Герб Інгушетії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Республіки Інгушетія

Герб Республіки Інгушетія є державним символом Республіки Інгушетія. Прийнятий Парламентом Республіки 26 серпня 1994 року. Зареєстрований за № 107 у Геральдичному реєстрі РФ.

Опис[ред. | ред. код]

Державний герб Республіки Інгушетія є колом, у центрі якого зображений орел з розпростертими крилами, — символ шляхетності й мужності, мудрості й вірності.
У центрі герба по вертикальній осі на тлі Кавказьких гір розташована бойова вежа, що символізує древню й молоду Інгушетію.
У лівій стороні від вежі зображена Столова гора ("Маьт лоам"), у правій гора Казбек ("Башлоам"). Над горами й вежею зображене півколо Сонця, що перебуває в зеніті, від якого виходить додолу сім прямих променів. У нижній частині малого кола зображений солярний знак, що символізує вічний рух Сонця й Землі, взаємозв'язок і нескінченність усього сущого. Дугоподібні промені солярного знака повернені проти руху годинникової стрілки.
Між більшим і малим колами напис: угорі — "Республіка Інгушетія", унизу — "ГІалгІай Мохк".

Тлумачення символіки[ред. | ред. код]

Державний герб Республіки Інгушетія виконується в п'яти кольорах: білому, блакитному, зеленому, червоному й золотаво-жовтому.

Див. також[ред. | ред. код]

Прапор Інгушетії

Посилання[ред. | ред. код]

«Закон Республіки Інгушетія "Про державний герб Республіки Інгушетія» [Архівовано 5 березня 2006 у Wayback Machine.] (рос.)