Дез-метал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дет-метал
Стилістичні походження
Походження
Типові інструменти
Похідні жанри грув-метал
Піджанри
блек дет-метал
дет-дум
мелодійний дет-метал
технічний дет-метал
Споріднені жанри
Блек-метал, Грайндкор
Регіональні сцени
Flag of the United States.svg США, Швеція Швеція, Польща Польща
Локальні сцени
Флорида, Стокгольм
Інші теми
екстремальний метал
гроулінг
бласт біт

Дез-метал або Дет-метал (Death metalангл. Death) — «смерть») — екстремальний піджанр важкого металу що сформувався з елементів треш-металу в кінці 1980-х на початку 1990-х років. Серед предтеч що заклали основи напрямку ранні Possessed та Hellhammer (Celtic Frost).

Характеристика[ред.ред. код]

Основними характеристиками цього напрямку є сильне викривлення дисторшном, технікою гри з використанням глушіння[en] та тремоло, загальною атмосферою агресії, потужними швидкісними ударними ефектами подвійних бочок та бласт-біту, мелодійної атональності з різкою зміною темпу.

Характерні гранична брутальність та інтенсивність. З часом виникнення піджанрів темп варіювався від більш помірних дум та технічного до швидкісного брутал-дезу.

Саме цьому піджанру, значною мірою, завдячує своєму поширенню ґроулінґ котрий став радикальною антитезою фальцету і високому вокалу, що домінували у метал мейнстримі в ті часи[1]. Лірика серед основоположників різнотематична: американська гілка як-то Death, Cannibal Corpse, Mortician, Necrophagia джерелом натхнення мали фільми жахів, Morbid Angel часом зверталися до філософії неофашизму, а Deicide за провідну тему використовували сатанізм. Шведи, як-то Entombed, Hypocrisy та Dismember, також переважно дотримувались окультної тематики. Виключення склали Unleashed в котрих лірично домінувала скандинавська міфологія. Опісля 1990-х популярності також набули виконавці з Польщі, зокрема Decapitated, Hate та Behemoth.

Більшість представників цього стилю використовують дисторційовані гітари (переважно дві) на яких виконують як основну так і ритм-партії, бас-гітару (деколи також дисторційовану) та ударні. Окремі гурти (Septicflesh, Amorphis) додають синтезатори та інші інструменти.

В порівнянні з попередниками в цій музиці була змінена характерна для трешу побудова соло та рифів, більш інтенсивно використовувалися бласт-біти, вокально переважив ґроулінг. У той же час напрямок відрізнявся від блеку помірнішою інтенсивністю бластів, відсутністю скримінгу, значно меншою присутністю чи узагалі відсутніми «атмосферними» клавішними тощо.

Остаточно «традиційний» стиль сформувався наприкінці 1980-х. Надалі, протягом 1990-х років, виокремилися додаткові субжанри, найбільш самодостатніми з яких стали «мелодійний», виникнення котрого пов'язують насамперед зі шведською сценою дез-металу[en], та «технічний».

Примітки[ред.ред. код]

  1. Michael Moynihan & Didrik Søderlind «Lords of Chaos: The Bloody Rise of the Satanic Metal Underground» — Feral House, 2003. — 405 с. : фот. — ISBN 0-922915-94-6

Посилання[ред.ред. код]