Вероніка Діленія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вероніка Діленія
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Губоцвіті (Lamiales)
Родина: Подорожникові (Plantaginaceae)
Рід: Вероніка (Veronica)
Вид:
Вероніка Діленія (V. dillenii)
Біноміальна назва
Veronica dillenii

Вероніка Дилленія[1], вероніка Діленія[2] (Veronica dillenii)[3] — однорічна трав'яна рослина, вид роду вероніка (Veronica) родини подорожникові (Plantaginaceae).

Морфологічна характеристика

[ред. | ред. код]

Стебла висотою 10—20 см, прямостоячі, залозисті, в нижній частині кучеряво волосисті, вище відстовбурчено запушені, закінчуються суцвіттям, у верхній частині переважно розгалужені.

Середні стеблові листки глибоко 5—7-перистороздільні, з більш великою кінцевою часткою, при основі клиноподібні. Верхні стеблові — цілісні, ланцетно-лінійні. Приквіткові — лінійні, цілокраї, значно відрізняються від стеблових листків.

Квітки у багатоквіткових пухких та коротких китицях, на коротких квітконіжках, коротші від чашечки та приквітків. Чашечка перевищує коробочку, з нерівними ланцетовими частками, з рідкими залозистими волосками; Віночок дорівнює чашечці, блакитний або темно-синій, діаметром 4,5—5 см, верхня лопать широка, округлониркоподібна, нижня лопать ланцетна, дві бічні широко яйцеподібні.

Плід — коробочка, округло обернено-серцеподібна, з 18—26 насінинами, на верхівці з неглибокою виїмкою, з рідкими залозистими волосками. Насіння плоске, в контурі яйцеподібне, щитоподібне, довжиною 1 мм, шириною 0,75 мм.

Поширення

[ред. | ред. код]

Вид поширений у Європі та Азії. В Україні росте у Закарпатті, Криму, на Поліссі, у лісостепу та степу, на сухих схилах та відслоненнях, на пісках.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Veronica dillenii // Словник українських наукових і народних назв судинних рослин / Ю. Кобів. — Київ : Наукова думка, 2004. — 800 с. — (Словники України). — ISBN 966-00-0355-2.
  2. Доброчаева Д. Н., Котов М. И., Прокудин Ю. Н., и др. Определитель высших растений Украины. — К. : Наук. думка, 1987.
  3. Veronica dillenii на сайті GRIN[недоступне посилання з червня 2019]

Посилання

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]