Обговорення:Лозниця Сергій Володимирович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Це сторінка обговорень та пропозицій для статті Лозниця Сергій Володимирович
Правила обговорень


Щодо приналежності Лозниці[ред. код]

Я залишив коментар на СО @Neptune777:, щодо його редагування diff, але відповіді не отримав. У моєму повідомленні Neptune777, я пояснив що версія до якої я повернув теж мала предостатньо авторитетних джерел (але була більш нейтральною, як того і вимагає вікі), у порівнянні з версією аноніма створеноу пару тижнів тому. Бачу статтю недавно редагував @LeonNef: - буду вдячний за ваш коментар також. --Piznajko (обговорення) 21:41, 7 квітня 2018 (UTC)

Його називають і українсько-білоруський [1]--Чорний Кіт Обг. 21:20, 15 травня 2018 (UTC)
Це поодинокий випадок, в Білорусі він не творив. Білоруського громадянства не має.
Piznajko вас варто заблокувати за війну редагувань у статті, що ведете роками у статті про українського режисера, бо це робите неадекватні редагування, неузгоджені з іншими користувачами. Це ви зробили, українського кінорежисера російським, незважаючи на його українське громадянство, представлення його українських стендах як українськго режисера всіх відомих кінофестивалів, його патріотичну позицію та відсутність жодних зв`язків з країни-агресора. З якого переляку він стає російським режисером, через давні неперевірені публікації в пресі до україно-російської війни?
Я лише повертав національну приналежність особи відповідно до пізнайкових редагувань з аргументованими коментарями. Жоден з редагувальників статті не підтримує загарбання нашого видатного майстра, натомість він раз за разом повертає проросійську версію у своєму заангажаному трактуванні:

Cвої дії я узгоджував з патрульними Goo3 (що є адміністратором), LeonNef (що є професійним кінокритиком) та Леонід Панасюк, коли повертав вихідну версію і звертався до них відпатрулювати її, щоб не бути звинуваченим у війні редагувань, що вони і робили, затверджуючи повернення узгодженої версії. Натомість версію пана Piznajkа проросійської спрямованості жоден користувач не підтримав і не відпатрулював, більше він сам почав автопатрулювати статтю не маючи відповідних прав, адже йому було відмовлено у наданні відповідних прав на сторінці [2] --Yasnodark (обговорення) 13:02, 16 травня 2018 (UTC)

Про українськість режисера кажуть усі дійсно авторитетні, актуалізовані та сучасні світові джерела, варті довіри. Та й навіть — російські джерела, варті недовіри, проти які вказують бодай якусь можливу альтернативність позиції...--Yasnodark (обговорення) 12:52, 16 травня 2018 (UTC)

..--Yasnodark (обговорення) 14:58, 16 травня 2018 (UTC)

Отже, усі відомі та авторитетні джерела стверджують, що Лозниця є саме українським кінорежисером, без жодного стосунку до країни-агресора. Такої ж думки дотримуються або не заперечують усі користувачі, що редагували статтю протягом останніх двох років. Лише пан piznajko раз за разом вносить до статті відверто пропагандистську та заангажовану версію, підтверджену поодинокими необізнаними, часто застарілими та не надто авторитетними порівняно з іншими джерелами.--Yasnodark (обговорення) 14:07, 16 травня 2018 (UTC)
узгоджене повернення тексту робилося у відповідь на неодноразові та багаторічні дії та зв'язку з нагальною необхідністю через можливу підвищену відвідуваність статті під час Канського фестивалю, що наразі відбувається у Франції, за участі Лозниці. Щоб не вводити читачів, що довіряють укрвікі в оману.--Yasnodark (обговорення) 14:07, 16 травня 2018 (UTC)
Чорний Кіт, Neptune777, LeonNef, Анна Мороз Прошу, якщо є бажання додати матеріал до статті з наданих посилань та самі посилання АД, знайдені мною.--Yasnodark (обговорення) 15:30, 16 травня 2018 (UTC)
Також даю посилання на обговорення цієї теми на СО користувача .--Piznajko (обговорення) 23:44, 16 травня 2018 (UTC)
  • Прохання до закінчення обговорення припинити війну редагувань обом сторонам.--Чорний Кіт Обг. 10:47, 17 травня 2018 (UTC)
AlexKozur ви чого? порівнювати мене з цим? я лише додав АД після вашого патруля консенсусної верcії і кожного разу раніше узгоджував своє редагування з іншими користувачами, що ж це ви робите, ви на джерела дивилися? Ле Мон, Гардіан, Бі-бі-сі, Громадське, Детектор.Медіа тощо - для вас не авторитетні? Нащо потурати маргіналам?.--Yasnodark (обговорення) 13:59, 17 травня 2018 (UTC)
  • @Yasnodark: узагалі правильніше було б поставити версію постійна версія № 20119082. Мої дії тут як зацікавленого користувача. Узагалі я думаю, що усі ці джерела (крім книг), є лише ЗМІ і вони не є профільні, але джерел профільних вистачає від кіно-театр до imdb. Також я б хотів вислухати користувачів до яких Ви зверталися, бо я не бачив ніяких обговорень з ними щодо цього моменту. --Чорний Кіт Обг. 14:26, 17 травня 2018 (UTC)
AlexKozur Ну то поставте ту консенсусну доконфліктну версію, лише додайте надані мною та раніше іншими користувачами джерела щодо українськості режисера у перший абзац

з версії постійна версія № 22624769. Я долучився до статті у цьому місяці, а дехто знищує компромісну версію раз за разом майже два роки, видаючи свою одноосібну версію за консенсусну.--Yasnodark (обговорення) 14:38, 17 травня 2018 (UTC)

І доки він буде самовільно автопатрулювати без надання статусу спільнотою та безкарно вести війну з усіма іншими авторами статті та патрульними її змісту?.--Yasnodark (обговорення) 14:38, 17 травня 2018 (UTC)
з українським і так все ясно не потрібно надавити багато посилань, вікі не колекція посилань ж. Щодо того, що він є російським та має білоруське походження потрібно обговорити та надати авторитетні АД, бо детектор не може бути у даному випадку авторитетним, так як вони пишуть його як заманеться і не тільки його. Також я не розумію де у нього взялося українське походження ред.№ 22609874, якщо про його сім'ю мало що відомо. Але відомо, що режисер народився в Білорусі. --Чорний Кіт Обг. 15:12, 17 травня 2018 (UTC)
Російським він точно не є, громадянства РФ не має, і жодних інших характеристик. Походження тут не суттєве і не варто загострювати на цьому увагу у статті. Брестська область - за даними професора Кабузана та інших етнографів на час приєднання до СРСР - була суцільно українською етнічною територією, тому і самосвідомість її мешканців є вкрай непевною.--Yasnodark (обговорення) 15:38, 17 травня 2018 (UTC)
З джерел варто залишити найавторитетніші, а ви їх прибрали. А саме вони прибирають будь-які питання..--Yasnodark (обговорення) 15:38, 17 травня 2018 (UTC)
Питання чи він український у даному випадку не повинно виникати, але 14 джерел з яких 5 на Канни та 5 на новині ЗМІ забагато. Узагалі хватить і одного джерела, бо і так ясно що він український кінорежисер. Можете відредагувати та вибрати 3-4 найавторитетніших джерела, бо на мою думку і цих достатньо. --Чорний Кіт Обг. 15:32, 17 травня 2018 (UTC)

Чорний КітХоча б ці: [1][2][3][4][5][6][7][8] Залишити.--Yasnodark (обговорення) 15:37, 17 травня 2018 (UTC)

Джерела

Останнє джерело можна перенести до посилань.--Yasnodark (обговорення) 15:37, 17 травня 2018 (UTC)

Там з посилань взагалі потрібно перенести у виноски. Я хочу побачити відповідь інших користувачів до яких ви звернулися. Щодо посилань, то є ВП:Колекція посилань. --Чорний Кіт Обг. 16:21, 17 травня 2018 (UTC)::
Yasnodark я вже вас раніш прохав Вікіпедія:Не доводьте до абсурду. Цитата: Додавати мільйон джерел на те що у деяких ЗМІ Лозниця - український режисер необхідності немає (тут вже й так є 6 джерел на це (краще оформлених), які це підтверджують. Вікі не ВП:Колекція посилань, не можна просто так діяти як ви і закидати статтю мілйонами посилань (які ви до речі ніколи навіть не оформлюєте мінімально прийнятним <ref>[URL] - Назва_видання, дата</ref>) аби довести свою думку. Взагалі немає суперчки (на даному етапі) щодо до того чи є Лозинський українським режисером, тобіш він зробив внесок в український кінематограф і зняв по-справжньому українські стрічки (документалка Майдан, худ фільм Донбас тощо) - і на це є АД (6 які були раніше - вдосталь; я б їх всі залишив бо вони з фахових українських видань про кінематограф штибу "Журнал "кіно-театр", а не просто з якихось випадкових іноземних BBC чи CNN) і це не вимагає обговорення. Обговорення саме чи є Лозниця також і російським режисером - так є, він також зробив колосальний внесок у їхній, російський кінематограф (безліч російських документалок, російських худ фільмів) і відповідно також є і російським режисером (і на це також є АД українських фахових кіноематографічних видань).--Piznajko (обговорення) 17:14, 17 травня 2018 (UTC)
Проте на рувікі "украинский режиссёр документального и игрового кино белорусского происхождения". До речі, Гільєрмо дель Торо не записаний у нас американським режисером, попри величезний внесок у кінематограф США. ІМХО, правильно писати "режисер такий-то" (за громадянством), "такого-то походження" (за місцем народження, за етнічністю). У нас тут режисер, що є громадянином України, що живе і працює зараз в Україні. Якби він лишався досі в РФ, то сенс вести розмову цю був би, а так - не бачу.--ЮеАртеміс (обговорення) 18:34, 17 травня 2018 (UTC)
Не бачу ніякої енциклопедичної значущості в зазначенні того, чи вважає громадянин України себе українцем, чи ні, чи сумнівається. Білоруське походження зазначено.--ЮеАртеміс (обговорення) 18:25, 17 травня 2018 (UTC)
" живе і працює зараз в Україні", не зовсім; Живе він з родиною у Німеччині з 2001 року. Віхи життя, відповідно до країни проживання: 1-6 років (Білорусь); 7-26 (Україна); 27-37 (Росі); 38-53 (Німеччина). Якщо не брати до уваги країни в яких він проживав та проаналізувати саме його фільми, то свій вкалад в "національні кінематографи" він зробив в "російський кінематограф" (безліч рос документалок та худ. фільмів) та "український кінематограф" (документалка Майдан, худ. фільм Донбас). Тепер, ми пишему статтю у вікіпедію, а не розповідємо про Лозниці на базарі бабі Парасці, тож ми маємо дотримуватися ВП:НТЗ та відображати всі сторони особистості; відповідно, є АД на те що він згадується як укр режисер; також є АД на те що він згадується як рос режисер - тож ці два твердження й треба відтворити у статті для дотримання ВП:НТЗ.--Piznajko (обговорення) 18:51, 17 травня 2018 (UTC)
Хм, дійсно. А ще бельгійсько-нідерландський, коли подивитися на статтю Подія (фільм, 2015). Тут ситуація подібна до російськомовних українських письменників. Навіть гірша - автор використовує західні ресурси. Тож прив'язка лише громадянство та етнічність. Ні те, ані інше не російське в нього.--ЮеАртеміс (обговорення) 06:39, 18 травня 2018 (UTC)
Тю UeArtemis, якщо брать ваші критерії, то він взагалі може бути франко-німецько-нідерландсько-литовським Лагідна (фільм, 2017). Але шо Лагідна (фільм, 2017) шо Подія (фільм, 2015) це на 100% фільми російського кінематографу (документалка знята про Російську історію російською мовою, худ фільм знятий на основі російського роману російською мовою тощо тощо). Тобіш ваша теза, що країна виробник якихось окремих його фільмів має якусь роль щодо його належності до тої або іншого кінематографа видається надуманою. Єдині критерії що значать тут - внесок у які кінематографи він зробив; а тут відповідь однознаічна (за 10 років свого проживання в Росії він зняв 80% всіх своїх стрічко і всі ті стрічки були абсолютно російськими фільмами на 100%. Та й навіть після того як він покинув росію - він все одно продовжив знімати російські стріки (просто їх стали спонсорувати на заході). Єдині вийнятки коли він створив не-російські стрічки (а українські) - це Майдан і Донбас (і тому відповідно його можна зарахувати як українського режисера теж). Ну і наостанок можна якесь значення надать самоідентифікації режисера (раніше він казав що він російський документаліст/режисер, згодом став казати що він не проти аби його називали укр режисером).--Piznajko (обговорення) 09:51, 18 травня 2018 (UTC)

Pictogram voting comment.svg Коментар Чесно кажучи вся ця війна геть тут ні до чого. Мова як на мене йде про російськомовного білоруса, що творить в Україні. І на цьому баста. Yasnodark і Piznajko можна спокійно і зважено це все зазначити без війн? Дійдіть згоди будь ласка. І за краще творіть нові статті і покращуйте вже наявні. --Jphwra (обговорення) 18:34, 17 травня 2018 (UTC)

  • О, яка дискусія! І НДА і НТЗ тут, нема тіки ВАНД. Український Лозниця чи російський? Мамин і татів він (© Амет-Хан Султан)! Несуть якесь смислове навантаження ці прикметники в даному випадку? Ні. Викинути нафіг і усе... Вся інформація де народився, учився, працював, громадянином якої країни є, є в тілі статті і картці. Piznajko, до речі про ВП:НТЗ: одного окурка одні вважають «президентом великої країни», а інші просто х_йлом. І посилань на обидві точки зору море. Чому додавання в преамбулу статті однієї з цих ТЗ вважається вандалізмом у вікі? ХЗ... Дурну справу ти затіяв ]j --Павло (обговорення) 08:12, 18 травня 2018 (UTC)

Pictogram voting comment.svg Коментар У цій дискусії часто апелулювали до моєї думки з приводу дискусію, і хоча це й не суто кінознавче питання, вислювлюсь тезово, хоча спочатку хотів написати більше. Але всі мої думки зводяться все одно до такої конструкції преамбули: «Лозниця Сергій Володимирович — український кінорежисер (не лише документаліст) та сценарист білоруського походження». І крапка. Те, що він зняв багато фільмів російською та про Росію, не робить його російським режисером, як це не робить Анджеліну Джолі камбоджійською режисеркою через фільм «Спочатку вони вбили мого батька». Чому ми, в укр. Вікіпедії, так рефлексуємо з цього приводу, коли інші Вікіпедії не мають сумнівів, що Лозниця український режисер? Так, як і найбільші кінофестивалі світі, де пан Сергій репрезентує Україну, як український режисер, незалежно від того, яке має походження, де зараз мешкає і про що знімає. В іншомовних розділах (навіть в російській) те, що Лозниця український режисер навіть не пітдверджують цього джерелами, бо там це очевидний факт, на відміну від нас, які не можуть визначитися — наш він, чи не зовсім.--LeonNef ~обг 13:58, 19 травня 2018 (UTC) Тож, на мою думку, ця версія — найдоречніша на цей момент. І там (у преамбулі, або по-енциклопедичному — у визначенні) «растекашется мыслию по древу» з приводу приналежності Лозницідо тієї чи іншої держави вважаю недоцільним. Для цього є тіло статті.--LeonNef ~обг 14:10, 19 травня 2018 (UTC)

Дякую за вашу фахову думку, я її надзвичайно поважаю @LeonNef:.Чесно кажучи не згоден що порівняння з Анджеліною Джолі доречне, бо Лозниця назнімав 90% всієї своєї фільмографії у Росії, російською мовою і ці фільми є однозначно внеском у рос кінематограф. Мені здається що у багатьох з нас у цьому випадку просто переважають якісь патріотичні почуття (хочеться мати Лозницю тільки для нас, України) хоча здоровий глузд і ВП:НТЗ підказує нам що ігнорувати того що він також і російський документаліст/режисер не можна, і не можна ігнорувати АД (наприклад diff, diff та diff які про це говорять. Щодо самого пошуку консенсус, я поки що почув ось що на СО сторінки: AlexKozur, Neptune777, LeonNef, Yasnodark, UaArtemis виступають за формулювання "Лозниця - український режисер біл походження", в той час як я наполягаю на формулюванні "Лозниця - український та російський режисер біл походження" або хоча б "Лозниця - український режисер та російський документаліст біл походження". Конесенсусу поки що й близько немає, але оскільки більшість прийшли сюди після агресивного канвасінґу Yasnodark'a, тож здається належним аби дати трохи більше часу аби на СО сторінки могли висвовити свою думку і прості редактори, що прийшли на сторінку через своє власне зацікавленя, а не по канвасінґу.--Piznajko (обговорення) 17:21, 19 травня 2018 (UTC)
І до речі не лише укр видання АД називають Лозницю "російським документалістом", наприклад різноманітні англомовні видання як от журнал "The Calvert Journal" каже, цитую In Russia — initially with pride, more recently with apprehension — Loznitsa has been called a Russian director, for he is indeed a man of Russian language and culture.. Те саме можна побачити у описі фахових видань "того наскільки яскравим російскьим документалістом" є Лозниця, цитую видання Mancunion Sergei Loznitsa belongs to the generation of Russian filmmakers who were born in the Soviet Union and saw its dissolution at the young age of 25 [...] His short films are rooted in the Russian countryside, and it’s safe to say that he is a distinctly Russian director in all his documentaries.. Або цитую Hollywood reporter The film's German co-producer, Heino Deckert, who co-produced Russian director Sergei Loznitsa's first two features, My Joy and wartime-set In the Fog, dubbed the decision a "tragedy" and said he might never work with on a Russian project again та The New York Times and “Blockade,” about the siege of Leningrad in World War II, by the Russian director Sergei Loznitsa.. В німецькомовних АД також часто Лозниця згадується як російський режисер Nürnberger Filmfestival der Menschenrechte Der preisgekrönte russische Regisseur Sergei Loznitsa (BLOKADA (1999), IM NEBEL (2007), MEIN GLÜCK (2010)) або російсько-український loznitsa.com Das Werk des ukrainisch-russischen Dokumentarfilmers Sergei Loznitsa auf den Écrans Documentaires in Paris. --Piznajko (обговорення) 17:39, 19 травня 2018 (UTC)
Це усе ЗМІ і не є профільними з питань кінематографії. Деякі з авторів таких статей є соціологами та економістами. Я вище ставлю спочатку профільні джерела для подібних питань, бо ЗМІ пише усе що хоче. Але все-таки я ще досі не розумію чому він білоруського походження, бо про батьків його невідомо наче. Але я і не проти. @LeonNef: я дещо підправив Ваш коментар, бо була незакрита квадратна дужка, а взагалі краще {{oldid}}. --Чорний Кіт Обг. 14:03, 21 травня 2018 (UTC)
Погоджуючись з Чорним Котом щодо ЗМІ, спробував дещо перевірити методом пошуку в Google за запитами ukrainian film director Sergei Loznitsa та russian film director Sergei Loznitsa. Результати цікаві: за другим запитом у перших 60 результатах лише в одному знайшовся Russian director (відео на Vimeo) та один раз Belarusian-Ukrainian filmmaker, усе решта або без приналежності, або Ukrainian.--LeonNef ~обг 17:47, 21 травня 2018 (UTC)
@AlexKozur: Hollywood reporter не профільне видання з кінематографії?--Piznajko (обговорення) 23:29, 21 травня 2018 (UTC)
Але й наведена Вами цитата з Hollywood reporter не показник і не істина в останній інстанції. Це також Hollywood reporter: Ukrainian director Sergei Loznitsa’s Maidan harkens back to the heroic, journalistic roots of documentary-making and yet feels ineffably modern and formally daring. (5/21/2014); Ukrainian director Sergei Loznitsa’s latest documentary, The Event (Sobytie), investigates a world-changing episode in history that’ll soon celebrate its 25th anniversary... (9/9/2015).--LeonNef ~обг 05:36, 22 травня 2018 (UTC)
За Hollywood reporter: а що по Вашому буде писати російський журналіст?--Чорний Кіт Обг. 13:58, 22 травня 2018 (UTC)
Шо AlexKozur / шо LeonNef - ваші аргументи звучать як "відмовки" упертої дитини яке вперто не хоче дивитися фактам в очі. Немає значення який журналіст написав "Лозницький російскьий режисер" - російський чи китайський. Також немає значення що колись Hollywood reporter друкували згадки де говорилось "Лозиця український режисер". Ми у вікі маємо відображати реальність так як вона є, а не так як ми її хочемо бачити (тобіш якщо українські та міжнародні ЗМІ іноді згадують Лозницю як українського режисера, а іноді як російського режисера - саме так стаття і має говорити "Лозниця - режисер, найчастіше згадується у ЗМІ як український або російський режисер)--Piznajko (обговорення) 14:22, 22 травня 2018 (UTC)
дуже енциклопедично виходить. Вам у приклад був показаний мексиканський режисер, що творив лише американські фільми. Може його також записать як режисер, що згадується в ЗМІ як американський? --Чорний Кіт Обг. 14:31, 22 травня 2018 (UTC)
Ну, чому це іноді? Я ж навів приклад пошукових результатів, де чітко видно, як часто його згадують як російського, а як українського. Бачите різницю на користь того, що він «український режисер»? А ще треба дивитися на дати публікацій, бо якщо брати до уваги, що лише відносно недавно багато хто на далекому Заході усвідомив, що Росія і Україна — дві різні країни, а в Україні є ще й кінематограф свій є, то виходить не так все просто.--LeonNef ~обг 14:50, 22 травня 2018 (UTC)
Наведіть мені приклади де авторитетні ЗМІ (штибу Hollywood reproter або NYT) називають Guillermo del Toro american director - і я додам це до статті (але наперед здогадуюся що ви такого не знайдете в АД ЗМІ). Взагалі, AlexKozur ви тепер взагалі апелюєте до емоцій та відмазок (а не різнобічного відображення фактів згідно ВП:НТЗ): спочатку казали дайте мені авторитетні кінематографічні ЗМІ на те шо Лозницю згадують як рос. режисера - я дав Hollywood reporter та інші, але ви це проігноруваил і змінили тактику на апелювання до прикладу Г. Дель Торо (шо взагалі не можна порівняти з Лозницею, жодне авторитетне ЗМІ дель Торо не називає америк. режисером). LeonNef вже хоч якісь трохи кращі аргументи наводить - к-сть результатів пошуку "russian director Loznitsa" VS. "ukrainian director Loznitsa", але це теж хибна стратегія, бо так кількість згадувань ЗМІ там де Лозницю згадують як укр. режисера більша ніж коли його згадуть як рос. режисера, але по-перше це лише за останні 5-7 років (якщо обмежити пошук аби Google видавав лише результати до 2012, то результат буде кардинально протилежним).--Piznajko (обговорення) 21:10, 22 травня 2018 (UTC)

Оформлення 1шого речення тимчасової версії[ред. код]

AlexKozur, прохання у тимчасовій версії (що діє поки вирішується консенсус щодо додавання того що Лозниця також і російський режисер) замінити джерела на те що він укр режисер, залишивши лише фахові українські видання. Ось моя остання версія, там на український є посилання на "Журнал "Кіно-театр"" (це єдиний український фаховий друкований, академічний журнал у сфері кінематографу), прохання використати його замість тих що ви маєте зараз (ну може залишити ще BBC Україна і все, щоб було 2 посилання, бо немає необхідності мільйона посилань не інфу щодо якої не точиться обговорення спільноти).--Piznajko (обговорення) 17:29, 17 травня 2018 (UTC)

Я прибрав Ваші останні редагування. Спочатку прийдіть до консенсусу з учасниками дискусії.--ЮеАртеміс (обговорення) 09:43, 19 травня 2018 (UTC)
@UeArtemis: можете пояснити своє редагування. Зараз обговорюється консенсус про перше речення статті "тобіш Лозниця - український режисер блабла чи Лозниця український та російський режисер бла бла". Те що я додав - це поза першим реченням і наскільки я розумію не є предметом дебатів.--Piznajko (обговорення) 17:04, 19 травня 2018 (UTC)

Язик не повертається назвати [Лозницю] українським режисером[ред. код]

Цитата Сергія Лозницю, що також входив до цієї шістки, язик не повертається називати українським режисером — живе в Німеччині, зняв російсько-німецько-українську копродукцію “Щастя моє” російською мовою, з російськими акторами і про російську дійсність. (джерело: Молоде кіно України: інтимність як стиль “СЛОВО ПРОСВІТИ” ч. 13, 29 березня — 4 квітня 2012; автор Лариса БРЮХОВЕЦЬКА,головний редактор журналу “Кіно-Театр”, керівник центру кінематографічних студій Національного університету “Києво-Могилянська академія")--piznajko (обговорення) 06:42, 14 січня 2019 (UTC)

Русофільскі погляди та публічні виступи на захист ролі російської мови в Україні[ред. код]

Для майбутнього розширення статті:--piznajko (обговорення) 01:13, 24 вересня 2018 (UTC)

  • Завуальована критика заборони ввезення пропагандистської, анитукраїнської літератури російської мови (див інтерв'ю НВ, зокрема цитата "Одна і та ж людина може рухатися в бік Європи і одночасно вводити положення, згідно з яким, наприклад, не можна ввозити книги якоюсь мовою для того, щоб продавати їх в магазині." Лікувати потрібно свідомість. Сергій Лозниця про фільм Донбас і дегуманізацію суспільства
  • Відкрита критика українського дубляжу (цитата "Я проти того, аби фільми дублювалися [українською], - якою б мовою ці фільми не знімалися". (журнал Фокус, рос.)
    це критика не українського дубляжу, а української звукорежесури. --『  』 Обг. 11:40, 24 вересня 2018 (UTC)
    Юрій Винничук розкритикував русофільську позицію Лозниці, який висловився за посиланнея ролі російської мови в Україні (зокрема висловившись ПРОТИ дублювання російськомовних фільмів українською та ПРОТИ україномовного дубляжу в цілому). Джерело http://web.archive.org/web/20190106201922/https://zbruc.eu/node/85719 Фільм без зірки, як село без церкви--piznajko (обговорення) 20:19, 6 січня 2019 (UTC)