Midnight Commander

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Midnight Commander
Midnight Commander screen.png
Midnight Commander, дві панелі
Тип Менеджер файлів
Автор(и) Колектив розробників mc
Перший випуск березень 1994[1]
Стабільний випуск 4.8.22 (1 січня 2019; 3 роки тому (2019-01-01))
Репозиторій github.com/MidnightCommander/mc.git
Нестабільний випуск „Нічні збірки“
Операційна система Багатоплатформна
GNU фреймворк Ncurses
Мова програмування C[1]
Українська так[2][3]
Ліцензія GNU GPL
Вебсайт midnight-commander.org

CMNS: Midnight Commander у Вікісховищі

«Midnight Commander» (мі́днайт-кома́ндер, скор.: mc, буквально: «опівнічний командир») — один із консольних файлових менеджерів для Unix-подібних операційних систем, клон «Norton Commander». Основний інтерфейс складається з двох панелей, на яких відображена файлова система.

«Midnight Commander» надає можливість перегляду вмісту файлів RPM-пакунків, працює з популярними форматами архівів, начебто просто зі ще однією текою, а також функціонує як клієнт FTP чи FISH. У «Midnight Commander» вбудований редактор mcedit (проте можна вказати й інший). Серед можливостей mcedit є підсвітка синтаксису для різних мов програмування, здатність працювати у режимах ASCII та HEX.

«Midnight Commander» може також перейменовувати групи файлів. Це зручно при маніпулюванні великими зібраннями файлів, наприклад, щоб погодити їх з новим способом найменування. «Midnight Commander» може також переміщувати файли до різних тек і при цьому одночасно перейменовувати їх. Дозволяється вказувати вихідні та результуючі імена файлів за допомогою підстановлювальних знаків. При цьому можуть використовуватися регулярні вирази. Крім того, користувач може обрати потребу в використанні можливостей «shell patterns» (автоматичне групування підстановлювальних знаків).

«Midnight Commander» зараз включений до складу більшості дистрибутивів Linux та поширюється під GNU General Public License.

mc дуже популярний в ОС Linux завдяки побудові на гнучких текстових інтерфейсах (Ncurses або S-lang), що дозволяє йому працювати в звичайній консолі, всередині вікна X-терміналу, поверх SSH-з'єднань та й з усіма видами віддалених оболонок.

Можливості[ред. | ред. код]

  • вільне програмне забезпечення;
  • можливість роботи з різними архівами, образами ФС, мережевими ФС (Samba, FTP, SFTP);
  • уміє виконувати операції копіювання та переміщення файлів у фоновому режимі;
  • вбудований текстовий редактор із підсвічуванням синтаксису;
  • текстовий режим, заснований на бібліотеках ncurses та S-Lang. Це дозволяє програмі працювати як у консолі, так і в різних емуляторах терміналу та через віддалені з’єднання, наприклад, за протоколом SSH;
  • підтримка багатомовного інтерфейсу;
  • підтримка кодування UTF-8 (починаючи з 2009 року).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]