Fortnite

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Fortnite
Обкладинка 5 глави 1 сезону
Розробник США Epic Games
Польща People Can Fly[a]
США Psyonix[b]
США Harmonix[c]
Видавець Світ Epic Games
Світ Gearbox Software[d]
Дистриб'ютор  Epic Games Store
Microsoft Store
PlayStation Store
Nintendo eShop
Google Play
App Store[e]
Жанр(и) залежить від режиму
Платформа  Microsoft Windows
 macOS
 Xbox One
 Xbox Series
 PlayStation 4
 PlayStation 5
 Nintendo Switch
 Android
 iOS[e]
Ліцензія Власницька
Дата випуску
 • Windows, macOS, PlayStation 4, Xbox One
  26 вересня 2017
 • iOS
  2 квітня 2018
 • Nintendo Switch
  12 червня 2018
 • Android
  9 серпня 2018
 • Xbox Series
  10 листопада 2020
 • PlayStation 5
  12 листопада 2020
Режим гри  багатокористувацький
 кооператив
 однокористувацький
Мова
Українська ні
Вік. обмеження ACB: MMature
CERO: ZAges 18 and up only
ESRB: TTeens
PEGI: 12PEGI 12
USK: 12USK 12
Творці режимів мають можливість обирати менші вікові обмеження
Творці
Композитор(и) Rom Di Priscod і Пінар Топракd
Технічні деталі
Рушій Unreal Engine 4
Unreal Engine 5
Носій Цифрова дистрибуція, Blu-ray[f]
Офіційний сайт
CMNS: Fortnite у Вікісховищі

Fortnite (укр. Фортнайт) — онлайнова відеогра, розроблена американською компанією Epic Games і випущена в 2017 році. Fortnite наразі пропонує на вибір безліч користувацьких режимів гри, проте гра отримала надзвчайну популярність через режими створені самими розробниками, у першу чергу через режим Battle Royale. Режим Battle Royale у 2018—2019 роках перетворився в культурний феномен; у березні 2019 року кількість гравців у цей режим досягла 250 мільйонів, а сам режим отримав безліч нагород від різних премій[1].

Перший режим, Save the World, був випущений на Microsoft Windows і macOS[e], а також на консолях PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One і Xbox Series X | S, а решта режимів, крім перерахованих платформ, також доступні й на портативних пристроях — Nintendo Switch, Android і iOS[e]. Гра розповсюджується переважно за допомогою цифрової дистрибуції за моделлю free-to-play (окрім режиму Save the World); виданням версій гри на фізичних носіях займається компанія Gearbox Publishing.

Режими та ігровий процес[ред. | ред. код]

У грі присутні декілька офіційних режимів від Epic Games та безліч користувацьких режимів.

Save the World[ред. | ред. код]

Одного дня 98% людського населення Землі раптово зникли, а решта людей побачили над собою небо, вкрите густими хмарами, які створювали хаотичні бурі, які скидали мозгляків: людиноподібних істот, схожі на зомбі, які нападали на живих людей. Ті, що вижили, знайшли способи побудувати «штормові щити», захисні куполи, які очищали грозові хмари та зменшували кількість атак мозгляків. Щити почали використовувати для створення баз для людей, які вижили по всьому світу. Гравець є командиром однієї з цих баз, якому доручено вийти за межі штормового щита, щоб знайти ресурси, вцілілих та інших союзників, для того, щоб розширити свій штормовий щит і знайти спосіб повернути Землю до її нормального стану.

— Офіційний синопсис режиму, [2]

PvE режим, в якому гравець, сам, або з командою, виступає в ролі командира групи людей, яка прагне захистити людство від бурі і її створінь. Для цього він повинен знищувати різні види зомбі, будувати захисні споруди і майструвати зброю.

Персонажі Fortnite, звані героями, поділяються на класи і підкласи. Характеристики кожного героя залежать від його рівня розвитку, що зростає з набором досвіду, котрий міститься в спеціальних чипах. Система характеристик під назвою F.O.R.T включає: fortitude — стійкість (обсяг здоров'я), offence — напад (сила атаки), resistance — опір (броня) і tech — технології (ефективність будівель і споруд). Під час виконання завдання герой може носити при собі щонайбільше 50 предметів.

Персонажі володіють пасивними і активними уміннями, що відкриваються в «дереві навичок». Відкриття нової навички вимагає певної кількості очок навичок, що видаються зі зростанням рівня персонажа. Паралельно на «дереві досліджень» відкриваються вдосконалення героя. Додатково параметри збільшують врятовані під час місій люди. Потім їх можна прикликати для допомоги в бою чи відправляти на пошук корисних речей. Кожен гравець може володіти кількома персонажами, що бувають різної рідкості. Що рідший герой, то вищі його характеристики і кількість можливих умінь.

Для будівництва і майстрування необхідно збирати матеріали. Основними матеріалами є камінь, метал і дерево, додаткові представлені деталями на кшталт батарейок, кристалів, дощок тощо. Розбираючи різні предмети, гравець отримує відповідний матеріал. Наприклад, з дощок отримується дерево, а з труб — метал. Є змога обмінювати більш поширені матеріали на більш рідкісні. Шукаючи схеми виробів, гравець розширює набір зброї, споряджень чи споруд, які здатний створити і вдосконалити. Зброя і спорядження з часом зношуються і ламаються і їх потрібно замінювати на нові, або переробляти на матеріали. Як і персонажів, зброю можливо покращувати шляхом витрати чипів досвіду.

За успішне виконання завдань гравці винагороджуються скринями, в яких знаходяться матеріали, чипи досвіду та вцілілі люди. Також їх можна відшукати під час виконання місій. Особливі скрині, виконані в формі лам-піньят, що купуються за Рентген-квитки і містять велику винагороду, схеми виробів, багато чипів досвіду і вцілілих. Також в грі присутні інші валюти: квитки подій, за які можна купити міні-лам на тематику сезону, а також золото, за яке купуються додаткові предмети на кшталт героїв, вцілілих, креслення зброї, збільшення розміру складу та предмети для покращення різних предметів.

Періодично відбуваються сезонні події, що надають унікальні завдання, зброю, персонажів та нагороди.

Класи персонажів[ред. | ред. код]

 • Солдати — спеціалізуються на боях, володіють стрілецькою зброєю, можуть кидати гранати, ставити міни, закладати вибухівку. Натомість не здатні до будівництва.
 • Конструктори — зосереджені на зведенні споруд, будують укріплення і вогневі точки. Проте найменш ефективні в бою та повільні.
 • Ніндзя — вправні в ближньому бою, швидкі та спритні. Мають перевагу проти поодиноких ворогів, але вразливі проти груп.
 • Мандрівники — концентруються на пошуку рідкісних корисних предметів, проте слабкі в бою.

Battle Royale[ред. | ред. код]

PvP режим в жанрі королівської битви. Подібно до інших ігор в жанрі королівської битви, Fortnite: Battle Royale пропонує гравцям взяти участь в масовому протистоянні на великій карті — поодинці або групами від двох до чотирьох осіб. Кожен матч починається з того, що всі гравці стрибають з бойового автобуса над картою. Маршрут польоту автобуса через карту вибирається випадковим чином на початку матчу, що вимагає від гравців швидко визначити найкращий момент для стрибка з дельтапланом. Гравці починають раунд з киркою, з якої можна руйнувати споруди і предмети, тим самим здобуваючи будівельні матеріали. Як тільки гравці приземляються, вони можуть оглядати різні будівлі та споруди в пошуку зброї, патронів, матеріалів, медикаментів та багатьох інших речей. Ці предмети розподіляються по всій карті на початку матчу, причому певні зони мають підвищений шанс знаходження там кращого спорядження. Убиті гравці залишають на місці своєї смерті, свої предмети та ресурси. Будівельні матеріали, як і в Save the World потрібні для будівництва споруд; для їх видобутку потрібно руйнувати різні будівлі, дерева та інші споруди, існує 3 матеріали для будівництва: дерево, камінь та метал. Гра в обмежених межах дозволяє гравцям з різних платформ — персональних комп'ютерів, консолей і мобільних пристроїв — грати на одній карті разом.

Режим Battle Royale має багато різних своїх варіацій «Solid Gold», «Unvaulted», «Floor Is Lava», «Team Rumble», «50v50», «Food Fight», «Fly Explosives» тощо. Також на основі Battle Royale, її мапи і зброї створено режими «Бойова лабораторія», в якому гравець має необмежений час та можливість робити будь-що, та навіть PvE режими «Horde Rush» та «Storm King». У березні 2022 року, з початком 2 сезону 3 глави, в гру було додано особливий ігровий режим «Zero Build», який прибирав з режиму Battle Royale всі елементи будівництва, а у квітні 2022 року цей режим був введений в гру на постійній основі[3].

Сезони та сюжет[ред. | ред. код]

Режим початково був запущений без будь-якого сезонного розкладу, але починаючи з випуску сезону 2 у грудні 2017 року, Epic Games додала новий вміст, який включає в себе нові косметичні предмети, нові елементи гри та зміни на мапі режиму приблизно на 10-тижневій основі а також «Бойову перепустку» для гравців (щоб отримати частину нового вмісту, потрібно виконувати завдання і отримувати XP).

Хоч вихід сезону — це масштабне ігрове оновлення, воно торкається здебільшого лише Battle Royale, інші режими або мають свій сезонний розклад, або зовсім не залежать від сезонів.

Перелік сезонів Fortnite: Battle Royale
Номер Назва Дата початку Дата закінчення Тематика Нововведення ігрового процесу
Глава 1 (2017—2019). Кодова назва острову — Athena (Афіна)
Передсезоння 12 вересня 2017 24 жовтня 2017 Тестовий етап Battle Royale.
Сезон 1 24 жовтня 2017 14 грудня 2017 Система досвіду (XP), сезонний магазин та перший особливий режим — «50v50».
Сезон 2 Fort Knights 14 грудня 2017 22 лютого 2018 Середньовіччя «Бойова перепустка», різні косметичні елементи (дельтаплани, емодзі) та щоденні виклики.
Сезон 3 Meteor Strike 22 лютого 2019 1 травня 2018 Космос Поява ще кількох косметичних елементів (екранів завантаження та слідів від падіння), а також щотижневих викликів.
Сезон 4 Brace For Impact 1 травня 2018 11 липня 2018 Супергеройський фільм Графіті, костюми з прогресією та таємні костюми.

Перша колаборація та перша подія у прямому ефірі.

Сезон 5 Worlds Collide 11 липня 2018 27 вересня 2018 Зіткнення світів Іграшки та щотижневі виклики для безкоштовної «Бойової перепустки».
Сезон 6 Darkness Rises 27 вересня 2018 5 грудня 2018 Темрява та зло Музичні платівки, улюбленці та монстри кубу.
Сезон 7 You Better Watch Out 5 грудня 2018 28 лютого 2019 Зима Обгортки для зброї, анімовані екрани завантаження, літаки, перша міфічна зброя в основних режимах (клинок Нескінченності).
Сезон 8 X Marks The Spot 28 лютого 2019 9 травня 2019 Пошуки скарбів, пірати, тропіки Можливість поділитися викликом з групою, анімовані графіті, емоції з можливістю ходити, мапи скарбів, фургони воскресіння товаришів.
Сезон 9 The Future Is Yours 9 травня 2019 1 серпня 2019 Майбутнє Дворучні кирки, анімовані обгортки, анімовані емодзі.
Сезон X Out Of Time 1 серпня 2019 13 жовтня 2019 Часові та міжвимірні аномалії Екрани завантаження намальовані фанатами, заміна завдань місіями, можливість подарувати «Бойову перепустку».
Глава 2 (2019—2021). Кодова назва острову — Apollo (Аполлон)
Сезон 1 New World 15 жовтня 2019 20 лютого 2020 Дослідження нового острову Новий острів, емоції на кілька людей, плавання, риболовля повністю перероблена система «Бойової перепустки» та змінена графіка.
Сезон 2 Top Secret 20 лютого 2020 17 червня 2020 Шпигуни та агенти Механіка вибору сторони для костюмів, дельтаплани з можливістю стояння, вкладка «Бойової перепустки» у вигляді сцени з гри, вороги зі штучним інтелектом.
Сезон 3 Splash Down 17 червня 27 серпня 2020 Паводок Механіка перфокарт, їзи на акулі та поява повноцінних машин.
Сезон 4 Nexus War 27 серпня 2020 2 грудня 2020 Marvel Косметичні предмети які можна використовувати лише у певних костюмах, суперздібності.
Сезон 5 Zero Point 2 грудня 2020 16 березня 2021 Пустеля, мисливці за головами Новий матеріал, який зберігається між матчами — золото, неігрові персонажі, екзотичні предмети.
Сезон 6 Primal 16 березня 2021 8 червня 2021 Первісна доба Майстрування, тварини, луки та перша подія у прямому ефірі призначена лише для одного гравця.
Сезон 7 Invasion 8 червня 2021 12 вересня 2021 Вторгнення прибульців НЛО, оновлена система «Бойової перепустки».
Сезон 8 Cubed 13 вересня 2021 4 грудня 2021 Захоплення острову кубами Вимір кубів, броньовані стіни.
Глава 3 (2021—2022). Кодова назва острову — Artemis (Артеміда)
Сезон 1 Flipped 4 грудня 2021 20 березня 2022 Знайомство з перевернутим островом, Сімка Новий острів, намети, кломби, ковзання, перша неснайперська зброя з прицілом від першої особи.
Сезон 2 Resistance 20 березня 2022 4 червня 2022 Війна між Сімкою та «Уявним порядком» Режим «Zero Build», механіки бігу, підтягування на стіни та вибивання дверей плечима.
Сезон 3 Vibin' 5 червня 2022 18 вересня 2022 Відпочинок та вечірка після пермоги Катання на тваринах, саджанці реальності.
Сезон 4 Paradise 18 вересня 2022 3 грудня 2022 Небезпека хрому Хромові локації, хромова зброя з покращенням
Глава 4 (2022—2023). Кодова назва острову 1-4 сезонів — Asteria (Астерія)
Сезон 1 A New Beginning 4 грудня 2022 10 березня 2023 Новий острів, середньовіччя Новий острів, мотоцикли, механіка доповнень реальності, випадкові події з тріщин.
Сезон 2 MEGA 10 березня 2023 9 червня 2023 Неон, японський біом Острів з припасами, бойовий сховок, катання на рейках, рейтингові ігри.
Сезон 3 WILDS 9 червня 2023 25 серпня 2023 Джунглі, стародавня цивілізація Грязюка, гробниці, катання по ліанах та дерева, що не ламаються.
Сезон 4 Last Resort 25 серпня 2023 3 листопада 2023 Пограбування, вампіри Міцні стіни, оновлені сховища.
Fortnite OG Where We Droppin'? 3 листопада 2023 2 грудня 2023 Подорож у часі в 1 главу Повернення острову 1 глави.
Глава 5 (з 2023). Кодова назва острову — Helios (Геліос)
Сезон 1 Underground 3 грудня 2023 8 березня 2024 Новий острів, конфлікт між «Товариством» та «Підпіллям» Механіка тюнингу зброї, перестрибування через невисокі перешкоди, лазіння по стінах, медальйони, завдання на матч, власні машини, аури.

За словами Дональда Мустарда, від початку розробки Fortnite: Battle Royale, Epic Games були зацікавлені у грі з довгостроковим сюжетом, але усвідомлювали проблему, коли більшість гравців буде зосереджено на базовій механіці гри. Вони вирішили зробити гравців свідками подій, а не центральними персонажами, дозволяючи розповісти історію через неігрових персонажів, яких гравці можуть побачитися в грі, через соціальні мережі чи навіть через комікси, створені у співпраці з DC Comics та Marvel Comics. Включення елементів сюжету змусило команду розробників планувати нові способи їх представлення, наприклад, одноразові події на всіх серверах, зміни мапи або спеціалізовані однокористувацькі місії[4].

Кінець кожного сезону сюжетно пов'язаний з початком наступного, наприклад: під час четвертого сезону, гравці побачили кілька зірок, які літали в небі, а потім гігантський метеорит, що наближався до землі; на початку четвертого сезону метеорит впав на мапу, залишивши, гігантський кратер.

Party Royale[ред. | ред. код]

Мінірежим без зброї для відпочинку з іншими гравцями, що був випущений 8 травня 2020 року[5]. У режимі періодично проводяться покази короткометрівок та концерти.

LEGO® Fortnite[ред. | ред. код]

Режим вийшов 7 грудня 2023 року та являє собою пригодницьку виживальну гру з відкритим світом, який частково створений з кубиків LEGO. Для цього режиму розробники адаптували понад 1200 костюмів та низку емоцій у стилі LEGO, як повідомляється, з часом кількість адаптованих предметів буде збільшуватись[6].

Rocket Racing[ред. | ред. код]

Режим у жанрі перегонів створений розробниками Rocket League, Psyonix. Вихід режиму відбувся 8 грудня 2023 року[7]. Для певних машин діє синхронізація між Fortnite та Rocket League, тобто якщо гравець одержає машину у Fortnite, він одержає її також і у Rocket League та навпаки[8].

Fortnite Festival[ред. | ред. код]

Ритмічна гра, де граці мають грати пісні відомих артистів, натискаючи клавіші у такт. Режим створений в співпраці з студією Harmonix та вийшов 9 грудня 2023 року[7]. У першому сезоні цього режиму можна було грати відомі пісні наступних співаків: Біллі Айліш, Imagine Dragons, Кендрік Ламар, Леді Гага, Psy, The Weeknd тощо[9].

Користувацькі режими[ред. | ред. код]

Fortnite надає можливість створювати ігрові режими будь-кому. Гравці можуть заходити у користувацькі режими безпосередньо з меню вибору режимів, де вони відсортовані за категоріями та за популярністю, або ввівши 12-значиний код режиму у відповідне поле. Після закінчення гри режим скидається до початкового стану.

Інструменти для створення режимів[ред. | ред. код]

 • Creative — внутрішньоігровий інструмент для створення режимів, що був випущений 6 грудня 2019 року[10]. Редагування світу відбувається за допомогою мобільного телефону, який персонаж тримає в руці. Матеріалами для дизайну рівнів у Creative слугують галереї з різними моделями та заготовки з цілими будівлями, які творці можуть розміщувати, копіювати та вставляти, переміщати та стирати. Для створення механізмів, алгоритмів та автоматизації у інструменті також приступні різні пристрої. Творці можуть повністю змінювати правила своїх островів в налаштуваннях. На кожному острові присутнє обмеження пам'яті (кількості об'єктів). Раніше, в кожного гравця був острів «The Block» площею 25 × 25 плиток, якщо вони побудувати там щось прекрасне, «The Block» з їх ім'ям міг з'явитися на мапі Fortnite: Battle Royale, а саме на її північному сході (а потім — на північному заході). Після початку 2 глави Battle Royale цю локацію прибрали з мапи.
 • Unreal Editor for Fortnite (скорочено UEFN), неофіційно Creative 2.0 — інструмент, що являє собою повноцінний редактор на Unreal Engine, який спеціально оптимізовано для створення режимів у Fortnite. Вийшов 22 березня 2023 року. На відміну від Creative, в UEFN можна завантажувати власні моделі та текстури, дизайн рівнів відбувається через зручний редактор, а для створення ігрового процесу використовується мова програмування Verse, а не пристрої з десятками параметрів. Творці також можуть змінювати ефекти, статистику зброї, інтерфейс гри тощо. Ще однією відмінністю від Creative є те, що режими, створені у Unreal Editor, потребують завантаження на пристрій.

Розробка[ред. | ред. код]

Ранні стадії[ред. | ред. код]

Вперше Fortnite було анонсовано на врученні нагород Video Game Awards 2011, де Кліфф Блешинський презентував її перший трейлер. Гра описувалася як схожа на Gears of War 3 з новим візуальним стилем та елементами будівництва захисних споруд та їх захисту[11]. В 2017 креативний директор Epic Games Дональд Мустард сказав що це оголошення було зроблене «через три тижні після того, як нам прийшла ідея, ще до того, як ми навіть зробили гру»[12]. Під час створення гри продюсер Роджер Коллум розповів, що гра виросла з використання двох популярних жанрів: ігор-пісочниць, таких як Minecraft і Terraria, та ігор-стрілялок, таких як Gears of War, щоб створити щось нове[13].

Під час Comic Con в липні 2012 року в Сан-Дієго Epic Games оголосила, що Fortnite вийде ексклюзивно для комп'ютерів і буде першою грою, розробленою Epic Games з використанням власного нового ігрового рушія Unreal Engine 4, вихід якого було заплановано на 2013 рік[14][15]. Спочатку розробка гри була розпочата на рушії Unreal Engine 3, але згодом була переведена на Unreal Engine 4.

Fortnite розроблявся одразу кількома дочірніми студіями Epic Games, а також спільно з польською студією People Can Fly[16], яка раніше працювала з Epic Games над попередніми іграми. People Can Fly була повністю придбана Epic Games у 2012 році і у 2013 році було перейменована в Epic Games Poland[17]. Станом на березень 2014 року над грою працювало близько 90 розробників[18]. People Can Fly знову стали незалежною студією та повернули свою назву в 2015 році, але продовжували допомагати Epic Games у розробці Fortnite[19][20].

Перехід під Tencent[ред. | ред. код]

Рання розробка Fortnite зіткнулася з низкою перешкод. По-перше, Epic Games почала використовувати Fortnite як полігон для тестування нового Unreal Engine 4, що сповільнило розробку[21].  Ще одним фактором було визнання того, що для підтримки інтересу до гри необхідно мати глибокі системи для покращення персонажів, подібно до комп’ютерних рольових ігор. Вони звернулися і залучили дизайнерів із популярних масових багатокористувацьких онлайн-ігор, щоб отримати інформацію про те, як створювати такі системи[13]. Кульмінаційною проблемою були зменшення інвестицій від Tencent в Epic Games у 2012 році, в результаті чого ряд керівників високого рівня пішли з компанії[22]. Epic визнала, що їм потрібно перейти на модель «гра як послуга». Tencent досягла успіху з цією моделлю в Китаї і погодилася допомогти Epic Games в обмін на значну частку Epic Games. За словами Дональда Мустарда, Epic Games вирішила використовувати Fortnite як провідник до моделі «гра як послуга» для Epic, що створило додаткові нерівності на дорозі[21].  Крім того, у зв’язку зі зміною керівників, для Fortnite було потрібно нові керівники команди розробників. Даррен Сагг, наприклад, детально обговорював різні ігрові системи з Кліффом Блешинський, який керував розробкою. Після звільнення Блешинського, Саггу довелося взяти на себе роль головного розробника, щоб спробувати продовжити бачення, яке мав Блешинський[13]. Род Ферґюссон, який залишив Epic Games після зменшення інвестицій Tencent у 2012 році, заявив, що якби він залишився в Epic Games, він би, ймовірно, скасував розробку Fortnite до цього моменту[23].

У той же час Epic Games прийняли кілька рішень щодо ігрового процесу Fortnite. Спочатку, коли гравці хотіли встановити стіни та інші укріплення, вони мали пройти міні-гру, щоб завершити будівництво. Виявилося, що гра буде більш успішною, якщо будівлі будуть будуватися самостійно[13]. Також в планах було додати різні режими гри, як в Gears of War 3, але вони були обмежені рушієм гри.

У листопаді 2013 року Epic Games підтвердила, що Fortnite не випустить цього року, проте розкрила нову дату випуску, хоча підтвердила, що гра все ще знаходиться в розробці кількома її студіями[24]. Віце-президент з видавництва Epic Games Майк Фішер сказав у 2015 році, що Epic Games визнала, що вони «занадто рано анонсували цю гру», і що її тривалий період розробки був обумовлений «дуже поважними причинами»[25]. В травні 2014 року видавництву Game Informer було підтверджено, що гра буде випущена за моделлю «гра як сервіс».

За словами Дональда Мустарда, до 2014 року Fortnite був «досить функціональним прототипом». Epic Games розуміли, що для завершення гри все ще знадобиться близько трьох років, не тільки для доопрацювання та збалансування гри, але й для додавання необхідних елементів для моделі «гра як сервіс»[26]. Щоб допомогти розробці та отримати відгуки гравців, Epic Games використовувала серію закритих періодів альфа-тестування. Перше закрите альфа-тестування гри під назвою «Online Test 1» прошло з 2 по 19 грудня 2014 року, а «Online Test 2» — з 24 березня по 14 квітня 2015 року[27][28]. Після демонстрації на WWDC 2015 на восени 2015 року, Epic Games розпочала закрите бета-тестування Fortnite на Mac[29]. У цих тестуваннях брало участь приблизно 50 000 гравців[26].

Системні вимоги Fortnite[30]
Мінімальні Рекомендовані
Microsoft Windows
Операційна система Windows 7, 8 або 10 64-bit Windows 10 64-bit
Центральний процесор Core i3-3225 3.3 GHz Core i5-7300U 3.5 GHz, AMD Ryzen 3 3300U чи аналогічний
Обсяг оперативної пам'яті 4 GB 8 GB
Носій інформації Epic Games Store
Графічний процесор Intel HD 4000 (ПК), Intel Iris Pro 5200 Nvidia GTX 960, AMD R9 280, чи аналогічна відеокарта сумісна з DirectX 11


Мережа Для гри необхідне інтернет-з'єднання
Пристрої введення Клавіатура і комп'ютерна миша або геймпад
Apple Mac
Операційна система Mac OS Mojave 10.14.6


Носій інформації Epic Games Store


Мережа Для гри необхідне інтернет-з'єднання
Пристрої введення Клавіатура і комп'ютерна миша або геймпад

Випуск гри у ранній доступ, а потім вихід з нього у 2020 році[ред. | ред. код]

Fortnite: Save the World на Gamescom 2017

У червні 2017 року Epic Games оголосила, що Fortnite планується випустити в 2018 році безкоштовно на Windows, macOS, а також на консолях PlayStation 4 і Xbox One. Гра стала доступна для всіх в платному ранньому доступі починаючи з 25 липня 2017 року, а гравці, які замовили «Набір засновника», отримали доступ до гри 21 липня[31][32]. За словами креативного директора Дональда Мустарда, тривалий період з моменту альфа-фаз гри був пов’язаний з підготовленням Fortnite до моделі «гра як сервіс». Хоча гра була в хорошому стані протягом двох років до цього, Epic Games хотіла мати можливість розробляти контент для гравців, щоб підтримувати їх інтерес до гри, наприклад події з унікальними нагородами, дотримуючись підходу, який використовується в іграх League of Legends і Warframe[31]. Оскільки гру вже було анонсовано раніше в 2014 році через Game Informer, Epic Games вирішила не використовувати свій час та простір на виставці Electronic Entertainment Expo в червні 2017 року для повторного анонсування гри, побоюючись, що вона загубиться в потоці інших ігор і новин з виставки. Натомість маркетингова команда Epic Games працювала з Twitch та іншими стримерами відеоігор, щоб надати їм ранні копії гри для просування на своїх канала до випуску гри 25 липня 2017 року. Однак за кілька тижнів до цього цієї дати Epic Games визнала, що гра все ще не готова до випуску, в неї можна було грати, але контент був не повний. Замість того, щоб продовжити розробку, Epic Games вирішила випустити гру в платний ранній доступ 25 липня 2017 року, що дозволить їм отримувати активні відгуки про гру під час її розробки. На момент початку раннього доступу Gearbox Software допомагала розповсюджувати гру на фізичних носіях[33].

30 червня 2020 року розробники заявили, що режим Save the World виходить з раннього доступу, в якому він був весь час[34]. Відтепер нові власники Fortnite: Save the World, не зможуть отримувати V-бакси за виконання завдань і місій, замість них вони будуть отримувати Рентген-квитки. Старі власники (ті які купували «Набори засновника») будуть продовжувати отримувати V-бакси. Також розробка оновлень для Fortnite: Save the World сповільниться, і гра перейде на щорічний режим повторюваних сезонів. Всі «Набори засновника» покращили на один рівень, а нові гравці зможуть придбати лише новий тип наборів, в який входить: 1 герой, його рюкзак та інструмент, доступ до Save the World та завдання на 1500 V-баксів.

Створення Battle Royale[ред. | ред. код]

Під час фінальної частини розробки Fortnite, в березні 2017 року на персональних комп’ютерах у ранній доступ була випущена гра PlayerUnknown's Battlegrounds, яка швидко стала дуже популярною та успішною, ставши яскравим прикладом жанру королівської битви. За словами Дональда Мустарда, команда Epic Games «любила королівські битви, такі як PUBG», і досліджувала, як вони можуть створити подібний режим на рушії Fortnite. Вони доручили цю справу окремій команді розробників, яка не зв'язна з PvE режимом[35]. Розробкою режиму Battle Royale керував Ерік Вільямсон з Заком Естепом. Їхня мета полягала в тому, щоб швидко створити режим королівської битви з основного режиму Save the World, відклавши будь-які складні функції, щоб якнайшвидше запустити новий режим[36]. Battle Royale розроблявся разом з командою Unreal Tournament близько двох місяців після виходу режиму «Save the World» в липні 2017 року[37][38]. Основні відмінності від Save the World полягали в тому, що Battle Royale мав більш обмежений арсенал зброї, невелику кількість пасток і більш гладку та природну місцевість для мапи[36]. Вони також хотіли, щоб ігри тривали не більше 25 хвилин, що призвело до рішення, шо деякі елементи з Save the World не будуть перенесені[36]. Рішення додати механіку будування укріплень, було прийняте не знаючи, як гравці будуть використовувати це, оскільки безпечна зона буде зменшуватися, але швидко виявили, що ця механіка допомогла відрізняти гру від PUBG і часто використовувалася гравцями для перемоги в матчах[36].

За ці два місяці розробки Epic Games планувала включити Battle Royale у платний набір Fortnite і спочатку оголосила про цей підхід публічно на початку вересня 2017 року. Лише за два тижні до її виходу Epic вирішила зробити її безкоштовною, побоюючись, що, якщо вона буде платною, це сповільнить зростання її популярності[38]. Epic Games офіційно оголосила про цю зміну приблизно через тиждень після першого анонсу Battle Royale, дозволяючи тим, хто придбав ранній доступ до Fortnite через цей режим, відшкодувати кошти[39]. Розробники PUBG, Bluehole, були занепокоєні, оскільки вони тісно співпрацювали з Epic Games для підтримки Unreal Engine 4 у PUBG і були стурбовані тим, що Fortnite може додати заплановані функції до свого режиму Battle Royale, до того, як вони будуть додані в PUBG[40][41][42].

З популярністю Fortnite: Battle Royale, яка була вперше випущена в ранній доступ у вересні 2017 року і привернула значну увагу на початку 2018 року, Epic Games виділила окрему команду розробників, щоб зосередитися на покращеннях цього режиму[43]. Epic Games розповіли, що їхня надмірна увага до Fortnite призвела до того, що в деяких інших їхніх іграх зменшилась кількість гравців, що призвело до скорочення зусиль щодо розробки цих ігор, зокрема Paragon[44]. В січні 2018 року Epic Games оголосила, що закриває Paragon в квітні того ж року, надавши відшкодування всім гравцям[45]. Аналогічно, Epic Games оголосила, що зупинила розробку запланованої безкоштовної гри Unreal Tournament, її команда перейшла в Fortnite, хоча гра залишається доступною для гри та відкритою для модифікацій кінцевих користувачів[46]. Гравці на форумі Reddit, присвяченому Fortnite, висловлювали занепокоєння, що подібна доля може спіткати режим Save the World, оскільки зовні цей режим не приділяв такої ж уваги щодо оновлень у порівнянні з режимом Battle Royale з моменту випуску цього режиму[47]. Ед Зобріст з Epic Games сказав, що станом на березень 2018 року рівень збереження Save the World був високим і зріс з моменту випуску Fortnite: Battle Royale, і з тих пір компанія покращила зв’язок з гравцями, наприклад як надання дорожніх карт та списків відомих помилок[48].

Простір Fortnite на E3 2018

У жовтні 2018 року Epic оголосила, що безкоштовний випуск гри відбудеться принаймні до 2019 року, це було зроблено для того, щоб переконатися, що гра готова прийняти великі групи нових гравців[49]. Значне оновлення для гри, яку було випущено в листопаді 2018 року, мало на меті переробити більшу частину інтерфейсу, забезпечивши певну автоматизацію та корисні поради за допомогою нещодавно представлених персонажів, загонів уцілілих та інших видів діяльності[50]. У січні 2019 року була внесена зміна в систему лам-піньят, що дозволило гравцям знати, які предмети вони отримають від них, подібно до рентгенівського знімка, вміст таких лам змінюється щодня[51].

Технологічний прогрес гри[ред. | ред. код]

Оскільки Fortnite є єдиною актуальною грою Epic Games, розробників рушія Unreal Engine, у гру періодично вводились нові передові технології і з кожною частиною кардинально змінювалася графіка.

З оновленням 11.20 була додана підтримка Microsoft DirectX 12.

Разом з виходом 3 глави гру перенесли на Unreal Engine 5, але особливих змін не відбулося[52]. А от під час виходу 4 глави гра перешла на новішу версію — Unreal Engine 5.1[53]. Разом з цим до гри додали нові графічні налаштування та технології: Nanite (збільшення кількості полігонів моделей), Lumen (трасування променів та детальне освітлення від усього що розповсюджує світло), віртуальна мапа тіней (реалістичніші тіні від кожного об'єкта), тимчасова висока роздільна здатність (покращений варіант тимчасового згладжування, який дозволяє покращити графіку без зменшення кадрової частоти). Нові налаштування крім Windows доступні також на консолях PlayStation 5 і Xbox Series X | S.

Після виходу 2 сезону 4 глави (10 березня 2023) підтримка грою Windows 7 та Windows 8 офіційно завершена, через їх проблеми у безпеці та відсутність сучасних технологій

Випуск Creative і Unreal Editor for Fortnite[ред. | ред. код]

Гра була офіційно представлена 5 грудня 2018 року, через кілька годин після того, як про неї сказав австралійський ютубер Lachlan. Epic Games співпрацювали з дев'ятьма ютуберами, щоб створити демонстраційні відео про режим. Власники «Бойової перепустки» змогли грати в Creative вже з 6 грудня, а гравці без неї могли приєднатися до островів, створених гравцями з «Бойовою перепусткою». Для всіх гравців режим був випущений 13 грудня 2018 року.

Під час розробки режиму Creative Epic Games віддавала перевагу швидкому завершенню, а не створенню ідеального режиму після випуску[54]. Через це після випуску було кілька помилок. Завдяки зосередженню на швидкості, Epic Games створила систему наборів блоків замість повного їх переліку, який можна побачити в інших іграх з схожим режимом[54]. Epic Games змогли запустити Fortnite: Creative раніше, ніж планувалося[54]. Після запуску Creative Epic Games багато разів оновлювали, виправляючи помилки, додаючи нові будівлі, пристрої та нові типи островів.

Epic Games інколи використовувала Fortnite: Creative для проведення низки рекламних заходів, таких як віртуальні концерти, а також Epic Games співпрацювали з Time, щоб створити спеціальну зону Fortnite, присвячену святкуванню 58-ї річниці промови Мартіна Лютера Кінга «Я маю мрію» 28 серпня 2021 року[55].

25 квітня 2022 року генеральний директор Epic Games Тім Свіні повідомив, що компанія планує до кінця 2022 року додати до гри повноцінний редактор на Unreal Engine 5 — Unreal Editor for Fortnite (UEFN), який суспільство прозвало Creative 2.0[56]. Ця можливість дозволить авторам режимів у Fortnite: Creative створювати більш гнучкі мапи та детально редагувати всі функції, змінювати інтерфейс, статистику зброї, додавати власні ресурси та текстури та ін. за допомогою редактора Unreal Engine і мови програмування Verse[57][58]. Для того щоб грати в режимах створених у Unreal Editor, гравцям необхідно буде спершу завантажити їх на свій пристрій, на відміну від звичайного Creative, де використовуються вже завантажені разом з грою можливості. З виходом Creative 2.0 можливість публікувати свої роботи стане доступна не лише учасникам програми «Підтримки авторів», а всім, хто буде відповідати певним критеріям і завершить процес перевірки, а також будь-хто зможе монетизувати свої режими[59].

14 листопада Тім Свіні повідомив, що Unreal Editor for Fortnite перенесений на кінець січня 2023 року, а згодом — на березень того ж року[60][61].

22 березня на події «State of Unreal 2023» офіційно було представлено редактор Unreal Editor for Fortnite разом з демонстраційною мапою[62]. Гравці могли грати та створювати режими у редакторі одразу ж після оголошення про його запуск.

Протягом 2023 року були додані: лічильники гравців на мапах, сторінки авторів, пошук за тегами та за назвою[63][64]. Також 16 жовтня 2023 року автори у Creative отримали можливіть обирати віковий рейтинг для своїх мап та 16 листопада це оновлення потрапило у гру[65][66]. Багатьох гравців обурило те, що розробники обмежили використання на мапах з низьким віковим рейтингом будь-яких косметичних предметів, на яких наявна зброя чи набої[67]. 21 листопада Epic Games визнали, що обрали неправильний підхід до обмеження косметичних предметів, та дозволять використовувати майже всі предмети на будь-яких мапах, доки не буде знайдене довгострокове рішення[68].

Кіберспорт[ред. | ред. код]

Стадіон «Fortnite Pro-Am» на E3 2018

Одним із перших професійних змагань з Fortnite став захід «Fortnite Pro-Am», який відбувся 12 червня 2018 року під час E3 2018, у якому взяли участь 3000 учасників[69]. Цей турнір було оголошений після успіху стріму від Ninja в березні 2018 року, де він грав разом із знаменитостями. У заході взяли участь 50 знаменитостей у парі з 50 найкращими стримерами, які змагалися за призовий фонд у розмірі 3 млн US$, який буде переданий благодійним організаціям команд-переможців[70]. Ninja та його напарник Marshmello стали переможцями цього змагання[71]. Додаткові заходи Pro-Am відбулися на E3 2019 у червні 2019 року.

У травні 2018 року Epic Games оголосила, що виділяє 100 млн US$ на фінансування різних турнірів протягом року, щоб допомогти перетворити Fortnite: Battle Royale в кіберспортивну дисципліну[72]. В середині 2018 року, Epic Games розпочала серію турнірів «Summer Skirmish» які проходили протягом восьми тижнів, і щотижня в різному форматі, а переможцям протягом усієї серії пропонувалося 8 млн US$. Але перший турнір був призупинений через технічні проблеми з ігровими серверами, тоді як другий турнір закінчився звинуваченнями переможця у шахрайстві, які пізніше не підтвердила Epic Games[73]. 21 вересня 2018 року Epic Games запустили свою другу серію турнірів «Fall Skirmish», з призами до 10 млн US$ для переможців.

Турнір «Fortnite World Cup» було анонсовано в лютому 2019 року, а кваліфікаційні раунди пройшли в квітні-червні 2019 року. Фінал проходив на стадіоні Артура Еша в Нью-Йорку з 26 по 28 липня 2019 року. Загальний призовий фонд складав 30 млн US$[74][75]. А також з 29 квітня по 7 червня 2019 проходив «Fortnite World Cup - Creative» це п'ять турнірів на п'яти островах в Fortnite: Creative. 15 кращих гравців взяли участь в особливому змаганні в фіналі «Fortnite World Cup» і боролися за призовий фонд, який складав 3 млн US$. Кожного тижня проходило нове випробування і учасникам потрібно було надсилати відеоролик, зазначений спеціальним хештегом, на YouTube. Щотижня судді обирали кращі роботи, і їх автори отримали запрошення на фінал «Fortnite World Cup - Creative» в Нью-Йорку!

Починаючи з сезону X 1 глави, кожен сезон проводиться серія турнірів FNCS — «Fortnite Champion Series» (укр. «Міні-чемпіонат по Fortnite»). Її формат змінюється майже кожен сезон, для прикладу: змінюється формат команди, тип відбору учасників, інколи проводять окремі турніри по запрошеннях, а починаючи з 2 сезону 2 глави переможцям чемпіонату з кожного регіону видають ексклюзивну кирку The Axe of Champions, яка у наступному сезоні передастся наступним переможцям.

Інколи у грі проходять турніри навіть не у Battle Royale режимі, а наприклад: у Fortnite: Creative, у тимчасовому режимі «Floor Is Lava» та у режимі без будівництва тощо. Частина з цих турнірів не має грошової винагороди, а частина має за винагороду різні косметичні предмети.

Рейтингові системи[ред. | ред. код]

Арена[ред. | ред. код]

У 8 сезоні 1 глави у гру ввели особливий змагальний режим — Арену. Її особливість полягає в тому, що у гравців є рейтинг (Hype), який вони можуть підвищувати, граючи в цей режим. Також від звичайного Battle Royale цей режим відрізняє те, що буря після 5 звуження веде себе по іншому, гравцю після вбивства дається певна кількість здоров'я та ресурсів, а якщо гравець не наносить ніякої шкоди іншим гравцям, йому поступово буде наноситися шкода.

Рейтингова система арени поділена на 3 ліги — відкрита, претендентська та чемпіонська, які в свою чергу поділені на 10 девізіонів. У кожному з них, гравцю видавалася та знімалася різна кількість рейтингу. Для кожної ліги у грі досить часто проводяться турніри на рейтинг для арени або на грошові винагороди.

Арена мала режими для одного, двох, трьох та чотирьох гравців, також існувала у форматах «Last Game» (гравці починають грати з певним набором предметі у невеликій бурі), «Boxfights» (декілька гравців мають перемогти один-одного, знаходячись у невеликій кімнаті) та «Zero Build» для 3 людей (режим без будівництва).

Арена припинила своє ісунвання 17 травня 2023 року і була замінена новою системою — Рейтинговим режимом[76].

Рейтинговий режим[ред. | ред. код]

У 2 сезоні 4 глави розробники оновили рейтингову систему грі і замінили арену на рейтинговий режим[76]. Основна відмінність полягає в тому, що замість рейтингу у вигляді очок та ліг, у гравців є 8 рангів, 5 з яких додатково ділиться на 3 підранги; для переходу на наступний ранг гравцям необхідно набрати 100% у поточному. Кількість знятих або додатих відсотків у рангу оцінюється спеціальною системою, а не є чітко прописаними, як це було в арені. Також рейтинговий режим, на відміну від арени, містить абсолютно всі елементи зі звичайного Battle Royale та Zero Build.

Наразі рейтинговий режим присутній в усіх наявних форматах Battle Royale (один, два та чотири гравці) та в Zero Build для двох гравців.

Відгуки і популярність[ред. | ред. код]

Косплей персонажів з Fortnite на E3 2018

У 2017—2018 роках Fortnite: Battle Royale перетворився в феномен масової культури — йому вдалося залучити безліч нових гравців з числа людей, які раніше не цікавилися комп'ютерними іграми, точно так, як в минулому це було з World of Warcraft і Minecraft. Вже через два тижні після виходу, кількість гравців досягло 10 мільйонів, до березня 2018 року ця кількість перевищила 45 мільйонів, і в червні 2018 року Epic Games повідомляла про 125 мільйонах зареєстрованих в грі гравців, 40 мільйонів з яких заходили в гру хоча б раз на місяць. Bloomberg Technology повідомила, що в листопаді 2018 кількість гравців «Королівської битви» перевищило 200 мільйонів[77]. За даними Nintendo, в першу добу після виходу на Nintendo Switch гра була завантажена більше двох мільйонів разів. У липні 2018 року, коли був випущений черговий п'ятий сезон гри, компанія Akamai Technologies повідомила, що сукупний мережевий трафік Fortnite: Battle Royale перевищує 37 терабайт в секунду — більше, ніж будь-яка інша онлайн-ігри в історії. Більший успіх Fortnite: Battle Royale в порівнянні з PUBG журналісти пов'язували з декількома факторами: безкоштовністю гри, її доступністю на безлічі платформ, вдалим часом виходу — Epic Games зуміла запропонувати зневіреним гравцям більш приємну альтернативу; а також порівняно меншим рівнем насильства на екрані і яскравою графікою, що дозволило залучити до гри дитячу і жіночу аудиторію.

Колаборації[ред. | ред. код]

В грі пройшло безліч колаборацій, серед них співпраця з: Marvel Comics і Marvel Studios, Ральф-руйнівник 2: Інтернетрі, Marshmello, Джон Уік 3, Дивні Дива, Air Jordan, Major Lazer, Borderlands 3, DC Comics, Тревіс Скотт, Тенет, Rocket League, Мисливці за привидами, Зоряні війни, God of War, Halo, Ходячі мерці, Хижак, Чужий, Tomb Raider, Horizon Zero Dawn, Неймар, Рік та Морті, Чемпіонат Європи з футболу 2020, Ferrari, Аріана Ґранде, Персонаж, Тайм, Balenciaga, Дюна, Аркейн: Ліга Легенд, Наруто, Gears of War, Матриця, Assassin’s Creed, PAC-MAN, Індіана Джонс, Among Us, WWE, NFL, Destiny 2, та ін[78].

Деякі колаборації являли собою тільки тематичні предмети в магазині, деякі — спеціальний міні-режим, а деякі навіть — подію яку транслювали на всіх серверах. Одна з таких подій, концерт Тревіса Скотта, зміг поставити рекорд одночасної кількості гравців — 12,3 мільйона, а за трансляціями цього концерту на YouTube та Twitch одночасно дивилося 2,9 мільйона глядачів[79]. Час від часу у гру додають косметичні предмети контент-мейкерів по Fortnite, а також популярні танці з TikTok. Для певних колаборацій були виділені окремі рідкості косметичних предметів: Marvel Series, DC Series, Icon Series, Star Wars Series, Gaming Legends Series.

Частиною співпраці з DC Comics та Marvel Comics також було випуск коміксів, де персонажі Fortnite потрапляли у всесвіти DC та Marvel і навпаки. В результаті цього DC видали серію коміксів «Batman/Fortnite: Zero Point» з 6 випусків[80], та окремо комікс «Batman/Fortnite: Foundation»[81], а Marvel — серію «Fortnite x Marvel: Zero War» з 5 випусків[82]. У кожному з випусків в комплекті знаходився код, активувавши який, читач міг отримати різні косметичні предмети у грі, частина з них через деякий час стала доступна всім, а частина — залишилася ексклюзивною для тих, хто придбав комікси.

Нагороди[ред. | ред. код]

Рік Нагорода Категорія Результат Джерело
2017 The Game Awards Найкраща багатокористувацька гра Номінація [83]
2018 Visual Effects Society Awards Проєкт з видатними візуальними ефектами в реальному часі Номінація [84][85]
D.I.C.E. Awards Видатні досягнення в багатокористувацькому ігровому процесі Номінація [86][87]
SXSW Gaming Awards Досконалість у багатокористувацькій грі Номінація [88][89]
Досконалість у ігровому процесі Номінація
Премія БАФТА Гра, що розвивається Номінація [90][91]
Багатокористувацька гра Номінація
Премія Веббі Глядацьке голосування за найкращу багатокористувацьку/змагальну гру Перемога [92]
Game Critics Awards Найкраща гра, що триває Перемога [93][94]
Develop Awards Найкраща анімація Номінація [95][96]
Teen Choice Awards Обрана відеогра Перемога [97][98]
BBC Radio 1's Teen Awards Найкраща гра Перемога [99]
Golden Joystick Awards Найкраща змагальна гра Перемога [100][101][102]
Мобільна гра року Номінація
Ультимативна гра року Перемога
The Game Awards Найкраща багатокористувацька гра Перемога [103][104]
Найкраща мобільна гра Номінація
Найкраща гра, що триває Перемога
Найкраща кіберспортивна гра Номінація
Gamers' Choice Awards Улюблена гра фанатів Перемога [105]
Улюблена багатокористувацька гра фанатів Перемога
Улюблена кіберспортивна гра фанатів Перемога
Улюблена «Королівська битва» фанатів Перемога
Улюблений формат кіберспортивної ліги фанатів Перемога
2019 D.I.C.E. Awards Онлайнова гра року Перемога [106][107]
Премія БАФТА Гра, що розвивається Перемога [108][109]
Мобільна гра року Номінація
Famitsu Awards Нагорода за загальну досконалість гри Перемога [110]
Премія Веббі Найкраща багатокористувацька/змагальна гра Перемога [111]
Game Critics Awards Найкраща гра, що триває Номінація [112]
Golden Joystick Awards Все ще грають Номінація [113][114]
Кіберспортивна гра року Перемога
The Game Awards Найкраща гра, що триває Перемога [115][116]
Найкраща підтримка спільноти Номінація
Найкраща кіберспортивна гра Номінація
Найкраща кіберспортивна подія Номінація
2020 Премія БАФТА Гра, що розвивається Номінація [117][118]
Kids' Choice Awards Улюблена відеогра Номінація [119]
The Game Awards Найкраща гра, що триває Номінація [120]
Найкраща підтримка спільноти Номінація
Найкраща кіберспортивна гра Номінація
Streamy Awards Особлива трансляція Номінація [121]
2021 Премія БАФТА Гра, що розвивається Номінація [122]
Kids' Choice Awards Улюблена відеогра Номінація [123]
The Game Awards Найкраща підтримка спільноти Номінація [124]
Найкраща гра, що триває Номінація
Streamy Awards Залучення бренду Перемога [125]
2022 Премія БАФТА Гра, що розвивається Номінація [126]
MTV Video Music Awards Найкраще шоу у метавсесвіті Номінація [127]
NME Awards Найкраща гра, що триває Номінація [128]
The Game Awards Найкраща підтримка спільноти Номінація [129]
Найкраща гра, що триває Номінація
2023 The Game Awards Найкраща гра, що триває Номінація [130]

Конфлікти[ред. | ред. код]

Судовий позов з PUBG Corp.[ред. | ред. код]

У січні 2018 року південнокорейська компанія PUBG Corp. — дочірня компанія Bluehole, що відповідає за випуск і підтримку гри PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG), подала судовий позов проти Epic Games, заявляючи, що «Fortnite: Battle Royale» порушує авторські права PUBG Corp. як розробників PUBG. Зокрема, представники PUBG Corp. стверджували, що в «Fortnite: Battle Royale» скопійовані з PUBG інтерфейс користувача і ігрові предмети. За повідомленням газети Korea Times, опитані експерти сумнівалися в тому, що PUBG Corp. вдасться виграти справу: весь жанр королівської битви, що включає в себе і PlayerUnknown's Battlegrounds, і Fortnite: Battle Royale не є оригінальним і відтворює в ігровій формі фільм «Королівська битва» 2000 року. У червні 2018 року PUBG Corp. відкликала позов без оголошення причин.

Позови Apple і Google[ред. | ред. код]

В серпні 2020 року Epic Games додала в Fortnite свій спосіб оплати «Epic direct payment»[131], який дозволить їм обійти комісію в розмірі 30%, яку беруть Apple і Google за користування своїми платіжними системами, та знизити ціни. Майже одразу Fortnite видалили з App Store і Google Play, через те що правилами цих сервісів заборонено додавати сторонні способи оплати[132]. 14 серпня Epic Games подала в суд на Apple і Google з метою оскаржити це рішення[132]. 28 серпня 2020 року облікові записи розробників Fortnite, а також усі ігри Epic Games були видалені з App Store[133].

Всі гравці в яких був встановлений Fortnite на iPhone або Mac, втратили можливість отримувати оновлення, і тому залишилися на версії v13.40. А гравці на Android завжди мали можливість завантажувати apk-файл гри з офіційного сайту Epic Games[134], тому оновлення для них продовжили виходити.

На перших слуханнях в серпні 2020 року, суд заборонив Apple видаляти Fortnite з App Store[135]. Але Apple не повернули Fortnite на свою платформу, за словами голови Epic Games, Тіма Свіні, Apple внесли їх гру у чорний список своєї екосистеми[136].

10 вересня 2021 року суд зобов'язав Apple не забороняти розробникам використовувати сторонні способи оплати, але не признав її монополістом, а Epic Games зобов'язані повернути кошти які Apple втратила через введення власного способу оплати[137]. Epic Games також не виграли в тій частині справи, де просили повернути Fortnite в App Store і відновити акаунти розробників[137]. Epic Games не задовільнило таке рішення суду і вони попросили його переглянути рішення[137].

8 грудня 2021 року Apple вдалося оскаржити вердикт суду і добитися відстрочки на зміни в App Store[138]. За словами Apple «ці зміни можуть порушити баланс, який призведе до збитків для Apple та її клієнтів, поставивши під загрозу їхню безпеку та конфіденційність»[138].

Благодійні ініціативи[ред. | ред. код]

Після вторгнення Росії в Україну Epic Games надіслала весь свій дохід з Fortnite за період з 20 березня до 3 квітня благодійним організаціям, які надають гуманітарну допомогу українцям, що постраждали від війни[139]. За час дії благодійної акції Epic Games зібрала 144 млн US$[140].

Примітки[ред. | ред. код]

Коментарі[ред. | ред. код]

 1. Допомога в розробці режиму Save the World
 2. Розробка режиму Rocket Racing
 3. Розробка режиму Fortnite Festival
 4. Gearbox Software видавали фізичну копію для PS4 і Xbox One.
 5. а б в г Після конфлікту в серпні 2020 року Google і Apple видалили Fortnite з офіційних магазинів Google Play і App Store відповідно, а версію для MacOS стало неможливо оновити.
 6. Обмежена кількість фізичних копій тільки для PS4 і Xbox One.

Джерела[ред. | ред. код]

 1. From PUBG to Apex Legends, this is how battle royale happened. Digital Trends (англ.). 10 квітня 2019. Процитовано 5 грудня 2023. 
 2. Save the World. Fortnite Wiki (англ.). Процитовано 22 квітня 2022. 
 3. Epic brings building back to Fortnite’s casual queue. Engadget (амер.). Архів оригіналу за 27 квітня 2022. Процитовано 23 квітня 2022. 
 4. Webster, Andrew (18 березня 2021). Fortnite’s experimental story is an attempt to create "the entertainment experience of the future". The Verge (англ.). Архів оригіналу за 3 травня 2021. Процитовано 16 квітня 2022. 
 5. Dillon Francis, Steve Aoki, and deadmau5 Invite You to the Party Royale Premiere. Fortnite (англійською). Epic Games. 6 травня 2020. Процитовано 6 травня 2020. 
 6. Introducing LEGO Styles for Fortnite Outfits!. Fortnite (англійською). Epic Games. 3 грудня 2023. Процитовано 3 грудня 2023. 
 7. а б Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою :11 не вказано текст
 8. Join the Fight in Fortnite Battle Royale Chapter 5 Season 1: Underground!. Fortnite (англійською). Epic Games. 3 грудня 2023. Процитовано 3 грудня 2023. 
 9. Gealogo, David (10 грудня 2023). All songs in Fortnite Festival—full setlist. Dot Esports (амер.). Процитовано 10 грудня 2023. 
 10. Fortnite Creative Mode release date, Private Island early access explained. Eurogamer.net (англ.). 5 грудня 2018. Процитовано 10 грудня 2023. 
 11. Narcisse, Evan. Epic Games Reveals Cartoony New IP Fortnite. Kotaku (амер.). Архів оригіналу за 29 грудня 2018. Процитовано 28 грудня 2018. 
 12. Machkovech, Sam (8 червня 2017). Fortnite’s years of delays end with not-free-to-play version coming in July. Ars Technica (en-us). Архів оригіналу за 8 червня 2017. Процитовано 15 квітня 2022. 
 13. а б в г Inside the Development History of Fortnite (амер.), архів оригіналу за 22 квітня 2022, процитовано 15 квітня 2022 
 14. Rigney, Ryan. First Screens: Epic's Fortnite Is the First Unreal Engine 4 Game. Wired (амер.). ISSN 1059-1028. Архів оригіналу за 22 грудня 2016. Процитовано 15 квітня 2022. 
 15. published, Leana Hafer (12 липня 2012). Fortnite will be a PC exclusive and Epic's first Unreal Engine 4 game. PC Gamer (англ.). Архів оригіналу за 15 квітня 2022. Процитовано 15 квітня 2022. 
 16. published, Connor Sheridan (1 листопада 2013). People Can Fly working on Fortnite, renamed Epic Games Poland. gamesradar (англ.). Архів оригіналу за 4 червня 2021. Процитовано 15 квітня 2022. 
 17. Karmali, Luke (13 серпня 2012). Epic Games Buys Gears of War: Judgment Dev. IGN (англ.). Архів оригіналу за 15 квітня 2022. Процитовано 15 квітня 2022. 
 18. McWhertor, Michael (26 березня 2014). What's the future of games at Epic Games?. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 27 червня 2017. Процитовано 15 квітня 2022. 
 19. Bulletstorm dev People Can Fly regains independence. Eurogamer.net (en-gb). 24 червня 2015. Архів оригіналу за 15 квітня 2022. Процитовано 15 квітня 2022. 
 20. Hall, Charlie (17 травня 2018). How did the studio behind Bulletstorm end up making a shooter with Square Enix?. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 9 листопада 2020. Процитовано 15 квітня 2022. 
 21. а б From vapourware to 40 million players: how Epic made a massive success of Fortnite. PCGamesN (en-GB). Архів оригіналу за 1 грудня 2017. Процитовано 15 квітня 2022. 
 22. The big Cliff Bleszinski interview. Eurogamer.net (en-gb). 11 серпня 2017. Архів оригіналу за 18 квітня 2022. Процитовано 15 квітня 2022. 
 23. Fortnite Could Have Been Canceled, Epic's Former Dev Boss Reveals At E3 2019. GameSpot (амер.). Архів оригіналу за 15 квітня 2022. Процитовано 15 квітня 2022. 
 24. Epic on Fortnite release -- "It won't be this year". GameSpot (амер.). Архів оригіналу за 1 грудня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 25. Orland, Kyle (8 червня 2015). Hands-on: Fortnite is an overwhelming zombie defense experience. Ars Technica (en-us). Архів оригіналу за 8 грудня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 26. а б From vapourware to 40 million players: how Epic made a massive success of Fortnite. PCGamesN (en-GB). Архів оригіналу за 1 грудня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 27. McWhertor, Michael (1 грудня 2014). Epic Games kicks off Fortnite alpha on Dec. 2. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 30 липня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 28. Good, Owen S. (24 березня 2015). Fortnite kicks off second closed alpha with a livestream this afternoon. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 29 липня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 29. Tach, Dave (8 червня 2015). Epic's Fortnite coming to Mac, beta hits this fall. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 29 липня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 30. What are the system requirements for Fortnite on PC and Mac? - Fortnite Support. www.epicgames.com. Архів оригіналу за 20 листопада 2021. Процитовано 17 квітня 2022. 
 31. а б Hall, Charlie (8 червня 2017). Fortnite announces early access release, hands-on the unfinished game. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 14 грудня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 32. Fortnite Early Access has started for those who pre-ordered Founder's Packs. VG247 (англ.). 21 липня 2017. Архів оригіналу за 22 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 33. Gearbox to publish Epic's Fortnite on disc. Eurogamer.net (en-gb). 21 червня 2017. Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 34. Fortnite Save the World Update | State of Development. Epic Games' Fortnite (амер.). Архів оригіналу за 30 червня 2020. Процитовано 17 квітня 2022. 
 35. Andy Chalk published (12 вересня 2017). Fortnite Battle Royale is a 100-player last-man-standing mode, coming this month. PC Gamer (англ.). Архів оригіналу за 25 грудня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 36. а б в г DeveloperStaffMarch 14, Game; 2018 (14 березня 2018). Q&A: How Epic pared down Fortnite Battle Royale to be fast and. Game Developer (англ.). Архів оригіналу за 13 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 37. Duggan, James (17 квітня 2018). How Fortnite Became the Biggest Game in the World - IGN Expert Mode. IGN (англ.). Архів оригіналу за 18 квітня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 38. а б published, James Davenport (22 березня 2018). Fortnite Battle Royale was developed in just two months, wasn't originally free-to-play. PC Gamer (англ.). Архів оригіналу за 22 березня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 39. Plante, Chris (20 вересня 2017). Fortnite: Battle Royale will beat PUBG to consoles and be free-to-play. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 1 грудня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 40. Hall, Charlie (22 вересня 2017). PUBG and Fortnite's argument raises the question: Can you own a genre?. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 23 вересня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 41. PlayerUnknown's Battlegrounds team issues threat over 'carbon copy' battle royale mode in Epic Games' Fortnite. International Business Times UK (англ.). 22 вересня 2017. Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 42. published, Christopher Livingston (23 вересня 2017). PUBG exec clarifies objection to Fortnite Battle Royale: 'it's not about the idea itself, it's about Epic Games'. PC Gamer (англ.). Архів оригіналу за 23 вересня 2017. Процитовано 16 квітня 2022. 
 43. 'Fortnite': Evolution of World's Largest Battle Royale Game - Rolling Stone. web.archive.org. 27 січня 2018. Архів оригіналу за 27 січня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 44. Fortnite's Huge Success Means Its Studio's Other Game Might Not Live On. GameSpot (амер.). Архів оригіналу за 27 січня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 45. After Fortnite's Massive Success, Epic Shuts Down Paragon. Kotaku (en-us). Архів оригіналу за 26 січня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 46. Amid Fortnite's Success, New Unreal Tournament Stops Development At Epic Games. GameSpot (амер.). Архів оригіналу за 5 грудня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 47. Could Fortnite's Save The World mode be next on Epic's kill list?. VG247 (англ.). 16 лютого 2018. Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 48. published, Luke Winkie (3 квітня 2018). How Fortnite PvE fans feel about Battle Royale taking over the game they love. PC Gamer (англ.). Архів оригіналу за 3 квітня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 49. Fortnite's Save the World free-to-play launch pushed back to next year at the earliest. VG247 (англ.). 22 жовтня 2018. Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 50. Fogel, Stefanie; Fogel, Stefanie (13 листопада 2018). Big Changes Are Coming To ‘Fortnite’s’ Save The World Campaign. Variety (амер.). Архів оригіналу за 24 березня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 51. Andy Chalk published (25 січня 2019). Fortnite Save the World's loot boxes will let you see what's inside them before you buy. PC Gamer (англ.). Архів оригіналу за 24 березня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 52. Plant, Logan (8 грудня 2021). Fortnite Is Officially Moving to Unreal Engine 5. IGN (англ.). Процитовано 26 березня 2023. 
 53. The Next Generation of Fortnite Battle Royale is Powered by Unreal Engine 5.1. Epic Games' Fortnite (амер.). Процитовано 11 грудня 2022. 
 54. а б в state of development creative. Epic Games' Fortnite (амер.). Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 55. Francis, Bryant. Epic and Time Magazine debut interactive MLK Jr. exhibit in Fortnite. www.gamasutra.com (англ.). Архів оригіналу за 27 серпня 2021. Процитовано 16 квітня 2022. 
 56. Sullivan, Mark (25 квітня 2022). Epic Games CEO Tim Sweeney talks the metaverse, crypto, and antitrust. Fast Company & Inc (англійською мовою). Mansueto Ventures, LLC. 
 57. Unreal Editor. Fortnite Wiki (англ.). Процитовано 14 листопада 2022. 
 58. Leaked details of the new Fortnite Creative 2.0 are interesting. Forever Fortnite (амер.). 12 червня 2022. Процитовано 14 листопада 2022. 
 59. https://twitter.com/timsweeneyepic/status/1592007698262134785. Twitter (укр.). Процитовано 14 листопада 2022. 
 60. https://twitter.com/timsweeneyepic/status/1591978720889561088. Twitter (укр.). Процитовано 14 листопада 2022. 
 61. https://twitter.com/TimSweeneyEpic/status/1617681210062548993?s=20. Twitter (укр.). Процитовано 23 березня 2023. 
 62. Peters, Jay (22 березня 2023). The biggest announcements from Epic Games’ State of Unreal 2023 keynote. The Verge (амер.). Процитовано 23 березня 2023. 
 63. Peters, Jay (29 березня 2023). Fortnite now shows how many people are playing Battle Royale — and every other island. The Verge (англ.). Процитовано 21 листопада 2023. 
 64. How to get Michael Myers Halloween skin in Fortnite. Dexerto (англ.). 9 листопада 2023. Процитовано 21 листопада 2023. 
 65. IARC questionnaire now available in the Creator Portal. Creator Portal (амер.). 16 жовтня 2023. Процитовано 21 листопада 2023. 
 66. Island Age Ratings Now in Fortnite!. Fortnite (англійською). Epic Games. 16 листопада 2023. 
 67. published, Joshua Wolens (17 листопада 2023). Fortnite players revolt as the game's 'Roblox-ification' with baffling age ratings stops them accessing paid cosmetics. PC Gamer (англ.). Процитовано 21 листопада 2023. 
 68. An Update on Cosmetic Gating. Fortnite (англійською). Epic Games. 21 листопада 2023. 
 69. Feldman, Brian (12 липня 2018). Fortnite Has Become the Instagram of Video Games. Intelligencer (en-us). Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 70. Following Drake Stream, Fortnite Will Host Celebrity "Party Royale" At E3. GameSpot (амер.). Архів оригіналу за 21 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 71. Goslin, Austen (12 червня 2018). Ninja and Marshmello win Epic’s E3 2018 Fortnite Pro Am. Polygon (амер.). Архів оригіналу за 13 червня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 72. Kim, Tae (21 травня 2018). Epic makes ‘Fortnite’ biggest esport in the world with $100 million in prize money. CNBC (англ.). Архів оригіналу за 15 липня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 73. Webster, Andrew (30 липня 2018). Fortnite’s grand e-sports plans are off to a shaky start. The Verge (англ.). Архів оригіналу за 31 липня 2018. Процитовано 16 квітня 2022. 
 74. Webster, Andrew (22 лютого 2019). Fortnite’s $30 million World Cup final is happening in July. The Verge (англ.). Архів оригіналу за 23 лютого 2019. Процитовано 16 квітня 2022. 
 75. The next World Cup? Fortnite. Here's everything you need to know. NBC News (англ.). Архів оригіналу за 17 липня 2019. Процитовано 16 квітня 2022. 
 76. а б Fortnite Ranked Play is Coming to Battle Royale and Zero Build in v24.40!. Fortnite (Англійською). Epic Games. 13 травня 2023. Процитовано 13 травня 2023. 
 77. Fortnite Now Has 200 Million Players, Up 60% From the Last Count. Bloomberg.com (англ.). 26 листопада 2018. Архів оригіналу за 28 листопада 2018. Процитовано 23 квітня 2022. 
 78. Every single Fortnite collab & crossover in battle royale’s history. Dexerto (англ.). Процитовано 4 листопада 2022. 
 79. Данилов, Олег Данилов Олег. Виртуальный концерт рэпера Трэвиса Скотта в Fortnite привлек 15,2 млн. зрителей. ITC.ua. Архів оригіналу за 27 квітня 2022. Процитовано 16 квітня 2022. 
 80. The Batman/Fortnite: Zero Point Limited-Edition Comic Book Series. Epic Games' Fortnite (амер.). Процитовано 4 листопада 2022. 
 81. Batman/Fortnite: Foundation - New Limited-Edition Comic Landing October 26. Epic Games' Fortnite (амер.). Процитовано 4 листопада 2022. 
 82. Fortnite x Marvel: Zero War - New Five-Issue Comic Book Series Starting June 8!. Epic Games' Fortnite (амер.). Процитовано 4 листопада 2022. 
 83. Makuch, Eddie (8 грудня 2017). The Game Awards 2017 Winners Headlined By Zelda: Breath Of The Wild's Game Of The Year. GameSpot. Архів оригіналу за 9 грудня 2017. Процитовано 22 січня 2018. 
 84. Giardina, Carolyn (16 січня 2018). Visual Effects Society Awards: 'Apes,' 'Blade Runner 2049' Lead Feature Nominees. The Hollywood Reporter. Архів оригіналу за 16 січня 2018. Процитовано 22 січня 2018. 
 85. Giardina, Carolyn (13 лютого 2018). Visual Effects Society Awards: 'War for the Planet of the Apes' Wins Big. The Hollywood Reporter. Архів оригіналу за 14 лютого 2018. Процитовано 13 лютого 2018. 
 86. Makuch, Eddie (14 січня 2018). Game Of The Year Nominees Announced For DICE Awards. GameSpot. Архів оригіналу за 17 січня 2018. Процитовано 17 січня 2018. 
 87. Makuch, Eddie (22 лютого 2018). Legend Of Zelda: Breath Of The Wild Wins Game Of The Year At DICE Awards. GameSpot. Архів оригіналу за 23 лютого 2018. Процитовано 23 лютого 2018. 
 88. McNeill, Andrew (31 січня 2018). Here Are Your 2018 SXSW Gaming Awards Finalists!. SXSW. Архів оригіналу за 1 лютого 2018. Процитовано 1 лютого 2018. 
 89. 2018 SXSW Gaming Awards Winners Revealed. IGN. 17 березня 2018. Архів оригіналу за 18 березня 2018. Процитовано 18 березня 2018. 
 90. deAlessandri, Marie (15 березня 2018). Hellblade: Senua's Sacrifice at forefront of BAFTA Games Awards nominations. MCV. Архів оригіналу за 16 березня 2018. Процитовано 16 березня 2018. 
 91. Makedonski, Brett (12 квітня 2018). BAFTA names What Remains of Edith Finch its best game of 2017. Destructoid. Архів оригіналу за 25 квітня 2018. Процитовано 13 квітня 2018. 
 92. Kaufman, Gil (24 квітня 2018). JAY-Z, RuPaul, Lady Gaga, Katy Perry & Kourtney Kardashian Among 2018 Webby Award Winners: See the Full List. Billboard. Архів оригіналу за 25 квітня 2018. Процитовано 24 квітня 2018. 
 93. Faller, Patrick (28 червня 2018). E3 2018: Game Critics Awards Nominations Revealed: Anthem, Super Smash Bros. Ultimate Top The List. GameSpot. Архів оригіналу за 29 червня 2018. Процитовано 29 червня 2018. 
 94. Shanley, Patrick (2 липня 2018). Game Critics Awards: Best of E3 2018 Winners Revealed. The Hollywood Reporter. Архів оригіналу за 2 липня 2018. Процитовано 2 липня 2018. 
 95. MCV staff (21 травня 2018). Announcing the Develop Awards 2018 nominations shortlist. MCV. Архів оригіналу за 16 червня 2021. Процитовано 4 вересня 2018. 
 96. Barton, Seth (12 липня 2018). The Develop Awards 2018: All the winners!. MCV. Архів оригіналу за 13 лютого 2021. Процитовано 5 вересня 2018. 
 97. Cohen, Jess (22 червня 2018). Teen Choice Awards 2018: Avengers: Infinity War, Black Panther and Riverdale Among Top Nominees. E!. Архів оригіналу за 13 червня 2018. Процитовано 25 червня 2018. 
 98. Ramos, Dino-Ray (12 серпня 2018). Teen Choice Awards: 'Riverdale', 'Infinity War', 'Black Panther' Among Top Honorees – Full Winners List. Deadline Hollywood. Архів оригіналу за 13 серпня 2018. Процитовано 13 серпня 2018. 
 99. BBC staff (21 жовтня 2018). Teen Awards: Little Mix, BTS and Cardi B winners at Radio 1 awards. BBC. Архів оригіналу за 7 серпня 2019. Процитовано 7 серпня 2019. 
 100. Hoggins, Tom (24 вересня 2018). Golden Joysticks 2018 nominees announced, voting open now. The Daily Telegraph. Архів оригіналу за 11 жовтня 2018. Процитовано 7 жовтня 2018. 
 101. Andronico, Michael (26 жовтня 2018). Golden Joystick Awards: Vote for Ultimate Game of the Year. Tom's Guide. Архів оригіналу за 26 жовтня 2018. Процитовано 14 листопада 2018. 
 102. Sheridan, Connor (16 листопада 2018). Golden Joystick Awards 2018 winners: God of War wins big but Fortnite gets Victory Royale. GamesRadar+. Архів оригіналу за 16 листопада 2018. Процитовано 16 листопада 2018. 
 103. Crecente, Brian (13 листопада 2018). 'God of War,' 'Red Dead Redemption II' Tie For Most Game Awards Noms. Variety. Архів оригіналу за 13 листопада 2018. Процитовано 13 листопада 2018. 
 104. Crowd, Dan (6 грудня 2018). The Game Awards 2018: All The Winners. IGN. Архів оригіналу за 7 грудня 2018. Процитовано 6 грудня 2018. 
 105. 2018 Gamers' Choice Awards. Gamers' Choice Awards. 9 грудня 2018. Архів оригіналу за 3 січня 2019. Процитовано 3 січня 2018. 
 106. Makuch, Eddie (10 січня 2019). God Of War, Spider-Man Lead DICE Awards; Here's All The Nominees. GameSpot. Архів оригіналу за 11 січня 2019. Процитовано 14 січня 2019. 
 107. Nunneley, Stephany (14 лютого 2019). God of War takes home Game of the Year, eight other awards at 2019 D.I.C.E. Awards. VG247. Архів оригіналу за 14 лютого 2019. Процитовано 14 лютого 2019. 
 108. Fogel, Stefanie (14 березня 2019). 'God of War,' 'Red Dead 2' Lead BAFTA Game Awards Nominations. Variety. Архів оригіналу за 15 березня 2019. Процитовано 15 березня 2019. 
 109. Fox, Chris; Kleinman, Zoe (4 квітня 2019). God of War wins best game at Bafta Awards. BBC. Архів оригіналу за 28 серпня 2019. Процитовано 4 квітня 2019. 
 110. 【速報】ファミ通アワード2018 ゲーム・オブ・ザ・イヤーは『モンスターハンター:ワールド』と『大乱闘スマッシュブラザーズ SPECIAL』がダブル受賞!(大賞受賞画像・コメント追加). Famitsu. 5 квітня 2019. Архів оригіналу за 5 квітня 2019. Процитовано 25 травня 2019. 
 111. Liao, Shannon (23 квітня 2019). Here are all the winners of the 2019 Webby Awards. The Verge. Архів оригіналу за 23 квітня 2019. Процитовано 25 квітня 2019. 
 112. Nunneley, Stephany (27 червня 2019). E3 2019 Game Critics Awards – Final Fantasy 7 Remake wins Best of Show. VG247. Архів оригіналу за 28 серпня 2019. Процитовано 2 липня 2019. 
 113. Tailby, Stephen (20 вересня 2019). Days Gone Rides Off with Three Nominations in This Year's Golden Joystick Awards. Push Square. Архів оригіналу за 20 вересня 2019. Процитовано 21 вересня 2019. 
 114. GamesRadar staff (15 листопада 2019). Here's every winner from this year's Golden Joystick Awards, including the Ultimate Game of the Year. GamesRadar+. Архів оригіналу за 15 листопада 2019. Процитовано 16 листопада 2019. 
 115. Winslow, Jeremy (19 листопада 2019). The Game Awards 2019 Nominees Full List. GameSpot. Архів оригіналу за 23 листопада 2019. Процитовано 20 листопада 2019. 
 116. Makuch, Eddie (13 грудня 2019). The Game Awards 2019 Winners: Sekiro Takes Game Of The Year. GameSpot. Архів оригіналу за 13 грудня 2019. Процитовано 13 грудня 2019. 
 117. Stuart, Keith (3 березня 2020). Death Stranding and Control dominate Bafta games awards nominations. The Guardian. Архів оригіналу за 23 жовтня 2020. Процитовано 5 березня 2020. 
 118. Chilton, Louis (2 квітня 2020). Bafta Games Awards 2020: The results in full. The Independent. Архів оригіналу за 4 квітня 2020. Процитовано 3 квітня 2020. 
 119. Willis, Jackie (13 лютого 2020). Kids' Choice Awards 2020 Nominations: Taylor Swift, Angelina Jolie and More. Entertainment Tonight. Архів оригіналу за 5 травня 2020. Процитовано 3 травня 2020. 
 120. Stedman, Alex (10 грудня 2020). The Game Awards 2020: Complete Winners List. Variety (амер.). Архів оригіналу за 11 грудня 2020. Процитовано 12 грудня 2020. 
 121. 10th Annual Streamy Nominees & Winners. The Streamy Awards (англ.). Процитовано 5 жовтня 2022. 
 122. 2021 Games Evolving Game | BAFTA Awards. awards.bafta.org. Процитовано 5 жовтня 2022. 
 123. Calvario, Liz (13 березня 2021). 2021 Kids' Choice Awards: The Complete Winners List. Entertainment Tonight. Архів оригіналу за 15 квітня 2021. Процитовано 15 березня 2021. 
 124. The Game Awards 2021: Fortnite Nominated For Best Community Support & Best Ongoing Game. estnn.com (амер.). Процитовано 5 жовтня 2022. 
 125. https://twitter.com/streamys/status/1469882649980198913. Twitter (укр.). Процитовано 5 жовтня 2022. 
 126. 2022 Games Evolving Game | BAFTA Awards. awards.bafta.org. Процитовано 5 жовтня 2022. 
 127. MTV. Nominees for 2022 MTV Video Music Awards. www.mtv.com. Процитовано 5 жовтня 2022. 
 128. BandLab NME Awards 2022: Winners. NME (en-GB). Процитовано 5 жовтня 2022. 
 129. published, Tyler Colp (9 грудня 2022). The Game Awards 2022 results: All the winners. PC Gamer (англ.). Процитовано 11 грудня 2022. 
 130. The Game Awards 2023: All Winners List & GOTY. GameLeap - Pro Guides, Builds, Courses and News (англ.). Процитовано 10 грудня 2023. 
 131. Announcing Epic direct payment on mobile. Epic Games' Fortnite (амер.). Архів оригіналу за 27 квітня 2022. Процитовано 20 квітня 2022. 
 132. а б Fortnite видалили з App Store через запровадження прямої оплати: у Epic Games та Apple будуть судові розборки | Громадське телебачення. hromadske.ua (укр.). Архів оригіналу за 27 квітня 2022. Процитовано 20 квітня 2022. 
 133. Apple видалила акаунт розробника Fortnite з App Store. www.unian.ua (укр.). Архів оригіналу за 27 квітня 2022. Процитовано 20 квітня 2022. 
 134. Epic Games' Fortnite. Epic Games' Fortnite (амер.). Архів оригіналу за 28 квітня 2022. Процитовано 20 квітня 2022. 
 135. Головна. ІТ-бізнес vs Apple: конфлікт з Epic Games. everlegal.ua (укр.). Процитовано 20 квітня 2022. 
 136. Голова Epic Games звинуватив Apple у бані гри Fortnite на час судових розглядів. babel.ua (укр.). Архів оригіналу за 27 квітня 2022. Процитовано 20 квітня 2022. 
 137. а б в 📲 Epic Games виграла судову суперечку проти Apple (насправді ні). Na chasi (укр.). 10 вересня 2021. Архів оригіналу за 10 вересня 2021. Процитовано 20 квітня 2022. 
 138. а б Apple добилася відстрочки на зміни в App Store у справі проти студії Epic Games. babel.ua (укр.). Архів оригіналу за 27 квітня 2022. Процитовано 20 квітня 2022. 
 139. Support Humanitarian Relief for Ukraine. Epic Games' Fortnite (амер.). Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 20 квітня 2022. 
 140. Творці Fortnite зібрали $144 млн на гуманітарну допомогу Україні. techno.nv.ua (укр.). Архів оригіналу за 22 квітня 2022. Процитовано 20 квітня 2022. 

Див. також[ред. | ред. код]

Зовнішні відеофайли
Перший трейлер ігрового процесу Fortnite на YouTube (англ.)
Сюжетний трейлер Fortnite: Save the World випущений до запуску гри на YouTube (англ.)
Трейлер ігрового процесу Fortnite: Save the World випущений до запуску гри на YouTube (англ.)
Трейлер Fortnite: Battle Royale на YouTube (англ.)
Трейлер Fortnite: Creative на YouTube (англ.)
Трейлер Unreal Editor for Fortnite на YouTube (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]