравців взяли участь в особливому змаганні в фіналі «Fortnite World Cup» і боролися за призовий фонд, який складав 3 млн US$. Кожного тижня проходило нове випробування і учасникам потрібно було надсилати відеоролик, зазначений спеціальним хештегом, на YouTube. Щотижня судді обирали кращі роботи, і їх автори отримали запрошення на фінал «Fortnite World Cup - Creative» в Нью-Йорку!

Починаючи з сезону X частини 1, кожен сезон проводиться серія турнірів FNCS — «Fortnite Champion Series» (укр. «Міні-чемпіонат по Fortnite»). Її формат змінюється майже кожен сезон, для прикладу: змінюється формат команди, тип відбору учасників, інколи проводять окремі турніри по запрошеннях, а починаючи з 2 сезону 2 частини переможцям чемпіонату з кожного регіону видають ексклюзивну кирку The Axe of Champions, яка у наступному сезоні передастся наступним переможцям.

Інколи у грі проходять турніри навіть не у Battle Royale режимі, а наприклад: у Fortnite: Creative, у тимчасовому режимі «Floor Is Lava» та у режимі без будівництва тощо. Частина з цих турнірів не має грошової винагороди, а частина має за винагороду різні косметичні предмети.

Арена[ред. | ред. код]

У 8 сезоні 1 частини у гру ввели особливий змагальний режим — Арену. Її особливість полягає в тому, що у гравців є рейтинг (Hype), який вони можуть підвищувати, граючи в цей режим. Також від звичайного Battle Royale цей режим відрізняє те, що буря після 5 звуження веде себе по іншому, гравцю після вбивства дається певна кількість здоров'я та ресурсів, а якщо гравець не наносить ніякої шкоди іншим гравцям, йому поступово буде наноситися шкода.

Рейтингова система арени поділена на 3 ліги — відкрита, претендентська та чемпіонська, які в свою чергу поділені на 10 девізіонів. У кожному з них, гравцю буде видаватися та зніматися різна кількість рейтингу. Для кожної ліги у грі досить часто проводяться турніри на рейтинг для арени або на грошові винагороди.

Наразі арена має режими для одного, двох та трьох людей. Раніше були присутні також режим для 4 людей та арена у форматах «Last Game» (гравці починають грати з певним набором предметі у невеликій бурі), «Boxfights» (декілька гравців мають перемогти один-одного, знаходячись у невеликій кімнаті) та «Zero Build» для 3 людей (режим без будівництва)

Відгуки і популярність[ред. | ред. код]

Огляди
Світові
ВиданняОцінка
Game Informer9.5/10
GameSpot8/10
GamesRadar4/5 зірок
IGN9.6/10
PC Gamer (UK)86/100
PC Gamer (US)86/100
PC Zone80%
Агрегатори
АгрегаторОцінка
Metacritic81/100 (PC)
78/100 (PS4)
85/100 (XONE)
83/100 (Switch)
81/100 (iOS)
Косплей персонажів з Fortnite на E3 2018

У 2017—2018 роках Fortnite: Battle Royale перетворився в феномен масової культури — йому вдалося залучити безліч нових гравців з числа людей, які раніше не цікавилися комп'ютерними іграми, точно так, як в минулому це було з World of Warcraft і Minecraft. Вже через два тижні після виходу, кількість гравців досягло 10 мільйонів, до березня 2018 року ця кількість перевищила 45 мільйонів, і в червні 2018 року Epic Games повідомляла про 125 мільйонах зареєстрованих в грі гравців, 40 мільйонів з яких заходили в гру хоча б раз на місяць. Bloomberg Technology повідомила, що в листопаді 2018 кількість гравців «Королівської битви» перевищило 200 мільйонів[64]. За даними Nintendo, в першу добу після виходу на Nintendo Switch гра була завантажена більше двох мільйонів разів. У липні 2018 року, коли був випущений черговий п'ятий сезон гри, компанія Akamai Technologies повідомила, що сукупний мережевий трафік Fortnite: Battle Royale перевищує 37 терабайт в секунду — більше, ніж будь-яка інша онлайн-ігри в історії. Більший успіх Fortnite: Battle Royale в порівнянні з PUBG журналісти пов'язували з декількома факторами: безкоштовністю гри, її доступністю на безлічі платформ, вдалим часом виходу — Epic Games зуміла запропонувати зневіреним гравцям більш приємну альтернативу; а також порівняно меншим рівнем насильства на екрані і яскравою графікою, що дозволило залучити до гри дитячу і жіночу аудиторію.

Колаборації[ред. | ред. код]

В грі пройшло безліч колаборацій, серед них співпраця з: Marvel Comics і Marvel Studios, Ральф-руйнівник 2: Інтернетрі, Marshmello, Джон Уік 3, Дивні Дива, Air Jordan, Major Lazer, Borderlands 3, DC Comics, Тревіс Скотт, Тенет, Rocket League, Мисливці за привидами, Зоряні війни, God of War, Halo, Ходячі мерці, Хижак, Чужий, Tomb Raider, Horizon Zero Dawn, Неймар, Рік та Морті, Чемпіонат Європи з футболу 2020, Ferrari, Аріана Ґранде, Персонаж, Тайм, Balenciaga, Дюна, Аркейн: Ліга Легенд, Наруто, Gears of War, Матриця, Assassin’s Creed, PAC-MAN, Індіана Джонс, Among Us, WWE, NFL, Destiny 2, та ін[65].

Деякі колаборації являли собою тільки тематичні предмети в магазині, деякі — спеціальний міні-режим, а деякі навіть — подію яку транслювали на всіх серверах. Одна з таких подій, концерт Тревіса Скотта, зміг поставити рекорд одночасної кількості гравців — 12,3 мільйона, а за трансляціями цього концерту на YouTube та Twitch одночасно дивилося 2,9 мільйона глядачів[66]. Час від часу у гру додають косметичні предмети контент-мейкерів по Fortnite, а також популярні танці з TikTok. Для певних колаборацій були виділені окремі рідкості косметичних предметів: Marvel Series, DC Series, Icon Series, Star Wars Series, Gaming Legends Series.

Частиною співпраці з DC Comics та Marvel Comics також було випуск коміксів, де персонажі Fortnite потрапляли у всесвіти DC та Marvel і навпаки. В результаті цього DC видали серію коміксів «Batman/Fortnite: Zero Point» з 6 випусків[67], та окремо комікс «Batman/Fortnite: Foundation»[68], а Marvel — серію «Fortnite x Marvel: Zero War» з 5 випусків[69]. У кожному з випусків в комплекті знаходився код, активувавши який, читач міг отримати різні косметичні предмети у грі, частина з них через деякий час стала доступна всім, а частина — залишилася ексклюзивною для тих, хто придбав комікси.

Нагороди[ред. | ред. код]

Рік Нагорода Категорія Результат Джерело
2017 The Game Awards Найкраща мультиплеєрна гра Номінація [70]
2018 Visual Effects Society Awards Видатні візуальні ефекти в проєкті в реальному часі Номінація [71][72]
D.I.C.E. Awards Видатні досягнення в онлайн ігровому процесі Номінація [73][74]
SXSW Gaming Awards Досконалість у мультиплеєрі Номінація [75][76]
Досконалість у ігровому процесі Номінація
Премія БАФТА Найкраща розвиваюча гра Номінація [77][78]
Найкраща мультиплеєрна гра Номінація
Webby Awards Нагорода глядацького голосування за найкращу багатокористувацьку/конкурсну гру Перемога [79]
Game Critics Awards Найкраща підтримувана гра Перемога [80][81]
Develop Awards Найкраща анімація Номінація [82][83]
Teen Choice Awards Вибір відеоігри Перемога [84][85]
BBC Radio 1's Teen Awards Найкраща гра Перемога [86]
Golden Joystick Awards Найкраща змагальна гра Перемога [87][88][89]
Мобільна гра року Номінація
Основна гра року Перемога
The Game Awards Найкраща мультиплеєрна гра Перемога [90][91]
Найкраща мобільна гра Номінація
Найкраща поточна гра Перемога
Найкраща кіберспортивна гра Номінація
Gamers' Choice Awards Улюблена гра фанатів Перемога [92]
Улюблена фанатами мультиплеєрна гра Перемога
Улюблена фанатами кіберспортивна гра Перемога
Улюблена фанатами «Королівська битва». Перемога
Улюблений фанатами формат кіберспортивної ліги Перемога
2019 D.I.C.E. Awards Онлайн гра року Перемога [93][94]
Премія БАФТА Гра, що розвивається Перемога [95][96]
Мобільна гра року Номінація
Famitsu Awards Премія за відмінність Перемога [97]
Премія Веббі Найкраща багатокористувацька/Змагальна гра Перемога [98]
Game Critics Awards Найкраща підтримувана гра Номінація [99]
Golden Joystick Awards Все ще грають Номінація [100][101]
Кіберспортивна гра року Перемога
The Game Awards Найкраща підтримувана гра Перемога [102][103]
Найкраща підтримка спільноти Номінація
Найкраща кіберспортивна гра Номінація
Найкраща кіберспортивна подія Номінація
2020 Премія БАФТА Гра, що розвивається Номінація [104][105]
Kids' Choice Awards Улюблена відеогра Номінація [106]
The Game Awards Найкраща підтримувана гра Номінація [107]
Найкраща підтримка спільноти Номінація
Найкраща кіберспортивна гра Номінація
Streamy Awards Особлива трансляція Номінація [108]
2021 Премія БАФТА Гра, що розвивається Номінація [109]
Kids' Choice Awards Улюблена відеогра Номінація [110]
The Game Awards Найкраща підтримка спільноти Номінація [111]
Найкраща підтримувана гра Номінація
Streamy Awards Залучення бренду Перемога [112]
2022 Премія БАФТА Гра, що розвивається Номінація [113]
MTV Video Music Awards Найкраще шоу у метавсесвіті Номінація [114]
NME Awards Найкраща підтримувана гра Номінація [115]
The Game Awards Найкраща підтримка спільноти Номінація [116]
Найкраща підтримувана гра Номінація

Конфлікти[ред. | ред. код]

Судовий позов з PUBG Corp.[ред. | ред. код]

У січні 2018 року південнокорейська компанія PUBG Corp. — дочірня компанія Bluehole, що відповідає за випуск і підтримку гри PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG), подала судовий позов проти Epic Games, заявляючи, що «Fortnite: Battle Royale» порушує авторські права PUBG Corp. як розробників PUBG. Зокрема, представники PUBG Corp. стверджували, що в «Fortnite: Battle Royale» скопійовані з PUBG інтерфейс користувача і ігрові предмети. За повідомленням газети Korea Times, опитані експерти сумнівалися в тому, що PUBG Corp. вдасться виграти справу: весь жанр королівської битви, що включає в себе і PlayerUnknown's Battlegrounds, і Fortnite: Battle Royale не є оригінальним і відтворює в ігровій формі фільм «Королівська битва» 2000 року. У червні 2018 року PUBG Corp. відкликала позов без оголошення причин.

Позови Apple і Google[ред. | ред. код]

В серпні 2020 року Epic Games додала в Fortnite свій спосіб оплати «Epic direct payment»[117], який дозволить їм обійти комісію в розмірі 30%, яку беруть Apple і Google за користування своїми платіжними системами, та знизити ціни. Майже одразу Fortnite видалили з App Store і Google Play, через те що правилами цих сервісів заборонено додавати сторонні способи оплати[118]. 14 серпня Epic Games подала в суд на Apple і Google з метою оскаржити це рішення[118]. 28 серпня 2020 року облікові записи розробників Fortnite, а також усі ігри Epic Games були видалені з App Store[119].

Всі гравці в яких був встановлений Fortnite на iPhone або Mac, втратили можливість отримувати оновлення, і тому залишилися на версії v13.40. А гравці на Android завжди мали можливість завантажувати apk-файл гри з офіційного сайту Epic Games[120], тому оновлення для них продовжили виходити.

На перших слуханнях в серпні 2020 року, суд заборонив Apple видаляти Fortnite з App Store[121]. Але Apple не повернули Fortnite на свою платформу, за словами голови Epic Games, Тіма Свіні, Apple внесли їх гру у чорний список своєї екосистеми[122].

10 вересня 2021 року суд зобов'язав Apple не забороняти розробникам використовувати сторонні способи оплати, але не признав її монополістом, а Epic Games зобов'язані повернути кошти які Apple втратила через введення власного способу оплати[123]. Epic Games також не виграли в тій частині справи, де просили повернути Fortnite в App Store і відновити акаунти розробників[123]. Epic Games не задовільнило таке рішення суду і вони попросили його переглянути рішення[123].

8 грудня 2021 року Apple вдалося оскаржити вердикт суду і добитися відстрочки на зміни в App Store[124]. За словами Apple «ці зміни можуть порушити баланс, який призведе до збитків для Apple та її клієнтів, поставивши під загрозу їхню безпеку та конфіденційність»[124].

Благодійні ініціативи[ред. | ред. код]

Після вторгнення Росії в Україну Epic Games надіслала весь свій дохід з Fortnite за період з 20 березня до 3 квітня благодійним організаціям, які надають гуманітарну допомогу українцям, що постраждали від війни[125]. За час дії благодійної акції Epic Games зібрала 144 млн US$[126].

Примітки[ред. | ред. код]

Коментарі[ред. | ред. код]

 1. Допомога в розробці режиму Save the World.
 2. Gearbox Software видавали фізичну копію для PS4 і Xbox One.
 3. а б в Після конфлікту в серпні 2020 року Google і Apple видалили Fortnite з офіційних магазинів Google Play і App Store відповідно, а версію для MacOS неможливо оновити.
 4. Обмежена кількість фізичних копій тільки для PS4 і Xbox One.
 5. За сюжетом, острів Fortnite: Battle Royale знаходиться в часовій петлі, саме тому кожен матч починається з нуля.

Джерела[ред. | ред. код]

 1. Epic Games Store — 2018.
 2. Nintendo Game Store
 3. Epic brings building back to Fortnite’s casual queue. Engadget (амер.). Архів оригіналу за 27 квітня 2022. Процитовано 23 квітня 2022. 
 4. Narcisse, Evan. Epic Games Reveals Cartoony New IP Fortnite. Kotaku (амер.). Архів оригіналу за 29 грудня 2018. Процитовано 28 грудня 2018. 
 5. Machkovech, Sam (8 червня 2017). Fortnite’s years of delays end with not-free-to-play version coming in July. Ars Technica (en-us). Архів оригіналу за 8 червня 2017. Процитовано 15 квітня 2022. 
 6. а б в г Inside the Development History of Fortnite (амер.). Архів оригіналу за 22 квітня 2022. Процитовано 15 квітня 2022. 
 7. Rigney, Ryan. First Screens: Epic's Fortnite Is the First Unreal Engine 4 Game. Wired (амер.). ISSN 1059-1028. Архів оригіналу за 22 грудня 2016. Процитовано 15 квітня 2022. 
 8. published, Leana Hafer (12 липня 2012). Fortnite will be a PC exclusive and Epic's first Unreal Engine 4 game. PC Gamer (англ.). Архів оригіналу за 15 квітня 2022. Процитовано 15 квітня 2022. 
 9. published, Connor Sheridan (1 листопада 2013). People Can Fly working on Fortnite, renamed Epic Games Poland. gamesradar (англ.). Архів оригіналу за 4 червня 2021. Процитовано 15 квітня 2022. 
 10. Karmali, Luke (13 серпня 2012). Epic Games Buys Gears of War: Judgment Dev. IGN (англ.). Архів оригіналу за 15 квітня 2022. Процитовано 15 квітня 2022. 
 11. McWhertor, Michael (26 березня 2014). What's the future of games at Epic Games?. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 27 червня 2017. Процитовано 15 квітня 2022. 
 12. Bulletstorm dev People Can Fly regains independence. Eurogamer.net (en-gb). 24 червня 2015. Архів оригіналу за 15 квітня 2022. Процитовано 15 квітня 2022. 
 13. Hall, Charlie (17 травня 2018). How did the studio behind Bulletstorm end up making a shooter with Square Enix?. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 9 листопада 2020. Процитовано 15 квітня 2022. 
 14. а б From vapourware to 40 million players: how Epic made a massive success of Fortnite. PCGamesN (en-GB). Архів оригіналу за 1 грудня 2017. Процитовано 15 квітня 2022. 
 15. The big Cliff Bleszinski interview. Eurogamer.net (en-gb). 11 серпня 2017. Архів оригіналу за 18 квітня 2022. Процитовано 15 квітня 2022. 
 16. Fortnite Could Have Been Canceled, Epic's Former Dev Boss Reveals At E3 2019. GameSpot (амер.). Архів оригіналу за 15 квітня 2022. Процитовано 15 квітня 2022. 
 17. Epic on Fortnite release -- "It won't be this year". GameSpot (амер.). Архів оригіналу за 1 грудня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 18. Orland, Kyle (8 червня 2015). Hands-on: Fortnite is an overwhelming zombie defense experience. Ars Technica (en-us). Архів оригіналу за 8 грудня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 19. а б From vapourware to 40 million players: how Epic made a massive success of Fortnite. PCGamesN (en-GB). Архів оригіналу за 1 грудня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 20. McWhertor, Michael (1 грудня 2014). Epic Games kicks off Fortnite alpha on Dec. 2. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 30 липня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 21. Good, Owen S. (24 березня 2015). Fortnite kicks off second closed alpha with a livestream this afternoon. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 29 липня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 22. Tach, Dave (8 червня 2015). Epic's Fortnite coming to Mac, beta hits this fall. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 29 липня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 23. What are the system requirements for Fortnite on PC and Mac? - Fortnite Support. www.epicgames.com. Архів оригіналу за 20 листопада 2021. Процитовано 17 квітня 2022. 
 24. а б Hall, Charlie (8 червня 2017). Fortnite announces early access release, hands-on the unfinished game. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 14 грудня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 25. Fortnite Early Access has started for those who pre-ordered Founder's Packs. VG247 (англ.). 21 липня 2017. Архів оригіналу за 22 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 26. Gearbox to publish Epic's Fortnite on disc. Eurogamer.net (en-gb). 21 червня 2017. Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 27. Andy Chalk published (12 вересня 2017). Fortnite Battle Royale is a 100-player last-man-standing mode, coming this month. PC Gamer (англ.). Архів оригіналу за 25 грудня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 28. а б в г DeveloperStaffMarch 14, Game; 2018 (14 березня 2018). Q&A: How Epic pared down Fortnite Battle Royale to be fast and. Game Developer (англ.). Архів оригіналу за 13 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 29. Duggan, James (17 квітня 2018). How Fortnite Became the Biggest Game in the World - IGN Expert Mode. IGN (англ.). Архів оригіналу за 18 квітня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 30. а б published, James Davenport (22 березня 2018). Fortnite Battle Royale was developed in just two months, wasn't originally free-to-play. PC Gamer (англ.). Архів оригіналу за 22 березня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 31. Plante, Chris (20 вересня 2017). Fortnite: Battle Royale will beat PUBG to consoles and be free-to-play. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 1 грудня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 32. Hall, Charlie (22 вересня 2017). PUBG and Fortnite's argument raises the question: Can you own a genre?. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 23 вересня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 33. PlayerUnknown's Battlegrounds team issues threat over 'carbon copy' battle royale mode in Epic Games' Fortnite. International Business Times UK (англ.). 22 вересня 2017. Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 34. published, Christopher Livingston (23 вересня 2017). PUBG exec clarifies objection to Fortnite Battle Royale: 'it's not about the idea itself, it's about Epic Games'. PC Gamer (англ.). Архів оригіналу за 23 вересня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 35. 'Fortnite': Evolution of World's Largest Battle Royale Game - Rolling Stone. web.archive.org. 27 січня 2018. Архів оригіналу за 27 січня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 36. Fortnite's Huge Success Means Its Studio's Other Game Might Not Live On. GameSpot (амер.). Архів оригіналу за 27 січня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 37. After Fortnite's Massive Success, Epic Shuts Down Paragon. Kotaku (en-us). Архів оригіналу за 26 січня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 38. Amid Fortnite's Success, New Unreal Tournament Stops Development At Epic Games. GameSpot (амер.). Архів оригіналу за 5 грудня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 39. Could Fortnite's Save The World mode be next on Epic's kill list?. VG247 (англ.). 16 лютого 2018. Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 40. published, Luke Winkie (3 квітня 2018). How Fortnite PvE fans feel about Battle Royale taking over the game they love. PC Gamer (англ.). Архів оригіналу за 3 квітня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 41. Fortnite's Save the World free-to-play launch pushed back to next year at the earliest. VG247 (англ.). 22 жовтня 2018. Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 42. Fogel, Stefanie; Fogel, Stefanie (13 листопада 2018). Big Changes Are Coming To ‘Fortnite’s’ Save The World Campaign. Variety (амер.). Архів оригіналу за 24 березня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 43. Andy Chalk published (25 січня 2019). Fortnite Save the World's loot boxes will let you see what's inside them before you buy. PC Gamer (англ.). Архів оригіналу за 24 березня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 44. а б в state of development creative. Epic Games' Fortnite (амер.). Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 45. Francis, Bryant. Epic and Time Magazine debut interactive MLK Jr. exhibit in Fortnite. www.gamasutra.com (англ.). Архів оригіналу за 27 серпня 2021. Процитовано 16 квітня 2022. 
 46. Fortnite Save the World Update | State of Development. Epic Games' Fortnite (амер.). Архів оригіналу за 30 червня 2020. Процитовано 17 квітня 2022. 
 47. Sullivan, Mark (25 квітня 2022). Epic Games CEO Tim Sweeney talks the metaverse, crypto, and antitrust. Fast Company & Inc (англійською мовою). Mansueto Ventures, LLC. 
 48. Unreal Editor. Fortnite Wiki (англ.). Процитовано 14 листопада 2022. 
 49. Leaked details of the new Fortnite Creative 2.0 are interesting. Forever Fortnite (амер.). 12 червня 2022. Процитовано 14 листопада 2022. 
 50. https://twitter.com/timsweeneyepic/status/1592007698262134785. Twitter (укр.). Процитовано 14 листопада 2022. 
 51. https://twitter.com/timsweeneyepic/status/1591978720889561088. Twitter (укр.). Процитовано 14 листопада 2022. 
 52. The Next Generation of Fortnite Battle Royale is Powered by Unreal Engine 5.1. Epic Games' Fortnite (амер.). Процитовано 11 грудня 2022. 
 53. Save the World. Fortnite Wiki (англ.). Процитовано 22 квітня 2022. 
 54. Webster, Andrew (18 березня 2021). Fortnite’s experimental story is an attempt to create "the entertainment experience of the future". The Verge (англ.). Архів оригіналу за 3 травня 2021. Процитовано 16 квітня 2022. 
 55. Webster, Andrew (1 серпня 2019). Fortnite season X adds mech suits, a meteor, and 'volatile rift zones'. The Verge. Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 1-го серпня 2019. 
 56. Fortnite - Create, Play & Battle With Friends for Free!. Epic Games' Fortnite (амер.). Процитовано 4 грудня 2022. 
 57. Feldman, Brian (12 липня 2018). Fortnite Has Become the Instagram of Video Games. Intelligencer (en-us). Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 58. Following Drake Stream, Fortnite Will Host Celebrity "Party Royale" At E3. GameSpot (амер.). Архів оригіналу за 21 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 59. Goslin, Austen (12 червня 2018). Ninja and Marshmello win Epic’s E3 2018 Fortnite Pro Am. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 13 червня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 60. Kim, Tae (21 травня 2018). Epic makes ‘Fortnite’ biggest esport in the world with $100 million in prize money. CNBC (англ.). Архів оригіналу за 15 липня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 61. Webster, Andrew (30 липня 2018). Fortnite’s grand e-sports plans are off to a shaky start. The Verge (англ.). Архів оригіналу за 31 липня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 62. Webster, Andrew (22 лютого 2019). Fortnite’s $30 million World Cup final is happening in July. The Verge (англ.). Архів оригіналу за 23 лютого 2019. Процитовано 16 квітня 2022. 
 63. The next World Cup? Fortnite. Here's everything you need to know. NBC News (англ.). Архів оригіналу за 17 липня 2019. Процитовано 16 квітня 2022. 
 64. Fortnite Now Has 200 Million Players, Up 60% From the Last Count. Bloomberg.com (англ.). 26 листопада 2018. Архів оригіналу за 28 листопада 2018. Процитовано 23 квітня 2022. 
 65. Every single Fortnite collab & crossover in battle royale’s history. Dexerto (англ.). Процитовано 4 листопада 2022. 
 66. Данилов, Олег Данилов Олег. Виртуальный концерт рэпера Трэвиса Скотта в Fortnite привлек 15,2 млн. зрителей. ITC.ua. Архів оригіналу за 27 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 67. The Batman/Fortnite: Zero Point Limited-Edition Comic Book Series. Epic Games' Fortnite (амер.). Процитовано 4 листопада 2022. 
 68. Batman/Fortnite: Foundation - New Limited-Edition Comic Landing October 26. Epic Games' Fortnite (амер.). Процитовано 4 листопада 2022. 
 69. Fortnite x Marvel: Zero War - New Five-Issue Comic Book Series Starting June 8!. Epic Games' Fortnite (амер.). Процитовано 4 листопада 2022. 
 70. Makuch, Eddie (8 грудня 2017). The Game Awards 2017 Winners Headlined By Zelda: Breath Of The Wild's Game Of The Year. GameSpot. Архів оригіналу за 9 грудня 2017. Процитовано 22 січня 2018. 
 71. Giardina, Carolyn (16 січня 2018). Visual Effects Society Awards: 'Apes,' 'Blade Runner 2049' Lead Feature Nominees. The Hollywood Reporter. Архів оригіналу за 16 січня 2018. Процитовано 22 січня 2018. 
 72. Giardina, Carolyn (13 лютого 2018). Visual Effects Society Awards: 'War for the Planet of the Apes' Wins Big. The Hollywood Reporter. Архів оригіналу за 14 лютого 2018. Процитовано 13 лютого 2018. 
 73. Makuch, Eddie (14 січня 2018). Game Of The Year Nominees Announced For DICE Awards. GameSpot. Архів оригіналу за 17 січня 2018. Процитовано 17 січня 2018. 
 74. Makuch, Eddie (22 лютого 2018). Legend Of Zelda: Breath Of The Wild Wins Game Of The Year At DICE Awards. GameSpot. Архів оригіналу за 23 лютого 2018. Процитовано 23 лютого 2018. 
 75. McNeill, Andrew (31 січня 2018). Here Are Your 2018 SXSW Gaming Awards Finalists!. SXSW. Архів оригіналу за 1 лютого 2018. Процитовано 1 лютого 2018. 
 76. 2018 SXSW Gaming Awards Winners Revealed. IGN. 17 березня 2018. Архів оригіналу за 18 березня 2018. Процитовано 18 березня 2018. 
 77. deAlessandri, Marie (15 березня 2018). Hellblade: Senua's Sacrifice at forefront of BAFTA Games Awards nominations. MCV. Архів оригіналу за 16 березня 2018. Процитовано 16 березня 2018. 
 78. Makedonski, Brett (12 квітня 2018). BAFTA names What Remains of Edith Finch its best game of 2017. Destructoid. Архів оригіналу за 25 квітня 2018. Процитовано 13 квітня 2018. 
 79. Kaufman, Gil (24 квітня 2018). JAY-Z, RuPaul, Lady Gaga, Katy Perry & Kourtney Kardashian Among 2018 Webby Award Winners: See the Full List. Billboard. Архів оригіналу за 25 квітня 2018. Процитовано 24 квітня 2018. 
 80. Faller, Patrick (28 червня 2018). E3 2018: Game Critics Awards Nominations Revealed: Anthem, Super Smash Bros. Ultimate Top The List. GameSpot. Архів оригіналу за 29 червня 2018. Процитовано 29 червня 2018. 
 81. Shanley, Patrick (2 липня 2018). Game Critics Awards: Best of E3 2018 Winners Revealed. The Hollywood Reporter. Архів оригіналу за 2 липня 2018. Процитовано 2 липня 2018. 
 82. MCV staff (21 травня 2018). Announcing the Develop Awards 2018 nominations shortlist. MCV. Архів оригіналу за 16 червня 2021. Процитовано 4 вересня 2018. 
 83. Barton, Seth (12 липня 2018). The Develop Awards 2018: All the winners!. MCV. Архів оригіналу за 13 лютого 2021. Процитовано 5 вересня 2018. 
 84. Cohen, Jess (22 червня 2018). Teen Choice Awards 2018: Avengers: Infinity War, Black Panther and Riverdale Among Top Nominees. E!. Архів оригіналу за 13 червня 2018. Процитовано 25 червня 2018. 
 85. Ramos, Dino-Ray (12 серпня 2018). Teen Choice Awards: 'Riverdale', 'Infinity War', 'Black Panther' Among Top Honorees – Full Winners List. Deadline Hollywood. Архів оригіналу за 13 серпня 2018. Процитовано 13 серпня 2018. 
 86. BBC staff (21 жовтня 2018). Teen Awards: Little Mix, BTS and Cardi B winners at Radio 1 awards. BBC. Архів оригіналу за 7 серпня 2019. Процитовано 7 серпня 2019. 
 87. Hoggins, Tom (24 вересня 2018). Golden Joysticks 2018 nominees announced, voting open now. The Daily Telegraph. Архів оригіналу за 11 жовтня 2018. Процитовано 7 жовтня 2018. 
 88. Andronico, Michael (26 жовтня 2018). Golden Joystick Awards: Vote for Ultimate Game of the Year. Tom's Guide. Архів оригіналу за 26 жовтня 2018. Процитовано 14 листопада 2018. 
 89. Sheridan, Connor (16 листопада 2018). Golden Joystick Awards 2018 winners: God of War wins big but Fortnite gets Victory Royale. GamesRadar+. Архів оригіналу за 16 листопада 2018. Процитовано 16 листопада 2018. 
 90. Crecente, Brian (13 листопада 2018). 'God of War,' 'Red Dead Redemption II' Tie For Most Game Awards Noms. Variety. Архів оригіналу за 13 листопада 2018. Процитовано 13 листопада 2018. 
 91. Crowd, Dan (6 грудня 2018). The Game Awards 2018: All The Winners. IGN. Архів оригіналу за 7 грудня 2018. Процитовано 6 грудня 2018. 
 92. 2018 Gamers' Choice Awards. Gamers' Choice Awards. 9 грудня 2018. Архів оригіналу за 3 січня 2019. Процитовано 3 січня 2018. 
 93. Makuch, Eddie (10 січня 2019). God Of War, Spider-Man Lead DICE Awards; Here's All The Nominees. GameSpot. Архів оригіналу за 11 січня 2019. Процитовано 14 січня 2019. 
 94. Nunneley, Stephany (14 лютого 2019). God of War takes home Game of the Year, eight other awards at 2019 D.I.C.E. Awards. VG247. Архів оригіналу за 14 лютого 2019. Процитовано 14 лютого 2019. 
 95. Fogel, Stefanie (14 березня 2019). 'God of War,' 'Red Dead 2' Lead BAFTA Game Awards Nominations. Variety. Архів оригіналу за 15 березня 2019. Процитовано 15 березня 2019. 
 96. Fox, Chris; Kleinman, Zoe (4 квітня 2019). God of War wins best game at Bafta Awards. BBC. Архів оригіналу за 28 серпня 2019. Процитовано 4 квітня 2019. 
 97. 【速報】ファミ通アワード2018 ゲーム・オブ・ザ・イヤーは『モンスターハンター:ワールド』と『大乱闘スマッシュブラザーズ SPECIAL』がダブル受賞!(大賞受賞画像・コメント追加). Famitsu. 5 квітня 2019. Архів оригіналу за 5 квітня 2019. Процитовано 25 травня 2019. 
 98. Liao, Shannon (23 квітня 2019). Here are all the winners of the 2019 Webby Awards. The Verge. Архів оригіналу за 23 квітня 2019. Процитовано 25 квітня 2019. 
 99. Nunneley, Stephany (27 червня 2019). E3 2019 Game Critics Awards – Final Fantasy 7 Remake wins Best of Show. VG247. Архів оригіналу за 28 серпня 2019. Процитовано 2 липня 2019. 
 100. Tailby, Stephen (20 вересня 2019). Days Gone Rides Off with Three Nominations in This Year's Golden Joystick Awards. Push Square. Архів оригіналу за 20 вересня 2019. Процитовано 21 вересня 2019. 
 101. GamesRadar staff (15 листопада 2019). Here's every winner from this year's Golden Joystick Awards, including the Ultimate Game of the Year. GamesRadar+. Архів оригіналу за 15 листопада 2019. Процитовано 16 листопада 2019. 
 102. Winslow, Jeremy (19 листопада 2019). The Game Awards 2019 Nominees Full List. GameSpot. Архів оригіналу за 23 листопада 2019. Процитовано 20 листопада 2019. 
 103. Makuch, Eddie (13 грудня 2019). The Game Awards 2019 Winners: Sekiro Takes Game Of The Year. GameSpot. Архів оригіналу за 13 грудня 2019. Процитовано 13 грудня 2019. 
 104. Stuart, Keith (3 березня 2020). Death Stranding and Control dominate Bafta games awards nominations. The Guardian. Архів оригіналу за 23 жовтня 2020. Процитовано 5 березня 2020. 
 105. Chilton, Louis (2 квітня 2020). Bafta Games Awards 2020: The results in full. The Independent. Архів оригіналу за 4 квітня 2020. Процитовано 3 квітня 2020. 
 106. Willis, Jackie (13 лютого 2020). Kids' Choice Awards 2020 Nominations: Taylor Swift, Angelina Jolie and More. Entertainment Tonight. Архів оригіналу за 5 травня 2020. Процитовано 3 травня 2020. 
 107. Stedman, Alex (10 грудня 2020). The Game Awards 2020: Complete Winners List. Variety (амер.). Архів оригіналу за 11 грудня 2020. Процитовано 12 грудня 2020. 
 108. 10th Annual Streamy Nominees & Winners. The Streamy Awards (англ.). Процитовано 5 жовтня 2022. 
 109. 2021 Games Evolving Game | BAFTA Awards. awards.bafta.org. Процитовано 5 жовтня 2022. 
 110. Calvario, Liz (13 березня 2021). 2021 Kids' Choice Awards: The Complete Winners List. Entertainment Tonight. Архів оригіналу за 15 квітня 2021. Процитовано 15 березня 2021. 
 111. The Game Awards 2021: Fortnite Nominated For Best Community Support & Best Ongoing Game. estnn.com (амер.). Процитовано 5 жовтня 2022. 
 112. https://twitter.com/streamys/status/1469882649980198913. Twitter (укр.). Процитовано 5 жовтня 2022. 
 113. 2022 Games Evolving Game | BAFTA Awards. awards.bafta.org. Процитовано 5 жовтня 2022. 
 114. MTV. Nominees for 2022 MTV Video Music Awards. www.mtv.com. Процитовано 5 жовтня 2022. 
 115. BandLab NME Awards 2022: Winners. NME (en-GB). Процитовано 5 жовтня 2022. 
 116. published, Tyler Colp (9 грудня 2022). The Game Awards 2022 results: All the winners. PC Gamer (англ.). Процитовано 11 грудня 2022. 
 117. Announcing Epic direct payment on mobile. Epic Games' Fortnite (амер.). Архів оригіналу за 27 квітня 2022. Процитовано 20 квітня 2022. 
 118. а б Fortnite видалили з App Store через запровадження прямої оплати: у Epic Games та Apple будуть судові розборки | Громадське телебачення. hromadske.ua (укр.). Архів оригіналу за 27 квітня 2022. Процитовано 20 квітня 2022. 
 119. Apple видалила акаунт розробника Fortnite з App Store. www.unian.ua (укр.). Архів оригіналу за 27 квітня 2022. Процитовано 20 квітня 2022. 
 120. Epic Games' Fortnite. Epic Games' Fortnite (амер.). Архів оригіналу за 28 квітня 2022. Процитовано 20 квітня 2022. 
 121. Головна. ІТ-бізнес vs Apple: конфлікт з Epic Games. everlegal.ua (укр.). Процитовано 20 квітня 2022. 
 122. Голова Epic Games звинуватив Apple у бані гри Fortnite на час судових розглядів. babel.ua (укр.). Архів оригіналу за 27 квітня 2022. Процитовано 20 квітня 2022. 
 123. а б в 📲 Epic Games виграла судову суперечку проти Apple (насправді ні). Na chasi (укр.). 10 вересня 2021. Архів оригіналу за 10 вересня 2021. Процитовано 20 квітня 2022. 
 124. а б Apple добилася відстрочки на зміни в App Store у справі проти студії Epic Games. babel.ua (укр.). Архів оригіналу за 27 квітня 2022. Процитовано 20 квітня 2022. 
 125. Support Humanitarian Relief for Ukraine. Epic Games' Fortnite (амер.). Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 20 квітня 2022. 
 126. Творці Fortnite зібрали $144 млн на гуманітарну допомогу Україні. techno.nv.ua (укр.). Архів оригіналу за 22 квітня 2022. Процитовано 20 квітня 2022. 

Див. також[ред. | ред. код]

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Перший трейлер ігрового процесу Fortnite на YouTube (англ.)
Nuvola apps kaboodle.svg Сюжетний трейлер Fortnite: Save the World випущений до запуску гри на YouTube (англ.)
Nuvola apps kaboodle.svg Трейлер ігрового процесу Fortnite: Save the World випущений до запуску гри на YouTube (англ.)
Nuvola apps kaboodle.svg Трейлер Fortnite: Battle Royale на YouTube (англ.)
Nuvola apps kaboodle.svg Трейлер Fortnite: Creative на YouTube (англ.)
Nuvola apps kaboodle.svg Трейлер приурочений виходу 2 частини Fortnite на YouTube (англ.)
Nuvola apps kaboodle.svg Трейлер приурочений виходу 3 частини Fortnite на YouTube (англ.)
Nuvola apps kaboodle.svg Трейлер приурочений виходу 4 частини Fortnite на YouTube (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]