Геометричний примітив

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Векторна графіка складається з геометричних примітивів

Термін геометричний примітив в комп'ютерній графіці та CAD-системах використовується в багатьох значеннях, з загальним значенням найпростіших (тобто 'атомічних' або таких, що не підлягають подальшому поділу) геометричних об'єктів, які можуть бути опрацьовані (накреслені, збережені) системою. Іноді підпрограми, які відображають відповідні об'єкти також називають "геметричними примітивами". "Найпримітивнішими" з можливих примітивів є точка та відрізок, їх підтримували всі ранні системи векторної графіки.

В конструкційній геометрії твердих тіл, примітивами називають прості геометричні тіла такі як куб, циліндр, сфера, конус, піраміда, тор.

Сучасні комп'ютерні системи 2D-графіки можуть оперувати такими примітивами як лінії (відрізки прямих ліній, кіл чи складніших кривих, таких як криві Без'є), а також формами (трикутники, прямокутники, довільні многокутники, круги).

Звичайно набір двомірних примітивів включає точки, лінії та многокутники, хоча дехто розглядає як примітиви лише трикутники, так як будь-який многокутник можна скомпонувати з кількох трикутників. Всі інші графічні елементи будуються з цих примітивів. В тривимірному просторі трикутники або многокутники можуть бути використані як примітиви для моделювання складніших просторових тіл. В деяких випадках, криві (такі як криві Без'є, кола тощо) можуть розглядатись як примітиви; в інших - криві є комплексними формами, скомпонованими з багатьох прямих відрізків.