Храм Вести

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 41°53′30″ пн. ш. 12°29′11″ сх. д. / 41.891664° пн. ш. 12.486262° сх. д. / 41.891664; 12.486262

Залишки Храму Вести на Римському Форумі

Храм Вести (лат. Aedes Vestae) - руїни античного храму, присвяченого Весті, римські богині домашнього вогнища. Розташований в Римі неподалік від храму Цезаря на римському форумі, в південній частині Священної дороги (Via Sacra).

Храм разом з Будинком весталок становив єдиний комплекс (лат. Atrium Vestae), функціонально з'єднаний з Регіею, резиденцією Великого понтифіка (лат. Pontifex Maximus). У храмі постійно підтримувався Священний вогонь. Спочатку його охороняли дочки царя, потім їх замінили жриці-Весталки. Вшістьох вони зобов'язані були постійно підтримувати вогонь і проводити ритуали, присвячені Весті.

Храм являв собою круглу будівлю у формі толосу, оточений двадцятьма коринфськими колонами. Усередині святині завжди горів вогонь, дим від якого виходив через спеціальний отвір у даху. Усередині храму знаходилася схованка (penus Vestae), де зберігалися символи імперії, які, за легендою, Еней привіз із собою з Трої, в тому числі Палладіум, античне зображення Мінерви . Існує думка, що penus Vestae перебував у поглибленні 2,40 х 2,40 м на подіумі, потрапити в який можна було тільки із святині. У храмі часто виникали пожежі. Після пожежі 191 р. н. е. потрібна була реконструкція, яка проведена під керівництвом дружини Септіміуса Северуса - Юлії Домни. У 394 році за наказом імператора Феодосія храм був закритий і занепав.

Посилання[ред.ред. код]

Реконструкція Храму Вести(англ.)