Террі Пратчетт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Террі Пратчетт на конвенції Worldcon 2005 у Глазго, серпень 2005 року

Сер Те́ренс Де́від Джон Пра́тчетт (Sir Terence David John Pratchett; *28 квітня 1948, Беконсфілд, Великобританія) — один з найпопулярніших британських письменників, автор гумористичних романів у жанрі фентезі.

Біографія[ред.ред. код]

Народився в Беконсфілді. 1959 року вступив до вищої технічної школи Вайкомб. Перше оповідання "The Hades Business" опублікував у шкільному журналі в 1961 році, а в 1963 це ж оповідання з'явилося в журналі Science Fantasy. В 1965 році він вирішив закінчити освіту і, порадившись з батьками, покинув навчання і зайнявся журналістикою в місцевій газеті «Bucks Free Press». В 1971 році опублікував перший роман «Люди Килиму» ("The Carpet People"). Справжній успіх прийшов до Пратчетта в 1983 році після публікації гумористичного фентезі-роману «Колір магії» ("The Colour of Magic"), з якого почався цикл бестселерів «Плаский світ» (Discworld), що налічує зараз більше 40 книг. Романи з цієї серії з задоволенням читають як діти, так і дорослі. Кожна нова книга з серії «Плоский світ» в перші тижні продажу розкуповується в кількості 500 тисяч екземплярів — і це тільки в Англії. За деякими оцінками, його книги становлять близько 1% від усіх книг, які продано у Великобританії. Террі Пратчетт гастролює по світу і в кожному турі підписує понад 6,5 тисяч книг. Він регулярно відвідує Австралію і Нову Зеландію, Південну Африку і США.

1998 року за внесок у літературу він став офіцером Ордену Британської імперії, а 2008 року отримав звання лицаря-бакалавра.

Твори[ред.ред. код]

Плоский світ[ред.ред. код]

Цикл «Плоский світ» (тепер є вже 40 романів, 4 оповідання, 3 довідники й одна куховарська книга) — талановита сатира з яскравими героями і тонким гумором.

Інші роботи[ред.ред. код]

Крім цієї серії, Пратчетт ще створив:

  1. Науково-фантастичну серію про Джона Максвела
  2. Гумористичну книгу «Кіт без дурнів» (англ. The Unadulterated Cat, 1989)
  3. Трилогію для дітей і підлітків «Номи» (англ. The Bromeliad), що складається з книг «Викрадачі» (англ. Truckers, 1989), «Землекопи» (англ. Diggers, 1990) и «Крила» (англ. Wings, 1990).
  4. Пратчетт особисто брав участь у розробці комп'ютерних ігор по «Плоскому світу»
  5. Роман Пратчетта «Надзвичайний Моріс і його дресировані гризуни» (англ. The Amazing Maurice and His Educated Rodents, 2001) було визнано кращим дитячим романом 2001 року.

Спільні праці[ред.ред. код]

«Добрі знамення» (англ. Good Omens, 1990), твір, написаний разом з Нілом Ґейменом (англ. Neil Gaiman), став досить популярним. Разом з Яном Стюартом і Джеком Коеном Пратчетт написав «Науку Плаского світу» (1999), «Науку Плаского світу II: Куля» (2002) та «Науку Плаского світу III: Погляди Дарвіна» (2005).