Microsoft Edge

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Microsoft Edge
Microsoft Edge logo (2019).svg
Microsoft Edge screenshot.png
Тип Веб-оглядач
Розробник Microsoft
Нестабільний випуск Windows 10
38.14393.0.0
2 серпня, 2016; 3 роки тому (2016-08-02)
Windows 10 Mobile
38.14393.67.0
16 серпня, 2016; 3 роки тому (2016-08-16)
Операційна система Windows, Mac OS X, Solaris OS, HP-UX
Написано на C++
Рушій(ї) EdgeHTML, Chakra (рушій JavaScript)
Ліцензія proprietary software licensed
browserfordoing.com
поставляється разом з Windows 10, Windows 10 Mobile

CMNS: Microsoft Edge на Вікісховищі

Microsoft Edge (раніше був відомий під кодовою назвою Проєкт Spartan, або просто Spartan) — веб-оглядач (браузер), створений Microsoft, випущений у 2015 році з ОС Windows 10. Це не нова версія Internet Explorer, і він не замінює його[1].

Розробка[ред. | ред. код]

У грудні 2014 року технічний журналіст Мері Джо Фолі повідомила, що Microsoft розробляє новий браузер для Windows 10 під кодовою назвою Project Spartan. Вона заявила, що Spartan стане новим продуктом компанії, окремим від Internet Explorer. В той же час, Internet Explorer 11 збережеться у складі системи для забезпечення зворотної сумістності[2].

Особливості[ред. | ред. код]

Edge використовується як стандартний додаток для перегляду веб-сторінок і PDF-документів. Браузер використовує прямокутні елементи інтерфейсу, оптимізовані для сенсорних пристроїв. У лівій частині вікна Edge розташовуються кнопки стрілок навігації і кнопка для оновлення сторінки. У правій частині розташовані іконки запуску режиму читання (лишає тільки текст сторінки), додавання сторінки в Обране або відкладення її на потім до Списку читання і меню налаштувань. Обране, історія переглядів і завантаження об'єднані в єдиному меню. Користувач може робити на сторінках нотатки, публікувати посилання на веб-ресурсах через функцію «Поділитися».

Вкладки сайтів мають функцію попереднього перегляду — користувач може одразу побачити вміст сторінки, навівши на вкладку вказівник, або розтягнувши її вниз. Групи вкладок можуть відкладатися для пізнішого перегляду іконкою в лівому верхньому куті. Якщо у вкладці відтворюєтсья звук, користувачеві повідомляється про це піктограмою і він може швидко вимкнути звук, не переходячи на вкладку.

У Edge з міркувань безпеки не підтримується ActiveX і VBScript, а Adobe Flash за промовчуванням блокується. З виходом Anniversary Update для Windows 10 браузер отримав підтримку розширень, які користувач має змогу встановлювати та видаляти на свій розсуд. Після виходу Creators Update він використовуєтсья і для читання електронних книг. Браузер має інтеграцію голосового помічника Cortana (недоступно українською) для пошуку інформації.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]