Богуславль (регіональний ландшафтний парк)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Регіональний ландшафтний парк «Богуславль»
Регіональний ландшафтний парк «Богуславль»
Регіональний ландшафтний парк «Богуславль»
Розташування: м. Богуслав, Київська область
Площа: 7,5 га
Заснований: 2008 р.
Керівна
організація:
Богуславський комбінат комунальних підприємств

«Богуславль» — регіональний ландшафтний парк місцевого значення та розташований на території м. Богуслав, Київської області.

Опис[ред.ред. код]

Парк створений на базі пам'ятки природи «Відслонення богуславських гранітів» рішенням Київської обласної ради від 12.12.2008 року № 391-21-V та знаходиться під охороною держави.

Ландшафтний парк «Богуславль» простягається на 1,5 кілометри вздовж річки Рось і має площу 7,5 гектарів, з яких 4 гектари займає геологічна пам’ятка природи «Відслонення богуславських гранітів». Каньйон утворено світло-сірими, біотитовими, середньозернистими, рожево-сірими пегматоїдними гранітами. Цим мінералам близько 2 мільярдів років, а належать вони до геологічної ери палеопротерозою. Решту території, а це 3,5 гектари займає центральний міський парк, подібний до острова: його зусибіч «порізано» річками. Парк пристосовано до відпочинку. В парковій частині влаштована різноманітна інфраструктура, а також встановлено пам'ятник легендарній героїні Марусі-Богуславці - одному із символів, візитівок Богуслава. На місці, де нині височіє пам’ятник Марусі Богуславці, ще у XVII столітті стояла православна Покровська церква, де правив служби її батько.

Парк заходиться у віданні Богуславського комбінату комунальних підприємств.

Галерея[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]