Комінтернівський район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Комінтернівський район
Kominternivskyi rayon coa.png Kominternivske Raion flag.svg
Герб Прапор
Розташування району
Район на карті області
Основні дані
Країна: Україна Україна
Область/АРК: Одеська область
Код КОАТУУ: 5122700000
Утворений: 1923 р.
Населення: 71 368 (на 1.02.2016)
Площа: 1487 км²
Густота: 46.6 осіб/км²
Поштові індекси: 67500—67587
Населені пункти та ради
Районний центр: Комінтернівське
Селищні ради: 3
Сільські ради: 20
Смт: 3
Села: 60
Селища: 3
Мапа району
Мапа району
Районна влада
Адреса: 67500, Одеська обл., Комінтернівський р-н, смт Комінтернівське, пр. 40-річчя

Визволення, 1

Веб-сторінка: Комінтернівська районна рада

Комінтернівська РДА

Голова РДА: Наталуха Дмитро Андрійович
Голова ради: Тефтул Геннадій Олександрович

Commons-logo.svg Комінтернівський район у Вікісховищі

Комінте́рнівський райо́н (до 1935 року — Антоно-Кодинцівський[1]) — район в Одеській області України. Адміністративний центр — смт Комінтернівське.

Загальні відомості[ред.ред. код]

Загальна площа району — 150 тис. га. Чисельність населення району станом на 1 січня 2009 року становить близько 67 тис. осіб. В оздоровчий сезон чисельність населення збільшується на 40-45%. Населення району мешкає в 67 населених пунктах (із них 3 — селища міського типу), що входять до 20 сільських і 3 селищних рад.

На території району проживають представники 52 національностей і народностей. Переважний склад українці — 81,4%, росіяни — 13%, молдовани — 1,6%, болгари — 1,4%, білоруси — 0,7%, вірмени — 0,2%, греки — 0,3%.

Транспорт[ред.ред. код]

Зовнішні і внутрішні зв'язки району забезпечуються залізничним і автомобільним транспортом. На території району проходить ділянка залізниці Одеса-Вознесенськ-Первомайськ, на якій розташовані дві залізничні станції — Кремидівка і Сербка. Від станції Чорноморська, яка розташована на території Шомполівської сільської ради, відгалужується залізнична гілка до Одеського припортового заводу і до порту Южний.

Район має розгалужену мережу автошляхів, що зв'язують районний центр Комінтернівське з іншими районними центрами Одеської області і цілим рядом населених пунктів всередині району. Довжина автошляхів загального користування становить 605,7 км, із них шляхів із твердим покриттям — 486,6 км, питома вага яких — 80,3% до загальної довжини автошляхів. Територією району проходять автодороги державного значення E58 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ (40 км), Р55 Одеса-Вознесенськ-Новий Буг (40 км).

Рекреаційні можливості[ред.ред. код]

Географічне становище району, сприятливі кліматичні умови узбережжя Чорного моря, Тилігульського та Куяльницького лиманів мають добру перспективу розвитку курортно-рекреаційних територій. В Комінтернівському районі понад 2220 га рекреаційних територій, в тому числі 96,534 га на сьогодні під базами відпочинку із них 45,3 га в межах населених пунктів. В районі діє 60 курортно-оздоровчих установ, в яких одночасно розміщаються більш ніж 7 тисяч відпочивальників.

Найпотужнішими в районі промисловими підприємствами є: ТОВ «Трансінвестсервіс», СГП «ВЕККА», ТОВ «ОНИСС», фірма «Гармаш», фірма «Автодеталь», Комінтернівська друкарня, СТОВ «Комінтернівська птахофабрика», ТОВ «Куліндоровський індустріальний концерн», ЗАТ «ПІК», ТОВ «Кераміт».

Економіка[ред.ред. код]

В сільському господарстві Комінтернівського району в 2008 році активно діяли 6 товариств з обмеженою відповідальністю, 11 приватних сільськогосподарських підприємств, 2 сільськогосподарських виробничих кооперативи, 185 селянських (фермерських) господарств.

Сільське господарство району багатогалузеве. Крім традиційного набору зернових культур і соняшника вирощуються круп'яні (гречка, просо), соя, овочі, баштанні, виноград, фрукти. Комінтернівський район має багато привабливих галузей, якими цікавляться іноземні інвестори. Зовнішньоекономічну діяльність підприємства Комінтернів-ського району здійснюють з країнами СНД, Європи, Азії, Америки. Вигідне географічне положення району, а також його потужний промисловий потенціал сприяли залученню капітальних іноземних інвестицій в економіку району.

26 листопада 2012, у Комінтернівському районі Одеської області біля м. Південний стартувало будівництво термінала для отримання та регазифікації зрідженого газу[2].

Соціальна сфера[ред.ред. код]

В районі функціонує 35 загальноосвітніх навчальних закладів, районний комплексний центр творчості для дітей та юнацтва, Дитячо-юнацька спортивна школа.

Населення Комінтернівського району обслуговують і надають медико-санітарну допомогу 45 закладів.

До послуг мешканців району є 2 стадіони, 42 футбольних поля, 63 спортивних майданчики та інші спортивні об'єкти.

На території району працює 73 установи Міністерства культури та мистецтв України, розміщено 76 пам'яток історії, мистецтва, археології та архітектури, які стоять на державному обліку, у тому числі 36 розташовані на рекреаційних територіях (1 пам'ятник архітектури, 11 пам'ятників археології, 24 пам'ятники історії та мистецтва).

В районі с. Кошари, Сичавської сільради, розташовано цікавий археологічний пам'ятник — городище Кошари, який датується ІУ-ІП ст. до н. е.

Інвестиційна привабливість[ред.ред. код]

Пріоритетними напрямками розвитку району є:

  1. Підтримка агропромислового комплексу.
  2. Реформування житло-комунального господарства.
  3. Поліпшення соціально-побутових умов жителів району.
  4. Розвиток малого та середнього бізнесу як головного джерела підвищення зайнятості населення.
  5. Стабілізація й удосконалення ринку праці.
  6. Забезпечення інноваційності реального сектору та його конкуренції.

Унікальність району полягає в ряді географічних особливостей:

  1. Природно влаштована піщана коса Тілігульського лиману на узбережжі Чорного моря в районі с. Сичавка, яка розміщує мережу оздоровчих закладів сезонної роботи з перспективою збільшення кількості та якості, як баз відпочинку так і лікувально-оздоровчих підприємств.
  2. Територія вздовж Тилігульського лиману в районі с. Кордон та с. Калинівка може стати базовою для розвитку екологічного туризму у районі. Прокладення маршрутів по Тилігульському ландшафтному парку з використанням заказника с. Петрівка — один з перспективних напрямків збільшення потоку туристів у даний регіон.
  3. Чорноморське узбережжя від с. Сичавка до с. Крижанівка, на якій розвинена мережа лікувально-оздоровчих споруд, вдало поєднаних з мальовничим ландшафтом місцевості. На вказаній території активно ведуться роботи по організації зон відпочинку з високим рівнем якості інфраструктури. Відчутне збільшення кількості туристів в даному регіоні свідчить про необхідність подальшого розвитку узбережжя Чорного моря.

Туризм[ред.ред. код]

На території району створено ландшафтний заказник місцевого значення «Каїрівський», ландшафтний заказник місцевого значення «Новомиколаївський», ботанічний заказник місцевого значення «Калинівський», орнітологічний заказник місцевого значення Тилігульський пересип, загальнозоологічний заказник загальнодержавного значення Петрівський, орнітологічний заказник загальнодержавного значення Коса Стрілка.

Туристичні об'єкти Комінтернівського району
Black Sea Shore.jpg Deltadrom Tiligul Kalinovka.JPG Hryhorivskyi Estuary, coasts.jpg Koshary II (9).jpg
Морське узбережжя
Античне городище біля села Кошари
Kurhan near the Tyligul Peresyp.jpg Petrivka sadyba Kurisa SAM 6810 51-227-9001.JPG Petrivka Pokrova church SAM 6837 51-227-0012.JPG Sverdlove church.jpg
Курган
Петрівка, Покровська церква
Свердлове, Церква Усікновіння голови Іоанна Предтечі

Політика[ред.ред. код]

25 травня 2014 року відбулися Президентські вибори України. У межах Комінтернівського району були створені 52 виборчі дільниці. Явка на виборах складала - 51,62% (проголосували 27 412 із 53 106 виборців). Найбільшу кількість голосів отримав Петро Порошенко - 44,62% (12 231 виборців); Сергій Тігіпко - 16,28% (4 464 виборців), Юлія Тимошенко - 11,25% (3 084 виборців), Вадим Рабінович - 5,32% (1 458 виборців), Анатолій Гриценко - 3,88% (1 063 виборців), Олег Ляшко - 3,85% (1 055 виборців). Решта кандидатів набрали меншу кількість голосів. Кількість недійсних або зіпсованих бюлетенів - 3,01%.[3]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]