Дез-метал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дез-метал
Стилістичні походження
Походження
Типові інструменти
Популярність Світова
Похідні жанри Дезкор, Мелодійний дез-метал
Піджанри
Брутальний дез-метал
Технічний дез-метал
Прогресивний дез-метал
Атмосферний дез-метал
Симфонічний дез-метал
Споріднені жанри
Блек-метал, Грайндкор, Горграйнд
Регіональні сцени
Flag of the United States.svg США, Велика Британія Велика Британія, Швеція Швеція
Локальні сцени
Флорида, Бірмінгем, Стокгольм
Американський дез-метал гурт Cannibal Corpse, 2007

Дез-метал (Death metal) — вид важкого металу (з сильним впливом треш-металу), який з'явився в кінці 1980-х на початку 1990-х років в США та у Європі (у більшій мірі Великобританія та Швеція, у меншій Франція та Нідерланди) .

Цей напрямок як і більшість інших напрямків важкого металу досить складно означити. Основними характеристиками цього напрямку є граничні брутальність, інтенсивність та швидкість. Вокал переважно виконується як низьке гарчання (ґроулінґ). Тексти цього стилю переважно пов'язані з темними сторонами життя, смертю, жахами, вбивствами тощо. Такі гурти як Death, Cannibal Corpse, Mortician, Necrophagia, Impetigo джерелом натхнення мали фільми жахів.

Дез-метал також відомий різкими змінами темпу, швидкими та складними партіями гітар та ударних. Більшість гуртів-представників цього стилю використовують дисторційовані гітари (переважно дві гітари) на яких виконують як основну так і ритм-партії, бас-гітару (деколи також дисторційовану) та ударні. Вокал — переважно ґроулінґ. Деякі гурти (Septic Flesh, Amorphis) додають синтезатори чи інші інструменти для кращого ефекту. З усіх напрямків важкого металу дез-метал та блек-метал вимагають від музикантів найбільшого фізичного напруження. З точки зору психологічних вимог дез-метал можна порівняти з прогресивним металом. Існують навіть гурти які грають на перетині цих двох стилів так званий прогресивний дез-метал, до них відносяться Cynic, Death, Into Eternity, Opeth та Necrophagist

Поява стилю[ред.ред. код]

Дез-метал походить від важкого металу. Більшість знавців та прихильників відносять появу стилю до 1984-85 року і пов'язують з творчістю таких гуртів як Death та Master. Їх гра була максимально брутальною та швидкою на той час. Але майже нічого нового в порівнянні з попередниками в цій музиці не було. Єдиною відмінністю був вокал — ґроулінг. Іншим гуртом, що значно вплинув на формування дез-металу, був Slayer, а саме альбоми Show No Mercy (1983), Hell Awaits (1985) та «Reign in Blood» (1986) . Незважаючи на відсутність ґроулінгу, музика цього гурту ближча до дез-металу, ніж до трешу. Остаточно стиль сформувався наприкінці 1980-х років.

Аналогічно тому, як появу нової хвилі важкого металу пов'язують з поєднанням молодої енергетики та впливу панк-року на початку 1970-х, так і поява дез-металу стала поєднанням металу та панку на початку 1980-х. Хаотичний розвиток цього напрямку чудово ілюструє біографія гурту Napalm Death, музику якого характеризують як ґрайндкор. На початку музика гурту створювалась під впливом творчості таких гуртів як Death та Massacre, але стилістично музика залишалась хардкор-панком. Але в 1990 році гурт різко змінив свій склад і звучання, перейшовши від ґрайндкору до дез-металу, що можна почути на їх альбомі 1990 року Harmony Corruption. Іншим прикладом поєднання хардкор-панку та треш-металу може бути диск гурту Terrorizer 1989 року World Downfall. Після цього почали з'являтися стилістично подібні праці таких виконавців, як Bolt Thrower (Великобританія), Carcass (Великобританія), Entombed (Швеція), Suffocation (США) Brutal Truth (США) та багатьох інших. Остаточним кроком до становлення нового напрямку важкого металу став диск Human гурту Death, що з'явився в 1991 році.

Подальший розвиток[ред.ред. код]

Протягом 1990-х років дез-метал продовжував розвиватися в різних напрямках і породив багато піджанрів, серед них:

Інколи до різновидів дез-металу відносять ґрайндкор, який вважається ще агресивнішим. Але багато прихильників цієї музики та музичних істориків вважають його окремим стилем, який розвивався паралельно з дез-металом, беручи свій початок від хардкор-панку.

Основні виконавці[ред.ред. код]

До провідних гуртів дез-металевої сцени відносяться: Autopsy, Bolt Thrower, Cannibal Corpse, Carcass, Cryptopsy, Death, Deicide, Entombed, Morbid Angel, Napalm Death, Nile, Obituary, Possessed, Suffocation.
Нинішній рейтинг найпопулярніших виконавців дез-металу та його підстилів[Джерело?]:
1. Cannibal Corpse
2. Death
3. Vader
4. Morbid Angel
5. Behemoth
6. Bloodbath
7. In Flames
8. Deicide
9. Nile
10. Arch Enemy
11. Bolt Thrower
12. Hypocrisy
13. Carcass
14. Kataklysm
15. Children of Bodom
16. Entombed
17. Six Feet Under
18. Amon Amarth
19. Obituary
20. Napalm Death
21. Dismember
22. Sinister
23. Vital Remains
24. Incantation
25. Malevolent Creation
26. Brutal Violence
27. Dagoba