Дез-метал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дез-метал
Стилістичні походження
Походження
Типові інструменти
Популярність Світова
Похідні жанри грув-метал
Піджанри
блек дез-метал
дез-дум
дезкор
мелодійний дез-метал
технічний дез-метал
Споріднені жанри
Блек-метал, Грайндкор, Горграйнд
Регіональні сцени
Flag of the United States.svg США, Велика Британія Велика Британія, Швеція Швеція
Локальні сцени
Флорида, Бірмінгем, Стокгольм

Дез-метал (Death metal, від англ. Death (смерть)) — екстремальний піджанр важкого металу який з'явився з елементів треш-металу та раннього блеку в кінці 1980-х на початку 1990-х років.

Основними характеристиками цього напрямку є сильне викривлення дисторшном, технікою гри з використанням глушіння та тремоло, загальною атмосферою агресії, потужними швидкісними ударними ефектами подвійних бочок або бласт-біту, мелодійної атональності зі зміною темпу, загальна перемінність музичного розміру і гами.

Характерні гранична брутальність, інтенсивність та швидкість. Вокал переважно ґроулінґ. Тексти різнотематичні. Такі гурти як Death, Cannibal Corpse, Mortician, Necrophagia, Impetigo джерелом натхнення мали фільми жахів.

Дез-метал також відомий різкими змінами темпу, швидкими та складними партіями гітар та ударних. Більшість гуртів-представників цього стилю використовують дисторційовані гітари (переважно дві) на яких виконують як основну так і ритм-партії, бас-гітару (деколи також дисторційовану) та ударні. Деякі гурти (Septic Flesh, Amorphis) додають синтезатори чи інші інструменти для кращого ефекту. З усіх напрямків важкого металу дез-метал та блек-метал вимагають від музикантів найбільшого фізичного напруження.

Поява стилю[ред.ред. код]

Більшість знавців та прихильників відносять появу стилю до 1984-85 року і пов'язують з творчістю таких гуртів як Death та Master. Їх гра була максимально брутальною та швидкою на той час. Але майже нічого нового в порівнянні з попередниками в цій музиці не було. Єдиною відмінністю був вокал — ґроулінг. Іншим гуртом, що значно вплинув на формування дез-металу, був Slayer, а саме альбоми Show No Mercy (1983), Hell Awaits (1985) та «Reign in Blood» (1986) . Незважаючи на відсутність ґроулінгу, музика цього гурту ближча до дез-металу, ніж до трешу[Джерело?]. Остаточно стиль сформувався наприкінці 1980-х років.

Аналогічно тому, як появу нової хвилі важкого металу пов'язують з поєднанням молодої енергетики та впливу панк-року на початку 1970-х, так і поява дез-металу стала поєднанням металу та панку на початку 1980-х. Хаотичний розвиток цього напрямку чудово ілюструє біографія гурту Napalm Death, музику якого характеризують як ґрайндкор. На початку музика гурту створювалась під впливом творчості таких гуртів як Death та Massacre, але стилістично музика залишалась хардкор-панком. Але в 1990 році гурт різко змінив свій склад і звучання, перейшовши від ґрайндкору до дез-металу, що можна почути на їх альбомі 1990 року Harmony Corruption. Іншим прикладом поєднання хардкор-панку та треш-металу може бути диск гурту Terrorizer 1989 року World Downfall. Після цього почали з'являтися стилістично подібні праці таких виконавців, як Bolt Thrower (Великобританія), Carcass (Великобританія), Entombed (Швеція), Suffocation (США) Brutal Truth (США), Six Feet UnderHaunted) та багатьох інших. Остаточним кроком до становлення нового напрямку важкого металу став диск Human гурту Death, що з'явився в 1991 році.

Подальший розвиток[ред.ред. код]

Протягом 1990-х років дез-метал продовжував розвиватися в різних напрямках і породив багато піджанрів, серед них:

Примітки[ред.ред. код]