П'ятнадцятирічний капітан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
П'ятнадцятирічний капітан
'Dick Sand, A Captain at Fifteen' by Henri Meyer 001.jpg
Французьке видання 1878 року
Оригінал Un capitaine de quinze ans
Жанр пригодницький роман
Автор Жуль Верн
Мова Французька
Написаний 1870-ті
Виданий 1878
П'ятнадцятирічний капітан (укр. переклад П.Соколовського) (1990)

«П'ятнадцятирічний капітан» (фр. Un capitaine de quinze ans) — роман французького письменника Жюль Верна (18281905). Вперше опублікований у 1878 році. У творі автор виступив проти рабства чорношкірих африканців колонізаторами та їхніми ж, ворожими племенами.

Капітан китобійного брига «Пілігрим» загинув у сутичці з китом, включаючи капітана Халла, який був одним з найкращих гарпунерів флотилії. Після загибелі матросів та Халла Діку Сенду, п'ятнадцятирічному хлопчині, доводиться стати капітаном «Пілігрима». П'ятеро афроамериканців, що випадково опинилися на кораблі, допомагають Діку допливти до Америки, саме туди повинен був дістатися корабель. Але підступний Негоро, корабельний кок, таємно змінює курс і друзі потраплять до Африки, а не до Америки, бо Негоро, агент рабовласників, намагається помститися Діку, за те що той випередив його у зайнятті посади капітана корабля, а афроамериканців продати у рабство, щоб отримати прибуток. Всі пасажири брига «Пілігрим» опиняються у смертельній небезпеці, з якої їм вдається вийти живими лише завдяки Діку Сенду.

Після повернення додому Дік закінчив морське училище та отримав звання морського капітана.

Українські видання[ред.ред. код]

Роман багаторазово перекладався й видавався[1][2] українською мовою.

  • Верн, Жюль. П'ятнадцятирічний капітан: Роман / Пер. з фр. П. І. Соколовського; Вступ. слово В. І. Пащенка; Гравюри. Ш. Барбанта. — К. : Веселка, 1990. — 303 с.: іл. ISBN 5-301-00699-1.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Капітан Зірвиголова, запит на сайті «Віртуальна бібліографічна довідка»
  2. Капітан Зірвиголова на сайті smart.kyivstar

Посилання[ред.ред. код]