Дикастерія у справах єпископів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Стаття із серії:
Римська курія
Портал «Католицтво»

Конґреґація у справах єпископів (лат. Congregatio pro Episcopis) — одна з дев'яти конґреґацій Римської курії, займається, головним чином, питаннями єпископської діяльності та юридичними статусами церков латинського обряду. Очолює її кардинал-префект Марк Уелле, секретар-архієпископ Лоренцо Бальдіссері.

Історія

[ред. | ред. код]

Конґреґація походить від Конгрегації по установі Церков, створеної папою Сикстом V в 1588. У 1908 Папа римський Пій X в апостольській конституції "Sapienti concilio" перейменував її в консисторську Конґреґацію. 15 серпня 1967 Папа римський Павло VI в апостольській конституції Regimini Ecclesiae Universae присвоїв конгрегації її нинішню назву. Сучасний устрій конґреґації та її повноваження визначаються конституцією "Pastor Bonus" Папи римського Йоана Павла II від 1988 року.

Структура та обов'язки

[ред. | ред. код]

Конгрегація займається утворенням нових церков, а також їх поділом і об'єднанням. У сферу компетенції також відносяться військові ординаріати. Іншим напрямком діяльності конґреґації є нагляд за діяльністю єпископів та їх зв'язок з Римською курією. При заміщенні єпископа на кафедрі Конгрегація вивчає кандидатуру і представляє її Папі римському, який приймає остаточне рішення. Також в структуру конґреґації входить бюро по координації пастирських єпископських візитів, бюро по координації військових ординаріатів і Папська Комісія по Латинській Америці.

Джерела

[ред. | ред. код]