Надскупчення Діви

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розподіл галактик місцевого надскупчення у просторі[1]
Розташування Надскупчення Діви на ділянці Всесвіту розміром 500 млн. св. р.

Надскупчення Діви (англ. Virgo supercluster) або Місцеве надскупченнянадскупчення галактик, що містить Місцеву групу (до якої зокрема входять наш Чумацький Шлях і галактика Андромеди), а також скупчення галактик у сузір'ї Діви, яке домінує в надскупченні та від якого й походить його назва. Загалом до складу надскупчення входить близько 100 груп та скупчень галактик.

Структура[ред. | ред. код]

Місцеве надскупчення складається з диску та гало. Сплюснутий диск має форму млинця та містить 60% світловипромінюючих галактик. Гало складається з низки видовжених об'єктів та містить 40% світловипромінюючих галактик.

Діаметр[ред. | ред. код]

Діаметр надскупчення становить більше 200 мільйонів світлових років[джерело?], за іншими оцінками — 33 мегапарсек (110 мільйонів світлових років)[джерело?]. Це одне з мільйонів надскупчень у спостережуваному Всесвіті.

Розташування у Всесвіті[ред. | ред. код]

Надскупчення Діви входить до надскупчення Ланіакея із центром поблизу Великого Атрактора, яке, у свою чергу, входить до комплексу надскупчень Риб—Кита. Ланіакея містить близько 100 000 галактик і має розмір 160 Мпк, або 520 млн. св.р., а комплекс надскупчень Риб—Кита має 1,0 млрд. св. р. у довжину і 150 млн. св.р. у поперечнику.

Сонячна система в Надскупченні Діви

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ілюстрація до статті Брента Туллі