Надскупчення Діви

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Розподіл галактик місцевого надскупчення у просторі[1]
Положення Надскупчення Діви на ділянці Всесвіту розміром 500 млн. св. р.

Надскупчення Діви (Virgo supercluster) або Місцеве надскупчення є галактичним надскупченням, що містить Місцеву групу, до якої входить наша галактика Чумацький Шлях, Туманність Андромеди, а також багато інших галактик. Надскупчення Діви входить до надскупчення Ланіакея, яке разом із Великим Аттрактором входить до Комплексу надскупчень Риб-Кита. Ланіакея має 100000 галактик і розмір 160 Мпк, або 520 млн. св.р., а Комплекс надскупчень Риб-Кита, 1,0 млрд. св. р. в довжину і 150 млн. св.р. в ширину.

Диск та Гало[ред.ред. код]

Місцеве надскупчення складається із диску та гало. Сплюснутий диск має форму млинця та містить 60% світловипромінюючих галактик. Гало складається із низки видовжених об'єктів та містить 40% світловипромінюючих галактик.

Діаметр[ред.ред. код]

Діаметр надскупчення становить більше 200 мільйонів світлових років, за іншими оцінками діаметром 33 мегапарсек (110 мільйонів світлових років). Це один з мільйонів суперкластерів в спостережуваному Всесвіті. У ньому містяться біля 100 галактичних груп та скупчень серед яких домінує Скупчення Діви.

Сонячна система в Надскупченні Діви

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Ілюстрація до статті Брента Туллі


Сатурн Це незавершена стаття з астрономії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.