Вікіпедія:Вікіпроект

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проекти · Запити · Портал спільноти
Скорочення
Вікіпедія:ПРОЕКТ
Wikipedia-logo-v2.svg
Вікіпроекти
 
Категорія КатегоріяКаталог

Вікіпрое́кт — це колекція сторінок, які присвячені роботі з тією чи іншою інформацією в межах Вікіпедії. Вікіпроекти не є місцем для написання статей енциклопедії, натомість вони є ресурсом, що допомагає скоординувати та організувати розвиток Вікіпедії. Приєднані сторінки обговорення можуть використовуватися як придатний форум для зацікавлених у цьому проекті. Проекти можуть також бути зв'язані з Вікіпорталами.

Регіональні панелі сповіщення також є для поліпшення широку категорію статей, заснованих на географічних регіонах.

Запитай самого себе — чи є Вікіпроект саме те, що я хочу робити?

Вікіпроекти призначені для того, щоб полегшити координацію і документування роботи, що пов'язане із багатьма статтями, часто залученням окремих користувачів. Одна з найважливіших вигід від цієї перехресної координувації написання статей є те, що це полегшує створення зв'язаних сторінок з подібною структурою і виглядом. Проте, налаштування і використання Вікіпроекту може вимагати значної кількості додаткових зусиль та адміністрування. Через це Вікіпроекти не можуть бути тимчасовими або короткотривалими лише задля розгорнених та складних статей. За наявності великої кількості редакторів, Вікіпроект також допомагає корисніше координувати їх роботу.

Загалом, Вікіпроект повинен містити, як мінімум, 3-5 статей і мати не менше 5 редакторів, залучених перед тим, як це буде дійсно вартувати часу і зусиль, щоб встановити структуру Вікіпроекту. Якщо ваш проект не відповідає цим мінімальним вимогам, ви повинні вирішити, чи зусилля підтримки сторінки Вікіпроекту вартують того, щоб їх робити. Ви можете присвятити ваш час і зусилля тільки редакції статей і спілкування на статтях і сторінках обговорень користувачів.

Якщо ви маєте менше, ніж мінімальну кількість редакторів, що рекомендована вище, можливо, варто створити Вікіпроект, який зосередиться на координації термінології, стратегії і інших редакційних політиках, що проходитимуть через велику кількість статей. В цьому випадку Вікіпроект служитиме сховищем інформації, спільної для усіх статей.

Може бути корисним перегляд Вікіпроекту для того, щоб зрозуміти, як би розвивався Вікіпроект «надико».

Якщо ви не упевнені: якщо ви маєте тему, в якій ви зацікавлені, але не упевнені, що хто-небудь ще цікавиться, напишіть короткий опис вашого проекту на вашій сторінці обговорення, і посилання з цим на Вікіпедія:Вікіпроекти/Список запропонованих проектів. Якщо інтерес є, не соромтеся почати проект; в протилежному випадку, було б краще, якби ви зосередили зусилля безпосередньо на самих статтях.

Пропозиції для нових проектів[ред. код]

 • Прочитайте Вікіпедія:Поради вікі-проектам.
 • Створіть основну сторінку (див. Довідка:Створення нової сторінки)
 • Створіть начерк сторінки Вікіпроекту.
 • Додайте у шаблон-навігатор між проектами для огляду всім користувачам Вікіпедії.
 • Визначте область охоплення вашого проекту
 • Добрим шляхом є копіювання Статті, що посилаються на більшости статей, пов'язаних із вашим проектом.
 • Можливо, варто зберегти копію списку на сторінці підпроектів
 • Додати новий портал до списку Вікіпроектів.
 • Створіть зображення для свого нового проекту.
 • Зрекламувати! Запросити користувачів-дописувачів Вікіпедії, особливо фахівців у даній галузі.
 • Анонсувати новий проект на дошці оголошень спільноти.
 • Створити шаблон замітки про проект та вставити його на початку сторінок обговорення відповідних статей.

Див. також[ред. код]