Канцелярська кнопка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Канцелярська кнопка — металевий виріб для прикріплення якогось предмета до чого-небудь (наприклад, папір до дошки оголошень). Названо так, тому що їх часто використовують у канцеляріях.

Класична[ред.ред. код]

Класичні канцелярські кнопки

Класична канцелярська кнопка складається з шапки та вістря. У шапці пророблено трикутний отвір, що повторює форму вістря, так як вістря вирізається з шапки та загинається перпендикулярно неї. Зазвичай, цей «трикутник» рівнобедрений. Капелюшок має форму диску. Але є й альтернативні кнопки, які мають різнокольорові (зазвичай, пластмасові) ручки, форма яких схожа на циліндр. Нерідко вона має кільцеподібні бічні опуклості, зроблені для того, щоб кнопку було зручніше тримати. Знизу з центру ручки виходить металеве вістря. Зазвичай, у альтернативних кнопок воно набагато довше, ніж у класичних. Адже у класичних кнопок, на відміну від альтернативних, довжина вістря прямо пропорційна діаметру ручки-диска.

Також, розрізняється і форма вістря. У альтернативних кнопок вона практично не змінюється у напрямку донизу, звужуючись лише в самому кінці. У класичних кнопок вона помітно звужується через товсту основу, необхідну для того, щоб вістря не ламалося при встромлювані. У альтернативних кнопок невидима частина вістря захована усередині ручки, тому потовщення не потрібно. Бувають і дископодібні різнокольорові альтернативні кнопки. Однак, їх пластмасовий диск дещо опуклий, і, швидше, за формою є чимось середнім між диском і циліндром. Зараз все більше з'являється таких кнопок. Зазвичай, для зберігання їх нерідко встромляють у що-небудь.

Історія[ред.ред. код]

Канцелярська кнопка була винайдена годинникарем Йоганом Кірстеном (Johann Kirsten) між 1902 і 1903 роками в місті Ліхені, що в Німеччині. Він продав свою ідею купцеві Отто Ліндштедту, чий брат Паул запатентував її в 1904 році. Завдяки цьому патентові Ліндштедт став мільйонером, а годинникар залишався бідним.[1]

Галерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]