Music On Console

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Music On Console
Скриншот
Mocp.png
Тип Аудіоплеєр
Автор(и) Даміан Пітре
Перший випуск 2002
Стабільний випуск 2.5.2 (2016-11-16)
Репозиторій значення%20не%20задано
Нестабільний випуск 2.6-alpha3 (2016-11-16)
Операційна система Linux/Unix
GNU фреймворк Ncurses
Мова програмування C
Ліцензія GNU General Public License
Вебсайт moc.daper.net

Music On Console (MOC укр. музика на консолі) - консольний аудіоплеєр для Linux/UNIX з ncurses-інтерфейсом написаний Деміеном Піетрасом. Структура команд та оформлення вікон запозичене з програми Midnight Commander[1].

Дуже гнучкий, підтримує аудіовиходи ALSA, OSS та JACK, різні кольорові схеми, комбінації клавіш, і читання ID3 тегів. MOC підтримує плейлісти (які можна зберігати в файли m3u) та навігацію по файловій системі, проте не має реалізує концепцію "музичної бібліотеки" де зберігаються метадані. Замість цього, метаінформація читається з музичних файлів при їх відкритті. Якщо метаінформація міститься також у плейлісті, то вона теж буде відкрита.

Завдяки простоті текстового інтерфейсу він використовує дуже мало системних ресурсів, і окрім того користується аудівиходом з окремої ниті, для плавного відтворення при високих навантаження на систему. Зазвичай вихід з програми тільки закриває інтерфейс - в пам'яті залишається процес-демон який продовжує відтворення.[1] [Архівовано 11 жовтня 2018 у Wayback Machine.]

Така клієнт-серверна архітектура подібна до MPD та XMMS2, проте на відміну від них, демон MOC не доступний через мережу, і не має відкритого API для взаємодії з альтернативними клієнтами. Це як недолік, так і перевага.

Бінарний файл названо mocp (скорочено від "MOC Player") через конфлікт імені з утилітою Qt moc (meta-object compiler).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 7 жовтня 2012. Процитовано 19 вересня 2011.