Новомученики УГКЦ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Новомученики УГКЦ
преподобна, священномученики, преподобномучениці, мученик
Помер 19351979
Шанується в Українській Греко-Католицькій Церкві
Беатифікований 27 червня 2001 Папою Іваном Павлом II
День пам'яті 27 червня

Новому́ченики УГКЦ — єпископи, єпархіальні священики, монахи та монахині та один мирянин Української греко-католицької церкви, які постраждали в часи комуністичного переслідування в Україні між 1935—1979 роками та загинули як мученики за віру. У число новомучеників входить і священик Омелян Ковч, який загинув у нацистському таборі Майданек (Польща).

Декретом у Ватикані стверджено мучеництво 26 кандидатів архієпархіального процесу, що завершився у Львові 2 березня 2001. Передана зі Львова документація на кожного з них містила життєпис, відомості про мученицьку смерть, а також богословський аналіз його праць (якщо такі були).

Визнано мученицькою смерть Слуги Божого єпископа Миколая Чарнецького та його 24 соратників. Окремим декретом проголошено мучеництво єпископа Мукачівської єпархії ГКЦ єпископа Теодора Ромжі. Іншим декретом проголошено дійсність чуда, що відбулося через заступництво преподобної сестри Йосафати Гордашевської, співзасновниці згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

24 квітня у присутності Папи Івана Павла ІІ у Ватикані відбулося проголошення декретів мучеництва, героїчних чеснот та чуд 25 Слуг Божих Української греко-католицької церкви.

Обряд беатифікації відбувся 27 червня 2001 року у м. Львові під час літургії візантійського обряду за участі Івана Павла ІІ.

Список новомучеників[ред. | ред. код]

УГКЦ має таких новомучеників:[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Церква мучеників / Упорядник Олег Турій, 2-е вид. — Львів: Свічадо, 2007. — 56 с. ISBN 978-966-561-259-9