Герега Олександр Володимирович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герега Олександр Володимирович
Народився 27 червня 1967(1967-06-27) (49 років)
УРСР м. Городок, Хмельницька область, УРСР
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Національність українець
Діяльність політик
Нагороди
Заслужений працівник сфери послуг України

Гере́га Олекса́ндр Володи́мирович (нар. 27 червня 1967(19670627) м. Городок Хмельницької області) — народний депутат України VII скликання і VIII скликання

Біографія[ред.ред. код]

Народився 27 червня 1967 року в м. Городку Хмельницької області у робітничій сім'ї. Батьки працювали на верстатобудівному заводі: батько — токарем 6-го розряду, а мати — в інструментальному цеху.

В 1984 році закінчив середню школу № 1 у м. Городку Хмельницької області. З 1984 по 1985 рік навчався у Городоцькому філіалі Хмельницького ПТУ № 17. З 1985 року по 1987 рік проходив строкову службу у лавах радянської армії. З 1987 року по 1990 рік навчався у Хмельницькому кооперативному технікумі. Вищу освіту здобував у Львівській комерційній академії, спеціальність «Менеджмент організацій і адміністрування».

Трудову діяльність розпочав ще у шкільному віці: у період шкільних канікул працював вантажником на хлібозаводі, у радгоспі — на заготівлі ягід та підготовці тари для них[Джерело?]. Після закінчення технікуму працював експедитором Городоцької міжрайбази.

З 1991 року заснував власну справу. Розпочав з продажу керамічної плитки та сантехніки. У 1996 році відкрив свій перший магазин роздрібної торгівлі. У 2003 році заснував Товариство з обмеженою відповідальністю «Епіцентр-К» . Сьогодні воно відоме як найбільша в Україні мережа будівельно-господарських гіпермаркетів «Епіцентр». З 2003 року до жовтня 2012 року очолював Товариство з обмеженою відповідальністю «Епіцентр-К».

В квітні 2013 року був обраний Президентом Федерації важкої атлетики України[1].

Політична діяльність[ред.ред. код]

28 жовтня 2012 року обраний народним депутатом України від 192-го округу до Верховної Ради України VII скликання [2].

На позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року в одномандатному виборчому окрузі №192 Хмельницької області знову здобув переконливу перемогу, отримавши найвищий результат довіри виборців в Україні - 73,86%[8] голосів, і був обраний народним депутатом України VIII скликання.

Член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики[9]. Голова підкомітету з питань тарифного та нетарифного регулювання Комітету.

Член груп з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки; Королівством Іспанія; Італійською Республікою; Республікою Польща.

Не входить до складу будь-якої фракції. Позапартійний.

38 законопроектів запропоновані виборцями у виборчому окрузі №192 подані народним депутатом України Герегою О.В., пройшли комітети ВРУ, ні один з них не був відхилений, а були схвалені на засіданнях комітетів, але до зали внесені тільки два:

· №1076 від 27.11.2014 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків";

· №1639 від 26.12.2014 р. про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо випробування при прийнятті на роботу).

До законопроектів №№1578, 1831, 2004, 2879 внесені поправки, більшість з яких врахована.

Державні нагороди і відзнаки[ред.ред. код]

Нагороджений орденом «Професіонал галузі» за вагомий особистий внесок у розвиток економіки України та професійне керівництво підприємством – лідером галузі. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України. 14 листопада 2016 р. вручена Почесна відзнака «За заслуги перед Хмельниччиною» за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток районів округу, а також всієї Хмельниччини, високий професіоналізм, активну громадську діяльність, зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти, медицини та культури. Звання: «Заслужений працівник сфери послуг України»; «Почесний громадянин міста Городок»;

Громадська діяльність[ред.ред. код]

У 2012 році заснував Хмельницьку обласну громадську організацію «За конкретні справи». Засновник благодійного фонду «Фонд Олександра та Галини Герег». В рамках благодійної діяльності Олександром Володимировичем Герегою та громадською організацією «За конкретні справи» організована і проведена значна робота з покращення матеріально-технічної бази житлових будинків Городоцького, Дунаєвецького районів Хмельницької області з надання матеріальної підтримки медичним та освітнім закладам, підприємствам та установам бюджетної сфери Хмельниччини. Лікарням, ФАПам, школам, дитячим садочкам, сільським клубам, храмам, церквам надаються будівельні матеріали і проводяться капітальні ремонти, здійснюється перекриття дахів, закупка меблів, комп’ютерної техніки, автомобілів швидкої допомоги, тракторів, снігоприбиральної машини та інше. Проведені капітальні ремонти у спортивних залах 192-го виборчого округу Хмельницької області (Городоцький, Дунаєвецький, Чемеровецький і Ярмолинецький райони). Зроблений капітальний ремонт приміщення казарми 4-го загону (на суму біля 500 тис. грн.), за що Хмельницький 8-й полк спеціального призначення вручив подяку. 48 дітям Хмельниччини, батьки яких загинули в зоні проведення АТО, щомісячно до повноліття з Хмельницького обласного фонду громадської організації «За конкретні справи» виплачується стипендія в розмірі 2000 грн. Головною метою свого життя вважає духовне та економічне відродження рідної Хмельниччини та всієї України.

Розвиток спорту[ред.ред. код]

Олександр Володимирович Герега займається громадською роботою з популяризації та розвитку фізичної культури і спорту, зокрема, серед дітей, молоді та юнацтва. У 2013 р. обраний президентом Федерації важкої атлетики України[1] — всеукраїнської громадської організації. У Хмельницькій області Є ініціатором створення спортивних клубів «Епіцентр». Так, 16 жовтня 2014 р. у Городку відбулися історичні грандіозні події – відкриття сучасного європейського спорткомплексу «Епіцентр» та Чемпіонату України з важкої атлетики. 3 липня 2015 р. – відкриття нового спортивного комплексу «Епіцентр» у м. Хмельницький. 16 жовтня 2015 р. – відкрито важкоатлетичний спортивний комплекс «Епіцентр» у м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області. 12 листопада 2016 р. – відкрито потужний сучасний спорткомплекс «Епіцентр» у с. Плужне Ізяславського району Хмельницької області. 8 квітня 2015 р. удостоєний звання «Найкращий спортивний організатор року» за створення сприятливих умов для розвитку важкої атлетики в Україні та розбудову спортивної інфраструктури в рамках IX Всеукраїнської премії «Герої спортивного року».

Власність[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]