World of Warplanes

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
World of Warplanes
World of Warplanes.jpg
Розробник Білорусь Wargaming.net
Україна Persha Studia
Видавець Wargaming.net
Дата випуску 30 травня 2012 року (закритий бета-тест)
2 липня 2013 року (відкритий бета-тест)
12 листопада 2012 року (онлайн-реліз)
Версія 1.6.5 (15 січня 2015 року)
Жанр(и) MMO-екшен, Авіасимулятор
Платформа Microsoft Windows
Рушій гри BigWorld
Режим гри багатокористувацька гра
Керування Клавіатура, миша, джойстик
Сайт Worldofwarplanes.ru

World of Warplanes (укр. Світ бойових літаків) — відеогра, клієнтська масова багатокористувальницька онлайн-гра в реальному часі в жанрі аркадного авіасимулятора в історичному сетингу Другої світової війни, анонсована білоруською студією Wargaming.net 7 червня 2011 року в місті Лос-Анджелес на виставці Electronic Entertainment Expo. Розробляється студією Wargaming.net спільно з українською Persha Studia. Стала доступна 12 листопада 2013 року.

Історія[ред.ред. код]

Анонс та перші подробиці[ред.ред. код]

 • 7 червня 2011 компанія Wargaming.net анонсувала гру на найбільшій ігровій виставці E3 2011 в Лос-Анджелесі

Літакова ММО, розробкою якої займається зовнішня студія, буде присвячена повітряним баталіям на «сталевих птахах» періоду 30-х — 50-х років XX століття — епохи розквіту гвинтової військової авіації.

«Розробка нового проекту — великий і дуже відповідальний крок, але ми до цього кроку готові, — зазначив глава Wargaming.net Віктор Кислий. — Успіх World of Tanks показав, що нам під силу випускати ігри світового рівня. Сподіваємося, що World of Warplanes повторить цей успіх. А, може, і перевершить його».

 • 15 липня 2011 на офіційному сайті World of Tanks була опублікована стаття «World of Warplanes. Перші деталі». У ній було зазначено, що схожим з WoT залишиться не тільки геймплей, але й загальна глобальна карта і фінансова система.

World of Warplanes представить військові машини декількох ключових періодів в історії літакобудування — від біпланів початку століття до реактивних прототипів кінця Другої світової, які стали прабатьками сучасних «сталевих птахів». Гравцям будуть доступні сотні літаків головних повітряних наддержав, кожен з яких буде володіти унікальними характеристиками і поведінкою в бою. Віртуальним пілотам постануть на вибір три основні класи техніки: одномоторні винищувачі, найефективніші в ближньому маневреному бою, двомоторні винищувачі, небезпечні для будь-якого супротивника завдяки потужному озброєнню, і штурмовики — головні мисливці за наземними цілями.

Альфа-тест[ред.ред. код]

 • 8 серпня 2011 Wargaming.net оголосила про створення промо-сайту гри, початок набору в альфа-тест і відкриття офіційного форуму.
 • 17 серпня 2011 з'явилися деякі подробиці про гру, а так само трейлер, який буде представлений на Gamescom 2011.
 • З 6 по 9 жовтня на виставці Ігромір 2011 пресі була представлена ​​альфа-версія гри з обмеженим набором техніки, карт і відключеною системою прокачки. На ігровому порталі GoHa.Ru гра отримала безліч позитивних відгуків:
« «Літаки - це вам не танки! Багато елементів інтерфейсу або моделей літаків здадуться звичними для завзятих танкістів, але сам бій, його динаміка і швидкості - це щось абсолютно нове» »
 • 21 грудня 2011 року на офіційному форумі було опубліковано початкове дерево розвитку американських машин, які будуть представлені в грі.
 • 12 січня 2012 року були оголошені приблизні строки початку закритого бета-тестування — перший квартал 2012 року.
 • 13 січня 2012 року Wargaming.net оголосили ім'я студії, яка займається розробкою гри — Persha Studia.
« «Над World of Warplanes працює талановита й незвично досвідчена команда, яка реалізувала немало достойних проектів, — сказав голова Wargaming.net Віктор Кислий. — Співпраця з ними значно розширює наші можливості, дозволяючи одночасно сфокусуватися на декількох іграх» »
 • 16 січня 2012 року розробники відповіли на популярні питання західних гравців у темі «Відповіді розробників-2» на офіційному форумі гри.
 • 20 січня 2012 року розробники представили релізне дерево німецьких машин.
 • 23 лютого 2012 року на честь дня захисника Вітчизни стартував глобальний альфа-тест проекту та відкрили офіційний портал, що має загальну авторизацію з порталом World of Tanks.
 • 28 лютого 2012 року розкрили подробниці радянської гілки розвитку літаків, представлений тізерний ролик і скриншоти нових машин.
 • 6 березня 2012 року був випущений перший геймплейний ролик

Бета-тест[ред.ред. код]

Закритий бета-тест[ред.ред. код]

 • 22 травня 2012 року анонсували дату початку закритого бета-тесту гри — 31 травня. Пізніше дата початку бета-тестц була перенесена на 30 травня.
« «... всі заявки, подані на участь в глобальному альфа-тесті, залишаються в силі та будуть мати пріоритет при наборі до закритого бета-тесту». »

Кількість таких заявок перевищило 600 тис.

 • 31 серпня 2012 року було оголошено про те, що кількість заявок перевищило 1 млн.
 • з 4 квітня 2013 року Угода про нерозголошення конфіденційної інформації по проекту World of Warplanes (NDA) припинила свою дію і поступилася місцем Користувацькій угоді (EULA).
« «З цього моменту учасники закритого бета-тесту отримують право вільно поширювати інформацію про гру, демонструвати відео та скриншоти, обмінюватися думками про гру на відкритих форумах. Набуття чинності Користувацької угоди дозволить розгорнути широку дискусію з різних аспектів гри в співтоваристві World of Warplanes, дати можливість оцінити проект більшому числу його шанувальників». »
 • з 15 травня 2013 року всі розділи офіційного форуму World of Warplanes стають відкритими для користувачів, незалежно від того, чи є вони тестерами гри.

Відкритий бета-тест[ред.ред. код]

 • 2 липня 2013 року розпочався перший етап відкритого бета-тесту гри, після якого відбулося кілька додаткових етапів бета-тестування.[1]
 • 20 серпня була офіційно анонсована дата релізу 25 вересня 2013 року в Росії та 26 вересня 2013 року в Європі та Північній Америці.

Геймплей[ред.ред. код]

Гра розробляється на тому ж рушію, що і World of Tanks — BigWorld, але за словами розробників він буде спеціально адаптований під літаки.

Загальна інформація[ред.ред. код]

Старт бою відбуватиметься в повітрі. В кожному окремо взятому бою беруть участь 15 літаків з кожної сторони, розбитих на три крила по 5 пілотів. Дві команди братимуть участь у боях, що тривають не більше 15 хвилин. Перемогти в бою можна буде або знищивши всі літаки противника, або отримавши перевагу у повітрі, знищуючі для цього ворожі літаки та наземні цілі. З розвитком гри плануються також і нові види боїв

Техніка в грі[ред.ред. код]

World of Warplanes включить в себе військові машини декількох ключових періодів в історії літакобудування — від біпланів 30-х років до реактивних винищувачів Корейської війни.

У грі на вибір буде представлено чотири основні класи техніки: одномоторні винищувачі, найефективніші в ближньому маневреному бою, важкі винищувачі, небезпечні для будь-якого супротивника завдяки потужному озброєння, палубні винищувачі і штурмовики — головні мисливці за наземними цілями. Для кожного літака буде доступно кілька типів озброєння, різноманітні варіанти планера та двигунів.

На період бета-тесту World of Warplanes буде включати 60 літаків Німеччини, СРСР та США. Надалі планується додати повітряну техніку Британії та Японії. Нові гілки і нові літаки будуть додаватися поступово в процесі розвитку гри.

Техніка СРСР[ред.ред. код]

Техніка Німеччини[ред.ред. код]

Техніка США[ред.ред. код]

Техніка Японії[ред.ред. код]

Ігрові локації[ред.ред. код]

У грі будуть представлені кілька великих ігрових локацій з динамічними погодними умовами. У гральних карт буде видима межа, при попаданні за межі якої літак гравця автоматично повернеться назад, але при цьому, межі внизу карти не буде, тобто можна буде запросто розбитися об землю або впасти в океан. Однак кількість карт буде набагато менше, ніж у WoT. Частиною деяких карт будуть вже існуючі карти для World of Tanks. Прикладом такої локації стане Ель-Халлуф, яка включає в собі частини однойменної танкової карти, а також елементи ландшафту карти «Піщана річка».

На данний момент у грі присутні 10 локацій (одна з яких використовується тільки в тренуванні), так само всі локації розділені на рівні боїв: так для високорівневих літаків із великими швидкостями розміри карт на порядок більше, ніж для низькошвидкісних початкових рівнів:

 • Азіатський кордон — гірська карта, оповита джунглями, низькою хмарністю і річкою, яка перетинає всю карту. Використовується для боїв літаків 5 — 8 рівнів.
 • Арктика — карта нагадує крижаний острів з великим гейзером і каньйоном. Використовується для боїв літаків 5 — 7 рівнів
 • Затока — карта нагадує місто Сан-Франциско з мостом, що сполучає два острова, тим самим перетинаючи велику частину карти. Використовується для боїв літаків 8 — 10 рівнів.
 • Маяк — карта нагадує протоку Ла-Манш. На території карти можна знайти 2 танкові карти (Круча, Рибальська бухта)
 • Національний парк — карта з великим каньйоном, який перетинає всю карту, де ростуть секвоя і декілька водоспадами. Імовірно, відображає парк Йосеміті. Використовується для боїв літаків 3 — 5 рівнів
 • Плато — карта нагадує пейзажі Аризони з її каньйонами
 • Порт — карта, яка відображає бухту міста Новоросійська. Використовується для боїв літаків 1 — 4 рівнів
 • Тихий океан — океанічна карта з кількома островами та сплячим вулканом. Використовується для боїв літаків 4 — 7 рівнів
 • Тренувальна — карта, доступна тільки в тренуванні, являє собою рівнину. На території карти можна знайти танкову карту (Малинівка)
 • Ель-Халлуф — пустельна карта з озером і каньйоном. На території карти можна знайти 3 танкові карти (Аеродром, Піщана ріка, Ель Халуф). Використовується для боїв літаків 1 — 4 рівнів.

Штучний інтелект[ред.ред. код]

У грі буде реалізована техніка під управлінням штучного інтелекту, така як, наприклад наземні ЗСУ. Також в тренувальних боях і в тренуванні є керовані комп'ютером боти

Фінансова система[ред.ред. код]

В залежності від успіхів у боях, гравець буде отримувати кредити і досвід, які можна буде витратити на дослідження і купівлю модулів і техніки. Так само в грі планується ігрове золото, яке буде спільним з World of Tanks. Його можна буде витратити на покупку преміумної техніки, озброєння, створення власного клану, переказу досвіду з «елітної» техніки в вільний, на розвиток екіпажу, а також на преміум-аккаунт.

Командна гра[ред.ред. код]

У World of Warplanes можна буде об'єднатися в ланки (аналог взводів в WoT) і ескадрильї (аналог ротних боїв), а також створити свій клан і брати участь в боях на глобальній карті, яка буде спільною з World of Tanks.

Нагороди[ред.ред. код]

На КРІ 2012 World of Warplanes стала Найкращою клієнтською онлайн-грою року.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Офіційні сайти