Бігль-2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бігль-2
Beagle 2 replica.jpg
копія Бігль-2 в музеї космонавтики
Основні параметри
Організація Європа ЄКА
Виготівник Європа EADS Astrium
Ракета-носій Союз-ФГ / Фрегат
Космодром Казахстан Байконур, ПУ №31/6
Технічні параметри
Маса 33,2 кг
Джерела живлення сонячні батареї
Посадка на небесне тіло
Дата і час посадки 25 грудня 2003

«Бігль-2» — посадковий модуль, призначений для досліджень в рамках місії Марс-експрес в 2003 році. Розроблено британськими вченими під керівництвом Колін Піллінджер для пошуку слідів життя на Марсі. Названий на честь корабля «Бігль», на якому подорожував Чарлз Дарвін. Апарат успішно сів на Марс, але не вийшов на зв'язок і був виявлений лише через 12 років.

Хід польоту[ред. | ред. код]

Корабель стартував 2 червня 2003 року. Передбачалося, що апарат пропрацює на поверхні планети близько 180 днів, з можливим продовженням місії до одного марсіанського року (687 земних днів). «Бігль-2» повинен був дослідити геологію, мінералогію, геохімію місця посадки, зібрати дані метеорологічної обстановки і клімату, провести пошук слідів існування життя на Марсі. Посадка, яка відбулася 25 грудня 2003 року, імовірно, пройшла вдало, але апарат на зв'язок не вийшов.

Місце посадки[ред. | ред. код]

У грудні 2005 року при аналізі знімків поверхні Марса, зроблених міжпланетним апаратом Mars Global Surveyor учені виявили ймовірне місце посадки модуля «Бігль-2». [1] Вивчивши фотографії, вчені заявили, що зонд приземлився майже неушкодженим. На фотографії можна побачити кілька темних плям, які, ймовірно, є повітряними подушками і парашутами апарату. Це означає, що всі системи безпеки спрацювали вірно і до зіткнення з поверхнею модуль залишався справним.

Основною причиною виходу з ладу визнано відмову обладнання зв'язку.

Overview
Context
Close-up
Discovery images of Beagle 2, taken by the Mars Reconnaissance Orbiter in November and December 2014.

Виявлення Бігль-2 на Марсі[ред. | ред. код]

Фахівці НАСА за допомогою камери HiRise виявили на Марсі зниклий 25 грудня 2003 космічний апарат Бігль-2, повідомили на прес-конференції ESA.[2]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]