Конгрегація у справах єпископів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Emblem of the Papacy SE.svg
Стаття із серії:
Римська курія
 
ChristianitySymbolWhite.PNG Портал «Католицтво»

Конгрегація у справах єпископів (лат. Congregatio pro Episcopis) — одна з дев'яти конгрегацій Римської курії, займається, головним чином, питаннями єпископської діяльності та юридичними статусами церков латинського обряду. Очолює конгрегацію кардинал-префект Марк Уелле, секретар-архієпископ Лоренцо Бальдіссері.

Історія[ред. | ред. код]

Конгрегація походить від Конгрегації по установі Церков, створеної папою Сикстом V в 1588. У 1908 папа римський Пій X в апостольській конституції Sapienti concilio перейменував її в консисторську Конгрегацію. 15 серпня 1967 папа римський Павло VI в апостольській конституції Regimini Ecclesiae Universae присвоїв конгрегації її нинішню назву. Сучасний устрій конгрегації та її повноваження визначаються конституцією Pastor Bonus папи римського Іоанна Павла II від 1988 року.

Структура та обов'язки[ред. | ред. код]

Конгрегація займається утворенням нових церков, а також їх поділом і об'єднанням. У сферу компетенції конгрегації також відносяться військові ординаріати. Іншим напрямком діяльності конгрегації є нагляд за діяльністю єпископів та їх зв'язок з Римською курією. При заміщенні єпископа на кафедрі Конгрегація вивчає кандидатуру і представляє її папі римському, який приймає остаточне рішення. Також в структуру конгрегації входить бюро по координації пастирських єпископських візитів, бюро по координації військових ординаріатів і Папська Комісія по Латинській Америці.

Джерела[ред. | ред. код]