Гернсійський фунт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гернсійський фунт
англ. Guernsey pound
фр. Livre de Guernesey
Держава(и) Гернсі
Банкноти 1, 5, 10, 20, 50 фунтів
Монети 1, 2, 5, 10, 20, 50 пенні, 1, 2 фунти
Літерний код GGP
Цифровий код
Центральний банк Казначейство Гернсі
Веб-сайт www.gov.gg
Валютні курси
USD 0,7588 GGP (18 жовтня 2017)
EUR 0,8915 GGP (18 жовтня 2017)
UAH 0,02863 GGP (18 жовтня 2017)

Гернсійський фунт (англ. Guernsey pound) — валюта Гернсі.

1 гернсійський фунт = 100 пенні.

Казначейством Гернсі — відомством, яке управляє емісією на території острова — випущені в обіг грошові банкноти номіналом в 1, 5, 10, 20 та 50 гернсійських фунтів. Також перебувають в обігу монети номінальною вартістю 1 пенні, 2), 5, 10, 20 та 50 пенсів, а також монети номіналом в 1, 2 і 5 фунтів.

Опис[ред.ред. код]

Дизайн банкнот гернсійських фунтів доволі оригінальний, хоча й нагадує дизайн банкнот фунта стерлінгів. На аверсі майже усіх банкнот зображений портрет Королеви Великої Британії Єлизавети, крім купюри номіналом в один фунт, на якій зображений Деніел де Леслі Брок — уродженець острова Олдерні, який представляв і інтереси Гернсі в Британському парламенті в XIX столітті. Номінал купюри в цифровому позначенні з символом фунта розташований у верхньому правому і нижньому лівому кутах купюри. На реверсі банкнот гернсійскіх фунтів зображені стилістичні малюнки з історії і сучасного побуту Гернсі. Так, приміром, на банкноті в один фунт зображена замальовка середньовічного будівельного ринку в Сент-Пітер-Порті, а на купюрі в десять фунтів — стара ратуша в цьому ж містечку.

Банкноти гернсійскіх фунтів друкуються на Королівському монетному дворі Великої Британії за замовленням Казначейства Гернсі.

Дизайн монет Гернсі так само характерний для країн і територіальних утворень у складі Британського Королівства або Співдружності. Так, на аверсі усіх монет викарбувано профіль Королеви Великої Британії Єлизавети поряд з гербом Гернсі, а на реверсі — морські та свійські тварини, характерні для цієї місцевості. Наприклад, на монеті в один пенні викарбуваний краб, символ рибальства, а в два пенси — корова, символ тваринництва. Номінал монети в цифровому форматі викарбуваний внизу, а прописом — вгорі на реверсі, там же викарбуваний та рік випуску серії монет. Монети до 10 пенсів включно мають правильну круглу радіальну форму, а монети в 20 і 50 пенсів — семикутну із закругленими кутами.

Історія[ред.ред. код]

У період середньовіччя і включно до 1834 року, на території Гернсі використовувався як платіжний засіб французький лівр, а після грошової реформи у Франції і до 1921 року — французький франк. У 1827 році Гернсі спробував почати випуск власної територіальної валюти у вигляді фунта, але це не мало значного успіху. Після цього в обігу на території країни продовжували перебувати франки і, введені трохи пізніше, дублі. У 1921 році Гернсі остаточно перейшов на власні фунти, які були одразу жорстко прив'язані до фунта метрополії, що і відбувається в наш час — 1 гернсійский фунт дорівнює 1 британському фунту стерлінгів, який так само є обов'язковим платіжним засобом на території Гернсі, як і гернсійский фунт — на території Великої Британії.

Посилання[ред.ред. код]


гроші Це незавершена стаття про гроші.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.