Winamp

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Winamp
Winamp-logo.png
Розробник(и) Nullsoft.
Перший випуск 21 квітня 1997 року
Стабільний випуск 5.64 (20 червня 2012 року)
Написано на C, C++
Операційна система Windows
Тип програвач медіа файлів
Ліцензія Пропрієтарна
Сайт www.winamp.com

Commons-logo.svg Winamp у Вікісховищі

Winamp (укр. Віна́мп)  — комп'ютерна програма, універсальний програвач медіа файлів (плеєр). Створений Джастіном Франкелем в березні 1997 року. Став дуже відомим завдяки простоті в користуванні та доступності (раніше був безкоштовний). У 1999 Nullsoft, компанію що виробляла Вінамп, купила AOL. У 2004 з Nullsoft-a пішли останні з засновників цієї компанії.

Історія[ред.ред. код]

Перший випуск[ред.ред. код]

Файл:Winamp02screenshot.png
Знімок екрану першої версії Winamp — WinAMP 0.2a

WinAMP 0.20a був випущений як безкоштовне програмне забезпечення 21 квітня 1997 року. Графічний інтерфейс першої версії складався з простого рядка меню. За допомогою меню можна було відтворювати, призупиняти, зупиняти відтворення поточної композиції. Вибрати файл композиції можна було через меню або перетягнути його на значок Winamp. У цю версію входив некомерційний для використання обробник MP3 — AMP, створений Томіславом Узілеком. Скорочення AMP розшифровувалося як Advanced Multimedia Products (Розширені продукти мультимедіа). Джастін Франкель та Дмитро Болдирєв впровадили цей обробник в користувальницький інтерфейс.

WinAMP 0.92 був випущений як безкоштовне програмне забезпечення в травні 1997 року. У даній версії з'явився графічний інтерфейс користувача під назвою Winamp Classic: темно-сіре прямокутне вікно, з сріблястими тривимірними кнопками, червоно-зелений повзунок рівня гучності, табло час відтворення (в стилі світлодіодів), рядок заголовка композиції, швидкість потоку та частота MP3. Була реалізована підтримка перетягування декількох файлів до списку відтворення. Але в цій версії все ще не було номера композиції близько заголовка та замість спектроаналізатора та хвильового аналізатора був порожній простір. Все це з'явиться в наступних версіях.

Існують 3 версії плеєра :

 • Pro (повна версія, платна)
 • Full (повна версія, безкоштовна)
 • Lite (урізана версія з набором основних функцій)

Припинення підтримки[ред.ред. код]

У листопаді 2013 року стало відомо, що Корпорація AOL припинить подальші оновлення та підтримку плеєра Winamp разом із припиненням поширення платної і безкоштовної версії плеєра та закриттям усіх обслуговуючих сервісів[1].

Типи файлів[ред.ред. код]

Зараз Вінамп підтримує близько 50ти форматів файлів. Зокрема * .mp3, *.mp2, *.mp1, *.aac, *.au, *.AACplus, *.asf, *.aif, *.aiff, *.WAV, *.wma, *.WMV, *.mid, *.midi, *.rmi, *.kar, *.miz, *.mod, *.mdz, *.nst, *.stm, *.stz, *.s3m, *.s3z, *.it, *.itz, *.amf, *.okt, *.ptm, *.ogg, *.cda, *.wav, *.voc, *.snd, *.nsv, *.nsa, *.mpg, *.mpeg, *.m2v, *.avi, *.wmv, *.m3u, *.pls *.xm, *.flw, *.xmz, *.mtm, *.ult, *.669, *.far, ,*.tvc, MPEG: MPEG-1, MPEG-2, MP3

Можливості[ред.ред. код]

 • Підтримка всіх популярних форматів;
 • Підтримка 5-ти канального звуку;
 • Підтримка плагінів та можливість самому їх створювати;
 • Запис музики на CD-burner;
 • Медіа-бібліотека;
 • Можливість програвати потокове-відео;
 • Можливість записувати музику з CD-дисків;
 • Підтримка скінів ("шкурок", тем) до плеєра.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]