Вікіпедія:Критерії швидкого вилучення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Вікіпедія:КШВ)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У деяких випадках адміністратори можуть вилучати сторінки Вікіпедії без попереднього повідомлення, навіть якщо ці сторінки були винесені на обговорення.

Користувачі можуть звернути увагу адміністраторів на вилучення таких сторінок, поставивши на них шаблон {{Db-reason}}, у якому слід навести причину швидкого вилучення, бажано із посиланням на конкретний пункт цього правила, або один із аналогічних шаблонів з уточненням, наведених нижче.

Загальні настанови

Ambox important.svg Якщо стаття не підпадає під зазначені нижче критерії, то її потрібно запропонувати для вилучення на сторінці Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення, та поставити шаблон {{Delete}}.

Ambox important.svg Перед вилученням сторінки адміністраторам рекомендується переглянути історію сторінки і переконатися в тому, що поточна версія сторінки не є результатом знищення нормальної версії — в іншому випадку, варто зробити відновлення до попередніх версій.

Адміністраторам і тим, хто позначає сторінки до швидкого і безумовного вилучення, варто уникати позначення сторінки, якщо вона була створена зовсім недавно (або на ній стоїть шаблон {{Редагую}} чи {{Перекладаю}} — деякі автори створюють статті в кілька етапів, періодично зберігаючи поточну версію. У момент позначення статті до швидкого вилучення робота над нею може ще вестися, і така позначка може відштовхнути автора, особливо початківця.

Критерії швидкого вилучення

1. Загальні

Загальні умови застосовуються до сторінок у будь-якому просторі назв.

 1. Незв'язний вміст, що явно не має ніякого змісту, або текст, що складається з випадкових символів. Сюди не входять такі випадки, як: погана орфографія, довгі нудні монологи («відсебеньки»), несформульований і неструктурований матеріал («потік думок»), провокації з метою викликати люту суперечку («флейм»), погано перекладена стаття з іншої мови, містифікація (стаття, що містить свідомо помилкові відомості) тощо. Цей пункт стосується статей із дійсно незв'язним вмістом, у якому не можна уловити ніякого значення. Використовуйте {{Db-nonsense}}.
 2. Тести. Наприклад: «Тест», «Перевірка». Сюди належать усі випадки, коли який-небудь автор вирішив перевірити можливість створення сторінок. Використовуйте {{Db-test}}.
 3. Вандалізм, а також тимчасові перенаправлення, створені при усуненні наслідків вандалізму. Використовуйте {{Db-vand}}.
 4. Ідентична копія раніше вилученої сторінки, що була вилучена як у результаті обговорення, так і в результаті швидкого вилучення. Це не стосується сторінок, відновлених після помилкового вилучення. Використовуйте {{Db-repost}}.
 5. Будь-яка сторінка, запит на вилучення якої поставив її єдиний автор, у разі, якщо автор указує вагомі причини для такого вилучення[1]. Використовуйте {{Db-author}}.
 6. Сторінки обговорення уже вилучених сторінок, крім випадків, коли на такій сторінці обговорювалася сама можливість вилучення, і якщо на неї посилаються інші обговорення. Використовуйте {{Db-talk}}.
 7. Нецільове використання сторінок обговорень, шаблонів, категорій. Повинні вилучатися сторінки, у які вставлений текст явно не за призначенням, часто тестовий. Зокрема, обговорення не призначені для повідомлень не за темою статті і для обговорень предмета статті, а категорії — взагалі для будь-якого тексту, крім того, який пояснює її суть. Використовуйте {{Db-misuse}}.

2. Статей

 1. Дуже короткі статті без смислу або з дуже невеликим змістом[2], що не підходить під формат енциклопедії. Сюди також підходять статті, чий вміст копіює заголовок. Не слід вилучати заготовки статей. Якщо стаття не підходить під формальний критерій, але надто коротка, можна скористатися шаблоном {{Deleteslow}}. Використовуйте {{Db-empty}} або {{Db-scope}}.
 2. Неукраїномовні статті; зокрема ті, що були скопійовані з іншомовного розділу Вікіпедії. Використовуйте {{Db-lang}}.
  • Винятки становлять статті, створені недавно: інколи так робиться для перекладу іншої статті безпосередньо в українській Вікіпедії. У таких випадках у статті повинен стояти шаблон {{Редагую}} або {{Перекладаю}}. Статей з текстами гімнів інших країн тощо це правило не стосується.
  • Сюди також належать статті, які цілком складаються з невичитаного машинного перекладу[3].
 3. Статті, що складаються з одних внутрішніх чи зовнішніх посилань. Сюди включаються статті без тексту, але з проставленими категоріями, інтервікі, розділом «Див. також» зі списком зовнішніх посилань тощо. Використовуйте {{Db-na}}
 4. Статті про безсумнівно незначущі речі. Якщо ж хтось аргументовано наполягає на значущості предмета статті, така стаття повинна бути винесена на обговорення. Використовуйте {{Db-nn}}.
 5. Статті, які дублюють уже наявні статті. Зверніть увагу, що швидко вилучатися повинні лише нещодавно створені статті, текст яких повністю дублює інші; в іншому випадку може бути доцільно об'єднати текст та історії статей. Іноді доцільно не вилучати статтю-копію, а створити з неї перенаправлення на статтю із правильною назвою. Використовуйте {{Db-duplicate}}.
 6. Явний спам. Під цей критерій підпадають статті, написані неенциклопедичним стилем, які не містять жодної корисної інформації, крім явної реклами предмета статті (навіть якщо він значущий). Якщо є сумніви щодо доцільності використання цього критерію, краще винести статтю на обговорення. Використовуйте {{Db-spam}}.

3. Сторінок-перенаправлень

Перенаправлення можна вилучати негайно, якщо в них немає жодної корисної історії виправлень та:

 1. Вони направляють на неіснуючі сторінки («розірвані перенаправлення»). Перед цим варто спробувати змінити перенаправлення так, щоб воно вказувало на потрібну статтю, якщо таке можливо. Використовуйте {{Db-redirnone}}.
 2. Вони перенаправляють з основного простору назв у простір «Користувач:». Іноді нові користувачі створюють статті про себе в загальному просторі назв, а потім, після переносу до простору «Користувач:», залишаються перенаправлення. Використовуйте {{Db-redirspace}}.
 3. Сторінки-перенаправлення з грубими помилками, особливо із сумішшю алфавітів в одному слові. Це не стосується перенаправлень, у яких трапляються часті помилки, або перенаправлень із множини на однину (або навпаки). Використовуйте {{Db-redirtypo}}, {{Db-wrr}}.
 4. Перенаправлення між сторінками обговорення статей. Найчастіше такі перенаправлення створюються при перейменуванні статті, яка має сторінку обговорення. При цьому слід переконатися, чи немає на це перенаправлення посилань; якщо є — перед вилученням виправити їх на новий варіант. Використовуйте {{Db-redirtalk}}.
 5. Перенаправлення між підсторінками документації шаблонів. Найчастіше такі перенаправлення створюються при перейменуванні шаблону та супутньої підсторінки документації, якщо така є. При цьому слід переконатися, чи немає на це перенаправлення посилань; якщо є — перед вилученням виправити їх на новий варіант. Використовуйте {{Db-redirdoc}}.
 6. Перенаправлення унеможливлює перейменування сторінки. Іноді більш доречна назва сторінки перенаправляється на основну назву, що може перешкоджати перейменуванню сторінки. Якщо є сумніви щодо доречності перейменування сторінки, краще винести її перейменування на обговорення. Використовуйте {{Db-move}}.

4. Файлів

 1. Файл дуже низької якості у разі, якщо існує аналог такого файлу, але вищої якості. Використовуйте {{db-f1}}.
 2. Зіпсований або порожній файл. Використовуйте {{db-f2}}.
 3. Ідентичний файл, який не використовується. Якщо файли різної якості, то вилучається гірший, із попередньою заміною посилання на сторінках. Використовуйте {{Db-copyfile}}.
 4. Файл із нез'ясованим ліцензійним статусом (ліцензія, джерело, дані про автора або власника авторських прав відсутні або поставлені під сумнів) має бути вилучений із сервера через 7 днів після дати встановлення шаблону-попередження, незалежно від того, використовується він, чи ні. Використовуйте {{Без ліцензії}} або {{Без джерела}}.
 5. Невільний файл, який не використовується, може бути вилучений через 7 днів після дати встановлення шаблону. Використовуйте {{Orphaned-fairuse}}.
 6. Невільний файл, який не відповідає критеріям добропорядного використання, може бути вилучений через 7 діб (14 діб для файлів, завантажених до 25 травня 2007 року) після дати встановлення відповідного шаблону. Використовуйте {{Dfud}}.
 7. Файл, для якого є заміна на Вікісховищі. Використовуйте {{Db-rfu}}.
 8. Файли, перенесені на Вікісховище. Використовуйте {{Db-commons}} або {{NowCommons}}, якщо файл завантажений у Сховище під іншою назвою.

5. Категорій

 1. Порожні категорії (категорії, від моменту створення яких пройшло три доби та у яких не було жодної підкатегорії протягом останніх трьох діб), чий єдиний вміст — посилання на батьківські категорії. Використовуйте {{Db-catempty}}.
  • Це не стосується категорій, вилучення яких винесене на обговорення. Цілком можливо, що категорію хочуть перейменувати, об'єднати з іншою категорією.

6. Сторінок користувачів

 1. Сторінки особистого простору за запитом власника. Використовуйте {{Db-u1}}.
 2. Сторінки обговорень незареєстрованих користувачів, якщо повідомлення на таких сторінках більше не мають значення. Це необхідно для того, щоб не відлякувати інших користувачів з тією ж IP-адресою. Використовуйте {{Db-u2}}.

Див. також

Примітки

 1. Наприклад, не можуть бути вилучені статті, які відповідають усім правилам, якщо автор вирішив покинути Вікіпедію і стерти свої статті.
 2. Формальний критерій — менше 296 байтів
 3. Якщо стаття має можливість бути доробленою (наприклад, її автором є не анонімний користувач, а досвідчений і активний), краще застосовувати не швидке вилучення, а так зване «повільне», або відстрочене