Нітранське князівство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Nitra moravia 833.png

Князі́вство Ні́тра (Нітранське князівство) — історичне західно-слов'янське князівство, що лежало на заході сучасної Словаччини.

Незалежна країна[ред.ред. код]

Столиця — Нітра. Виникло в VIII столітті. На початку IX століття територія князівства містила майже всю територію Словаччини (окрім Загір'я), частину Карпатської Русі й частину північно-східної Угорщини. Це князівство — найстаріша відома держава слов'ян, що їх в історичних джерелах називали «слов'єни», «словени» (словац. slovieni, sloveni) генетичні предки словаків на теренах, що більш-менш збігаються з кордонами сучасної Словаччини. Форма назви «Nitrava» (Нітрія) — паралель до сусіднього «Morava» (Моравія) — була записана в IX столітті.

Спочатку князівство було незалежною країною. Потім нітранського князя Прибину вигнав великоморавський князь Моймир І, і князівство з 833 року стало частиною Великої Моравії.

У складі інших держав[ред.ред. код]

У 907925 роках, як упала Велика Моравія, князівство стало частиною Угорського королівства. Від 1001 до 1030 року було частиною Королівства Польського, і остаточно з 1030 року увійшло до Королівства Угорщини. У 1108 році князівство втратило автономний статус.

Див. також[ред.ред. код]