Пам'ятник Анні Ярославні-дитині (Київ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пам'ятник Анні Ярославні-дитині у Києві
Anna de Kyiv (pamiatnyk u Kyjevi, 2016).jpg
Пам'яник у Києві (2016)

Тип пам'ятник
Країна

Україна Україна

Розташування Київ, Львівська площа
Скульптор Костянтин Скритуцький
Матеріал скульптура — бронза; постамент — бетон
Засновано 10 листопада 2016
Встановлено 10 листопада 2016

Пам'ятник Анні Ярославні-дитині у Вікісховищі?

Па́м'ятник Анні Ярославні-дитині в Києві знаходиться на Львівській площі в центрі міста. Скульптура зображує українську княжну, дочку Ярослава Мудрого, королеву Франції Анну Київську у вигляді дитини (адже саме дитячі її роки пройшли в Києві, а у віці близько 18 років Анна вийшла заміж за Генріха I та переїхала до Франції).

Відкриття пам'ятника[ред. | ред. код]

Пам'ятник урочисто відкрито 10 листопада 2016 року. У церемонії взяли участь посли Швейцарії, Бельгії, Мексики, Польщі, Словенії, Норвегії, Грузії, а також міністр культури України Євген Нищук та посол Франції в Україні Ізабель Дюмон.

«Я радий, що сьогодні в присутності посла Ізабель Дюмон ми спільно будемо відкривати цей пам'ятник Анні Ярославні. Оскільки місце, де він встановлюється, це колишні території Ярославого двору, то природно, що саме тут ця скульптура буде встановлена. Це велика культурна подія для Києва і України», — сказав міністр культури Євген Нищук.

«Ця статуя нагадуватиме всім, що княжна Анна Київська, яка стала великою королевою Франції, є найпершим зі зв'язків, що єднають Україну та Францією. Зв'язків, що вибудовувались впродовж століть і значно посилилися після набуття Україною незалежності. Зв'язків, що живляться активним співробітництвом України і Франції у всіх галузях. Зв'язків, які Франція зміцнюватиме і розвиватиме в майбутньому заради єдиної, вільної та сильної України», — наголосила Дюмон.

«Це перша моя скульптура, настільки значуща. На її створення мене надихнуло те, що Анна Ярославна — дуже цікава і визначна особа, яка народилася в Україні, і те, що завдяки їй потім творилася історія в Європі. В Києві так чи інакше мала з'явитися подібна скульптура, і врешті-решт це сталося — біля вулиці її батька», — зазначив автор скульптури Костянтин Скритуцький.

Також скульптор поінформував, що від виникнення ідеї створення пам'ятника Анні Ярославні до безпосереднього встановлення пройшло два роки. Матеріал пам'ятника — бронза. Сама скульптура розміщена на бетонному постаменті, висота — понад метр.

Посилання[ред. | ред. код]