Острів скарбів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Острів скарбів
англ. Treasure Island
Treasure Island-Scribner's-1911.jpg
Обкладинка видання роману 1911 р., художник Ньюелл Конверс Вайєт
Жанр Роман
Автор Роберт Льюіс Стівенсон
Мова англійська
Видавництво Edicions Bromera[d]
Опубліковано 1883
Окреме видання Die Schatzinsel, 1897 German edition[d], Treasure Island (1883, Cassell & Company)[d], Treasure Island[d] і Treasure Island, 1909 annotated edition[d]
Переклад Юрій Корецький[1]
в проекті «Гутенберг» 120
S: Читати у Вікіджерелах

«Острів скарбів» (англ. «Treasure Island») — роман шотландського письменника Роберта Люїса Стівенсона. Вперше був надрукований в 1881 і 1882 роках дитячим журналом Young Folks. Окремою книгою вийшов в 1883 році. Спочатку роман називався «Корабельний кухар», але пізніше автор змінив назву.

Історія написання[ред.ред. код]

«Дитинство моє, щиро кажучи, було безрадісне. Жар, марення, безсоння, тяжкі дні, нескінченні ночі», — згадує про себе письменник. Щоб якось розважитись, хлопчик обкладав своє ліжко іграшками і придумував різноманітні ігри. Любов до ігор Стівенсон зберіг на все життя. Уже в зрілому віці, хворий на туберкульоз, змушений майже весь час лежати в ліжку, — дома, Стівенсон розпочинав цікаві ігри із своїм пасинком. Вилізши на горище, він накреслив на підлозі карту уявного острова і вигадав дуже цікаву історію про піратів та багатий скарб.[1]

Описаний Стівенсоном Острів Скарбів дуже схожий на — Хувентуд (у перекладі — острів Молоді). Він розташований на відстані 70 км від Куби і раніше називався Пінос. Напевно, Стівенсон використовував легенди про піратів, які дуже часто відвідували острів — адже цілих 300 років Пінос був притулком для джентльменів удачі (так раніше називали піратів).

Коли письменник писав свій роман, він читав записки найвідоміших піратів минулого, всі вони бували на острові Хувентуд.

Частково ідея роману запозичена Р. Л. Стивенсоном з російської народної казки в обробці О. М. Афанасьєва «Острів Буян, або пригоди дівчини Даші» (1865). У казці герої здійснюють подорож на острів Буян за скарбом, а змова піратів (ошкуйнікоф) розкриває дівчина Даша.

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б Острів скарбів: Роман / Р. Стівенсон; перекл.: Ю. М. Корецький. – М.: Молодь, 1974. – 191 с.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]