Іспанська песета

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Іспанська песета
peseta española
1000 песет

1000 песет

Держава(и): Іспанія Іспанія
Літерний код: Pts
Валютний курс
Інша інформація

Іспанська песета (ісп. peseta española) — грошова одиниця Іспанії, що була в обігу до 2002, коли була замінена на євро. Нарівні з французьким франком була валютою Андорри.

Одна песета дорівнювала 100 сентімо.

Походження назви[ред.ред. код]

Назва походить від каталонського «peceta», що у перекладі означає маленький шматочок, тобто слово «pec» і суфікса «-eta»[1]. Також воно нагадує пестливу назву валюти «песо», що, подібно фунту, успадкувала свою назву від міри ваги. Термін песета також застосовується у Пуерто-Ріко для позначення монети у чверть долара.

Історія[ред.ред. код]

Песета введена у обіг 1869 року після вступу Іспанії у Латинський монетний союз. Песета замінила ескудо у співвідношенні 2½ песети=1 ескудо. Їй дорівнювали 4,5 грами срібла або 0,3 грами золота, що застосовувалися усіма валютами союзу.З 1873 стандартом прийнятий лише золотовалютний еквівалент. Політична нестабільність початку XX ст. розвалила союз, хоча офіційно він припинив діяльність у 1927 році.

У 1959 році Іспанія долучилася до Бреттон-Вудської системи, штучно прив'язавши курс песети до американського долара у співвідношенні 60 песет=1 долар. У 1978 році відбулося знецінення песети, а 1 долар тепер прирівнювався до 70 песет.

Галерея монет Іспанії[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]


Економіка Це незавершена стаття з економіки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.