Перова ручка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Сучасна перова ручка

Перо́ва[1] ру́чка — канцелярське приладдя для письма на папері чорнилом або тушшю. Складається з корпусу з заправним механізмом, резервуару для чорнила і металевого роздвоєного пера. На сьогоднішній день витіснена з масового вживання практичнішими і дешевими інструментами писемності (кульковими ручками та ін.). Найпоширеніші перові ручки з картриджно-конвертерною або поршневою системою заправки чорнила, рідше зустрічається система важеля і вкрай рідко піпеткова система заправки.

Історія[ред.ред. код]

Перова ручка (у вигляді гусячого пера) вперше з'явилася в Севільї (Іспанія) близько 600 року нашої ери. Металева перова ручка була вперше запатентована в 1803 році. Сталеві пера з'явилися в 1830-х роках і дуже скоро, до 1850-х років, використання гусячих пір'їн помітно знизилося, з причини різкого поліпшення якості сталевих пер.

Маркуваня на пері

Пізніше більшість виробників стали випускати пера з шляхетних металів, як правило — золота. Виготовлення наконечників пера із зносостійких сплавів металів платинової групи — іридію, родію, осмію і т. д. дозволило значно збільшити термін служби пера.

Перову ручку, як масовий письмовий прилад, перестали використовувати вже в другій половині XX століття.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Інструменти Це незавершена стаття про інструмент, прилад або пристрій.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.