Fortnite

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Fortnite — комп'ютерна онлайн-гра, розроблена американською компанією Epic Games і випущена в ранній доступ в 2017 році[1]. Fortnite пропонує гравцям на вибір три роздільних режими: Fortnite: Save the World, кооперативний симулятор виживання з відкритим світом, в якому гравцям пропонується спільно відбиватися від монстрів, схожих на зомбі, за допомогою зброї і різних будівель; Fortnite: Battle Royale — змагальний режим в жанрі королівської битви, в якому 100 гравців повинні боротися один з одним, поки в живих не залишиться тільки один; і доданий в 2018 році режим Fortnite: Creative, режим-«пісочниця», в якому гравці можуть самостійно створювати різні споруди, на зразок Minecraft. Fortnite: Save the World був випущений на платформах Microsoft Windows, macOS, PlayStation 4 і Xbox One, а Fortnite: Battle Royale і Fortnite: Creative, крім перерахованих платформ, також і на портативних пристроях — Nintendo Switch, iOS і Android. Гра розповсюджується переважно за допомогою цифрової дистрибуції по моделі free-to-play; виданням версій гри на фізичних носіях займається компанія Gearbox Publishing.

Хоча режимам Fortnite: Save the World і Fortnite: Creative також вдалося домогтися комерційного успіху, саме Fortnite: Battle Royale придбав надзвичайну популярність, перетворившись в культурний феномен; в березні 2019 роки кількість гравців в цей режим досягла 250 мільйонів[2]. За підсумками 2018 року гра стала лауреатом 22-ї щорічної премії D.I.C.E. Awards — премії Академії інтерактивних мистецтв і наук, здобувши перемогу в номінації «Видатне досягнення в онлайновому геймплеї»[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Hall, Charlie (8 июня 2018 года). Fortnite announces early access release, hands-on the unfinished game. Polygon (en). Архів оригіналу за 23 ноября 2017 года. Процитовано 2019-03-10. 
  2. Loveridge, Sam (2020-03-24). How many people play Fortnite? Is it really as many as people say?. gamesradar (en). Процитовано 2020-04-22.  Вказано більш, ніж один |author= та |last= (довідка)
  3. 22nd Annual D.I.C.E. Awards Winners. www.interactive.org. Процитовано 2019-02-15.