Брашов (футбольний клуб)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Брашов
Повна назва Fotbal Club Brașov
Прізвисько Stegarii, Galben-Negrii
Коротка назва Брашов
Засновано 1936
Населений пункт Брашов, Румунія Румунія
Стадіон «Сільвіу Плоштяну»
Вміщує 8 800
Президент Румунія Іоан Неклає
Головний тренер Румунія Корнел Тярнал
Ліга Ліга 2, Серія 2
2015/16 5-те
Домашня
Виїзна

«Брашов» (рум. Fotbal Club Brașov) — румунський професійний футбольний клуб з однойменного міста. Заснований 1936 року, і з того час зіграв 41 сезон у вищому дивізіоні національного чемпіонату.

Хронологія назв[ред. | ред. код]

Назва [1] Період
Узінале Астра (Брашов) 1936–1948
Стягул Роса (Брашул) 1948–1950
Металул / Узіна / Стягул Роса (Брашул) 1950–1956
Енергія (Брашов) 1956–1958
Стягул Роса (Брашул) 1958–1980
Футбольний клуб «Мункітореск» (Брашов) (ФКМ Брашов) 1980–1990
Футбольний клуб «Брашов» (ФК «Брашов») 1990–теперішній час

Місто Брашов було також відоме як Орасул Сталін (Українською: Місто Сталіна) в період між 1950 та 1960 роками.

Історія[ред. | ред. код]

Зародження сучасного футболу в Брашові[ред. | ред. код]

Перші згадки про футбол в місті датуються періодом з 1912 по 1914 роки. У 1927 році команда, яка не є попередницею сучасного «Брашова», під назвою «Колтя» (Брашов) виграла головний футбольний титул. У другому розіграші Дивізіону C (1937—1938), «Брашовія» поступилася своїм місцем клубу «Астра» (Брашов), яка була заснована раніше, в 1936 році, яка того ж року біля підніжжя гори Тама була перейменована в ФК «Брашов». Гравців з цього футбольного клубу, які виступали в 1937 році, можна вважати першими футболістами нинішнього ФК «Брашова». Прізвища деяких з цих гравців згадувалися в тогочасній пресі Нафтанайля (немає ніякого відношення до гравця Лулу Нафтанайля, який виступав у клубі дещо пізніше), Аурел Строе, Піту, Кікомбан (представник відомої родини мультимільйонерів), Данчю, Петру, Кіріца, Думітреску, А.Іфтіміє, Данайла, Драган.

Покоління Сільвіу Плоештяну[ред. | ред. код]

Друга світова війна паралізувала проведення футбольних змагань в країні, хоча й існувало декілька футбольних змагань, таких як «Кубок Бессарабії» або «Кубок Героїв». Відразу ж після підписання перемир'я, в Румунії починають з'являтися нові футбольні команди, в основному при промислових підприємствах, навчальних закладах або військових частинах.

В цей період команда з Брашова під назвою УАБ виступає в Дивізіоні C - Серії XII. Ця подія стала відправною точкою в розвитку Брашова, головний тренер команди Сільвіу Плоештяну, з твердою рукою та професіональним підходом, привів команду до другого місця в першому дивізіоні національного чемпіонату та до першої в історії клубу перемоги в клубному Кубку Балкан. Тому гравців цієї команди можна вважати другим поколінням футболістів Брашова, саме їм в 1950 році вдалося вийти до Дивізіону B.

Саме це покоління, з якого Сільвіу Плоештяну вдалося зліпити боєздатний колектив, стало переможцями Кубку Балкан та згодом стало ключовими гравцями в складі різних румунських клубів. У 1960 році команда посідає друге місце та виходить до першого дивізіону. Серед гравців тієї команди варто відзначити Нікулає Прока, Георге Фусулян, Георге Кіріпої, Тічя Константинеску, Георге Перкя, Октавіан Захарія та Георге Райчю; жещо пізніше в клубі виступали Стефан Гідішан (який продовжив свою кар'єру в клубі вже як тренер, шукаючи нових талантів), Нікулає Кампу, Іоан Шигеті, Александру Мешароши, Васіле Шередай, Дорін Гане, Валер Тарнавяну та Некула Дорін.

Покоління мексиканського тріо[ред. | ред. код]

Фани ФК «Брашова».

Частиною наступного покоління футболістів клубу стало тріо Ніколае ПескаруСтере АдамакеМіхай Іванческу, це тріо виступало в складі збірної Румунії на Чемпіонаті світу 1970 року в Мексиці. Для провінційної команди це стало видатним досягненням, оскільки на той час команда виступала в Дивізіоні Б, дещо пізніше команду понизили в класі (починаючи з 1968 року), але це не було пов'язано з майстерністю гравців команди.

Смерть Лулу Нафтанайла 28 серпня 1967 року стала справжнім шоком для клубу, від якого всі члени клубу так і не оговталися. Втрата Брашовом свого найталановитішого гравця не пройшла безслідно, але ще більше мешканців міста шокувала безглуздість Федерації, яка не дозволила відкласти проведення матчу на 48 годин після похорону гравця. Перебуваючи під постійним психологічним тиском, команда зрештою здалася й не зміг швидко відновитися. Команда зрештою вилетіла й команду залишив Сільвіу Плоештяну. Лише після 8-го туру в наступному розіграші дивізіону B Валентин Станческу став головним тренером клубу. Шок від звільнення з клубу, якому він віддав 21 рік свого життя, позначився на стані здоров'я фахівця й він помер уже 13 квітня 1969 року.

Серед інших гравців цього покоління були Чаба Гьофрі, Лулю Йеней, Калін Гане, Марсел Горан, Пете Кадар, Каесар Арделяну, Адріан Гарлаб та Віргіль Греся — покоління гравців, які віддали найбільше років своєї кар'єри цьому клубі.

Покоління 80-их років[ред. | ред. код]

Після п'яти років у другому дивізіоні покоління 1980-их років повернуло команду до першого дивізіону. Це було покоління Васіле Папук, Васіле Герге, Маріян Парасківеску, Валер Шуля, Костел Спіря, Васіле Бентя, Герасим Кіоряну, Адріан Фурніка, Константін Манкю, Ніколае Букур, Ніколае Адамі, Міхай Панаше та Петре Марінеску.

Інші гравці, такі як: Маріус Лакатуш, Йон Батакліу, Ністор Вайдян, Йон Мандока та Дімітру Стангакіу, спочатку своєю невиразною грою спричинили виліт команди до дивізіону B, але потім допомогли їй повернутися назад. Вони не мали такої слави, як гравці які були вказані вище, але вірою та правдою захищали кольори ФК «Брашова» протягом тривалого часу. покоління 1980-их продовжувало захищати кольори «Брашова» й допомогло підготувати нових талановитих гравців уже з покоління 90-их років: Марін Барбу, Александру Чаба Андраши, Маріян Маргариц, Євген Молдован, Петре Лук'ян, Андрей Санта та Стефан Балан.

Стрибок в часі та Чемпіонат світу 1994 року[ред. | ред. код]

Після подій грудня 1989 року варто звернути увагу на покоління гравців, яке Маріян Іван послав на Чемпіонат світу з футболу 1994 року. Це було покоління, яке складалося з Тібора Селімеша, Йонеля Парву, Лошло Полгара, Емілі Спірі, Санду Андраши, Юліана Кіріци, Дорела Пурді та Маріуса Тодерікіу, це було покоління гравців, яких вболівальники клубу вважают одним з найсильніших серед інших гравців. Ці гравці стали першими за останні 24 роки, після мексиканського тріо, представниками клубу, які брали участь в фінальній частині чемпіонатів світу з футболу.

Нове покоління[ред. | ред. код]

«Глорія» (Бистриця)-ФК «Брашов», 2010 рік.

Деякі з гравців, які потрапляли до команди, народилися в різних куточках країни, але після переїзду до підніжжя Тампи, швидко звикали до цих місць, й залишалися вірними цьому клубу протягом багатьох років, разом з місцевими футболістами, які народилися та виховувалися в цьому місті. Протягом тих років юнацька команда «сигнальників» випускала одного молодого таланта за іншим. Найкращі з них підсилили основну команду, інші ж відправлялися на правах оренди до інших клубів, переважно з нижчих дивізіонів чемпіонату. Траян Александреску Марк, Маріус Константін, Ромео Сурду, Іоан Коман, Сільвіу Пінтя, Йонуц Васіліу та Драгош Лука були тими гравцями, які сформували команду «Муніципалів» або «ІКІМ», саме це покоління вперше після тривалої перерви принесло ФК «Брашову» чемпіонство або віце-чемпіонство. Разом з ними значну роль в здобутих результатах відіграли й інші гравці: Аурел Гіндару, Васіле Гіндару, Мугурел Буга, Ласло Балінт, Емеріх Васко, Космін Бодя, Даніель Ісайла, Октавіан Кокан, Марсел Сандор, Міхай Стере, Роберт Дані та Флоін Станга.

Сезон 2009/10 років[ред. | ред. код]

Сезон 2009/10 років команда розпочала дуже вдало, посівши перше місце після перших семи зіграних матчів. У кубку Румунії ФК «Брашов» вийшов до 1/2 фіналу, вибивши по черзі «Отопень», «Унірю» та «Глорією» (Бистриця). Завдяки цьому досягненню команда повторила свій найкращй результат у національному кубку в сезонах 1951, 1957/58, 1961/62, 1969/70, 1978/79 та 1986/87 років.У 1/2 фіналу команда зустрілася з «Васлуєм». До цього обидві команди жодного разу не виходили до фіналу національного кубку. ФК «Брашов» програв той матч.

Досягнення[ред. | ред. код]

Національні[ред. | ред. код]

 • Румунія Ліга II
  • Чемпіон (6): 1956, 1968/69, 1979/80, 1983/84, 1998/99, 2007/08
  • Срібний призер (2): 1976/77, 1978/79

Міжнародні[ред. | ред. код]

Склад команди[ред. | ред. код]

Станом на 22 грудня 2016 року
Поз. Нац. Гравець
1 ВР Румунія Влад Ігнад
2 ЗХ Румунія Андрей Поверловичі (капітан)
3 ЗХ Румунія Іоан Сербан
5 ЗХ Румунія Даніель Чьобану
6 ПЗ Румунія Паул Якоб (в оренді з Віїторулу)
7 ПЗ Румунія Юліан Попа
8 ПЗ Румунія Петре Гоге
9 ПЗ Румунія Лауренціу Маноле (в оренді з Динамо)
10 ПЗ Румунія Васіле Петра (в оренді з Тиргу-Муреш)
11 ПЗ Румунія Влад Мунтяну-Нягоє
13 ПЗ Румунія Флорин Рашдан (в оренді з Конкордії)
14 ЗХ Румунія Каталін Стан
Поз. Нац. Гравець
15 ЗХ Румунія Александру Вагнер (в оренді з Конкордії)
16 ЗХ Румунія Клаудіу Сафтеску (в оренді з Динамо)
17 ПЗ Румунія Горія Попа
18 ЗХ Румунія Роберт Баян
19 ЗХ Румунія Міхай Лека
20 ПЗ Румунія Стефан Григоре
21 НП Румунія Сабрін Збурля
25 НП Молдова Сергіу Істраті
28 ПЗ Румунія Роберт Радукан
93 ВР Румунія Флорин Якоб (в оренді з Конкордії)
96 ВР Румунія Богдан Каука
ПЗ Румунія Стефан Рачишан

Адміністрація клубу[ред. | ред. код]

Керівництво[ред. | ред. код]

Посада Ім'я
Власник Румунія Йоан Некулає
Юридичний адміністратор Румунія Маріян Брескан
Почесний президент Румунія Ромео Паску
Прапорець Румунія Габріель Флореску
Генеральний директор Румунія Васіле Дочиця
Генеральний менеджер Румунія Paul Enache
Менеджер молодіжного центру Румунія Васіле Соломон

Тренерський штаб[ред. | ред. код]

Посада Ім'я
Головний тренер Румунія Корнел Тальнар
Асистент головного тренера Румунія Міхай Стере
Тренер воротарів Румунія Андрей Санта
Тренер з фізичної підготовки Румунія Ніколае Доскалу
Тренер з фізичної підготовки Румунія Лусіан Ніколае
Лікар Румунія Георге Вишинеску

Виступи в єврокубках[ред. | ред. код]

Сезон Змагання Раунд Клуб Вдома На виїзді
1960/61 Балканський кубок Груповий етап1 Греція АЕК (Афіни) 3–0 4–2
Албанія Партизані 1–0 0–0
Туреччина Фенербахче 3–0 1–1
Болгарія Левскі (Софія) 2–2 4–2
1961/63 Балканський кубок Груповий етап Греція Олімпіакос 6–2 0–1
Югославія Сараєво 3–1 0–2
1963/64 Кубок ярмарків Перший раунд Болгарія Локомотив (Пловдив) 1–3 1–2
1965/66 Кубок ярмарків Другий раунд Югославія Загреб 1–0 2–2
Третій раунд Іспанія Еспаньйол 04–22 1–3
1971 Балканський кубок Груповий етап Туреччина Алтай 3–0 0–0
Греція Паніоніос 1–1 0–2
1972 Балканський кубок Груповий етап Болгарія Тракія (Пловдив) 2–3 1–1
Туреччина Гезтепе 0–1 1–5
1974/75 Кубок УЄФА Перший раунд Туреччина Бешікташ 3–0 0–2
Другий раунд Німеччина Гамбург 1–2 0–8
2001–02 Кубок УЄФА Кваліфікаційний раунд Вірменія Міка (Аштарак) 5–1 2–0
Перший раунд Італія Інтер (Мілан) 0–3 0–3

1Змагання проходило в груповій стадії з 5-а командами-учасницями. ФК «Брашов» фінішував першим та став володарем Кубку.
2В третьому матчі відбулося перегравання матчу в Брашові, в якому Еспаньйол здобув перемогу з рахунком 1:0.

Відомі гравці[ред. | ред. код]

Румунія[ред. | ред. код]

Ім'я Нац. Поз Народ. Період Ігри Голи
Октавіан Абрудан Румунія Румунія ЗХ 16.03.1984 2008–2010 52 6
Стере Адамаку Румунія Румунія ВР 17.08.1941 1963–1977 248 0
Богдан Андоне Румунія Румунія ПЗ 07.01.1975 1994 7 0
Александру Андраши Румунія Румунія НП 13.05.1965 1986–1991
2000–2002
Флорін Ангел Румунія Румунія НП 31.08.1977 2006–2007 24 4
Теодор Ангеліні Румунія Румунія ЗХ 09.03.1954 1971–1974 70 2
Дорін Аркану Румунія Румунія ВР 29.03.1970 2000–2003 41 0
Валеріу Арістан Румунія Румунія ЗХ 13.04.1982 2006–2007 6 0
Лорін Аваданей Румунія Румунія ЗХ 22.02.1956 1986–1988 66 13
Йонуц Бадя Румунія Румунія ПЗ 14.10.1975 2001–2002 7 0
Валентин Бадя Румунія Румунія НП 23.10.1982 2010 10 1
Міхай Байку Румунія Румунія НП 21.09.1975 2003–2004 17 6
Ласло Балінт Румунія Румунія ЗХ 29.03.1979 2001–2005 65 1
Раду Барбу Румунія Румунія ЗХ 29.08.1989 2012–2016 0 0
Валентін Бадой Румунія Румунія ПЗ 16.12.1975 2010 11 0
Даніель Балаша Румунія Румунія ЗХ 06.08.1981 2002; 2010 12 0
Крістіан Балградян Румунія Румунія ВР 21.03.1988 2007–2008 3 0
Александру Балцої Румунія Румунія НП 21.06.1982 2008 2 0
Маріус Бенкіу Румунія Румунія ПЗ 12.08.1979
Бенга, АлександруАлександру Бенга Румунія Румунія ПЗ 15.06.1989 2006–2007 11 0
Космін Бодя Румунія Румунія ЗХ 12.06.1973 1995–1996
1999–2007
22
149
1
10
Сергіу Бруян Румунія Румунія ПЗ 14.03.1976 1993–1994
2004–2005
2
32
0
1
Мігурел Буга Румунія Румунія НП 16.12.1977 1996–2005
2008–2009
2011–2016
199
12
59
47
1
14
Бута, КорнелКорнел Бута Румунія Румунія ЗХ 01.11.1977 1996-1999
2001
88
26
6
0
Маріус Керегі Румунія Румунія ПЗ 04.10.1967 1996–1997 26 2
Кіпчу, АлександруАлександру Кіпчу Румунія Румунія ПЗ 18.05.1989 2006–2011 74 13
Йонуц Кірчу Румунія Румунія ПЗ 01.11.1983 2005 1 0
Юліан Кіріці Румунія Румунія ПЗ 02.02.1967 1990–1992
1996
44
6
4
1
Сорін Кіган Румунія Румунія НП 29.05.1964 1987–1990 57 15
Іонель Кілян Румунія Румунія ПЗ 13.07.1984 2005 3 0
Богдан Кістян Румунія Румунія ЗХ 29.12.1986 2007 8 0
Рауль Кюпе Румунія Румунія ЗХ 24.11.1983 2012 14 0
Октавіан Кокан Румунія Румунія ЗХ 17.01.1970 1999–2005
Міхай Кольнік Румунія Румунія НП 17.01.1970 2004–2005 6 0
Дануц Коман Румунія Румунія ВР 28.03.1979 2008–2010 33 0
Йон Коман Румунія Румунія НП 13.07.1981 2001–2005 10 1
Маріус Константін Румунія Румунія ЗХ 25.10.1984 2002–2004 32 1
Ніколае Константін Румунія Румунія ЗХ 03.12.1973 2007–2010 54 2
Маріан Константінеску Румунія Румунія ПЗ 08.08.1981 1999–2000
2007–2008
1
13
0
0
Флорін Константіновичі Румунія Румунія ЗХ 12.02.1968 2000 13 1
Емануель Кретулеску Румунія Румунія ЗХ 17.06.1992 2010–теперішній час 2 0
Тудорел Крістя Румунія Румунія ЗХ 22.04.1964 1984–1985 23 3
Маріан Крістеску Румунія Румунія ПЗ 17.03.1985 2005–2011 154 15
Горія Крішан Румунія Румунія ЗХ 27.06.1991 2011 0 0
Левенте Чик Румунія Румунія ПЗ 29.04.1974 1994–1995
1996–1997


Роберт Дані Румунія Румунія ПЗ 03.05.1974 2001–2005
Давид Жолтан Румунія Румунія НП 05.08.1932 1956–1962
1964–1965
Каталін Деду Румунія Румунія НП 16.05.1987 2005–2012 103 16
Даріус Драган Румунія Румунія ЗХ 12.02.1992 2010–теперішній час 0 0
Космін Драгулін Румунія Румунія ПЗ 04.03.1974 2005 13 2
Йон Думітру Румунія Румунія ЗХ 10.11.1983 2006–2011 33 1
Лауренціу Думітру Румунія Румунія ЗХ 24.05.1983 2010–2011 1 0
Рареш Енкяну Румунія Румунія ПЗ 05.08.1994 2012–2014 0 0
Йонуц Флюеріка Румунія Румунія ЗХ 26.12.1985 2007 2 0
Йонел Фулгра Румунія Румунія ПЗ 17.02.1971 1996 19 1
Ганя, ЙонелЙонел Ганя Румунія Румунія НП 10.08.1973 1994–1996 50 4
Габор Герстенмаєр Румунія Румунія ПЗ 13.09.1967 1990–1991
Сорін Гею Румунія Румунія НП 12.06.1977 2007–2008 7 0
Віорел Георге Румунія Румунія НП 27.07.1981 2006–2007 23 10
Аурел Гіндару Румунія Румунія ЗХ 04.12.1971 2000–2002
Васіле Гіндару Румунія Румунія ПЗ 09.05.1978 1996–2002
2004
73
13
3
4
Гіоане, ТіберіуТіберіу Гіоане Румунія Румунія ПЗ 18.06.1981 1999–2000 1 0
Мирослав Гіукікі Румунія Румунія НП 07.02.1980 2004 9 1
Ніколае Грігоре Румунія Румунія ПЗ 19.07.1983 2004
2009–2010
11
29
0
2
Космін Гоя Румунія Румунія ЗХ 16.02.1982 2006 5 0
Чаба Гьорффі Румунія Румунія НП 09.07.1943
Атілла Ганднагі Румунія Румунія НП 08.09.1980 2007–2012 137 37
Еманоїл Гашоті Румунія Румунія НП 14.09.1932 1955–1966 204 34
Крістіан Гайсан Румунія Румунія ВР 03.03.1981 2011 4 0
Флорін Гідісан Румунія Румунія ПЗ 24.06.1982 2006 10 1
Лаві Гріб Румунія Румунія НП 23.02.1973 1995–1997
2005
49
1
10
0
Лусіан Ігня Румунія Румунія ПЗ 02.11.1979 2006 6 0
Сабін Іліє Румунія Румунія НП 11.05.1975 1994–1995 19 5
Роберт Ільєс Румунія Румунія MF 04.02.1974 2007–2011 138 39
Крістіан Іонеску Румунія Румунія ЗХ 01.03.1978 2007–теперішній час 142 5
Васіле Іордаке Румунія Румунія ВР 09.10.1950 1984–1986 12 1
Ніколае Йорга Румунія Румунія НП 30.05.1972 2000
2001–2003
8
50
3
10
Даніель Ісайла Румунія Румунія ЗХ 29.06.1972 1997–2000
2001–2006
89
103
3
5
Маріан Іван Румунія Румунія НП 01.06.1969 1991–1994
1996–1997
1998–2001
91
15
78
37
2
35
Міхай Іванеску Румунія Румунія ЗХ 22.03.1942 1961–1962
1964–1973
12
227
2
11
Габріель Кайша Румунія Румунія ВР 07.07.1974 1996–2000
2007–2011
42
16
0
1
Лекетуш, МаріусМаріус Лекетуш Румунія Румунія НП 05.04.1964 1981–1983 45 5
Луческу, РазванРазван Луческу Румунія Румунія ВР 17.02.1969 1999–2000 13 0
Крістіан Магікі Румунія Румунія ЗХ 05.05.1985 2005–2007 41 3
Маріан Маноле Румунія Румунія НП 02.07.1977 2004–2006 15 0
Александру Марк Румунія Румунія ВР 16.01.1983 2002–2005
2010–2015
15
14
0
0
Александру Мар'янчук Румунія Румунія ПЗ 01.05.1986 2005–2006 4 1
Александру Матею Румунія Румунія ПЗ 10.12.1989 2007–2014 70 6
Маріус Малдарачану Румунія Румунія ПЗ 19.04.1975 2008–2010 52 4
Маріан Мауца Румунія Румунія ПЗ 01.02.1976 1998–2001
Овідіу Мендізов Румунія Румунія ЗХ 09.08.1986 2005 1 1
Касіан Мклаус Румунія Румунія ЗХ 14.08.1977 2003–2005 54 0
Ніколае Міхай Румунія Румунія НП 1926
Міхай Мінка Румунія Румунія ВР 08.10.1984 2009–2010 29 0
Андрей Мітрофан Румунія Румунія ПЗ 31.03.1982 2005 3 0
Дімітру Міту Румунія Румунія НП 13.02.1975 1995 11 0
Євген Молдован Румунія Румунія ЗХ 05.11.1961 1984–1992
Флавіус Молдован Румунія Румунія ЗХ 27.07.1976 1999–2002
2005–2006
42
11
3
1
Костел Мозаку Румунія Румунія ПЗ 30.09.1976 2003–2004 13 0
Каталін Мунтяну Румунія Румунія ПЗ 26.01.1979 2008–2010 67 4
Крістіан Мунтяну Румунія Румунія ЗХ 17.10.1980 2011–2013 59 3
Дорел Мутіка Румунія Румунія ЗХ 14.03.1973 1997 14 0
Євген Нае Румунія Румунія ВР 23.11.1974 2007–2009 29 0
Юліу Нафтанайла Румунія Румунія ПЗ 25.08.1942 1961–1967 150 37
Роланд Нагі Румунія Румунія ПЗ 12.06.1971 1992–1994 65 8
Космін Настасіє Румунія Румунія НП 22.06.1983 2010–2011 13 0
Богдан Ніколае Румунія Румунія ЗХ 26.04.1976 2002–2005
2007–2010
74
58
11
4
Оларіу, ВасілеВасіле Оларіу Румунія Румунія ПЗ 06.07.1987 2012–2013 3 0
Марін Олтяну Румунія Румунія ПЗ 17.04.1950
Маріус Онофрас Румунія Румунія НП 17.08.1980 2000–2004 85 6
Маріус Онофрей Румунія Румунія ПЗ 02.02.1984 2006 5 0
Орош, КрістіанКрістіан Орош Румунія Румунія ЗХ 15.10.1984 2006–2011 84 3
Тітус Озон Румунія Румунія НП 13.05.1927 1951 17 8
Костел Паня Румунія Румунія ПЗ 15.07.1967 2000
Йонуц Пашка Румунія Румунія ЗХ 14.09.1981 2005–2006 17 0
Корнел Павловичі Румунія Румунія НП 02.04.1943 1972 4 0
Дан Палтінішану Румунія Румунія ЗХ 23.03.1951 1970–1972 1 0
Флорин Пирву Румунія Румунія ПЗ 02.04.1975 2004 14 0
Пирву, ЙонелЙонел Пирву Румунія Румунія ПЗ 23.06.1970 1988–1992
2005–2006
110
2
20
0
Богдан Переш Румунія Румунія НП 04.07.1983 2005–2006 7 0
Овідіу Петелян Румунія Румунія ЗХ 02.07.1978
Тінел Петре Румунія Румунія ЗХ 14.03.1974 1999–2001 16 2
Даніель Петроєш Румунія Румунія ЗХ 13.08.1975 2005 5 0
Сільвіу Пінтя Румунія Румунія ПЗ 09.04.1985 2004–2005 14 0
Александру Піцурке Румунія Румунія НП 28.10.1983 2009–2010 5 0
Горія Попа Румунія Румунія ПЗ 17.09.1993 2012–теперішній час 0 0
Юліан Попа Румунія Румунія НП 13.11.1975 2005 5 0
Маріан Попа Румунія Румунія НП 03.03.1967 1995–1996 17 5
Влад Потеку Румунія Румунія ЗХ 06.06.1993 2010–теперішній час 0 0
Андрей Поверловичі Румунія Румунія ЗХ 17.10.1985 2003–2008 25 0
Чіпріан Продан Румунія Румунія НП 28.04.1979 2005–2006 27 14
Пруня, ФлорінФлорін Пруня Румунія Румунія ВР 08.08.1968 2003–2004 14 0
Дорел Пурдя Румунія Румунія ЗХ 17.07.1963 1990–1997
Чіпріан Радуцою Румунія Румунія ПЗ 19.02.1987 2005 17 0
Міхай Роман Румунія Румунія ПЗ 16.10.1984 2007–2010 88 10
Адріан Русу Румунія Румунія ЗХ 28.07.1984 2010–2011 26 2
Саву, МаріанМаріан Саву Румунія Румунія НП 11.10.1972 1994 12 2
Клаудіу Сармашан Румунія Румунія ПЗ 06.10.1977 2001–2005
Гораціу Сатмар Румунія Румунія ПЗ 21.04.1981 2004–2005 15 0
Сабрін Збурля Румунія Румунія НП 12.05.1989 2006–2010 113 27
Тібор Селімеш Румунія Румунія ЗХ 14.05.1970 1987–1990 64 3
Ніколае Селімеши Румунія Румунія НП 11.03.1940
Адріан Сенін Румунія Румунія ПЗ 27.08.1979 2007–2009 48 7
Мірел Соаре Румунія Румунія ЗХ 27.07.1986 2007–2008 0 0
Крістіан Сопоран Румунія Румунія НП 13.11.1975 2005 0 0
Мірча Стан Румунія Румунія ЗХ 03.08.1977 2002–2003 37 4
Стелян Станку Румунія Румунія ЗХ 22.09.1981 2010 8 0
Дімітру Стангачу Румунія Румунія ВР 09.08.1964 1982–1984 5 0
Флорин Станга Румунія Румунія ПЗ 22.06.1978 1997–1998
2002–2004
2011–2012
3
26
14
1
2
0
Стеля, БогданБогдан Стеля Румунія Румунія ВР 05.12.1967 2008–2009 23 0
Міхай Стере Румунія Румунія ПЗ 30.12.1975 2000–2004 106 20
Алін Стойка Румунія Румунія ПЗ 10.12.1979 2009 0 0
Богдан Штрауц Румунія Румунія ЗХ 28.04.1986 2012–2015 2 0
Ромеу Сурду Румунія Румунія ПЗ 12.01.1984 2001–2005
2008–2009
66
21
18
8
Васіле Шередай Румунія Румунія НП 22.12.1933
Марсель Шандор Румунія Румунія ПЗ 10.02.1976 2001–2008
Маріян Сандру Румунія Румунія ЗХ 01.08.1981 2005–2006 7 0
Костиця Стефанеску Румунія Румунія ЗХ 26.03.1951 1986–1989
Тамаш, ГабріельГабріель Тамаш Румунія Румунія ЗХ 09.11.1983 1998–1999 1 0
Васіле Татарчук Румунія Румунія ЗХ 01.03.1980 2005–2007 61 5
Алін Тене Румунія Румунія ПЗ 13.06.1989 2010–2011 0 0
Александру Тереш Румунія Румунія ПЗ 25.09.1960 1987–1988 43 12
Крістіан Турку Румунія Румунія НП 25.12.1976 2006 15 4
Корнел Талнар Румунія Румунія ПЗ 09.06.1957 1985–1986 18 0
Крістіан Ваш Румунія Румунія ПЗ 08.01.1969 1994-1996
1998–2003
Емеріх Вашко Румунія Румунія НП 20.03.1972
Йонуц Васіліу Румунія Румунія НП 20.06.1984 2005–2007 33 4
Ністор Вайдян Румунія Румунія НП 01.10.1961 1982–1985
Йонуц Войку Румунія Румунія ЗХ 02.08.1984 2006–2011 94 2
Адріан Войкулец Румунія Румунія НП 10.06.1985 2011–2012 4 0
Дорел Захарія Румунія Румунія НП 21.02.1978 2008–2010 46 8
Дан Здранка Румунія Румунія ВР 08.07.1981 2006 16 0
Андрей Санта Румунія Румунія ВР 06.03.? 1985-1996 97 0

Європа[ред. | ред. код]

Ім'я Нац. Поз Народ. Період Ігри Голи
Паулу Адріану Португалія Португалія ПЗ 03.03.1977 2007–2009 60 2
Аднан Аганович Хорватія Хорватія ПЗ 03.10.1987 2013–2015 9 1
Ілір Бознікі Албанія Албанія ВР 22.05.1965 1991–1995
Агім Цанай Албанія Албанія ЗХ 14.07.1962 1991–1994
Франк Фіафе Данкуах Нідерланди Нідерланди НП 14.10.1989 2013 8 1
Давід Діаш Португалія Португалія ПЗ 12.04.1983 2012
2013–
16
26
2
0
Нуну Діогу Португалія Португалія ЗХ 13.06.1981 2009–2010 24 2
Руї Дуарте Португалія Португалія ЗХ 11.10.1980 2008–2010 47 0
Маріу Фельгейраш Португалія Португалія ВР 12.12.1986 2011–2012 34 0
Діогу Фонсека Португалія Португалія НП 11.12.1984 2013–2014 10 1
Елдер Годінью Португалія Португалія ВР 08.09.1977 2011–2012 0 0
Айхан Гючлю Франція Франція НП 28.10.1990 2013 2 0
Баже Ілійовський Північна Македонія Північна Македонія FW 09.07.1984 2012 12 6
Арман КарамянКарамян Арман Вірменія Вірменія НП 14.11.1979 2005–2006 20 11
Ахмед Караїлдиз Туреччина Туреччина НП 24.02.1977 2005 5 0
Борис Кека Боснія і Герцеговина Боснія і Герцеговина ЗХ 05.04.1978 2003–2005 14 0
Сержіу Лейте Португалія Португалія ВР 16.08.1979 2007 15 0
Рікарду Машаду Португалія Португалія ЗХ 13.09.1988 2011–2014 61 6
Бруну Мадейра Португалія Португалія ПЗ 17.09.1984 2011–2014 53 2
Петер Маєрник Словаччина Словаччина ЗХ 31.12.1978 2010–2012 42 3
Дарко Марич Сербія Сербія НП 02.09.1975 2005 3 0
Деян Мартинович Хорватія Хорватія ПЗ 19.07.1983 2010–2011 20 0
Алтін Масаті Албанія Албанія ЗХ 1993–1995
Нассер Менассель Франція Франція ПЗ 06.01.1983 2012 6 0
Арбен Мінга Албанія Албанія ЗХ 16.03.1959 1993–1995 17 1
Педру Моутінью Португалія Португалія НП 09.09.1979 2011–2012 30 7
Деян Пешич Сербія Сербія ПЗ 16.12.1976 2005 5 0
Діогу Сантуш Португалія Португалія ПЗ 13.11.1984 2013–2015 5 0
Марсіу Сантуш Португалія Португалія ВР 05.05.1979 2004–2005 0 0
Савич, ДушанДушан Савич Північна Македонія Північна Македонія ПЗ 01.10.1985 2010 10 2
Сержинью Португалія Португалія ЗХ 12.10.1985 2013–2014 10 0
{Діугу Лезігу да Сильва Португалія Португалія ЗХ 26.04.1983 2012 2 0
Угу Соужа Португалія Португалія ЗХ 04.06.1992 2011 2 0
Шимич, ДушанДушан Шимич Сербія Сербія ПЗ 22.07.1980 2007 12 1
Педру Таборда Португалія Португалія ВР 22.06.1978 2012 16 0
Тейшейра, ФіліпіФіліпі Тейшейра Португалія Португалія ПЗ 02.10.1980 2011 13 1
Хав'єр Велайос Іспанія Іспанія ЗХ 06.04.1987 2011–2013 52 0
Душан Видоєвич Сербія Сербія ПЗ 06.04.1979 2006 9 1
Нуну Вівейруш Португалія Португалія MF 22.06.1983 2010–2013 78 3

Південна Америка[ред. | ред. код]

Ім'я Нац. Поз Народ. Період Ігри Голи
Мауру Алоншу Бразилія Бразилія ПЗ 12.08.1988 2012 2 0
Анхель Гастон Даіс Аргентина Аргентина ПЗ 26.03.1981 2007 13 2
Давід Дістефано Аргентина Аргентина ПЗ 10.07.1987 2011–2012 35 4
Хонатан Домінгес Аргентина Аргентина НП 19.10.1987 2011 2 0
Езекіаш Бразилія Бразилія ЗХ 28.01.1981 2008–2010 57 2
Матос Фабіо Бразилія Бразилія ПЗ 26.02.1982 2008 17 1
Дієгу Гаушу Бразилія Бразилія ЗХ 15.11.1981 2011 9 0
Хосіаш Паулу Кардошу Жуніур Бразилія Бразилія НП 07.11.1981 2011 9 3
Ренату Кану Бразилія Бразилія НП 27.10.1985 2011 9 0
Хуліо Ландуарі Перу Перу ПЗ 17.04.1986 2010 6 0
Себастіан Паес Чилі Чилі ПЗ 13.08.1986 2011 6 0
Ітамар душ Сантуш Бразилія Бразилія ПЗ 01.04.1978 2002–2003 7 0
Хуан Толоза Чилі Чилі ПЗ 04.05.1985 2011 25 0
Вілліамс да Сильва Мендоса Бразилія Бразилія ПЗ 05.08.1983 2010–2011 24 0

Африка[ред. | ред. код]

Ім'я Нац. Поз Народ. Період Ігри Голи
Ламіне Діаррассуба Кот-д'Івуар Кот-д'Івуар НП 01.01.1986 2010 6 0
Ібрагім Доссі Гана Гана ВР 24.11.1972 2000–2005 90 0
Мустафа Джарра Гана Гана ЗХ 2002–2003 5 0
Сейду Маріко Кот-д'Івуар Кот-д'Івуар ЗХ 26.04.1977 2003–2004 0 0
Адріану Барбоса Міранда да Луж Кабо-Верде Кабо-Верде ПЗ 24.08.1979 2009–2010 9 0
Мохаммед Одої Гана Гана 2001–2002
Чігозе Удожи Нігерія Нігерія ПЗ 16.07.1986 2012 6 0

Відомі тренери[ред. | ред. код]

Сыльвыу Плоештяну став рекордсменом ФК «Брашова». Плоештяну у вищих дивізіонах румунського чемпіонату виступав протягом 20 років поспіль в одному клубі, Стяуа Росу Брашов (колишня назва ФК «Брашова»). Сьогодні клубний стадіон названий на честь Плоештяну. Станом на 2013 році він входить до числа шести фахівців, які найдовше пропрацювали в одному клубі[2][3]:

1. Гі Рю, 44 роки в Осері (1961–2005)

2. Алекс Фергюсон, 27 років у Манчестер Юнайтед (1986–2013)

3. Метт Басбі, 24 роки в Манчестер Юнайтед (1945–1969)

4. Сільвіу Плоештяну, 20 років у Стяуа Росу Брашов (1948–1968)

5. Валерій Лобановський, 16 років у Динамо (Київ) (1974–1990)

6. Біл Шенклі, 15 років у Ліверпулі (1959–1974) та Юджин Герардс, 15 років у ОФІ (Крит) (1985–2000)

Список гравців ФК «Брашова», на основі статистичних даних минулих років:[4][5][6][7][8][9]

Сезон Ліга Тренер Період Раунд Місце
1948/49 Дивіщія C Румунія Сільвіу Плоештяну
1950
1951 Дивізія B 4-те
1952 6-те
1953 6-те
1954 4-те
1955 9-те
1956 1-ше (В)
1957/58 Дивізія A 7-ме
1958/59 7-ме
1959/60 2-ге
1960/61 5-те
1961/62 4-те
1962/63 6-те
1963/64 6-те
1964/65 4-те
1965/66 5-те
1966/67 7-ме
1967/68 14-те (В)
1968/69 Дивізія B Румунія Нколае Прока Всі раунди 1-ше (П)
1969/70 Дивізія A Румунія Валентин Станческу Всі раунди 8-ме
1970/71 5-те
1971/72 Румунія Нколае Прока Всі раунди 5-те
1972/73 7-ме
1973/74 3-тє (Кв.1)
1974/75 1—22 раунди 16-те (В)
Румунія Александру Мешарос 23—24 раунди
1975/76 Дивізія B 3-тє
1976/77 2-ге
1977/78 5-те
1978/79 2-ге
1979/80 1-ше (П)
1980/81 Дивізія A 8-ме
1981/82 Румунія Ніколае Пескару Всі раунди 13-те
1982/83 1—7 раунди 16-те (В)
Румунія Стефан Койдум 8—34 раунди
1983/84 Дивізія B Всі раунди 1-ше (П)
1984/85 Дивізія A 1—18 раунди 12-те
Румунія Марсель Горан 23—34 раунди
1985/86 1—18 раунди 11-те
Румунія Костиця Стефанеску 19—34 раунди
1986/87 Всі раунди 13-те
1987/88 Всі раунди 8-ме
1988/89 Всі раунди 10-те
1989/90 1—7 раунди 7-ме
Румунія Думітру Анеску 8—34 раунди
1990/91 Румунія Йоан Нагі Всі раунди 9-те
1991/92 Румунія Чаба Гьорффі 9—13 раунди 9-те
Румунія Пауль Енаше 14—34 раунди
1992/93 1—27 раунди 12-те
Румунія Георге Стайку Всі раунди
1993/94 Румунія Ніколае Пескару 1—29 раунди 13-те
Румунія Дорел Пурдя 30—34 раунди
1994/95 Румунія Йоан Нагі 1—17 раунди 14-те
Румунія Габріель Стан 18—34 раунди
1995/96 1—18 раунди 10-те
Румунія Чаба Гьорффі 19—21 раунди
Румунія Віорел Гізо 22—34 раунди
1996/97 1—20 раунди 18-те (В)
Румунія Маріан Михаїл 21—34 раунди
1997/98 Дивізія B Румунія Костел Орац 1—17 раунди 3-тє
Румунія Маріан Барбу Решту сезону
1998/99 Румунія Корнел Талнар Всі раунди 1-ше (П)
1999/00 Дивізія A Румунія Йоан Андоне 1—18 раунди 14-те
Румунія Адріан Гарлаб 19—20 раунди
Румунія Флорин Галагян 21—31 раунди
Румунія Адріан Гарлаб 32—34 раунди
2000/01 Румунія Габріел Стан Всі раунди 3-тє (Кв.2)
2001/02 Румунія Іліє Думітреску 1—3 тури 11-те
Румунія Адріан Гарлаб 4—8 раунди
Румунія Габріель Стан 9—23 тури
Румунія Ференч Байко 24—30 тури
2002/03 Румунія Маріус Лекетуш Всі раунди 4-те
2003/04 1—15 раунди 11-те
Румунія Разван Луческу 16—30 раунди
2004/05 Румунія Йоан Лупеску 1—5 раунди 15-те (В)
Румунія Габріел Стан 6—20 раунди
Румунія Ференц Байко 21—30 раунди
2005/06 Дивізія B Румунія Георге Мультеску 16 3-тє
Румунія Ніколае Маня 7—12 раунди
Румунія Георге Мультеску 13—15 раунди
Румунія Корнел Тальнар 16—30 раунди
2006/07 Ліга II Румунія Аурел Сунда 1—10 раунди 10-те
Румунія Габріель Стан 11—17 раунди
Румунія Міхай Стойка 18—34 раунди
2007/08 Румунія Разван Луческу 1 липня 2007 – 5 червня 2009 Всі раунди 1-ше (П)
2008–09 Ліга I 9-те
2009/10 Італія Ніколо Наполі 5 липня 2009 – 27 липня 2009 Напередодні сезону 9-те
Румунія Віорел Молдован 27 липня 2009 – 11 червня 2010 Усі раунди
2010/11 Італія Дузеппе Матерацці 27 червня 2010 – 1 липня 2010 Напередодні сезону 12-те
Румунія Даніель Ісайла 9 липня 2010 – 18 гр. 2010 1—18 раунди
Португалія Антоніу Консейсау 18 гр. 2010 – 14 липня 2011 Решту сезону
2011/12 Румунія Даніель Ісайла 1—2 раунди 10-те
Іспанія Хосе Мурсія 9 сер. 2011 – 30 сер. 2011 3—5 раунди
Румунія Даніель Ісайла 30 сер. 2011 – 1 лис. 2011 6—14 раунди
Румунія Маріус Сумудіка 2 лис. 2011 – 16 квітня 2012 15—27 раунди
Румунія Йонуц Бадя 17 квітня 2012 – 17 вер. 2012 28—34 раунди
2012/13 1—8 раунди 7-ме
Румунія Віорел Гізо Жодного матчу
Румунія Адріан Шабо (в.о.) 18 вер. 2012 – 10 жов. 2012 9—11 раунди
Румунія Сорін Карту 10 жов. 2012 – 12 лис. 2012 12—15 раунди
Румунія Адріан Шабо 12 лис. 2012 – 19 сер. 2013 16—34 раунди
2013/14 1—5 раунди 15-те
Румунія Аурел Тікляну 19 сер. 2013 – 22 вер. 2013 6—8 раунди
Румунія Александру Пеліці 23 вер. 2013 – 4 лис. 2013 9—13 раунди
Румунія Іліє Стан 6 лис 2013 – 15 січ 2014 14—19 раунди
Румунія Корнел Талнар 27 січня 2014 – 14 сер. 2014[10] 20—34 роки
2014/15 1—3 раунди 14-те (В)
Румунія Адріан Шабо 14 сер. 2014 – 5 січ. 2015 1—17 раунди
Хорватія Вєкослав Локиця 5 січня 2015[11] – 12 квітня 2015[12] 17—27 раунди
Румунія Адріан Шабо 12 квітня 2015 – 27—34 раунди
2015/16 Ліга II Румунія Космін Бодя 15 червня 2015[13] – 9 вересня 2015[14] 1—2 раунди
Румунія Адріан Шабо 10 вер. 2015[15] 3 раунд—теперішній час

(Q1) = Кваліфікувався для участі в першому раунді Кубку УЄФА 1974/75
(Q2) = Кваліфікувався для участі в кваліфікаційному раунді Кубку УЄФА 2001/02
(В) = Вибування; (П) = Підвищення

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Архівована копія. Архів оригіналу за 9 жовтня 2017. Процитовано 26 грудня 2016.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
 2. Antrenorii. La Stegaru'. червень 2010. Архів оригіналу за 29 листопада 2010. Процитовано 28 грудня 2016.
 3. F.C. Braşov - Istorie. Sportpedia. липень 2010 року. Архів оригіналу за 29 жовтня 2007. Процитовано 28 грудня 2016.
 4. Se întoarce Ţălnar?. Monitorul Expres. 29 грудня 2005. Архів оригіналу за 17 вересня 2016. Процитовано 28 грудня 2016.
 5. Fotbal sub zero grade. Ziarul de Iasi. 24 листопада 1997. Архів оригіналу за 29 грудня 2016. Процитовано 28 грудня 2016.
 6. Marin Barbu s-a reinstalat la Brasov. Ziarul de Iasi. 5 січня 1998. Архів оригіналу за 29 грудня 2016. Процитовано 28 грудня 2016.
 7. Cine esti dumneata, domnule Barbu?. Ziarul de Iasi. 16 січня 2003. Архів оригіналу за 29 грудня 2016. Процитовано 28 грудня 2016.
 8. La Iasi, mingea s-a plimbat cu helicopterul. Ziarul de Iasi. 28 вересня 1998. Архів оригіналу за 29 грудня 2016. Процитовано 28 грудня 2016.
 9. Talnar vrea un portar si un mijlocas de acoperire. Ziarul de Iasi. 30 жовтня 1998. Архів оригіналу за 29 грудня 2016. Процитовано 28 грудня 2016.
 10. Архівована копія. Архів оригіналу за 29 грудня 2016. Процитовано 28 грудня 2016.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
 11. Архівована копія. Архів оригіналу за 29 грудня 2016. Процитовано 28 грудня 2016.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
 12. Архівована копія. Архів оригіналу за 29 грудня 2016. Процитовано 28 грудня 2016.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
 13. Архівована копія. Архів оригіналу за 29 грудня 2016. Процитовано 28 грудня 2016.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
 14. Архівована копія. Архів оригіналу за 29 грудня 2016. Процитовано 28 грудня 2016.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
 15. Архівована копія. Архів оригіналу за 29 грудня 2016. Процитовано 28 грудня 2016.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Джерела[ред. | ред. код]