Видимий всесвіт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Структура відомого нині космосу

Видимий всесвіт — частина Всесвіту, доступна для спостереження.

Згідно з теорією Великого Вибуху, видимий всесвіт обмежується сферою з центром у спостерігачеві, радіус якої є достатньо малий для того, щоб світло могло потрапити до спостерігача за проміжок часу з початку розширення. Кожне місце у Всесвіті має свій видимий космос, придатний для спостерігання, який може перекриватися або не перекриватися з видимии космосом з центром на планеті Земля.

Термін видимий космос не має нічого спільного із спроможністю сучасних технологій спостерігати за об'єктами на великій віддалі через випромінювання з тієї чи іншої ділянки Всесвіту. Це просто означає можливість світла чи будь-якого іншого випромінювання досягнути Землі і спостерігатися на ній. Фактично, ми можемо спостерігати об'єкти настільки далеко, наскільки поширюється реліктове випромінювання, доки космос залишається прозорим. Далі за цю так звану сферу останнього розсіяння всесвіт стає непрозорим для електромагнітних хвиль, оскільки перебуває в стані високозбудженої плазми.

Observable universe logarithmic illustration.png

Розмір[ред.ред. код]

Дійсна відстань від Землі до краю видимого всесвіту (космічного світлового горизонту) могла б становити близько 13.5 млрд. світлових років, адже саме стільки часу мали фотони щоби долетіти до Землі, та оскільки, за час проведений фотоном в польоті Всесвіт продовжував розширюватися, то об'єкт, про який фотон несе інформацію, може перебувати на відстані 46-47 мільярдів св. р. Отже видимий всесвіт має 46.5 млрд св.р у будь-якому напрямку. [1] Звідси можна встановити діаметр видимого космосу. Він становить 92–94 мільярдів світлових років - дорівнює дві відстані від Землі до космічного світлового горизонту, тобто два радіуси. Оскільки Всесвіт є, грубо кажучи, плоским, то вищевказані параметри відповідають приблизному об'єму:

\frac{4}{3}
\times
\pi
\times
\mathrm{R}^3 =
4.20
\times 10^{32} 	
св.р.3

тобто 3.56×1080 м³.

Місце Землі у Видимому Всесвіті. (Збільшити.)
Місце Землі у Видимому Всесвіті. (Збільшити.)

Примітки[ред.ред. код]