Маса (їжа)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Маса (ісп. masa) фактично означає тісто, проте в Мексиці та Центральній Америці посилається на кукурудзяне тісто (тобто є скороченням від ісп. masa de maíz). Це тісто використовується для приготування тортилья, тамале, пупуса, арепас та інших страв латиноамериканської кухні.

Часто маса зберігається у висушеному вигляді, у такому випадку вона називається masa de harina, і при приготуванні страв розводиться водою.

Зазвичай при виготовленні маси кукурудза проходить процес ніштамалізації, тобто виварювання у лужній вапняковій воді, в результаті чого отримується ніштамалізована маса (masa nixtamalera). Вона краща за звичайну масу харчовою цінністю через те, що ніштамалізації до кукурудзи додається кальцій, а ніацін стає доступним для травлення[1].

В центральноамериканській та мексиканській кухні ніштамалізована маса готується у воді з додаванням молока, утворюючи густий напій атоле. Часто він готується з додаванням шоколаду і цукру (atole de chocolate). Також до напою часто додається аніс і пілонсільйо, в результаті отримується чампурадо, популярний напій до сніданку.

Посилання[ред.ред. код]

  1. ФАО. Maize in human nutrition. — ООН, 1992. — 28 травня.

Див. також[ред.ред. код]