Код

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Код (франц. code, від лат. codex) (англ. code, нім. Schlüssel m, Kennzahl f, Kode m) — зведення законів, система умовних знаків (символів, позначень) для передачі, обробки та зберігання (запам'ятовування) різноманітної інформації.

Код — у літературознавстві — система знаків (символів), за допомогою яких текст передається, сприймається і зберігається. Код служить для забезпечення комунікації, тому мусить бути зрозумілим усім учасникам комунікаційного процесу.

У зв'язку й обробки інформації, код - система правил для перетворення інформації такі як a літера, слово, звук, зображення, чи жест — в інший, іноді скорочується або шифрується, форма або подання для зв'язку через a канал чи зберігання у a середовищі. Перший приклад є винахід мови, що дозволила людині, за допомогою мови повідомляти, що він або вона бачив, чув, відчував чи думав, іншим. Але мова обмежує дальність зв'язку на відстань, a голосу може нести обмеження й Аудиторія. Винахід листів, які перетворюють розмовну мову у візуальні символи, розширений спектр комунікацій в часі і просторі.

Процес кодування перетворює інформацію від a джерела в символи для зв'язку або зберігання. Декодування зворотній процес, перетворюючи символи назад в a джерело, яке одержувач розуміє.

Однією з причин кодування є забезпечення зв'язку в місцях, де звичайна розмовна мова, усних або письмових заяв, важка або неможлива.

Теорія[ред.ред. код]

У теорії інформації та інформатики, a код зазвичай розглядається як алгоритм, який однозначно представляє символи з деякої абетки джерела, закодованих рядків, які можуть бути в якійсь іншій цільовії алфавіту. Розширення коду для представлення послідовності символів над абеткою джерела виходить шляхом об'єднання закодованих рядків.

Перш ніж дати a математично точне визначення, ми даємо a короткий приклад. відображення C = \{\, a\mapsto 0, b\mapsto 01, c\mapsto 011\,\} є код, джерелом якого алфавіт безліч \{a,b,c\} І чия мета алфавіт набір \{0,1\}. За допомогою розширення коду, рядок у кодуванні 0011001011 можуть бути об'єднані у кодові слова, як 0011 0 01 011, а ті, у свою чергу, можуть бути розшифровані послідовності вихідних символів acabc.

За допомогою термінів з формальною теорією мови, точне математичне визначення цього поняття полягає у наступному: Нехай S і T дві кінцеві безлічі, називаються вихідні та цільові алфавіти відповідно. A код C:\, S \to T^* є загальна функція, що відображає кожний символ з S у послідовності символів над Т, і розширення C на гомоморфизма S^* в T^*, що, природно, відображає кожну послідовність вихідних символів у послідовністі цільових символів, називають його розширення.

Змінної довжини коди[ред.ред. код]

У цьому розділі ми розглянемо коди, які кодують кожне джерело (текст) символ, a кодовим словом з якоїсь словник, і конкатенації таких кодових слів, дайте нам кодовані рядки. Змінної довжини коди особливо корисні, коли ясно текстові символи мають різні ймовірності.

Префікс код a код з " приставкою власності " немає дійсного коду слово в системі, яка a префікс (почати) будь-якого іншого чинного кодового слова в наборі. Код Хаффмана є найвідомішим алгоритмом для отримання префіксів кодів. Префіксні коди широко називають " кодів Хаффмана ", навіть якщо код не був проведений алгоритму Хаффмана. Інші приклади префіксів кодів країн виклику коди, країна та видавець частини номера ISBN, так і на вторинному коди синхронізації, використовувані в UMTS W-CDMA 3G бездротовий стандарт.

Нерівність Крафта характеризує набори довжин кодових слів, які можна в a префікса коду. Практично будь-яка однозначно декодувати код один до багатьох, немає необхідності a Префікс один, повинні задовольняти Крафта inequality.Harshana


Коди, що виправляють помилки[ред.ред. код]

Коди також можуть бути використані для представлення даних у більш стійкий спосіб до помилок, у передачі або зберігання. Таке "код " називається код корекції помилок, і працює у тому числі ретельно створений надмірність зберігання (або передача) даних. Приклади включають коди Хеммінга, Ріда-Соломона, Ріда-Мюллера, Волша-Адамара, Бозе-Чоудхурі-Hochquenghem, Turbo, Golay, Гоппе, з низьким рівнем щільністю перевірок на парність кодів та просторово-часові коди. Виявлення помилок коди можуть бути оптимізовані для виявлення пакетних помилок, або випадкових помилок.

Приклади[ред.ред. код]

Коди у зв'язку використовуються для стислості. Кабель код замінює слова (наприклад, корабель або рахунок-фактура) на коротші слова, що дають однакову інформацію для відправки з меншою кількістю персонажів, більш швидко, і найголовніше, з меншими витратами.

Коди можуть бути використані для стислості[ред.ред. код]

Коли телеграфні повідомлення були мистецтвом у швидкості далекого зв'язку, складні системи комерційних кодів, у які закодовані повні фрази, окремі слова були розроблені так, що телеграфістам ставали знайомі такі «слова», як BYOXO ("Ви намагаєтеся ласка з нашої угоди?"), LIOUY ("Чому ти не відповідаєш на моє запитання?"), BMULD ("Ви a скунса!"), або AYYLU ("явно кодуються, повторити більш чітко."). Кодові слова були вибрані з різних причин: довжина, вимова і т.д. Значення були обрані, щоб відповідати усвідомлені потреби: комерційних переговорів, з військової точки зору для військових кодів, дипломатичні умови для дипломатичних кодів, будь-які і всі попередні за звинуваченням у шпигунстві кодів. Кодові книги та кодової книги видавці поширення, в тому числі один прохід, як a на передній панелі для американського Чорного палати у веденні Герберт Ярдлі між Першою та Другою світовими війнами. Метою більшості з цих кодів була економія на вартості кабелів. Використання кодування даних для стиснення даних передує комп'ютерної ери; раннім прикладом є телеграф Морзе код де більше-часто використовувані символи мають більш короткі вистави. Такі методи, як кодування Хаффмана зараз використовуються алгоритми комп'ютерних стискати великі файли даних, a більш компактна форма для зберігання або передачі.

Блетчли Парк[ред.ред. код]

Блетчли Парк майна, що знаходиться в місті Блетчлі, Мілтон Кейнс, Бакингемшир, Англія, і перебуває у віданні Блетчли Парк Довіра як залучення спадщини. Під час Другої світової війни, в Блетчлі Парк був сайт головного підприємства розшифровки Сполученого Королівства, уряд кодексу та Cypher School (GC \u0026 CS), де були розшифровані шифри й коди кількох країн Осі, найголовніше шифри, породжена німецькими машинами Enigma і Лоренца. Це місце було відоме як " В.Р. " для людей, які працювали там. Для багатьох членів Жіночої Королівської Військово-морської служби (Wrens), який працював в Блетчлі-Парк, їх розміщення було HMS Пемброк V.

Кодування символів[ред.ред. код]

Ймовірно, найбільш широко відомий код передачі даних до сих пор (як уявлення символів), використовуваних сьогодні є ASCII. В тій чи іншій (кілька сумісні) версії, вона використовується майже на всіх персональних комп'ютерів, терміналів, принтерів та іншого обладнання зв'язку. Він представляє 128 символів з ​​семи-бітові числа, — який, як a рядок із семи 1 і 0 (біти). В ASCII a в нижньому регістрі "" завжди 1100001, верхній регістр "" завжди 1000001, і так далі. Є багато інших кодувань, які представляють кожний персонаж по a байт с (, зазвичай, називають як кодових сторінок), число коду точки (Unicode) або a послідовність байтів (UTF-8).

Генетичний код[ред.ред. код]

Біологічних організмів містять генетичний матеріал, який використовується для управління їх функції та розвиток. Це ДНК, який містить блоки які названі гени, які можуть виробляти білки через код (генетичний код), в якому серії триплетів (кодони) з чотирьох можливих нуклеотидів переводяться в одну з двадцяти можливих амінокислот. A послідовності кодовані в відповідну послідовність амінокислот, які утворюють білок. В математиці, Гедель код був основою для доведення теореми Геделя про неповноту. Тут ідея в тому, щоб зіставити математичну нотацію для a натуральне число (за допомогою a Гедель нумерації). Є коди, що використовують кольори, як світлофор, колірної код зайнятого в ознаменування номінальної вартості електричних опорів або що з сміттєві баки, присвячених конкретним видам сміття (папір, скло, біологічні і т.д..)

У маркетингу, знижкові коди можуть бути використані для a фінансовий знижку або знижку при покупці a продукт з Інтернет-магазині.

У військових умовах, специфічні звуки з корнетом використовуються [ для різних цілей: щоб відзначити деякі моменти дня, щоб командувати піхотою в поле бою, і т.д.].

Зв'язок системи для сенсорних дефектів, таких як мова жестів для глухих людей та шрифт Брайля для сліпих людей, засновані на русі або тактильних кодів.

Музичні бали є найбільш поширеним способом для кодування музики.

Конкретні гри, як шахи, мають свої власні системи кодів для запису матчів (шахової нотації).

Криптографія[ред.ред. код]

В історії криптографії, коди були колись спільною для забезпечення конфіденційності повідомлень, хоча шифри останнім часом використовуються замість. См код (криптографія).

Секретні коди, призначені, щоб приховати реальні повідомлення, починаючи від серйозного (головним чином в шпигунстві на військовій, дипломатичні, ділової тощо.) до тривіальних (роман, ігри) може бути будь-який вид уяви кодування: квіти, ігрові карти, одяг, вентилятори, головні убори, мелодії, птахи і т.д., в яких єдиною умовою є попередня угода сенсу як сервер, так і приймач.

Інші приклади.[ред.ред. код]

Інші приклади кодування включають в себе:

Кодування (в пізнанні) на a Основний перцептивного процесу інтерпретації входять стимули; з технічної точки зору, це a комплекс, багатоступінчастий процес перетворення щодо об'єктивного сенсорного введення (, наприклад, світло, звук) в суб'єктивно значущого досвіду. A формат зміст a спеціальний формат кодування для перетворення a певного типу даних до інформації. Використовує кодування тексту a мова розмітки, щоб помітити структури та інших особливостей ефіру a. Текст для полегшення обробки за допомогою комп'ютерів. (Дивіться також Текст ініціатива Кодування.) Семантика кодування формальній мові A на формальній мові B на a спосіб представлення всі умови (наприклад, програми або опису) мови A за допомогою мови B. Електронне кодування - перетворення a сигнал в a код оптимізований для передачі або зберігання, зазвичай, робиться з кодека [] . Neural кодування спосіб, в якому інформація представлена ​​в нейронах. Кодування Пам'ять процес перетворення відчуття в спогади. Телебачення кодування: NTSC, PAL і SECAM

Інші приклади декодування включають: Розшифровка(Комп'ютерні науки)-методи декодування, методи в теорії зв'язку для декодування кодових слів передаються по a шумно канал. Цифрова обробка сигналів, вивчення сигналів в a цифрове уявлення та методи обробки цих сигналів. Цифро-аналоговий перетворювач, використання аналоговою схемою для операцій декодування. Слово декодування, використання акустики розшифрувати шаблони друку та перевести їх у звуки мови.

Коди та скорочення[ред.ред. код]

Скорочення та абревіатури можна вважати коди, а в a відчути всі мови і писемність є коди людської думки.

Міжнародна асоціація повітряного транспорту, коди аеропортові, трибуквені коди використовуються для позначення аеропортів та використовується для мішок теги. Коди станції аналогічним чином використані на залізницях, але, як зазвичай національні, той же код може бути використаний для різних станцій, якщо вони знаходяться в різних країнах.

Іноді a кодове слово досягає незалежне існування (і сенс) в той час як оригінальний еквівалент фраза чи не забули або, принаймні, більше не має точне значення віднести до кодовому слову. Наприклад,, '30' широко використовується в журналістиці означає " кінець історії ", і був використаний в інших контекстах для позначення " The End ".


Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]