Надскупчення Діви

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Розподіл галактик місцевого надскупчення у просторі[1]
Розташування Надскупчення Діви на ділянці Всесвіту розміром 500 млн. св. р.

Надскупчення Діви (англ. Virgo supercluster) або Місцеве надскупченнянадскупчення галактик, що містить Місцеву групу (до якої зокрема входять наш Чумацький Шлях і Туманність Андромеди), а також багато інших галактик. Надскупчення Діви входить до надскупчення Ланіакея, яке разом із Великим атрактором входить до Комплексу надскупчень Риб—Кита. Ланіакея містить близько 100 000 галактик і має розмір 160 Мпк, або 520 млн. св.р., а Комплекс надскупчень Риб—Кита має 1,0 млрд. св. р. у довжину і 150 млн. св.р. у поперечнику.

Диск та Гало[ред.ред. код]

Місцеве надскупчення складається з диску та гало. Сплюснутий диск має форму млинця та містить 60% світловипромінюючих галактик. Гало складається з низки видовжених об'єктів та містить 40% світловипромінюючих галактик.

Діаметр[ред.ред. код]

Діаметр надскупчення становить більше 200 мільйонів світлових років[джерело?], за іншими оцінками діаметром 33 мегапарсек (110 мільйонів світлових років)[джерело?]. Це одне з мільйонів надскупчень у спостережуваному Всесвіті. У ньому містяться близько 100 груп та скупчень галактик, серед яких домінує Скупчення Діви.

Сонячна система в Надскупченні Діви

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Ілюстрація до статті Брента Туллі
Сатурн Це незавершена стаття з астрономії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.