Храм Геркулеса Віктора

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Храм Геркулеса Віктора

Храм Геркулеса Віктора (ще називають Hercules Olivarius) — античний храм на Бичачому форумі в Римі. Храм круглої форми, з усіх сторон оточений колонами. Найстаріша будівля з мармуру в Римі, що збереглася цілою досі. Він подібний своєю будовою до залишків храму Вести на Римському форумі, тому помилково вважали раніше цю будівлю святинею присвяченою Весті. Надпис, який зберігся на основі статуї в храмі носить назву Hercules Olivarius. На цьому базується припущення, що особа яка збудувала цей храм — Маркус Октавіус Герренус — був напевно торговцем олією.

Побудований бл. 120 р. до н. е. храм має діаметр 14.8 м і складається із центрального круглої форми культового приміщення (Cella), яке оточують 19 десятиметрових коринфських колон. Дах який вони тримають не оригінальний, а збудований пізніше.

У 1132 році освятили храм у церкву святого Стефана (тому і збереглася будівля). У 17 ст. ця будівля — церква Santa Maria del Sole.

Посилання[ред.ред. код]

Aedes Herculis Victoris e A Topographical Dictionary of Ancient Rome. Oxford University Press, London 1929, S. 256–258 (англ.)