Жорж Руо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Жорж Руо
фр. Georges Rouault

При народженні фр. Georges Henri Rouault
Народження 27 травня 1871(1871-05-27)[1][2][…]
XIX округ Парижа, Париж
Смерть 13 лютого 1958(1958-02-13)[4][1][…] (86 років)
  XII округ Парижа, Париж
Поховання Cemetery of Saint-Louis, Versaillesd
Країна  Франція[5][6]
Навчання Національна вища школа красних мистецтв і École nationale supérieure des arts décoratifsd
Діяльність куратор, художник, графік, ілюстратор, кераміст, рисувальник
Вчитель Гюстав Моро
Член Національний комітет французької гравюриd
Нагороди
Командор ордена Святого Григорія Великого командор ордена Почесного легіону офіцер ордена Почесного легіону Кавалер ордена Почесного легіону

CMNS: Жорж Руо у Вікісховищі
Будинок Жоржа Руо

Жорж Руо (27 травня 1871 — 13 лютого 1958) — відомий французький художник — експресіоніст, графік, дизайнер

Життєпис[ред. | ред. код]

Молоді роки[ред. | ред. код]

Жорж народився у Парижі, в погребі під час артилерійського обстрілу міста пруськими військами. На той час закінчувалася франко-пруська війна 1870—1871 років.

Ще підлітком Руо навчався живопису по склу, а у 1890 році поступив до Школи витончених мистецтв. Від відразу став улюбленим учнем Гюстава Моро. У ранній творчості Руо суттєво присутній влпив Рембрандта, зокрема в картині «Христос серед вчителів» (1894 рік). Але незабаром художник у пошуках власного стилю відходить від цього впливу. В його картинах з'являються підкреслено гротескні, ускладнені форми. Вони були потрібні для відображення нових тем, які починая з 1900 року стають визначальними для його творчості.

Руо концентрує свою увагу на зображенні оголених моделей («дівок», «проституток», «одалісок», «купальниць»), розробляє теми цирку та суду.

У 1903 році Жорж виставляє свої картини у Осінньому салоні. Потім він зближується з фовістами і довгий час працює в їхньому стилі.

Творчість[ред. | ред. код]

У 1910 році Жорж Руо вважався визнаним майстром. Він влаштовує першу персональну виставку. У своїй творчості Руо починає використовувати зображення клоуна як символ участі художника або пророка. («Старий клоун», 1917 рік, «П'єро у профіль», «Старий колун із собакою», 1925 рік.

У 20-х роках остаточно закріплюються принципи живопису Руо: вітражна звучність та вишуканість сірих тонів, гуща фактури й контраст. Усі фігури окреслені контуром, який намовби захищає їх від зовнішнього світу. Все частіше Руо зображує покинуті пейзажі — сільські та міські. При цьому велике значення починають займати історичні теми «Старий король», 1937 рік та євангельські численні зображення голови Христа.

Значним чином на творчість Жоржа Руо вплинула Друга Світова Війна. В цей період звучить тема зруйнованої землі, знецінення людського життя («Homo homini Lupus», 1948 рік)

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Dyrness, William A. Rouault: A Vision of Suffering and Salvation. Grand Rapids, MI: William B. Eerdmans, 1971.
  • Maritain, Jacques. Georges Rouault. The Pocket Library of Great Art. New York: Harry N. Abrams, Inc. 1954.
  • Getlein, Frank and Dorothy Getlein. George Rouault's Miserere. Milwaukee: Bruce, 1964.

Посилання[ред. | ред. код]