Занурення (віртуальна реальність)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Head-mounted display and wired gloves, Ames Research Center.jpg

Зану́рення — це стан свідомості, часто штучний, при якому самоусвідомлення суб'єктом свого фізичного стану зменшується чи втрачається зовсім. Цей психічний стан часто супроводжується відчуттям нескінченності простору, над-зосередженістю, спотвореним відчуттям часу, а також легкістю дій. Термін широко застосовується для опису занурення у віртуальну реальність, мистецтва інсталяції і відеоігор[1], але при цьому неясно, чи використовується це слово однозначно. Цей термін відноситься також до часто використовуваних модних слівець, тому сенс його досить нечіткий, але він несе в собі відтінок чогось захоплюючого[2].

Відчуття занурення у віртуальну реальність (ВР) можна описати як повну присутність всередині навіяного простору віртуальних предметів, де все що відноситься до цього простору обов'язково передбачає його «реальність», а суб'єкт здається зовсім відключеним від зовнішнього фізичного світу[3].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Vrata Club. Vrata Club (uk-UA). Процитовано 27 вересня 2022. 
  2. Sheludenkov, Andrew (9 жовтня 2020). Віртуальна реальність повного занурення — Незабаром до мозку поруч з вами. Temy.co Ukraine (англ.). Процитовано 27 вересня 2022. 
  3. Віртуальна реальність: принципи роботи та переваги для навчання. TeachHub (укр.). 27 січня 2020. Процитовано 27 вересня 2022.