Гернсійський фунт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гернсійський фунт
англ. Guernsey pound
фр. Livre de Guernesey
Держава(и) Гернсі
Банкноти 1, 5, 10, 20, 50 фунтів
Монети 1, 2, 5, 10, 20, 50 пенні, 1, 2 фунти
Літерний код GGP
Цифровий код
Центральний банк Казначейство Гернсі
Веб-сайт www.gov.gg
Валютні курси
Валютні курси формуються автоматично на основі інформації Національного банку України, Міжнародного валютного фонду та Європейського центрального банку
USD 0,8015 GGP (23 лютого 2017)
EUR 0,8474 GGP (23 лютого 2017)
UAH 0,02979 GGP (23 лютого 2017)

Гернсійський фунт (англ. Guernsey pound) — валюта Гернсі.

1 гернсійський фунт = 100 пенні.

Казначейством Гернсі — відомством, яке управляє емісією на території острова — випущені в обіг грошові банкноти номіналом в 1, 5, 10, 20 та 50 гернсійських фунтів. Також перебувають в обігу монети номінальною вартістю 1 пенні, 2), 5, 10, 20 та 50 пенсів, а також монети номіналом в 1, 2 і 5 фунтів.

Опис[ред.ред. код]

Дизайн банкнот гернсійських фунтів доволі оригінальний, хоча й нагадує дизайн банкнот фунта стерлінгів. На аверсі майже усіх банкнот зображений портрет Королеви Великої Британії Єлизавети, крім купюри номіналом в один фунт, на якій зображений Деніел де Леслі Брок — уродженець острова Олдерні, який представляв і інтереси Гернсі в Британському парламенті в XIX столітті. Номінал купюри в цифровому позначенні з символом фунта розташований у верхньому правому і нижньому лівому кутах купюри. На реверсі банкнот гернсійскіх фунтів зображені стилістичні малюнки з історії і сучасного побуту Гернсі. Так, приміром, на банкноті в один фунт зображена замальовка середньовічного будівельного ринку в Сент-Пітер-Порті, а на купюрі в десять фунтів — стара ратуша в цьому ж містечку.

Банкноти гернсійскіх фунтів друкуються на Королівському монетному дворі Великої Британії за замовленням Казначейства Гернсі.

Дизайн монет Гернсі так само характерний для країн і територіальних утворень у складі Британського Королівства або Співдружності. Так, на аверсі усіх монет викарбувано профіль Королеви Великої Британії Єлизавети поряд з гербом Гернсі, а на реверсі — морські та свійські тварини, характерні для цієї місцевості. Наприклад, на монеті в один пенні викарбуваний краб, символ рибальства, а в два пенси — корова, символ тваринництва. Номінал монети в цифровому форматі викарбуваний внизу, а прописом — вгорі на реверсі, там же викарбуваний та рік випуску серії монет. Монети до 10 пенсів включно мають правильну круглу радіальну форму, а монети в 20 і 50 пенсів — семикутну із закругленими кутами.

Історія[ред.ред. код]

У період середньовіччя і включно до 1834 року, на території Гернсі використовувався як платіжний засіб французький лівр, а після грошової реформи у Франції і до 1921 року — французький франк. У 1827 році Гернсі спробував почати випуск власної територіальної валюти у вигляді фунта, але це не мало значного успіху. Після цього в обігу на території країни продовжували перебувати франки і, введені трохи пізніше, дублі. У 1921 році Гернсі остаточно перейшов на власні фунти, які були одразу жорстко прив'язані до фунта метрополії, що і відбувається в наш час — 1 гернсійский фунт дорівнює 1 британському фунту стерлінгів, який так само є обов'язковим платіжним засобом на території Гернсі, як і гернсійский фунт — на території Великої Британії.

Посилання[ред.ред. код]


гроші Це незавершена стаття про гроші.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.