Подорож до центру Землі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
По́дорож до це́нтру Землі́
A Journey to the Centre of the Earth-1874.jpg
Обкладинка англійського видання 1874 року
Оригінал Voyage au centre de la Terre
Жанр пригодницький роман
Автор Жуль Верн
Мова французька мова
Написаний 1864
Виданий 1864
Окреме видання Voyage au centre de la Terre. Paris, Hetzel. 339 p. (25.XI.1864)
Видавництво Pierre-Jules Hetzel[d]
Переклад (1928)
Нагороди

«По́дорож до це́нтру Землі́» (фр. «Voyage au centre de la Terre») — науково-фантастичний пригодницький роман Жуля Верна, написаний у 1864 році. Джерелом натхнення для автора, без сумніву, став інтерес тогочасної широкої публіки до геології, палеонтології і теорії еволюції. Повна версія роману в українському перекладі Олега Леська вийшла у видавництві «Мендорлі» у 2016 році.

Сюжет[ред.ред. код]

Головний герой, відомий професор геології Лінденброк, знаходить у одній із книг лист. Як виявилося, цей лист мав криптографічне послання. Розшифрувавши його, він побачив, що воно належить відомому ісландському вченому Арне Сакнуссему. В ньому він повідомляє про те, що один із вулканів на території Ісландії є входом до центру Землі. Разом зі своїм племінником Акселем та провідником Гансом вони вирушають у подорож. Там, глибоко під землею, мандрівники знаходять живих доісторичних тварин, небачені природні катаклізми та величезне підземне море. До центру Землі їм дійти не вдається, бо через підземну активність їх викидає з жерла іншого вулкана — Стромболі в Італії.

Екранізації[ред.ред. код]

На основі головної ідеї роману створено наступні фільми з аналогічною до роману назвою:

Література[ред.ред. код]

  • Жуль Верн. Подорож до центру Землі. Переклад з французької: Олег Лесько. Львів: Мендор І. І., 2016. – 344 с. – ISBN 978-966-97552-0-9

Посилання[ред.ред. код]

</noinclude>