Криптонім

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Криптонім (від дав.-гр. κρυπτός — «прихований», таємний, грец. óνομα — «ім'я») або літературний псевдонім (англ. pen name) — псевдонім, який обрав автор.

Псевдонімом може слугувати літера чи літери, які замість підписів (імені автора) ставлять іноді автори під своїми творами, що не припускає можливості ототожнити її з тією або іншою конкретною особою; іншими словами — ім'я, розраховане на те, щоб приховати справжнього автора твору.

Криптонімом зазвичай користуються при обнародуванні ризикованих в тому або іншому відношенні творів («Роман з кокаїном» М.Агеєва, «Історія Про» Поліни Реаж) і/або тоді, коли ці твори в тому або іншому відношенні відрізняються від тієї творчої діяльності, з якою вже міцно зв'язано справжнє ім'я автора (криптонім Б.Акунін, узятий відомим філологом-японістом і перекладачем Григорієм Чхартішвілі при публікації своїх детективних романів). У разі успіху криптоніми часто розкриваються і перетворюються на звичайні псевдоніми або гетероніми (вживаються з тією ж метою, що й псевдоніми).

Див. також[ред.ред. код]


Література Це незавершена стаття про літературу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.