Рукав Оріона

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Структура нашої галактики. Сонце позначене жовтою цяткою.

Рукав Оріона — невеликий галактичний рукав нашої галактики (Чумацький Шлях), в якому перебуває наша Сонячна система. Має товщину близько 3 500 світлових років і приблизно 10 000 світлових років у довжину[джерело?]. Іноді його також називають Місцевий рукав або Шпора Оріона[джерело?].

Назва рукава походить від сузір'я Оріона, на тлі якого він спостерігається на небосхилі. Рукав Оріона лежить між двома великими рукавами Чумацького Шляху: рукавом Стрільця та рукавом Персея, на відстані близько 10 кпк від галактичного центру[1]. У рукаві Оріона Сонячна система перебуває поблизу його внутрішнього краю, у Місцевій бульбашці, на відстані приблизно 8000 парсек від галактичного центру.

Склад[ред. | ред. код]

Художня ілюстрація галактики Чумацький шлях з нанесеною галактичною координатною сіткою та назвами рукавів, включаючи рукав Оріона.

Каталог Мессьє наводить такі об'єкти:

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Спіральні рукави Галактики // Астрономічний енциклопедичний словник / за заг. ред. І. А. Климишина та А. О. Корсунь. — Львів : Голов. астроном. обсерваторія НАН України : Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка, 2003. — С. 451. — ISBN 966-613-263-X.