Біндер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бі́ндер (від нім. Binder) — вжиткова назва двох різних видів канцелярського приладдя:

 • Біндер-брошурувальник — пристрій для пробивання дірок і брошурування стосу паперу певного формату спеціальною пружиною
 • Біндер-скріпка — пластина спеціальної конфігурації з пружиною, що дозволяє утримувати пачку паперу куди більшої товщини, аніж канцелярська скріпка.

Німецький термін Binder утворений від дієслова binden («зв'язувати», «обв'язувати») і має також значення «снопов'язалка», «зв'язна речовина», «палітурник».

Біндер-брошурувальник[ред. | ред. код]

Варіант офісного біндера-брошурувальника з пружинами на палітурку

Біндер-брошурувальник — пристрій малої офісної механізації, що дозволяє пробивати дірки для брошурування паперу спеціальними пружинами.

Варіант брошурування альбому креслень проекту
Основні характеристики біндера-брошурувальника
 • кількість одночасно перфорованих аркушів
 • максимально можлива кількість аркушів в одній палітурці
 • наявність чи відсутність ножів для розбивки брошури на менший формат
 • кількість робочих важелів
 • форма отворів перфорації (круг, прямокутник, квадрат)
 • можливості регулювання кроку та глибини перфорації
 • діапазон діаметрів пружин, що можуть застосовуватися
 • наявність чи відсутність блоку для збору перфорації[1]
Біндер-брошурувальник може бути застосований для
 • Організації внутрішнього архіву компанії (всі теки виглядатимуть одноманітно)
 • Додання естетичного вигляду науковим роботам (у тому числі, курсовим проектам, дипломним роботам, монографіям авторів, пояснювальним запискам, тощо)
 • Виготовлення невеликих тиражів фірмових календарів, блокнотів, альбомів чи рекламних матеріалів
 • Оформлення меню та прайс-листів
 • Створення проектувальної документації.
Залежно від матеріалу пружини, з якою працює біндер, випливають певні переваги і недоліки.

Найпоширеніший і економічний вид палітурки — на пластикову пружину. Цей спосіб з'єднання аркушів підходить для матеріалів, обсяг яких не перевищує 500 од., наприклад, для рекламних проспектів чи прайс-листів. Пластикові пружини-гребінки досить еластичні. Це зручно, оскільки немає необхідності виривати листи, їх можна просто акуратно вийняти з будь-якого місця, розпакувавши для цього пружину. Аналогічно можна вставити лист в будь-яке місце готового документа.

Недоліком палітурки на пластикову пружину є те, що документ неможливо розкрити на 360 градусів.

Обкладинка на металеву пружину — це дуже надійний і зручний професійний спосіб формування палітурки. На відміну від пластикового скріплення, металеву пружину розтиснути не можна, але така палітурка набагато міцніше. Металевий вид палітурки забезпечує відмінну якість отриманого документа. Область, в якій можна його застосовувати, — це блокноти, календарі, каталоги та зошити.

До недоліків можна віднести високу вартість, неможливість повторного використання витратного матеріалу і низьке обмеження кількості переплітаних листів (до 120—130 штук).

Термопалітурку застосовують для скріплення навчальних посібників, брошур і наукових праць.

Принцип роботи

У палітурнику нагрівається спеціальна тека, в яку потрібно покласти документ. Корінець теки просочений клеєм, він при нагріванні розм'якшується і з'єднує листи документа. Після того, як палітурка охолоне, вже буде можна користуватися цією брошурою. У дорогих моделях клейового апарата є вбудований охолоджуючий елемент. Максимальний обсяг матеріалів і документів при такому вигляді палітурки може досягати 600—700 листів, а якість брошур близька до типографського виконання, оскільки використовувати повторно витратні матеріали та сторінки документа неможливо.

Корпус біндера виготовляють із пластику, металу чи роблять його комбінованим.

Перевагою біндерів з пластиковим корпусом є їх невелика вага і низька вартість. Такі моделі брошурувальників, призначені для роботи з невеликим обсягом матеріалів, який не повинен перевищувати 150 аркушів.

Біндер-затискач для паперу[ред. | ред. код]

Біндер-затискач

Біндери або затискачі для паперу — зручні офісні приладдя, які дозволяють скріпити між собою документи або прикріпити файли чи аркуші до жорсткої основи (наприклад, до планшета для письма, до плоского монітора, до теки).

Розмір біндера визначається шириною його бічної частини. Найменший біндер має 15 мм по ширині, найбільший — 51 мм. Також існують затискачі 25, 32 і 41 мм у пачках по 12 шт., можна придбати біндери поштучно.

Для паперу формату А4 існує співвідношення
 • біндери 15 мм — до 40 аркушів,
 • 19 мм — до 60,
 • 25 мм — до 100,
 • 51 мм — до 200 аркушів.

Призначення затискачів для паперу таке ж, як і у степлерів — скріплювати документи. Але документи, зібрані з допомогою біндера, можна оперативно «розшити» і переставити аркуші в довільному порядку чи витягнути (замінити) частину сторінок. При використанні степлера для розщивання брошури знадобиться антистеплер, який не завжди під рукою, а численні перепрошивання стосу паперу призведуть до неохайного вигляду аркушів.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Приклад таких характеристик біндера — брошурувальника.
  Одночасно перфорує до 16 аркушів (80гр./м2), максимальна кількість аркушів у палітурці — 410.
  Конструкцією даній моделі передбачена функція ножів, що відключаються (7 шт.) використовується при друкуванні форматів менше А4.
  Функціонально поєднаний важіль для перфорації і розкриття пружини виконаний в дугоподібної форми, що значно полегшує процес перфорації.
  Передбачена можливість регулювання глибини перфорації з кроком 1 мм, від 2 до 5,5 мм, а так само регулювання відступу перфорації з розміткою по форматам.
  Оснащений планкою для підтримки переплетених листів, висувним ящиком для паперових відходів, а так само оригінальним механізмом зі шкалою для вибору діаметра пружини.
  Станина виконана з металу, стійка з гумовими ніжками, що запобігають ковзанню.
  Діаметр використовуваних пружин від 6 до 45 мм

Посилання[ред. | ред. код]