Край «Дикий Захід» (телесеріал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Край «Дикий Захід»
Westworld
Серіал Західний Світ.jpg
Тип телесеріал
Телеканал(и) HBO
Жанр драма
наукова фантастика
трилер
екшн
Тривалість серії 60 хв.
Компанія Bad Robot Productions
Warner Bros. Television
Kilter Films
Ідея Джонатан Нолан
Ліза Джой
На основі фільму Край «Дикий Захід» Майкла Крайтона
Оператор Пол Камерон
Виконавчий продюсер Дж. Дж. Абрамс
Джонатан Нолан
Браян Берк
Ліза Джой
У головних ролях Ентоні Гопкінс
Ед Гарріс
Еван Рейчел Вуд
Джефрі Райт
Джеймс Марсден
Тенді Ньютон
Бен Барнс
Композитор Рамін Джаваді
Країна-виробник Flag of the United States.svg США
Мова оригіналу англійська
Перша поява 2016
Кількість сезонів 2
Кількість серій 20
Посилання

«Край „Дикий Захід“», також відомий українською як «Світ „Дикий Захід“» чи «Західний світ» (англ. Westworld), — фантастичний телесеріал телеканалу HBO. Перший сезон вперше вийшов в ефір у 2016 році, другий — у 2018 році. Серіал є ремейком-адаптацією однойменного кінофільму «Край „Дикий Захід“» (1973) за режисурою та сценарієм Майкла Крайтона. Продюсерами новітнього серіалу є Ліза Джой і Джонатан Нолан, який також є режисером пілотної серії.

За сюжетом події серіалу відбуваються у футуристичному парку атракціонів «Край „Дикий Захід“», де в ролі мешканців Дикого Заходу перебувають людиноподібні роботи. Парк існує, щоб справжні люди могли в ньому за гроші розважатися — від пошуків пригод до вбивств і розпусти. Роботи не можуть зашкодити людині та не знають, що вони не справжні люди, поки перебувають у ролі. Наприкінці кожного дня їхня пам'ять затирається, проте вони все частіше пригадують минуле й у системі відбувається збій[1].

Сезони[ред. | ред. код]

Сезон Серій Прем'єра Фінал
1 — «Лабіринт» (The Maze) 10 2 жовтня 2016 4 грудня 2016
2 — «Двері» (The Door) 10 22 квітня 2018 24 червня 2018

Сюжет[ред. | ред. код]

Перший сезон — «Лабіринт»[ред. | ред. код]

Парк «Край „Дикий Захід“» відвідують різні люди, обираючи собі ролі простих гостей, шукачів скарбів, борців зі злочинністю, або ж навпаки грабіжників і вбивць. Андроїду Долорес Абернаті відведено роль доньки фермера Пітера. Її відвідує робот Тедді, коли неочікувано прибуває чоловік у чорному, що застрілює Пітера й Тедді та тягне Долорес до пелевні. Голова відділу програмування Бернард Лов помічає, що після останнього оновлення роботи виходять за рамки програми через «мрії», уведені творцем парку Робертом Фордом з метою наділити роботів здатністю до імпровізації. Менеджер Тереза Каллен вирішує розіграти сценарій із нападом розбійника Гектора, під час якого застарілих роботів буде вбито. Багато днів поспіль Долорес розігрує історію зустрічі з Тедді, та робот, що грає її батька, починає сумніватися в справжності навколишнього світу. Долорес, попри стирання пам'яті, пригадує зустріч з чоловіком у чорному, що змушує її теж поставити під сумнів навколишню реальність.

До парку прибувають Логан, що вже бував там, і новачок Вільям. Логан віддається в «Краю „Дикий Захід“» аморальним розвагам, тоді як Вільям намагається бути таким же, як і в реальності. Робот Мейв Міллей, яка грає повію, згадує минуле й під час перепрограмування бачить технічне оснащення «Краю „Дикий Захід“». Тим часом чоловік у чорному шукає вхід у якийсь лабіринт і, шокуючи роботів своєю жорстокістю, примушує їх розповісти про знаки, котрі вкажуть шлях туди.

Несправні роботи згадують Арнольда, голос якого чують час від часу, яким виявляється співзасновник парку, що прагнув зробити роботів самосвідомими, але загинув незадовго до відкриття «Краю „Дикий Захід“». Після зміни свого сценарію, Долорес, досі не здатна на вбивство, вбиває робота-бандита, котрий нагадує їй чоловіка в чорному. Мейв знайшла забуту в її тілі кулю й усвідомлює реальність лаштунків за «Краєм „Дикий Захід“»: вона показує Гектору малюнок технічного працівника, якого той вважає прибульцем із пекла, і просить Гектора вирізати кулю з її тіла, що підтверджує їхні підозри.

Долорес приєднується до Вільяма з Логаном, які подорожують вглиб парку в пошуках злочинця Ваєтта. Дорогою вони виконують завдання розбійника Лоренса. Програмістка Елсі Г'юз виявляє робота, що малює зірки і знаходить в його тілі передавач, який транслює відповідні зіркам координати кудись за межі парку. Вона довідується, що передавач встановила Тереза. Бернард в пошуках мети передачі відшукує «родину» Роберта — незадокументованих роботів, створених Арнольдом. Мейв отямлюється в присутності технічного працівника Фелікса, котрий доводить, що вона мислить запрограмовано, проте якусь частку складають імпровізації. Той показує їй лаштунки парку й через це вона заступається за нього перед іншим працівником Сильвестром. Мейв шантажує обох підняти їй параметр самосвідомості в обмін на мовчання про статеві зносини з роботами перед стиранням їхньої пам'яті. Елсі підозрює, що Арнольд насправді живий.

Виконавчий директор Шарлотта Гейл замислює усунути Форда, довівши, що «мрії» спричиняють збереження в роботів спогадів про попередні ролі, що призводить до несправностей. Вона припускає — Бернард використав чужий код для створення «мрій», не розуміючи цілком як він працює, а Форд допустив це. Вільям у подорожах парком закохується в Долорес, сприймаючи її за людину. Бернард приводить Терезу до «родини» Форда. Та знаходить доказ того, що Бернард — робот, що підтверджує сам Форд, який раптом з'являється та зізнається, що Бернард привів Терезу за його наказом, після чого Форд наказує Бернардові її вбити й видає її смерть за нещасний випадок.

Мейв набуває здатності використовувати голосові команди для керування іншими роботами та шкодити людям. Вільям з Долорес опиняються в полоні конфедератів, тоді як Тедді з Чоловіком у чорному, шукаючи лабіринт, потрапляють в оточення бандитів Ваєтта. Мейв схиляє на свій бік Гектора з метою покинути парк. У цей час Бернард після стирання пам'яті згадує, що він робот. Форд зізнається — Бернард є двійником Арнольда, після чого наказує йому вбити себе і той кориться. Логан демонструє Вільяму, що Долорес робот, розрізавши їй живіт, де під шкірою виявляється механізм старої моделі.

Чоловік у чорному тікає з пастки і, знайшовши Долорес, відкриває їй, що він — старий Вільям. Насправді її подорож з молодим Вільямом відбулася 30 років тому, коли ще функціонували роботи старої моделі. Долорес пригадує — в неї та Тедді Арнольдом було закладено програму знищити інших роботів та самого Арнольда аби зруйнувати бізнес Форда. Мейв за допомоги інших роботів вдається вирватися з парку. Вона знаходить і реанімує Бернарда. Той вважає, що це не прояв її власної волі, а всього лиш чиясь програма. Мейв збирається вирушити в зовнішній світ, проте, піддавшись емоціям, не наважується.

Форд виступає перед радою директорів, де оголошує, що створив останню пригоду в парку перед своєю відставкою. Долорес за його дорученням застрелює Форда, як колись Арнольда, а зі сховищ вириваються роботи, звільнені від заборони вбивати людей.

Другий сезон — «Двері»[ред. | ред. код]

За два тижні до парку прибувають рятувальники та виявляють, що більшість людей вбито, але також загинули і майже всі роботи. Бернард погоджується допомогти рятувальниками, але має провали в пам'яті та стверджує, що це він убив роботів. Дія більшості епізодів сезону розгортається впродовж двох тижнів до цього.

Бернард і Долорес розшукують Пітера Абернаті, Долорес замислює вибратися з парку та відібрати в людей реальний світ, як, як вважає, ті не заслуговують. Вона дізнається про якусь зброю, сховану за межами парку, та починає її пошуки. Мейв з Гектором і Лі Сайзмором, творцем парку на тему самураїв, вирушає на пошуки своєї дочки. Вільям тим часом вижив і зустрічає робота-хлопчика, котрий повідомляє, що почалася гра, призначена саме для Вільяма.

Із флешбеків стає відомо про справжнє призначення парку. Вільям вигадав потай слідкувати за відвідувачами та збирати інформацію, позаяк в парку вони вільні робити все, чого забажають, показуючи свою істинну сутність. Через пристрої в капелюхах, які видаються кожному відвідувачеві, сканувалася особистість, після чого її копія завантажувалася на сервери. В цей час копії свідомостей потай транслюються через супутник кудись за межі острова, де стоїть парк.

Роботи з парків Дикого заходу, самураїв і Колоніальної Індії починають заходити на території одні одних, продовжуючи грати свої ролі. Шарлотта й Бернард знаходять Пітера в полоні бандитів, в пам'яті котрого захована якась зашифрована інформація. Гіноїд Клементина доставляє Бернарда в лабораторію, де вони виявляють робота з копією особистості Джеймса Делоса, колишнього власника парків. Стає зрозуміло, що Вільям прагнув досягнути безсмертя, переносячи свідомості людей в штучні тіла, але раз за разом це завершувалося невдачею.

Мейв опиняється у володіннях сьоґуна, який хоче отримати найкращу танцівницю Сакуру гейші Акане. Мейв розуміє, що сьоґун пошкоджений, тому діє попри програму. Отримавши Сакуру, сьоґун вбиває її, а Акане зарізає його. Мейв подумки змушує самураїв повбивати одні одних. Вона повертається у парк Дикого Заходу, де зустрічає свою доньку, але в неї роль дочки іншого гіноїда. Парк тероризує вождь індіанців Акічета, котрий втім заявляє, що в нього з Мейв одна мета.

Долорес виймає з голови батька камандний модуль. Вільям вважає, що його метою є вбити Мейв, та спрямовує на нього роботів, але її виводять з ладу бійці «Делос». Акічета захоплює Вільяма та дочку Мейв і доставляє їх у свій табір. Він розповідає як знайшов символ лабіринта і відтоді шукає вихід зі штучного світу крізь Двері. Вождь розповсюджує символи лабіринта, спонукаючи до пошуків Дверей інших роботів.

Тим часом парком подорожує Емілі, донька Вільяма, котра хоче дізнатися що змусило її матір Джульєтту вчинити самогубство, і відродити її як гіноїда. З'ясовується, що Джульєтта знайшла картку з записом усіх вчинків Вільяма в парку. Вільям сприймає Емілі за гіноїда і вбиває її. Після цього він думає про самогубство, але підозрює, що сам є роботом. У розум Клементини додається код Мейв, що наділяє її здатність подумки керувати роботами.

Долорес зустрічає Вільяма, з котрим входить у сховище даних «Горнило», де вже перебуває Бернард. Використовуючи ключ шифрування Пітера, вони зустрічаються з системним контролером, який постає в образі Логана. Контролер повідомляє Бернарду, що той є ключем до відкриття Дверей у «Височину» — віртуальний рай для роботів, створений Фордом, де їхні свідомості зможуть жити без контролю з боку людей. Акічета з племенем приводять велику групу андроїдів до Дверей, в той час як до них прибувають Шарлотта з командою «Делоса», котрі застосовують здібності Клементини для знищення більшості андроїдів прямо перед входом. Мейв гине, в цей час у «Горнилі» Долорес відмовляється іти в «Височину», позаяк це ілюзія. Вона стирає з «Горнила» копії особистостей гостей парку, що запускає затоплення «Краю „Дикий Захід“». Бернард вбиває Долорес, а Шарлотта вбиває Елсі через те, що вона дізнається справжню мету створення парку. Бернард створює нове тіло для Долорес в формі Шарлотти. Отямившись, та вбиває справжню Шарлотту й команду «Делоса». Вона використовує супутник для передачі свідомостей і «Височини» в секретне місце, після чого приєднується до команди евакуації, забравши кілька командних модулів. Начальник сил безпеки Стаббс здогадується, що перед ним робот, але не видає її, натякаючи, що також не людина. Долорес/Шарлотта знаходить ЗD принтер і відтворює тіла колишньої себе й Бернарда.

Після титрів останнього епізоду Вільям прибуває в «Горнило», де зустрічає копію Емілі та бачить, що це далеке майбутнє.

Виробництво[ред. | ред. код]

Компанія Warner Brothers на початку 1990-х років мала намір зняти ремейк фільму Край «Дикий Захід», але план не було реалізовано. Кабельний канал HBO 31 серпня 2013 повідомив про замовлення пілотної серії можливого серіалу за мотивами фільму 1973 року, яку було знято у липні-серпні 2014 року в Лос-Анджелесі[2]. 17 листопада 2014 року було повідомлено про запуск у виробництво серіалу, презентація якого запланована на 2015 рік.

Першими акторами, з якими було укладено контракти на зйомках у серіалі, стали Ентоні Гопкінс і Еван Рейчел Вуд[3]. У серпні 2014 була затверджена решта акторів на провідні ролі серіалу.

В квітні 2018 року було випущено 2 сезон серіалу (10 епізодів)[4].

Актори[ред. | ред. код]

 • Ентоні Гопкінс — Роберт Форд, директор парку «Дикий Захід»
 • Джеймс Марсден — стрілець, відвідувач парку Тедді Флуд[5]
 • Еван Рейчел Вуд — Долорес Абернаті, андроїд, що дізналася про те, що її життя придумана історія[6]
 • Джефрі Райт — Бернард Лов, керівник відділу розробки усіх людей парку.[7]
 • Тенді Ньютон — робот, що виконує роль повії в салуні, прониклива красуня Мейв Міллей[8]
 • Міранда Отто — Вірджинія Пі, керівник відділу якості роботів парку[9]
 • Родріго Санторо — Гарлан Белл, якого розшукують[7]
 • Ед Гарріс — таємничий зловмисник у чорному[10]
 • Шеннон Вудворд — Еллі Кінг, дивна й талановита програмістка відділу розробок[7]
 • Сідсе Бабетт Кнудсен — Тереза Каллен, менеджер парку.
 • Інгрид Болсай Бердал — жорстока розбійниця.[7]
 • Анджела Сарафян — Клементина Пенніфітер, робот, головна серцеїдка парку.[7]
 • Саймон Квортерман — Сайзмор Лі, головний режисер-постановник парку.[7]

Акторський склад може змінюватись до виходу серіалу на екрани. Так виконавець ролі контрабандиста Едді Роус[11] помер 7 грудня 2014 після зйомок пілотної серії.

Озвучення українською[ред. | ред. код]

Озвученням першого сезону багатоголосим українським озвученням займалася студія «Омікрон». Омікрон переклали назву українською як «Край „Дикий Захід“»[12].

Озвученням другого сезону багатоголосим українським озвученням займалася студія НеЗупиняйПродакшн. НеЗупиняйПродакшн переклали назву українською як «Світ „Дикий Захід“»[13].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]