Портал:Гаррі Поттер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
ред.  

HPuserbar.png Пошук

Шукати «Гаррі Поттер» по Вікіпедії у:

Яndex Google Yahoo MSN

ред.  

HPuserbar.png Щоденний віщун

ред.  

HPuserbar.png Вибрана особистість

Лорд Волдеморт (англ. Lord Voldemort), він же Том Ярволод Редл (англ. Tom Marvolo Riddle; 31 грудня 19262 травня 1998) — темний чарівник, що володіє величезною магічною силою і практично досяг безсмертя за допомогою чорної магії, ворог Гаррі Поттера.

Ім'я "Волдеморт" походить від французького: vol de mort — «політ смерті».

Оскільки ім'я «Волдеморт» він отримав з букв свого справжнього імені, воно є анаграмою імені «Том Ярволод Редл» (при перестановці букв виходить «Я Лорд Волдеморт», що в оригіналі виглядає як «Tom Marvolo Riddle → I am Lord Voldemort»). При цьому значення англійського слова riddle (загадка, головоломка, таємниця) при перекладі прізвища втрачено. Ім'я Voldemort, для збереження анаграми, передано як Волдеморт.

Волдеморта в світі чарівників бояться настільки, що навіть ім'я його, як правило, не вимовляють. Більшість героїв називає його «Відомо-Хто» або «Той-Кого-Неможна-Називати», а Смертежери називають його «Темний Лорд». Гаррі Поттер, проте, ніколи не боявся вимовляти його ім'я, а з часом, з деяким побоюванням, його прикладу послідують Герміона Ґрейнджер і Джіні Візлі. Деякі члени Ордена фенікса, наприклад, Албус Дамблдор, Сіріус Блек і Ремус Люпин завжди без будь-яких коливань називали повне ім'я Волдеморта. Читати далі...

Архів
ред.  

HPuserbar.png Чи знаєте ви, що...

ред.  

HPuserbar.png Чарівник місяця

(Середньовіччя, точні роки життя невідомі)

Одна з чотирьох засновників «Гоґвортсу», Гельґа Гафелпаф також чудово володіла кулінарними чарами. Багато страв, які подаються у Гоґвортсі на свята, приготовані за її рецептами.

ред.  

HPuserbar.png Спільна робота

ред.  

HPuserbar.png Нові статті

ред.  

HPuserbar.png Проект

Вікіпедія:Проект:Гаррі Поттер - правила роботи з даною темою та обговорення.

ред.  

HPuserbar.png Категорії

ред.  

HPuserbar.png Посилання

ред.  

HPuserbar.png Братні Портали

Brockhaus Lexikon.jpg
Exquisite-xine.png
Література Кінематограф
Значок порталу Портал «Гаррі Поттер»


Harry Potter and all related characters and elements are trademarks and copyright of Warner Bros. Entertainment Inc. Harry Potter Publishing Rights — J.K.R.
Що таке Портали? | Список порталів | Нові портали