Палео Фруріо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Corfu Old Fortress R01.jpg
1573 р.
1790 р.

Палео Фруріо (грец. Παλαιό Φρούριο, італ. Paleo Fryrio — «стара фортеця») — фортеця розташована в грецькому місті Корфу на одоіменномуострові. Найдавніші споруди були закладені в VIII ст. візантійцями. Фортеця добудовувалася венеціанцями і англійцями. Останні споруди відносяться до XIX століття.

Палео Фруріо знаходиться на східному краю мису. Фортеця зведена на штучному острові. Між Палео Фрурією і містом проритий канал Контра-Фосса.

Історія фортеці[ред.ред. код]

За даними археологічних розкопок, перші споруди на місці Палео Фруріо з'явилися в VII–VIII ст. н. е.

Перші оборонні укріплення були створені Візантійцями спочатку VIII століття, і, по всій видимості, вони побудували захисну стіну з боку суші і викопали перший рів.

Венеціанці добудували фортецю в 1550-59 рр. Перший етап тривав з 1400 по 1500 рр. За цей період венеціанці зміцнили візантійські стіни і вирили канал Контра-Фосса, роблячи з миса штучний острів, перейти на який можна тільки по підйомному мосту. Коли над Венеціанцями, контролюючими Керкіру, нависла загроза з боку турків, це призвело до сильного зміцнення всього міста.

У продовженні цього періоду були споруджені нові бастіони, побудовані західні ворота, збільшено і розширено рів. Для створення другої оборонної лінії був викопаний ще один рів з зовнішніми стінами. Але існувала і третя лінія оборони, що проходить навколо двох високих точок місцевості. Сторони цих височин були зачищені до гладкої поверхні скелі, що зробило їх практично неможливим для захоплення ворогами.

Другий період (XVI–XVIII ст.) почався з повного завершення будівництва (1546–1588 рр.) і закінчився внеском наступних власників Керкіри — англійців. До наших днів збереглися два бастіони цієї фортеці, на яких написані імена італьянцкіх інженерів Martinengo і Savorgnan. Англійці не тільки споруджували будівлі, але і вносили архітектурні доповнення у вже побудовані об'єкти. До таких будов відноситься церква Св. Георгія (1840 рік) з доричними колонаді. До наших днів не збереглися багато храмів і будівлі — палацу венеціанського правителя в їх числі.

Фортеця в даний час[ред.ред. код]

У фортеці влаштовуються вистави з іонійськими народними танцями та світлозвукові шоу.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Korfu AltstadtPanorama.jpg