Повсюдний комп'ютинг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Повсю́дний комп'ю́тинг (англ. ubiquitous computing) — поняття, що описує комп'ютери, вбудовані в повсякденні речі, їх плавну інтеграцію в довкілля, де все компоненти об'єднані й здатні обмінюватися інфомацією. Бере свій початок в 1988 році.

Комп'ютери зникають із виду, але не зникають із побуту. Людина не концентрується на спілкуванні з комп'ютером, а скоріше на виконанні самого завдання.

Не плутати з віртуальною реальністю, де увесь світ відображається в комп'ютері. У повсюдному комп'ютингу приносяться комп'ютери в світ навколо людини. Цей світ складається з безлічі цифрових міні-помічників. Таким чином, під повсюдним комп'ютингом розуміють комп'ютери у світі людини, замість світу у комп'ютері.

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Розподілені сервіси телекомунікаційних мереж та повсюдний комп'ютинг і Cloud-технології : монографія / А. О. Лунтовський, М. М. Климаш, А. І. Семенко; М-во освіти і науки України, Нац. ун-т "Львів. політехніка". – Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2012. – 368 с. : іл. – Бібліогр.: с. 323-336 (155 назв).