Видимий всесвіт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Структура відомого нині космосу

Видимий всесвіт — частина Всесвіту, доступна для спостереження.

Видимий всесвіт обмежується сферою з центром у спостерігачеві, радіус якої визначається часом, за який світло могло дійти до спостерігача від початку Великого Вибуху. Кожне місце у Всесвіті має свій видимий космос, досяжний для спостереження, який може перекриватися (або не перекриватися) з видимим Всесвітом нашої планети.

Термін видимий стосується не технологій спостереження за об'єктами на великій віддалі через випромінювання з тієї чи іншої ділянки Всесвіту. Він означає принципову можливість світла чи будь-якого іншого випромінювання досягнути Землі. Практично ми можемо спостерігати об'єкти настільки далеко, наскільки поширюється електромагнітне випромінювання, доки космос залишається для нього прозорим. Далі за так звану сферу останнього розсіювання всесвіт стає непрозорим для електромагнітних хвиль, оскільки перебуває в стані плазми. Спостереження за цією межею теоретично можливі за допомогою нейтрино або гравітаційних хвиль.

Observable universe logarithmic illustration.png

Розмір[ред.ред. код]

Дійсна відстань від Землі до краю видимого всесвіту (космічного світлового горизонту) могла б становити близько 13.5 млрд. світлових років, адже саме стільки часу мали фотони щоби долетіти до Землі, та оскільки, за час проведений фотоном в польоті Всесвіт продовжував розширюватися, то об'єкт, про який фотон несе інформацію, може перебувати на відстані 46-47 мільярдів св. р. Отже видимий всесвіт має 46.5 млрд св.р у будь-якому напрямку[1]. Звідси можна встановити діаметр видимого космосу. Він становить 92–94 мільярдів світлових років - дорівнює дві відстані від Землі до космічного світлового горизонту, тобто два радіуси. Оскільки Всесвіт є, грубо кажучи, плоским, то вищевказані параметри відповідають приблизному об'єму:

св.р.3

тобто 3.56×1080 м³.

Місце Землі у Видимому Всесвіті. (Збільшити.)

Примітки[ред.ред. код]

  1. Lineweaver, Charles H.; Davis, Tamara M. (March 2005). MISCONCEPTIONS ABOUT THE BIG BANG. www.sciam.com. Scientific American. с. 44. Процитовано 27.03.2016. 


Сатурн Це незавершена стаття з астрономії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.