Віртуальність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Віртуа́льність (від лат. virtus — потенційний, можливий) — вигаданий, уявний (можливо, для деяких певних цілей) об'єкт, суб'єкт, категорія, ставлення, дія тощо, не присутній в цей час в реальному світі, а створений лише грою уяви людської думки (також див. Фантазія), або зімітований (земулюваний) за допомогою інших об'єктів.

Найчастіше об'єкти віртуальності (віртуального світу) мають властивості, що відповідні об'єктам реального світу, але можуть мати і властивості, що відрізняються від них (аж до протилежних). Наприклад, у віртуальності досить легко уявляти (сфантазувати) «антигравітацію» або «вічне життя», а також предмети з будь-якими властивостями і можливостями. Також у віртуальності можна порушувати і причинно-наслідкові зв'язки.

Використовується у багатьох сферах сучасного життя: існують віртуальні прилади, віртуальний хокей, віртуальне навчання, віртуальні служби знайомств (з таким же віртуальним спілкуванням і сексом) і навіть віртуальна держава. Проте, термін віртуалізація застосовується зазвичай до кіберпростору (реальності, що створється за допомогою комп'ютерів):

В кінематографі[ред.ред. код]

Дивіться також[ред.ред. код]