Іван (Зятик)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іван
Зятик Іван.jpg
Священномученик
Блаженний
Іван Зятик
Помер 17 травня 1952, Озерлаг Іркурської області, РРФСР
Шанується в Католицькій Церкві
Беатифікований 27 червня 2001 Папою Іваном Павлом II
День пам'яті 27 червня

Іва́н Зя́тик (26 грудня 1899(18991226), Одрехова — 17 травня 1952) — священик-редемпторист, блаженний священномученик УГКЦ.

Життєпис[ред. | ред. код]

Блаженний отець Іван Зятик народився 26 грудня 1899 у селі Одрехова Сяноцького повіту (тепер територія Польщі).

Після закінчення богословських студій у 1923 р. був висвячений на священика. У 1935 р. вступив до Чину Найсвятішого Ізбавителя (оо. Редемптористів). Під час німецької окупації призначений ігуменом монастиря в Тернополі.

5 січня 1950 р. арештований. Спочатку відбував покарання в Золочівській тюрмі, опісля вивезений в Озерлаг Іркурської області. У Велику П'ятницю 1952 р. його сильно катували. Помер 17 травня 1952 року.

Беатифікація[ред. | ред. код]

27 червня 2001 р. у м. Львові під час Святої Літургії у візантійському обряді за участі бл. папи Івана Павла ІІ відбувся обряд беатифікації Миколая Чарнецького і 24 Співмучеників, серед яких був о. Іван Зятик.

Пошанування пам'яті[ред. | ред. код]

У 2001 році його разом з іншими 25 новомучениками УГКЦ намалював на іконі професор кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв Роман Василик, цю ікону під час візиту в Україну, благословив Папа Римський Іван Павло ІІ.

У 2011 році під керівництвом Романа Василика, студент кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв Богдан Зятик, намалював першу житійну ікону святого, яка зберігається у фонді кафедри СМ, та експонувалась на виставці в музеї «Бойківщина» у м. Самборі.

Також зображений у поліхроміях храму свв. апп. Петра і Павла у с. Липники (худ. Андрій Сивак), та однойменної церкви в м. Новояворівськ (худ. Святослав Владика).

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]