Папська Рада у справах сім'ї

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Стаття із серії:
Римська курія
Портал «Католицтво»

Па́пська Ра́да в спра́вах сім'ї́ (лат. Pontificium Consilium pro Familia) — одна з дикастерій Римської курії. Рада відповідальна за просування пасторського служіння й апостольство в сім'ї, яке вона провадить за допомогою уроків і рекомендацій учення церкви.[1] Окрім того під юрисдикцією Ради є такі питання: богослів'я і катехізис на тему сім'ї, духовність шлюбу й сім'ї, права сім'ї й дитини, освіта мирян зважаючи на пасторське опікунство сім'ї, підготовка до шлюбу.[1]

Заснував Раду Папа Римський Іван Павло ІІ 9 травня 1981 року силою motu proprio Familia a Deo Instituta. Постала з Комітету в справах сім'ї, яку утворив Папа Римський Павло VI, 11 січня 1973 року.

Діяльність[ред. | ред. код]

Рада «працює для більш глибокого розуміння учення Церкви»; «заохочує вивчення духовності шлюбу й сім'ї»;[2] працює «щоби гарантувати точне визнання людських і соціальних умов установлення сім'ї повсюди»;[3] и «прагне гарантувати, щоби права сім'ї укріплювались і захищались навіть у соціальній і політичній сфері» и «підтримує й координує ініціативи захищати людське життя з першого моменту зачаття й заохочує відповідальне дітонародження».[4] Особливо, Рада «просуває й координує пасторські зуслля, пов'язані з проблемою відповідального дітонародження, і заохочує, витримує й координує ініціативи на захист життя на всіх стадіях його існування, від зачаття до природної смерті».[5]

Рада видала зокрема такі документи:

Керівництво[ред. | ред. код]

Головою Ради є архієпископ Вінченцо Палья. Секретар Ради — єпископ Жан Лафіт. Є також заступник секретаря — священик Карлос Сімон Васкес.

Додатково до свого дорадчого правління єпископів, Рада включає мирян, особливо одружених «з усього світу»."[6] Рада має Комітет Голови з 15 кардиналами, 12 архієпископами і єпископами, 19 одруженими парами, 39 радниками, і штат із 10 осіб. Радниками є миряни на зразок морального богослова Джанет Е. Сміт,[7] голови Коледжу християнського світу Тімоті Т. О'Доннелла,[8] Карла А. Андерсона, верховного лицаря Лицарів Колумба; Хосе Луїса Мендоси, голови Католицького Університету Святого Антонія [1], Мурсія, Іспанія й батька 14 дітей,[9] і Джеррі Конікера, співзасновника апостолату посвячення сім'ї і Catholic Familyland.[10]

Рада видає щоквартальний огляд Familia et Vita (лат. Сім'я і життя) з 1994. Рада організовує Всесвітні зустрічі сім'ї, що скликаються в Римі 1994, в Ріо-де-Жанейро 1997, в Римі знову 2000, в Манілі, на Філіппінах, 2003, в Валенсії, в Іспанії, 2006, і намічається в Мехіко, в Мексиці, 2009.

6 червня 2006 року Рада видала документ, з назвою «Сім'я і людське дітонародження»[11] що зазначає «Ніколи досі не було штучне встановлення шлюбу й сім'ї жертвою таких сильних нападів».

Голови Папської Ради в справах сім'ї[ред. | ред. код]

Виноски[ред. | ред. код]

 1. а б Папська Рада у справах сім'ї — Katolik.ru(рос.)
 2. Апостольська конституція Pastor Bonus, ст. 141 — § 1.
 3. Апостольська конституція Pastor Bonus, ст. 141 — § 2.
 4. Апостольська конституція Pastor Bonus, ст. 141 — § 3.
 5. Папська Рада у справах сім'ї.
 6. Апостольська конституція Pastor Bonus, ст. 140.
 7. Старшая семинария Святого Сердца, биография Джанет Е. Смит [Архівовано 18 вересня 2008 у Wayback Machine.].
 8. Папа Римський призначає О'Доннелла радником Папської Ради [Архівовано 23 квітня 2010 у Wayback Machine.], новини і події Коледжу християнського світу, 8 січня 2003.
 9. «Позиція Церкви не придушує розрізнення статей, говорить ректор університету»[недоступне посилання з квітня 2019], Zenit News Agency, 22 листопада 2004.
 10. Familyland Co-Founder Named Consultor for Pontifical Council, Zenit News Agency, 19 вересня 2004.
 11. Документ «Сім'я і дітонародження» повторює учення «Humanae Vitae» [Архівовано 26 червня 2009 у Portugese Web Archive], Zenit News Agency, 6 червня 2006.

Посилання[ред. | ред. код]