Королівська академія французької мови і літератури Бельгії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Королівська академія французької мови і літератури Бельгії
Тип національна академія наукd
Засновник Альберт I і Jules Destréed
Засновано 1920
Країна Flag of Belgium.svg Бельгія
Штаб-квартира Палац академій (Брюсель)d
Вебсайт arllfb.be
Палац академій у Брюсселі - осідок Королівської академії французької мови і літератури

Королівська академія французької мови і літератури Бельгії (фр. Académie royale de langue et de littérature françaises de Belgique, ARLLFB) — бельгійська наукова інституція, яка займається питаннями поширення й розвитку французької мови і літератури в Бельгії та інших франкомовних країнах і об'єднує франкомовних письменників, літературних критиків та науковців-філологів, які зробили помітний внесок у розвиток або дослідження французької мови чи французької літератури.

Історія[ред. | ред. код]

Академію було засновано в 1920 році Альбертом I на пропозицію міністра науки й мистецтв Жуля Дестре. У Бельгії існує також Королівська академія нідерландської мови і літератури.

Структура[ред. | ред. код]

Академія має 40 членів, що обираються пожиттєво. З них 30 крісел відведено для бельгійських та 10 — для іноземних членів. 26 крісел відведено для письменників і 14 — для філологів.

Діяльність[ред. | ред. код]

Академія має 23 академічні премії за найкращі літературні твори різних жанрів та за різні досягнення в сфері досліджень французької мови й літератури.

Королівська академія французької мови і літератури Бельгії є закладом, аналогічним до Французької академії. Її не слід плутати з Королівською академією наук Бельгії, що була заснована імператрицею Марією Терезією в 1772 році.

Місце знаходження[ред. | ред. код]

Академія має свій осідок в Брюсселі за адресою Académie royale de langue et de littérature françaises de Belgique Palais des Académies, rue Ducale 1, 1000 Bruxelles, Belgique

Загальний телефон без коду Бельгії: 02 550 22 77.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]