Winamp

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Winamp
Winamp-logo.png
Тип програвач мультимедіа
Автор(и) Джастін Франкел[en]
Розробник Nullsoft
Перший випуск 21 квітня 1997
Стабільний випуск 5.666 збірка 3516 (12 грудня 2013; 1651 день тому)
Версії 5.666
Платформа Visual C++ 2008
Операційна система Windows, Android, Mac OS X
Написано на C, C++
Розмір 77.4 МБ
Доступні мови англійська, індонезійська, іспанська, італійська, китайська, корейська, нідерландська, німецька, польська, португальська, румунська, російська, тайванська, турецька, угорська, французька, шведська, японська
Українська ні
Стан розробки не підтримується
Ліцензія пропрієтарна
winamp.com

Winamp у Вікісховищі?

Winamp[1] (укр. Віна́мп) — комп'ютерна програма, універсальний програвач медіа файлів (плеєр). Створений Джастіном Франкелем[en] в березні 1997 року. Став дуже відомим завдяки простоті в користуванні та доступності (раніше був безкоштовний). У 1999 році Nullsoft, компанію що виробляла Вінамп, купила AOL. У 2004 році з компанії Nullsoft пішли останні її засновники.

Історія[ред.ред. код]

Перший випуск[ред.ред. код]

WinAMP 0.20a був випущений як безкоштовне програмне забезпечення 21 квітня 1997 року. Графічний інтерфейс першої версії складався з простого рядка меню. За допомогою меню можна було відтворювати, призупиняти, зупиняти відтворення поточної композиції. Вибрати файл композиції можна було через меню або перетягнути його на значок Winamp. У цю версію входив некомерційний для використання обробник MP3 — AMP, створений Томіславом Узілеком. Скорочення AMP розшифровувалося як Advanced Multimedia Products (Розширені продукти мультимедіа). Джастін Франкель та Дмитро Болдирєв впровадили цей обробник в користувальницький інтерфейс.

WinAMP 0.92 був випущений як безкоштовне програмне забезпечення в травні 1997 року. У даній версії з'явився графічний інтерфейс користувача під назвою Winamp Classic: темно-сіре прямокутне вікно, з сріблястими тривимірними кнопками, червоно-зелений повзунок рівня гучності, табло час відтворення (в стилі світлодіодів), рядок заголовка композиції, швидкість потоку та частота MP3. Була реалізована підтримка перетягування декількох файлів до списку відтворення. Але в цій версії все ще не було номера композиції близько заголовка та замість спектроаналізатора та хвильового аналізатора був порожній простір. Все це з'явиться в наступних версіях.

Існують 3 версії плеєра :

 • Pro (повна версія, платна)
 • Full (повна версія, безкоштовна)
 • Lite (урізана версія з набором основних функцій)

Припинення підтримки[ред.ред. код]

У листопаді 2013 року стало відомо, що Корпорація AOL припинить подальші оновлення та підтримку плеєра Winamp разом із припиненням поширення платної і безкоштовної версії плеєра та закриттям усіх обслуговуючих сервісів[2].

Типи файлів[ред.ред. код]

Зараз Вінамп підтримує близько 50-ти форматів файлів. Зокрема * .mp3, *.mp2, *.mp1, *.aac, *.au, *.AACplus, *.asf, *.aif, *.aiff, *.WAV, *.wma, *.WMV, *.mid, *.midi, *.rmi, *.kar, *.miz, *.mod, *.mdz, *.nst, *.stm, *.stz, *.s3m, *.s3z, *.it, *.itz, *.amf, *.okt, *.ptm, *.ogg, *.cda, *.wav, *.voc, *.snd, *.nsv, *.nsa, *.mpg, *.mpeg, *.m2v, *.avi, *.wmv, *.m3u, *.pls *.xm, *.flw, *.xmz, *.mtm, *.ult, *.669, *.far, ,*.tvc, MPEG: MPEG-1, MPEG-2, MP3

Можливості[ред.ред. код]

 • Підтримка всіх популярних форматів;
 • Підтримка 5-ти канального звуку;
 • Підтримка плагінів та можливість самому їх створювати;
 • Запис музики на CD-burner;
 • Медіа-бібліотека;
 • Можливість програвати потокове-відео;
 • Можливість записувати музику з CD-дисків;
 • Підтримка скінів («шкурок», тем) до плеєра.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]